Bakire olmadan evlenip mutlu olan var mı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bakın hanımlar burda bir kitle var birilerini gozune kestirip hep bir agizdan dalga gecerek sırf yazmak icin yaziyolar. Eger bi kac kisi daha cikarsa karsi taraf gibi düşünen çil yavrusu gibi dağılıyolar. Kadinin en buyuk dusmani yine kadın bunu burda cok iyi gorebiliyoruz.
Siz ozaman istediginiz zaman istediginiz kisiyle yatıp kalkın bumu yani? Ozamanda burda konu acmayin yok surtunduk hamilemiyim yok şu. Gerci ozamanda o kisilere ahlak bekciligi yapiyosunuz?
Bir konu acilir oraya fikir vermek amacli yorum yaparsin yada sana ters giden seyler vardir hic karismazsin. Sizlerin yaptigi akıl vermeyide geciyor hep bir bilmislik car car car. Namus dillerde oyuncak olmus bu zamanda baska hicbirsey degil.
Ne ibrettir kızarmak bilmeyen çehren, Bırak kardesim tahsili; Git önce edep, haya öğren ..!

Şaka gibisiniz
Siz asıl bakire olmayan kadınlara pis diyen bir düşmansınız
Bir de utanmadan kadın kadının düşmanıdır demiş
Hem başkalarına kirli muamelesi yapıp hem de hiç haya etmeden hala edepten bahsediyorsunuz
Namus dillerde diyorsunuz ama namus kayınbabanın gözüne kanlı peçete tutunca mı makbul oluyor? Ay ne kadar iğrenç. Daha düne kadar tanımadığın adamın suratına kanlı peçete uzatıyorsun. İnsan yazmaya utanır yahu.
Azıcık aynaya bakın
Veya gerçekten susun.

Vajinasina surdugu peceteyi kosa kosa kocasina goturen birinden hayali kapanis dizeleri... 👏
Kayınbabasına uzatacakmış. Neyse ki eşi engel olmuş. Edep diyor bir de. Kayınbabaya kanlı peçete vermek ile edep i aynı yerde kullanıyor.
İnsan bazen gerçekten hayret ediyor.

Kanını peceteyle silip eş ailesine gösteren mesela. :kızgın:
Evet bende okudum... benim annemde ilk gecesinde tuvalete gittiğinde kan gelmiş 25 sene önce olmasına rağmen söylememiş babamda sormamış bile... hatta çarşaf beklemek ne babam öyle bir çizgi koymuş ki kimse konusunu bile açamamış

Evet bende okudum... benim annemde ilk gecesinde tuvalete gittiğinde kan gelmiş 25 sene önce olmasına rağmen söylememiş babamda sormamış bile... hatta çarşaf beklemek ne babam öyle bir çizgi koymuş ki kimse konusunu bile açamamış
Bu tür saçmalıkların azalarak tamamen bittiği , silindiği bir dünya istiyorum. o_O Ama hala bu kafada insanlar var iken zor gibi sanki.

Herkes rahat ortamlarda büyümüyor ailesinden ne görürse öyle büyüyor. Bende namusumu korumamı ögrendim
esimden once kimsenin elini dahi tutmadım. Esime tertemiz geldim ve yetistirildigim cevrenin verdigi baskiylada o peceteyi gosterirken kendimle gurur duydum. Ailemin bu konudaki dusuncelerine hicbirzaman kizmadim bencede bir kiz ilerde evlenecegi kisinin yuzune utanmadan bakabilmeli. Dugun gunu hakta damat gelini almaya geldi diye dugunu bozuyordu benim amcam damat gelini nikahtan once gördü diye. Bizde boyle yetistirildik. Ama benim aileme kizdigim nokta hep erkek ayrimi yapilmasi o erkek yapara getirtmeleriydi lafı. Ben herzaman kendimle celistim zaten bi baskıyla hareket eden ben vardi icimde birde kus gibi çırpınan ben. Universite kazandim dersane falan gitmeden gittigi yerde erkeklerle gezer tozar bize laf getirir diye gondermediler. Herkes rahat ortamlarda buyuyemiyor. İnsanin yasamadigi birsey hakkinda yorum yapmasi ne kolay...
Ayrica şu an evladım var zaten☺️
Önceden sevişdi diye kadınlar eşlerinin suratına utanarak mı bakar ya da sizin için bakmalı dimi. Kafalara bak gurur duydum diyor ya🤦‍♀️ Eee gurur duyduğun şey olmasaydı malum her kadından kan gelmiyor o zaman utancak mıydın :işsiz: Bu konular artık çok sıktı. Arkadaşlar isteyen bakir bakire ile evlenir isteyen evlenmez. Sen niye bakirelik veya bakir bir erkek istiyorsun diyemeyiz buna karışma hakkımız yok . Bunun için kafa yapısı önemli düşünce yapısına göre çiftler evlenmeli aksi sağlıklı olmuyor. Sonradan küçük bir kavgada erkek olsun kadın olsun gün yüzüne çıkarıyor.

Yorumlardan sordugu sorunun cevabini cikaramiyor musunuz?
cevaplar hep tavsiye üzerine. Tavsiye istemiyor ki cevap yazanların çoğu bunu yaşamamış akıl veren kişiler belli yaşasalardı tavsiye akıl verme yerine başlarından geçen olayları anlatırlardı bırakın yaşayıpta ne olduğunu görenler yazsın biz de cevap arayalım boş muhabbetleri okumak gereksiz konudan sapma okuyor

eve misafir gelince "yatak odama girmesin, özelim" diyen insanlar çarşaflarını sere serpe gösteriyor bu ülkede. değişik milletiz.
babanız adam gibi adammış. önce o ezmemiş annenizi ki kimse de cesaret edememiş. helal olsun.

Bakın hanımlar burda bir kitle var birilerini gozune kestirip hep bir agizdan dalga gecerek sırf yazmak icin yaziyolar. Eger bi kac kisi daha cikarsa karsi taraf gibi düşünen çil yavrusu gibi dağılıyolar. Kadinin en buyuk dusmani yine kadın bunu burda cok iyi gorebiliyoruz.
Siz ozaman istediginiz zaman istediginiz kisiyle yatıp kalkın bumu yani? Ozamanda burda konu acmayin yok surtunduk hamilemiyim yok şu. Gerci ozamanda o kisilere ahlak bekciligi yapiyosunuz?
Bir konu acilir oraya fikir vermek amacli yorum yaparsin yada sana ters giden seyler vardir hic karismazsin. Sizlerin yaptigi akıl vermeyide geciyor hep bir bilmislik car car car. Namus dillerde oyuncak olmus bu zamanda baska hicbirsey degil.
Ne ibrettir kızarmak bilmeyen çehren, Bırak kardesim tahsili; Git önce edep, haya öğren ..!

edep haya öğren aynen cok güzel laf
Bunu siz önceden ilişki yasamislara namussuz herkesle.yatmak mi yüzünüz kızarmıyor mu derseniz bence sizde öğrenin edep hayayi

edep icinde terbiye utanma yüz kızarma da vardır mesela kayinbabaya eşinle ilişkiye girip vajinadan çıkan şeyi göstermek hangi edebe terbiye ye sığıyor
yada çarşafı
ilk gece kocanla sevişip heyt be ne seviştim bakın çarşafa demek hangi dinde var bu gericilik bu ahlaksızlık

siz eşime sakladınız dediniz eyvallah sizin tercihiniz yetiştirilme tarzınız aile baskısı vb..
ama digeride ilişkiye girdiyse bekaretini gitirmişse buda onun tercihi

kimse kimseye namussuz diyemez bunun için yargılayamaz kendini tertemiz eşine gittim ama siz temiz değilsiniz diyemez

Mesela boşanmış tekrar evlenmişler dahamı pis bu mantıkta

sizin eşinize sizi saklamış olmanıza tepki yok sizin alttan alttan hakaret içeren sozlere tepki
yoksa kim kime neyini saklarsa saklasin herkesin özgür iradesi seçimi
siz övunun ama baskasinida döver gibi laflar sokmayın

Ben tertemiz ona gelmisken
Hepiniz boş yapiyosunuz
Bin tane de mesaj yazsam o beyinleriniz bunu anlamayacak
esimden once kimsenin elini dahi tutmadım. Esime tertemiz geldim
Tertemiz olmayı bu kadar vurgulamasaydınız belki burdaki gruplaşma dediğiniz şey olmayacaktı. Aklın yolu bir. Pek çoğumuza bu aşağılayan tavır kötü geldi için aynı fikirde birleştik.

aklı sadece belli konuda olan insanlara göre hem okumak hem de sevgili edinmek mümkün değil. ki üniversitede sevgilin olursa kesin onunla sevişeceğin için asla aklın derslere yetmez sanıyorlar.
keşke beynin ve vajinanın farklı işlevleri olduğunu anlayabilseler..
o arkadaş için yazmıyorum sadece bunu, böyle düşünen inanılmaz çok insan var.

Öyle düşünen insanlar aklını oradan alamayanlar işte.
Sanki normalde hem sevgilimizle/eşimizle hayatımıza devam edip hem işimize gücümüze bakmıyoruz 😁

Aksine kendileri karşı cinsle sağlıklı iletişim ve ilişki kurabilseler (bunu illa cinsel ilişki olarak düşünmeyin) kafaları sürekli belden aşağıya çalışmaz ve normal hayatlarında daha verimli olurlar.

Benzerini yaşadım. Tabi o zaman toyum, aldım karşıma erkek arkadaşımı, dedim durum böyleyken böyle. Sanki adama "ben kanserim 3 günlük ömrüm kaldı" dedim. Öyle dünyası karardı öyle üzüldü ki. Teselli ederken buldum kendimi. Ulan sanki tecavüze uğradım dedim =)) Neyse o da aynı şekilde bu konuyu açmamak üzere kapatalım dedi. Devam ettik. Ettik etmesine ya, ben kendimi böcek gibi hissetmeye başladım. Kusurlu, eksik, pis... Tabi toyum, yetiştirildiğim bazı kodlardan arınamamışım, kimliğimi keşfedememişim. Velhasıl yürümedi. İçime sinmedi. O surat ifadesini, o dünyası başına yıkılmış permeperişan halini hazmedemedim. Bitirdim. Sonra dedim ki, başlarım bu dünyanın adaletsizliğine. Sonra kendimi keşfettim, cinsiyetimi kutsadım, aşık oldum, çatır çatır seviştim. Hiç de utanmadım. Sonra eşimle tanıştım, ilk haftadan birlikte olduk. Eşim bu ülkede bir kadının özgürce cinselliğini keşfetmesi ve yaşaması büyük cesarettir der her zaman. Laf aramızda kendisi doğunun bir ucunda son derece feodal bir ailede yetişmiş bir adam. Ailesinde de çarşaf gösterme geleneği devam ediyor. Tabi ki bizim için asla söz konusu bile olamazdı, ben görümcelerimden duydum, onlar malesef sürdürüyor bunu. O yüzden seviştiğiniz için kendinizi kusurlu hissediyorsanız daha pişmeniz gerekir, bence evliliği erteleyin ve kendinizi keşfedin.

Öyle düşünen insanlar aklını oradan alamayanlar işte.
Sanki normalde hem sevgilimizle/eşimizle hayatımıza devam edip hem işimize gücümüze bakmıyoruz 😁

Aksine kendileri karşı cinsle sağlıklı iletişim ve ilişki kurabilseler (bunu illa cinsel ilişki olarak düşünmeyin) kafaları sürekli belden aşağıya çalışmaz ve normal hayatlarında daha verimli olurlar.

zaten bence tek sorun, karşı cinsle ilişkiyi sadece cinsellik sanmak. üniversite boyunca erkek arkadaşlarım oldu ama kendimi hazır hissetmediğim için onlarla birşey yaşamadım. iyi-kötü, günah-sevap her ne ise bu benim kararım sonuçta.
ben hayatıma giren erkeklere her zaman beraber ilerleyebileceğim, paylaşım yapabileceğim insanlar olarak baktım. ama hiçbiri için eğitimimi, gelecek hayallerimi, hedeflerimi es geçmedim. günü gelip beraber olduğum insana karşı da hiçbir zaman kendimi sana sakladım tribine girmedim. çünkü bacak aramla değil dik duruşumla, karakterimle, kendim oluşumla sevilmeyi tercih ettim.

Benzerini yaşadım. Tabi o zaman toyum, aldım karşıma erkek arkadaşımı, dedim durum böyleyken böyle. Sanki adama "ben kanserim 3 günlük ömrüm kaldı" dedim. Öyle dünyası karardı öyle üzüldü ki. Teselli ederken buldum kendimi. Ulan sanki tecavüze uğradım dedim =)) Neyse o da aynı şekilde bu konuyu açmamak üzere kapatalım dedi. Devam ettik. Ettik etmesine ya, ben kendimi böcek gibi hissetmeye başladım. Kusurlu, eksik, pis... Tabi toyum, yetiştirildiğim bazı kodlardan arınamamışım, kimliğimi keşfedememişim. Velhasıl yürümedi. İçime sinmedi. O surat ifadesini, o dünyası başına yıkılmış permeperişan halini hazmedemedim. Bitirdim. Sonra dedim ki, başlarım bu dünyanın adaletsizliğine. Sonra kendimi keşfettim, cinsiyetimi kutsadım, aşık oldum, çatır çatır seviştim. Hiç de utanmadım. Sonra eşimle tanıştım, ilk haftadan birlikte olduk. Eşim bu ülkede bir kadının özgürce cinselliğini keşfetmesi ve yaşaması büyük cesarettir der her zaman. Laf aramızda kendisi doğunun bir ucunda son derece feodal bir ailede yetişmiş bir adam. Ailesinde de çarşaf gösterme geleneği devam ediyor. Tabi ki bizim için asla söz konusu bile olamazdı, ben görümcelerimden duydum, onlar malesef sürdürüyor bunu. O yüzden seviştiğiniz için kendinizi kusurlu hissediyorsanız daha pişmeniz gerekir, bence evliliği erteleyin ve kendinizi keşfedin.
Özgüveninize hayran kaldım böyle cesaret her kadın da olsa ülke kurtulur 👏🏾

zaten bence tek sorun, karşı cinsle ilişkiyi sadece cinsellik sanmak. üniversite boyunca erkek arkadaşlarım oldu ama kendimi hazır hissetmediğim için onlarla birşey yaşamadım. iyi-kötü, günah-sevap her ne ise bu benim kararım sonuçta.
ben hayatıma giren erkeklere her zaman beraber ilerleyebileceğim, paylaşım yapabileceğim insanlar olarak baktım. ama hiçbiri için eğitimimi, gelecek hayallerimi, hedeflerimi es geçmedim. günü gelip beraber olduğum insana karşı da hiçbir zaman kendimi sana sakladım tribine girmedim. çünkü bacak aramla değil dik duruşumla, karakterimle, kendim oluşumla sevilmeyi tercih ettim.

o bacak arası yaratılan herseyde var afedersiniz hayvanda börtü böcek balık neyse canlı olup disiyse eğer

ama karakter kişilik insanlık edep haya terbiye herkeste yok

çarşafı sonradan okudum ben aile kapalı tutucu carsaf giyiyorlar sandim

Ya mahrem denen bir şey var ha ulu orta seviştin ha sevistigin şeyi gösterdin
Nasıl birbirlerinin yüzüne bakıyorlar hakketen kızarmadan

Kayin baba yada kimse çarşafı görünce vay be bizim oğlanda iyimi kanatmis dediler
Maşallah mi dediler acaba sadece burdaki mevzu için demiyorum bu tarz adetler için diyorum

o bacak arası yaratılan herseyde var afedersiniz hayvanda börtü böcek balık neyse canlı olup disiyse eğer

ama karakter kişilik insanlık edep haya terbiye herkeste yok

çarşafı sonradan okudum ben aile kapalı tutucu carsaf giyiyorlar sandim

Ya mahrem denen bir şey var ha ulu orta seviştin ha sevistigin şeyi gösterdin
Nasıl birbirlerinin yüzüne bakıyorlar hakketen kızarmadan

Kayin baba yada kimse çarşafı görünce vay be bizim oğlanda iyimi kanatmis dediler
Maşallah mi dediler acaba sadece burdaki mevzu için demiyorum bu tarz adetler için diyorum

iki insana ait özel bir anın ulu orta serilmesi nasıl adet olmuş hiç fikrim yok. muhakkak sosyalbilimciler kırılma noktasını biliyordur, bence arap adetleriyle bütünleşmenin sonucu.
ne olursa olsun kadını da erkeği de küçülten bir davranış.

Merhaba arkadaşlar daha önceki yazılardan hatırlarsınız belki suan ki konuştuğum erkek arkadaşıma açıkladım bakire olmadığımı o da ilk başta sorun etti söylendi yüz ifadesi düştü sonra düşündü karakterin kişiliğin daha ağır bastı dedi Haziran da isteme olacak kısmetse ama ben hala kendimi kötü hissediyorum değersiz gibi çünkü beni öyle bilmiyordu o da zor kaldırdı ama anlayışlı biri tabi hatta bir daha bu konu açılmasın dedi ben hala içimde yara kalmak gibi ilerde nasıl anne olacağım diyorum çünkü ailem beni bu konuda çok tembihlerlerdi benim daha önce bu hatayı yapmam Kendime bile yediremem ilerde evlensem mutlu olcakmıyım diye sorgulamalar .benim gibi olup evlenenler bu psikoloji ile nasıl başa çıktınız?
Çocul bakire biri istiyorsa yol ver. Baştan sana karşı dıruşu belli. Düşünmen hata.

Hepiniz boş yapiyosunuz anca tel elde pat çut yazmak kolay doguda bu kurallar cercevesinde buyuseydiniz gorurdunuz.. Bin tane de mesaj yazsam o beyinleriniz bunu anlamayacak.
Edebim el vermez edepsizlik edene
Susmak en guzel cevaptir kendini bilene.

ama eşime temiz geldim diyen sizsiniz?
aileniz çevreniz dediğiniz gibi olabilir ama siz düzenden memnuniyetsiz değilsiniz ki zaten.
gururla yazdınız eşime temiz geldim diye.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X