Bakire olmadan evlenip mutlu olan var mı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Peki ya doğruyu söylüyorsa ve kendisi bakirse? Yine de ayrılık kapısı gözüküyor size sanırım.
Bence de uygun degiller. O kadar ayrilin, bu adamla olmaz diyen oldu ama nedense bir kac sene sonra evlendim kocam gecmisimle ilgili bana soyle boyle dedi diye bir baslik acacakmis gibime geliyor. Umarim yanilirim.

Hepiniz boş yapiyosunuz anca tel elde pat çut yazmak kolay doguda bu kurallar cercevesinde buyuseydiniz gorurdunuz.. Bin tane de mesaj yazsam o beyinleriniz bunu anlamayacak.
Edebim el vermez edepsizlik edene
Susmak en guzel cevaptir kendini bilene.

Siz "ailem ve eşimin ailesi bana bunları bunları yaptı. Bunlar yanlıştı, değişmeli." demiyorsunuz ki.
"Kocama o peçeteyi gururla gösterdim. Namusumla evlendim. Tertemizdim. Aileme hiç kızmıyorum, bence de bir kız evleneceği erkeğin yüzüne utanmadan bakabilmeli." diyorsunuz.
Ne diyelim, sizin gibi 100 sene öncesinin kurallarıyla yaşamayan herkese "namussuz, pis evlendiniz, eşinizin yüzüne utanmadan nasıl bakıyorsunuz?" dediğiniz için teşekkür mü edelim?

Son düzenleme:
Birisi demis senin gibiler☺️ digeri demis namusun ne oldugundan bi habersiniz☺️
Senin gibiler benim gibiler onun gibiler ayrımcılığı kimlerin yaptigi ortada. Ben hicbirzaman karsimdakini kucuk gorerek konusmam. Universiteye gitseydimde tek dusuncem calismak okulumu bitirmek olurdu. Onla bunla gezmek degil. Tek gayem bir is sahibi olmak kendi ayaklarim uzerinde durmakti. Aileme erkek evladin hep ayri tutulmasi konusunda herzaman kızdım ama bekaret konusunda herzaman hak verdim. Onla bunla gezmek afedersiniz birlikte olmak medeniyet olmuyor. Seversin elinide tutarsin guzel duygular yasarsin ama bu duygulari kirletmeden yasarsın. Zamanimizdaki gencleri goruyoruz. Tabiki kimse evladi oyle olsun istemez. Evet bende evlat yetistiriyorum 15yasinda ilerde nasil biriyle evlenecek bilmiyorum buyunce nasil biri olacak. Ama ben sen erkeksin sunu yaparsin bunu yaparsin diye buyutmuyorum oglumu. Karsindaki kizlarinda birilerinin kardesi bacisi olacagini unutma oglum kimseye kotu gozle bakma tam toy cagindasin yasadigin seyleri ask sanabilirsin arkadaslik kurabilirsin ama bunu saygi cercevesi icinde karsindakininde ailesini dusunerek hareketkerine dikkat etmelisin hicbirzaman ilerde pisman olacagin birseye niyet etme kimsenin gunahina girme artik herseye aklin eriyor once oku calis elin ekmegini al sonra gonlun kimi sever isterse ben herzaman arkandayim helalin olmadan kimseye o gözle bakma diye buyutuyorum. Univ. Okumama musade etmediler evet ama ben evlendikten sonra calistim hic durmadim hep calistim ehliyetimi aldim arabami aldim su an kimseye ihtiyacim yok yasayabilmek icin. Ama sevdigim icin esimle ayni hayati paylasiyorum. Cok guzel bi mutlu bir yuvam var. Burda herkes herkese saydirma hakkini kendinde buluyor ama bugune kadar saygimi kimseye bozmadim bu saatten sonrada gormedigim insanlar icin hic bozmam.
Bacim sen once bir turkan soray- ediz hun filmlerinin erkisinden bir çık once...Dön bir dünyaya bak! Hangi cağdayız once bir bunu kavra!Dunyaya baktigin o minicik catlaktan sana görünenler ile gerçek dünya bambaşka...

Ayrica ben ilk gece kapida beklenilmesini kuşak olayini bunlari desteklemiyorum. Dugunumde nekadar kucuk dusuruldugumu ben biliyorum bunu ben yasadim cunki. Ben kadinlarin erkeklerin oyuncagi olmasina kendini kullandirtmasina karsiyim. Herkes seviyo karsindakine guveniyo ama sizi seven insan zaten size helali olmadan dokunmak istemez dokunamaz. Evlendikten sonra medeniyet dediginiz o seyleri yasayin durun EŞİNİZLE en dibine kadar ☺️ esime kanlı peceteyi goster dedim evet cunki ailesini biliyorum babasi kanli carsaf diye tutturmusken ilk gece sabahinda kapimiza dayanmisken bunu buyuteceklerini bilirken ve dahasi kendimden bi korkum yokken neden gosterme diyeyim? Ben tertemiz ona gelmisken ya iftira atıp ana babama birsey deseler ana babamin yuzunu gunahim yokken yere eğseler? Madem bukadar önemli o kan onlar icin göster dedim. Ama esim ben karimin namusunu kimseye kanitlamak zorunda degilim ben gördüm yeter dedi. Kan olayina takilmadigini beni bildigini soylesede o kani gorunce yüzü güldü ben bunu gördüm. Erkekler her haltı yerler ama kendilerine gelen tertemiz olsun isterler. HELAL OLSUN EVLENDİGİ KİSİ BAKİRE OLMADİGİ HALDE ONA HELALİM GÖZÜYLE BAKIP BUNU BİRKERE BİLE YUZUNE VURMAYAN İNSANLARA SAHİP ÇIKANLARA. Benim kapimda kanli carsaf beklediler evet ama ben tabiki oglumun kapisinda beklemeyecegim boyle birsey yokk. Rabbim evlatlarimizi helal süt emmis iyilerle karsilastirsin zamanin fitnelerinden uzak tutsun
Bence insanlar ilk iliskisini kapida bekleyen sacmasapan insan kalabaliginin olusturdugu baskiyla degil de daha duygusal bir sekilde yasamalilar. Ilk gece stress olabilir, yorgunluk olabilir. O gub olmaz bir kac gun sonra olabilir. Bu carsaf bilmemne gelenegi yuzunden illa ilk gece olacak diye kanamasi durmayip hastanelik olan kizlar var. Kizlik zari esnek diye masum yere suclanan kizlar var. Hatta sunu da duydum; kanama olmadi diye bir kizi kolundan tutup gece yarisi apar topar doktora goturuyorlar, doktor erkegi yetersiz (kucuk) oldugu icin olmamistir, kizda hala bakire deyip geri gonderiyor.
Ben insanlarin en ozel anlarini bu sekilde stress icinde yasamalarina cok uzuluyorum.

Hepiniz boş yapiyosunuz anca tel elde pat çut yazmak kolay doguda bu kurallar cercevesinde buyuseydiniz gorurdunuz.. Bin tane de mesaj yazsam o beyinleriniz bunu anlamayacak.

Doğuluyum. Hala diyorum ki kadınlar tertemizdir. Daha pis olan sizin zihniyetiniz. Yani erkek olsam, bakire olmayan bir kadını şu zihniyetteki bir kadına bir milyon defa tercih ederdim.
Yetiştirildiğimiz ortam tabi önemli. Ama insanın kendini geliştirmesi gerek. Ot gibi yaşayamayız. Hiç mi sorgulamıyorsunuz? Eşiniz bile utanmış, siz tutturmuşsunuz kanlı peçeteyi kayınbabanıza göstermeye.
Bir de hala diretiyorsunuz. Edebim elvermez demişsiniz ya. Çok mu edepli yazdıklarınız? Terrtemizmiş. Peki ya zihniyetiniz? Düşünceleriniz? Bakire olmayan kadınlara pis derken neredeydi edebiniz?

Doğuluyum. Hala diyorum ki kadınlar tertemizdir. Daha pis olan sizin zihniyetiniz. Yani erkek olsam, bakire olmayan bir kadını şu zihniyetteki bir kadına bir milyon defa tercih ederdim.
Yetiştirildiğimiz ortam tabi önemli. Ama insanın kendini geliştirmesi gerek. Ot gibi yaşayamayız. Hiç mi sorgulamıyorsunuz? Eşiniz bile utanmış, siz tutturmuşsunuz kanlı peçeteyi kayınbabanıza göstermeye.
Bir de hala diretiyorsunuz. Edebim elvermez demişsiniz ya. Çok mu edepli yazdıklarınız? Terrtemizmiş. Peki ya zihniyetiniz? Düşünceleriniz? Bakire olmayan kadınlara pis derken neredeydi edebiniz?
Ben de doğuluyum önceki erkek arkadaşım da doğulu idi soradan kendisi diyor evlenmek için yaptım mecbur kal diye tehdit etti hep adam da aşağılık kompleksi oldu sonrasında kimse seni almaz dedi neler dedi benle evlenmesen kalırsın evlen diye durdu tabi bu zorbalığını görümce evde kalırım ama senle evlenmem dedim iğrendim kendisi hep dedi bakire değilsin ben seni kirlettim neler neler tabi o zaman cahildim saftım şimdi anlıyorum da o zihniyette ki biri ile nasıl oldum

Aynen o kurallar çerçevesinde büyüdüm, ama hem şikayet edip hem de onun uzantısı düşünceleri benimsemiyorum.

Bakın hanımlar burda bir kitle var birilerini gozune kestirip hep bir agizdan dalga gecerek sırf yazmak icin yaziyolar. Eger bi kac kisi daha cikarsa karsi taraf gibi düşünen çil yavrusu gibi dağılıyolar. Kadinin en buyuk dusmani yine kadın bunu burda cok iyi gorebiliyoruz.
Siz ozaman istediginiz zaman istediginiz kisiyle yatıp kalkın bumu yani? Ozamanda burda konu acmayin yok surtunduk hamilemiyim yok şu. Gerci ozamanda o kisilere ahlak bekciligi yapiyosunuz?
Bir konu acilir oraya fikir vermek amacli yorum yaparsin yada sana ters giden seyler vardir hic karismazsin. Sizlerin yaptigi akıl vermeyide geciyor hep bir bilmislik car car car. Namus dillerde oyuncak olmus bu zamanda baska hicbirsey degil.
Ne ibrettir kızarmak bilmeyen çehren, Bırak kardesim tahsili; Git önce edep, haya öğren ..!

Ben de doğuluyum önceki erkek arkadaşım da doğulu idi soradan kendisi diyor evlenmek için yaptım mecbur kal diye tehdit etti hep adam da aşağılık kompleksi oldu sonrasında kimse seni almaz dedi neler dedi benle evlenmesen kalırsın evlen diye durdu tabi bu zorbalığını görümce evde kalırım ama senle evlenmem dedim iğrendim kendisi hep dedi bakire değilsin ben seni kirlettim neler neler tabi o zaman cahildim saftım şimdi anlıyorum da o zihniyette ki biri ile nasıl oldum
Böyle açık bir şekilde paylaştınız mı nişanlınızla ve ya aday olan şahış kimse? Onun tepkisi ne oldu?

Bekaret bir değer yargısı değildir. Lütfen yapmayın böyle. Başta siz zaten kendinizi bu sebeple kötü,ezik vb. şekilde hissederseniz zaten ona da bu durumu gayet açık yansıtıyorsunuz ve bunu çoook fazla kullanacaktır. Bu bir eksiklik vs. değil, zamanında istemişsiniz ve yaşamışsınız bitmiş gitmiş.

Bakın hanımlar burda bir kitle var birilerini gozune kestirip hep bir agizdan dalga gecerek sırf yazmak icin yaziyolar. Eger bi kac kisi daha cikarsa karsi taraf gibi düşünen çil yavrusu gibi dağılıyolar. Kadinin en buyuk dusmani yine kadın bunu burda cok iyi gorebiliyoruz.
Siz ozaman istediginiz zaman istediginiz kisiyle yatıp kalkın bumu yani? Ozamanda burda konu acmayin yok surtunduk hamilemiyim yok şu. Gerci ozamanda o kisilere ahlak bekciligi yapiyosunuz?
Bir konu acilir oraya fikir vermek amacli yorum yaparsin yada sana ters giden seyler vardir hic karismazsin. Sizlerin yaptigi akıl vermeyide geciyor hep bir bilmislik car car car. Namus dillerde oyuncak olmus bu zamanda baska hicbirsey degil.
Ne ibrettir kızarmak bilmeyen çehren, Bırak kardesim tahsili; Git önce edep, haya öğren ..!

Vajinasina surdugu peceteyi kosa kosa kocasina goturen birinden hayali kapanis dizeleri... 👏

Şu özlü sözleri öğrenmeye harcayacağınız vakti birbiriyle çelişen yorumlar yapmamaya harcasaydınız kimse bir şey demezdi.

valla ben bir şey anlamıyorum biribyazmis hayatına bir sürü erkek girenlerim evliliği daha güzel oluyor ama kendimi kocama sakladım diyenlerin evliligi ite kaka gidiyor diye aynen öyle
dediğin gibi kızlık gidecek diye ger türlü ilişkiyi yaşayıp evlenirken namus abidesi olan bir dünya kişi var

neden evet ben sevdim ve yaşadım sonuna kadar beni böyleyim bu bana ters bir şey değil sana ters bir şeyse o zaman sen bana terasın senle.olmam demek yerine

ne yapayım ya bekaretimi anlarsa ya sorun oolursa diye dövünüyorlar
sen ilişkiye girerken bekaretimi bozulacagini bile bile girdinse sana gazoz icirmedilerse
nuri alco yada coşkun abi baş rolde değilse
bile bile bunu yaşayıp
sonra pişman olmanın adı ne ezik mıy mıy çaresiz dovunmenin anlamı yok

yasarken geleceği düşünmüyorsan o an keyfini çıkarıyorsan başka ilişki de geçmişi dusunmuyeceksin

pisman olucaksan da yapmiyacaksin diktir her halti et Namulu ol sözüm ona kocisimle oh kanda geldi mis

kimi kandiriyorsun

evet, yaşadığının getireceklerini biliyorsa insan o zaman yaşadığının arkasında olmalı. yada onu bu şekilde kabul edecek biri ile olmalı.

Herkes rahat ortamlarda büyümüyor ailesinden ne görürse öyle büyüyor. Bende namusumu korumamı ögrendim
esimden once kimsenin elini dahi tutmadım. Esime tertemiz geldim ve yetistirildigim cevrenin verdigi baskiylada o peceteyi gosterirken kendimle gurur duydum. Ailemin bu konudaki dusuncelerine hicbirzaman kizmadim bencede bir kiz ilerde evlenecegi kisinin yuzune utanmadan bakabilmeli. Dugun gunu hakta damat gelini almaya geldi diye dugunu bozuyordu benim amcam damat gelini nikahtan once gördü diye. Bizde boyle yetistirildik. Ama benim aileme kizdigim nokta hep erkek ayrimi yapilmasi o erkek yapara getirtmeleriydi lafı. Ben herzaman kendimle celistim zaten bi baskıyla hareket eden ben vardi icimde birde kus gibi çırpınan ben. Universite kazandim dersane falan gitmeden gittigi yerde erkeklerle gezer tozar bize laf getirir diye gondermediler. Herkes rahat ortamlarda buyuyemiyor. İnsanin yasamadigi birsey hakkinda yorum yapmasi ne kolay...
Ayrica şu an evladım var zaten☺️

Aboo kafaya bak kafaya pırıl pırıl

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X