Bakire olmadan evlenip mutlu olan var mı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ben ve eşimin ailesi çok muhafazakar aileler.ama evlenirken benn başka şehirli eşim başka şehirli evimiz ise başka şehirdeydi.eşimin ailasinin bulunduğu şehirde düğünüm oldu.otele gitmeye imkanımız yoktu.ne yapabiliriz diye düşündük.nikahımızı düğüne 1 ay kala eşimin çalıştığı ilde kıydık.yanımıza aileden kimseyi almadık.evlendiğimiz içinde yalnız kalmak istediğimizi söyledik.arkamdan çok dedikodum yapılmıştı.düğün öncesi ya birşey olursa diye.dedimki farzedin nikahtan evlendim.kimseyi takmadığım için şuan düşündüğümde en iyisini yapmışım...eşim asla benden öncesini sormam dedi.bende çünkü ilişki yaşadım.ilişkilerde neler olduğunu iyi bilirim dedi.evliliğimizden beri asla asla o konuları açmayız geleceğimizi konuşuruz.bence sizde bir konuşma yaptıysanız kapatın onca kavgalarımız oldu bu konuya ne o değindi ne de ben.geleceğinize bakın.mutluluklar şimdiden...

Birisi demis senin gibiler☺️ digeri demis namusun ne oldugundan bi habersiniz☺️
Senin gibiler benim gibiler onun gibiler ayrımcılığı kimlerin yaptigi ortada. Ben hicbirzaman karsimdakini kucuk gorerek konusmam. Universiteye gitseydimde tek dusuncem calismak okulumu bitirmek olurdu. Onla bunla gezmek degil. Tek gayem bir is sahibi olmak kendi ayaklarim uzerinde durmakti. Aileme erkek evladin hep ayri tutulmasi konusunda herzaman kızdım ama bekaret konusunda herzaman hak verdim. Onla bunla gezmek afedersiniz birlikte olmak medeniyet olmuyor. Seversin elinide tutarsin guzel duygular yasarsin ama bu duygulari kirletmeden yasarsın. Zamanimizdaki gencleri goruyoruz. Tabiki kimse evladi oyle olsun istemez. Evet bende evlat yetistiriyorum 15yasinda ilerde nasil biriyle evlenecek bilmiyorum buyunce nasil biri olacak. Ama ben sen erkeksin sunu yaparsin bunu yaparsin diye buyutmuyorum oglumu. Karsindaki kizlarinda birilerinin kardesi bacisi olacagini unutma oglum kimseye kotu gozle bakma tam toy cagindasin yasadigin seyleri ask sanabilirsin arkadaslik kurabilirsin ama bunu saygi cercevesi icinde karsindakininde ailesini dusunerek hareketkerine dikkat etmelisin hicbirzaman ilerde pisman olacagin birseye niyet etme kimsenin gunahina girme artik herseye aklin eriyor once oku calis elin ekmegini al sonra gonlun kimi sever isterse ben herzaman arkandayim helalin olmadan kimseye o gözle bakma diye buyutuyorum. Univ. Okumama musade etmediler evet ama ben evlendikten sonra calistim hic durmadim hep calistim ehliyetimi aldim arabami aldim su an kimseye ihtiyacim yok yasayabilmek icin. Ama sevdigim icin esimle ayni hayati paylasiyorum. Cok guzel bi mutlu bir yuvam var. Burda herkes herkese saydirma hakkini kendinde buluyor ama bugune kadar saygimi kimseye bozmadim bu saatten sonrada gormedigim insanlar icin hic bozmam.
puhahahahajshs bu kafayla buyuttugunuz oglunuzun su an en iyi ihtimalle kiz arkadasiyla seksting yaptigina yemin edebilirim ama kanitlayamam. buyuyunce neler olacak yasayin gorun. evde cocuga da surekli cinselligi pislik olarak anlatiyorsaniz, sizin hayal bile edemediginiz seyleri yapar emin olun.

ya siyahsiniz ya beyaz, size gore hicbir seyin ortasi yok. cok feci midem bulandi.

Ben burda bu konuları okumaktan bıktım usandım ama az önce ne okudum ben :kusmuk:
Şeyini sildigi kanlı peçeteyi kayinbabasina göstermek için can atan birisi gelmiş millete "temiz" olma konusunda nutuk atıyor. Vallahi siz egitilmezsiniz.

Ben ve eşimin ailesi çok muhafazakar aileler.ama evlenirken benn başka şehirli eşim başka şehirli evimiz ise başka şehirdeydi.eşimin ailasinin bulunduğu şehirde düğünüm oldu.otele gitmeye imkanımız yoktu.ne yapabiliriz diye düşündük.nikahımızı düğüne 1 ay kala eşimin çalıştığı ilde kıydık.yanımıza aileden kimseyi almadık.evlendiğimiz içinde yalnız kalmak istediğimizi söyledik.arkamdan çok dedikodum yapılmıştı.düğün öncesi ya birşey olursa diye.dedimki farzedin nikahtan evlendim.kimseyi takmadığım için şuan düşündüğümde en iyisini yapmışım...eşim asla benden öncesini sormam dedi.bende çünkü ilişki yaşadım.ilişkilerde neler olduğunu iyi bilirim dedi.evliliğimizden beri asla asla o konuları açmayız geleceğimizi konuşuruz.bence sizde bir konuşma yaptıysanız kapatın onca kavgalarımız oldu bu konuya ne o değindi ne de ben.geleceğinize bakın.mutluluklar şimdiden...
En güzeli geçmişi açmamak hiç aslında erkek arkadaşım da bana sormadı geçmişi ben de sormadım ama bu durumu anlattım aslına bakirelikle ilgili birşey sormamıştı ben anlattım tutamadım sonra işte şasırdı belki anlatmasam daha iyidi

puhahahahajshs bu kafayla buyuttugunuz oglunuzun su an en iyi ihtimalle kiz arkadasiyla seksting yaptigina yemin edebilirim ama kanitlayamam. buyuyunce neler olacak yasayin gorun. evde cocuga da surekli cinselligi pislik olarak anlatiyorsaniz, sizin hayal bile edemediginiz seyleri yapar emin olun.

ya siyahsiniz ya beyaz, size gore hicbir seyin ortasi yok. cok feci midem bulandi.

Bir mesajında gelinimden çarşaf istemem demiş :KK70:
Hadi yaa
Lütfetmiş
Allah razı olsun

Ben. Evlendiğimde bakire değildim. Yaklaşık 10 yıldır :p 9 yıllık erkek arkadaşım vardı aynı evde yaşadığımız. Eşimle sevgili olduğumuzda bu konu geçmedi bile. Zaten bakire olduğumu düşünmemiştir bile. Evlenmeden önce de birlikte olduk. Benim çevremde bu çok çok normal ve sağlıklı bir durum. 30 yaşında evlenen biri bakire olsa acaba cinsel sorunları mı var diye düşünülür hatta. Çok da mutluyum.

Sizin için önemliymiş ki bu konuyu eşinize açmışsınız. Ben olsam söylemezdim onu ne ilgilendirir eski hayatım diye. Neyse. Eşiniz de bir daha açma konuyu demiş. Lütfen bir daha bu konuyu hiçbir yerde ve koşulda açmayın. Eksik ya da ayıplı mal değilsiniz. Sağlıklı bir kadınsınız. Kimsenin sizi değersiz hissettirmesine izin vermeyin. En çok da kendinizin sizi değersiz hissetmesine izin vermeyin.
Yürüü bee ablaa🎉

ne yazıkki ailem bazı sebeplerden ötürü bakire olamdıgımk ögrendiginde tuhaf sacma sapan tepkiler verdiler onlar için evlenmeden olmaz birşey bu cunku kimsenin benimle evlenmek istemiyecegini bile söylediler yazık kafalarına birisi benim için sırf bu yuzden evlenmiyorsa yürrrrüü anca gidersin derim :)

ve ben de sizin gibi düşünüyorum herkes herşeyi yasama hakkına sahip ve bu kimseyi ilgilendirmez nasıl ki birine nasıl daha önce el ele tutusursun ya aklım almıyor demek abes bir durumsa nasıl sevişirsin de diyemeyiz bencr aynı abeslikte :)
Keske en basında söylemeseymiş konu sahibi de diyemiyorum ben cunku belkidr cok takıntılı biriyd bu ülkede ertesi sabah eşlerini muayeneye götüren erkekler gördü... Bu zihniyeti asla anlamıyorum ama eşime sevgilime bakaret durumumu söylemeli miyim olayı da buna canak tutuyor sanki :KK43: o size söylüyor mu ben böyleyim diye?? Acil cıkalım su kafalardan... saygılı evliliklerin alıntıladıgım örnekteki gibi bakarete indirginmicek bişi oldugunu anlayalım...

Ayrica ben ilk gece kapida beklenilmesini kuşak olayini bunlari desteklemiyorum. Dugunumde nekadar kucuk dusuruldugumu ben biliyorum bunu ben yasadim cunki. Ben kadinlarin erkeklerin oyuncagi olmasina kendini kullandirtmasina karsiyim. Herkes seviyo karsindakine guveniyo ama sizi seven insan zaten size helali olmadan dokunmak istemez dokunamaz. Evlendikten sonra medeniyet dediginiz o seyleri yasayin durun EŞİNİZLE en dibine kadar ☺️ esime kanlı peceteyi goster dedim evet cunki ailesini biliyorum babasi kanli carsaf diye tutturmusken ilk gece sabahinda kapimiza dayanmisken bunu buyuteceklerini bilirken ve dahasi kendimden bi korkum yokken neden gosterme diyeyim? Ben tertemiz ona gelmisken ya iftira atıp ana babama birsey deseler ana babamin yuzunu gunahim yokken yere eğseler? Madem bukadar önemli o kan onlar icin göster dedim. Ama esim ben karimin namusunu kimseye kanitlamak zorunda degilim ben gördüm yeter dedi. Kan olayina takilmadigini beni bildigini soylesede o kani gorunce yüzü güldü ben bunu gördüm. Erkekler her haltı yerler ama kendilerine gelen tertemiz olsun isterler. HELAL OLSUN EVLENDİGİ KİSİ BAKİRE OLMADİGİ HALDE ONA HELALİM GÖZÜYLE BAKIP BUNU BİRKERE BİLE YUZUNE VURMAYAN İNSANLARA SAHİP ÇIKANLARA. Benim kapimda kanli carsaf beklediler evet ama ben tabiki oglumun kapisinda beklemeyecegim boyle birsey yokk. Rabbim evlatlarimizi helal süt emmis iyilerle karsilastirsin zamanin fitnelerinden uzak tutsun
Size sadece bakire oldugunuz icin değer veren, saygı gösteren biriyle evlenmeyi gururunuza, onurunuza nasıl yedirebiliyorsunuz ama ya?
Adam bakire oldugunuzu bildigi icin rahatmis ama olmasaniz sizinle evlenmezdi, evlense de bosanirdi.

Benliginizin, karakterinizin, varliginizin, siz olmanizin hicbir onemi yok sadece bakireliginizin onemi var ve eger oyle olmasaniz hayatini gecirecek kadin olarak sizi secmeyecekti bu adam, gidip baska bir zarli seçecekti, bunu nasil kabulleniyorsunuz?

Zariniz bes dakikada gidince tum degerinizin gittiginin de farkindasinizdir umarim. Kaldi ki zaman ne gosterir bilinmez, birgun ikinci evliliginizi yapacak olsaniz hicbir degeriniz, sayginliginiz, temizliginiz olmayacak bu durumda, sizin icin cok üzücü cok yazık yahu acıdım.

Yürüü bee ablaa🎉

ne yazıkki ailem bazı sebeplerden ötürü bakire olamdıgımk ögrendiginde tuhaf sacma sapan tepkiler verdiler onlar için evlenmeden olmaz birşey bu cunku kimsenin benimle evlenmek istemiyecegini bile söylediler yazık kafalarına birisi benim için sırf bu yuzden evlenmiyorsa yürrrrüü anca gidersin derim :)

ve ben de sizin gibi düşünüyorum herkes herşeyi yasama hakkına sahip ve bu kimseyi ilgilendirmez nasıl ki birine nasıl daha önce el ele tutusursun ya aklım almıyor demek abes bir durumsa nasıl sevişirsin de diyemeyiz bencr aynı abeslikte :)
Keske en basında söylemeseymiş konu sahibi de diyemiyorum ben cunku belkidr cok takıntılı biriyd bu ülkede ertesi sabah eşlerini muayeneye götüren erkekler gördü... Bu zihniyeti asla anlamıyorum ama eşime sevgilime bakaret durumumu söylemeli miyim olayı da buna canak tutuyor sanki :KK43: o size söylüyor mu ben böyleyim diye?? Acil cıkalım su kafalardan... saygılı evliliklerin alıntıladıgım örnekteki gibi bakarete indirginmicek bişi oldugunu anlayalım...
Bir z kuşağı yazımı görüyorum tebrikler👏🏾Ben z kuşağını çok bilinçli ve akıllı görüyorum her bakımdan hem siyasi hem sosyal

Başta yüzü düşen adam evlendikten sonra ilk kavgada bunu atar ortaya.
Sanki namussuzdun da seni o almış gibi laflar eder.
Bak yazıyorum buraya. İnşallah yaşamazsın ama yaşarsan söylemişti dersin.

Ben varım ne olmuş yani .. İnsan önce kendine değer vermeli bence o bnu hissettiği için garipsemiştir kendinize değer verdiğinizi hissettirin lütfen. Bu sizin hayatınızdı ayrıca iki bacak arasından ibaret değil dünya bakire olup evlenip aldatan insanlarla dolu çevre. Bende söyledim direk bak kabul ediyorsan bu etmiyorsan söyle dedim benm hayatım dedim ben seni yargılamıyorsam sende yargılayamazsın demiştim direk gayet mutlu ve huzurluyuz

Konuyu okuyunca sandım ki sene 2008.. bi salın artık şu kafaları. Erkek aşıksa zarmış kanmış gözü görmüyor bile. Böyle şeylere çok takılıyorsa sizi sevmiyordur ailesine hizmetçi olsun, toplum normlarına uyayım diye evleniyordur. Bir de erkeğe geçmiş konusunda icazet vermek çok saçma. Biri bana bakire misin diye sorsa dalga geçerek cevap verir sonra da ayrılır geçerim. Ezilip büzülüp dramaya bağlamak çok komik.

Valla kızlar kendinize hediye paketi muamelesi yapmayın. İnançlarınız doğrultusunda pişman olmanızı anlarım. Ama bu siz ile Allah arasında. Varsa verilecek bir hesabınız Allah'a verin, kuluna değil.
Son sözüm erkek annelerine. Lütfen oğullarınıza "Kimsenin kızına yan gözle bakma, kimsenin sebebi olma" tarzı şeyler söylemeyin. Yukarıda buna benzer birşeyler okudum. Tuylerim diken diken oldu. Bu tarz nasihatların altındaki gizli mesaj şudur. "Oğlum senin namusun bir kızla beraber olunca bozulmaz ama o kızın ki bozulur. Bunu o kıza yapma" Daha yazılacak çok şey varda işe geç kalacağım. Gerisini siz düşünüp tamamlayın. Özellikle böyle düşünen anneler:)

Valla kızlar kendinize hediye paketi muamelesi yapmayın. İnançlarınız doğrultusunda pişman olmanızı anlarım. Ama bu siz ile Allah arasında. Varsa verilecek bir hesabınız Allah'a verin, kuluna değil.
Son sözüm erkek annelerine. Lütfen oğullarınıza "Kimsenin kızına yan gözle bakma, kimsenin sebebi olma" tarzı şeyler söylemeyin. Yukarıda buna benzer birşeyler okudum. Tuylerim diken diken oldu. Bu tarz nasihatların altındaki gizli mesaj şudur. "Oğlum senin namusun bir kızla beraber olunca bozulmaz ama o kızın ki bozulur. Bunu o kıza yapma" Daha yazılacak çok şey varda işe geç kalacağım. Gerisini siz düşünüp tamamlayın. Özellikle böyle düşünen anneler:)

zaten bu ülkede başımıza ne geliyorsa oğluşunu böyle bilinçaltı sözlerle pohpohlayıp, hemcisini yerin dibine batıran zihniyetten geldi.
çok haklısınız, keşke aşabilsek bu döngüyü

Ben varım ne olmuş yani .. İnsan önce kendine değer vermeli bence o bnu hissettiği için garipsemiştir kendinize değer verdiğinizi hissettirin lütfen. Bu sizin hayatınızdı ayrıca iki bacak arasından ibaret değil dünya bakire olup evlenip aldatan insanlarla dolu çevre. Bende söyledim direk bak kabul ediyorsan bu etmiyorsan söyle dedim benm hayatım dedim ben seni yargılamıyorsam sende yargılayamazsın demiştim direk gayet mutlu ve huzurluyuz
İlk başta garipsemesi normal değil mi 4 ay sonra söyledim en çokta neden başta demedin dedi sonuçta kötü niyetli olan da çok değil mi ondan demedim dedi ama size katılıyorum namus iki bacak arasında değil

İlk başta garipsemesi normal değil mi 4 ay sonra söyledim en çokta neden başta demedin dedi sonuçta kötü niyetli olan da çok değil mi ondan demedim dedi ama size katılıyorum namus iki bacak arasında değil

ya zaten tanışır tanışmaz "merhaba ben X" diyip ismini söylemek gibi "merhaba ben bakire değilim" demeni beklemesi saçma değil mi ?
karşındaki insana güvenmek istemişsindir. yanlış hatırlamıyorsam bir konun vardı ne zaman söyleyeyim diyen. çoğu kişi hemen neden söyleyeceksin ki güvenmek lazım demişti. ki bence mantıksız değil.
ne yani 5 ay sonra öğrendi diye geçirdiği zamana mı yanıyor ? demek ilk ay öğrense hemen ayrılacaktı ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X