eşimin ailesi,etkilenen eşim

Oku diye geçiyor galiba. Benim yaşadığım yerde de var. Alınırken boy beden yaş farketmeden alıyorlar ya. 120 kilo190boyundaki adama s beden gömlek göndermişlerdi.(Kuzeniydi) Yani vermek için verilen şeyler çok da önemli değil. Taniyorsunuz nasıl insanlar biliyorsunuz al at bir köşeye illa verirdin ,bagislardin neyse olan olmuş.
evet ondan.Ben alırdım aslında ,bana kötü davranıyor değişik değişik hareketler eşimi bulduğu yerde sıkıştırıp benle ilgili sorular vs ne diceksen bana de dimi .
Ayrıca ben o evin geliniyim oğlunun karısıyım iyi bişe alırsın bizim buralarda böyle hatta götürürler elbisesini şalvarını oyalı yazmasını bluzunu ne giyecekse alırlar buda bana el gibi basma almış hadi bişey demiyorum gellmişim hizmet ediyorum tavırları homurdanmaları da bitmiyor o sebeple almak istemedim ona da gün doğdu

anası göstermiş zaten :) yok sessizdeyim zaten o kendisi içinden çekiyo derdini çatamıyor korkusundan başka yerlere hırsını benden çıkaracaktı ben sessize aldım kendimi anneme neler demiş annemde dinlemiş dinlemiş en sonunda ne demek istiyosun sen ben kızımın arkasındayım alt tarafı bi kymet verecektin benim kızım sende para pul istemiyor deyince çevirmiş diğer olayları anlatmaya başlamış ağlayarak ben hiç demedim annemi niye aradın diye eşimede konudan üstün körü bahsettim ikimiz aramızda çözelim dahil olma dedim tamam dedi teleofnlatrını da açmıyorum zatem
Doğru hareket bu, iyi gidiyorsun. Yalnız annenle muhattap olmasını engelle, açmasın telefonları. Böyle tiplerle mesafe candır

Yahu ne gereksiz işler. Hiç aldırma. Gündemin bile olmasın.
Ama sende de hata var, al o basmayı, annecimm hayatımda aldığım en güzel hediye diyip boynuna sarıl yalandan sonra da toz bezi yap, politik davran biraz, malzeme verme kesinlikle bu kadına.
Zaten ayda yılda bi görüyormuşsun, boşveeer.
amiyane tabirle itin hatrı yoksa sahibinin hatrı vardır derler, eşinin hatrına idare etmeye çalış.
Kadına bak kızının düğününde uğraştığı işlere bak allahım tam kaynana =))
işte hiç politik olamıyorum var sülalede öyle bir gelin onun gibi olmamı istiyor ama o kızı el üstünde tutuyorlar öyle kmse kaşını bile kaldıramaz eşi ailesi pervane durumlar çok farklı yani bu hem bana kötü davraniyor karşılığında da hiç bir şey demeyeyim istiyor

Yahu ne gereksiz işler. Hiç aldırma. Gündemin bile olmasın.
Ama sende de hata var, al o basmayı, annecimm hayatımda aldığım en güzel hediye diyip boynuna sarıl yalandan sonra da toz bezi yap, politik davran biraz, malzeme verme kesinlikle bu kadına.
Zaten ayda yılda bi görüyormuşsun, boşveeer.
amiyane tabirle itin hatrı yoksa sahibinin hatrı vardır derler, eşinin hatrına idare etmeye çalış.
Kadına bak kızının düğününde uğraştığı işlere bak allahım tam kaynana =))
basmayı almadım diye düğününü zehir etmişim huzursuzluk çıkarmışım :)

evet ondan.Ben alırdım aslında ,bana kötü davranıyor değişik değişik hareketler eşimi bulduğu yerde sıkıştırıp benle ilgili sorular vs ne diceksen bana de dimi .
Ayrıca ben o evin geliniyim oğlunun karısıyım iyi bişe alırsın bizim buralarda böyle hatta götürürler elbisesini şalvarını oyalı yazmasını bluzunu ne giyecekse alırlar buda bana el gibi basma almış hadi bişey demiyorum gellmişim hizmet ediyorum tavırları homurdanmaları da bitmiyor o sebeple almak istemedim ona da gün doğdu
Bak işte bütün huylarini biliyorsun madem el gördü el kalsaydin. Dediğim gibi olan olmuş. Eşin de herşeyin farkındadır umarım devamını okumadığım için yorum yapamayacağım.

evet ters bi laf söylesem beş dk içerisinde ambulansla hastaneye gider abartmıyorum
Aman kocan bu kayınvalideyi çektiğine dua etsin o zaman. Herkes o ailede annesinin , kp varsa o da karısının huyunu biliyordur.
Böyle olduğunu bilsen belki evlenmeyecektin, bence eş kişisi çok şey yapmasın. Evet ailesidir annesidir saygı duyulmalı vs ama böylesini de kimse çekmek zorunda değil yani.
Boşatıp başkası ile everme planları kuran teyze modu işte ya. Ya tutarsa diye tüm tuşlara basıyor.

Her şeyi eşinize taşımayın. Bunlar çok ufak sebepler, ortalığı birbirine katması kaynananın problemi. O eşşekler gibi tepiniyor diye siz büyük bişey gibi dertlere karmayın, bu da bir manipülasyon, sizi kavgaya çekiyor olmadık şeylerden, oğlu beri bakınca mağdur yapmaya başlıyor, adam bakıyor saçma sapan şeyler, bu sefer en iyi ihtimal kadın milleti değil mi yiyip duruyor birbirini diyor. Susun biraz geri çekilin meydanda o kalsın. Adını bi temiz deliye çıkarsın kendi eliyle, kimse ciddiye almamaya başlayacak zaten bi süre sonra. Oğlunu şişirip şişirip üstünüze salınca gayet normal ve sakin bir şekilde "Anan abartmış yine. Ne var ki bunlarda? Benim kimseyle sorunum yok. " gibi şeyler deyin. Adam bakacak kimin sesi daha çok çıkıyor bu sefer onu suçlayacak. Bu yöntem çalışıyor. Deneyin.
bişey demedim zaten son olaylardan habewri yok varsada ben anlatmadım sadece üstün körü dedim konuştuk biraz ama çzöüyorıuz dahil olma diye öncesinde zaten annesi kendi prtaya çıkardı basma konusunu

işte hiç politik olamıyorum var sülalede öyle bir gelin onun gibi olmamı istiyor ama o kızı el üstünde tutuyorlar öyle kmse kaşını bile kaldıramaz eşi ailesi pervane durumlar çok farklı yani bu hem bana kötü davraniyor karşılığında da hiç bir şey demeyeyim istiyor

Ya merak etme, o senin zaten boyun eğmeyeceğini biliyor, bilerek yapıyor.
Sen gene ona yalakalık yapma ama nezaketten hiç ödün verme.
Güler yüzlü ol, mesefeli ol, gösteriş yaptığı zaman 2 pohpohla bitti gitti.
Baş edemezsin bu kadınla sen.
Huzurunu ne diye kaçırasın ki ?

basmayı almadım diye düğününü zehir etmişim huzursuzluk çıkarmışım :)
Elaleme konu komşuya basma versin de gelinine de düzgün bir şey ver. Davetiyenin muhatabı sen değilsin oğlu. Millete dağıttığı gömlekten veya tişörtlerden verse oğlu giyecek mi şimdi aman yani laf ola beri gele

Ya merak etme, o senin zaten boyun eğmeyeceğini biliyor, bilerek yapıyor.
Sen gene ona yalakalık yapma ama nezaketten hiç ödün verme.
Güler yüzlü ol, mesefeli ol, gösteriş yaptığı zaman 2 pohpohla bitti gitti.
Baş edemezsin bu kadınla sen.
Huzurunu ne diye kaçırasın ki ?
yok kırıcı olmadım hiç bi zaman hediyeler vs alırım hiç eli boş gitmem kendisi bana el muamelesi yapıyor tavırlarından geçilmiyo nefretle böylr hareketleri vs bide bişey yapamadı yapamadı gider ayak karşyırdı ortalığı

Aman kocan bu kayınvalideyi çektiğine dua etsin o zaman. Herkes o ailede annesinin , kp varsa o da karısının huyunu biliyordur.
Böyle olduğunu bilsen belki evlenmeyecektin, bence eş kişisi çok şey yapmasın. Evet ailesidir annesidir saygı duyulmalı vs ama böylesini de kimse çekmek zorunda değil yani.
Boşatıp başkası ile everme planları kuran teyze modu işte ya. Ya tutarsa diye tüm tuşlara basıyor.
evet bizle derdi bi bitmedi zaten düünden sonra altınları alamadı elimizden dertlendi altınlarla araba aldık sürekli arabayı istiyor şakaya getirerek burda kalacak diyor herşey oğlunun.
boşanmamızı istemeye başladı heralde artık

Elaleme konu komşuya basma versin de gelinine de düzgün bir şey ver. Davetiyenin muhatabı sen değilsin oğlu. Millete dağıttığı gömlekten veya tişörtlerden verse oğlu giyecek mi şimdi aman yani laf ola beri gele
aaa olur mu :) oğluna güzel bi gömlek almış bende şey dedim ne güzelmiş bu ,herkes kendi evladını düşünüyo görüyon mu dedim eşime ,duydu :)

evet bizle derdi bi bitmedi zaten düünden sonra altınları alamadı elimizden dertlendi altınlarla araba aldık sürekli arabayı istiyor şakaya getirerek burda kalacak diyor herşey oğlunun.
boşanmamızı istemeye başladı heralde artık
Bunun önünü kesecek kişi maalesef kocan. Sınır çizmediği sürece anasına sen böyle sinir olursun.

o yokken oluyor bunlar demez öyle konuşmaz oğlunun yanında ne tıslayacaksa kp ve eşim yokken tıslar anlat derdini anlatabilirsen
Bordo bereli diyorsun 🤣 sağa sola kamera taktır yalan söyledi mi aç göster anca öyle akıllanır🤣🤣

X