Bakire olmadan evlenip mutlu olan var mı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Merhaba arkadaşlar daha önceki yazılardan hatırlarsınız belki suan ki konuştuğum erkek arkadaşıma açıkladım bakire olmadığımı o da ilk başta sorun etti söylendi yüz ifadesi düştü sonra düşündü karakterin kişiliğin daha ağır bastı dedi Haziran da isteme olacak kısmetse ama ben hala kendimi kötü hissediyorum değersiz gibi çünkü beni öyle bilmiyordu o da zor kaldırdı ama anlayışlı biri tabi hatta bir daha bu konu açılmasın dedi ben hala içimde yara kalmak gibi ilerde nasıl anne olacağım diyorum çünkü ailem beni bu konuda çok tembihlerlerdi benim daha önce bu hatayı yapmam Kendime bile yediremem ilerde evlensem mutlu olcakmıyım diye sorgulamalar .benim gibi olup evlenenler bu psikoloji ile nasıl başa çıktınız?
İlerde en ufak tartışmanizda bunu yüzünüze vurur .

Aslında çok şey aşıldı hala zar meselesi aşılmadı ne garip demi bunu da biz yapıyoruz herkes haklı görüşlerini destekliyorum ama kimse çıkıp bir açıklama yapmadan evlenmiyor ki buna cesaretimiz yok neden bayan hesap vermek zorunda kalıyor ya da öyle düşünüyor keşke hesap vermesek kendi geçmişimiz geçmişte kaldı diyebilsem
Zar meselesini aşamayan sizsiniz aslında .

Bir kere bu bakirelik yada bakirlik herkesin kendi yaşam biçimi ile alakali.
Bakire olmayan mutlu olamaz diye anayasa mi var
Yada bakirlerin hepsi mi mutlu 😉
Benim arkadaşım bakire degildi evlendiğinde adama da soyledi valla çok mutlular ama onların mutlu olması sizin mutlu olacağınız anlamına gelmez.
Mutluluk çiftlerin uyumu ile alakali.
Kimse kimseye bakiresin Voawwww diye el üstünde tutmuyor 😂
Bu evleneceğin insanla anlaşır misin hayata bakisin ayni mi bunlara bak.

Bizim kültürde sükür carsaf olayi yok. Bir tanidigim anlatmisti: Bir dügüne gitmiş. Kalacagi eve de gelin ve damat getirilmis. Yatak odaya tikmislar. Onlar "isi" bitirene kadar kapinin önünde kadinlar oturup beklemis carsafi. Düsünebiliyormusunuz. Ilk gecen ve kapinin önünde sülalenin yarisi. Allahtan bizde böyle birsey yok. Yoksa hepsini kovalamak zorunda kaldirdik 😅
bu gelenel görenek din adet inanç falan olamaz ya
bunca insanın içinde bi akıllı da çıkıp demiyor mu biz napıyoruz
sevişmek ayıp ama oturup dinlemek izlemek ayıp değil
toplu delilik bu bence
sapkınlık

vay arkadaş olaya bak
tek bir imzayla her türlü sevişme yetkisine sahip olabiliyorsun
ve bu kafalardaki anan baban abilerin de sırf sevişmeye devam edebil diye dayak da yesen aldatılsan da şiddet de görsen ayrılmanı kabul etmiyor
çok ilginç GELENEKlerimiz var gerçekten

Doğru benim gibi es adayı bile dert etmeyecek ben dert edeceğim gibi aslında bunu hiç yaşamamalıydım diyordum önceki hiç haketmedi zaten vajinusmus olduğumu gördüm
Önceki haketmedi ne demek ya? Bir kadınla ilk ilişkiyi yaşamak erkeğin hak etmesi gereken birşey mi? 😂 Aşın artık bunları ya. İstemissiniz sevismissiniz. Kusura bakmayın da çok ezik görünüyorsunuz. Böyle yaparsaniz karsinizdi erkekler sizi çoook ezer.

Mutlu olmanızı belirleyecek etkileyecek başka faktörler var. Mesela kendinize değer vermeniz, kendinize saygı duymanız gibi. siz kendinize tokat atarsanız başkaları yumruk atar, tekme sallar... önce siz sevin kendinizi, aşağılayıp durmayın. Ondan sonra mutlu da olursunuz yeterince iyi bir anne de olursunuz.

Mutlu olmanızı belirleyecek etkileyecek başka faktörler var. Mesela kendinize değer vermeniz, kendinize saygı duymanız gibi. siz kendinize tokat atarsanız başkaları yumruk atar, tekme sallar... önce siz sevin kendinizi, aşağılayıp durmayın. Ondan sonra mutlu da olursunuz yeterince iyi bir anne de olursunuz.
Geçmişte yaşadığım durum psikolojikmen etkiledi beni tamamen esir aldı kendimi güçlü tutmaya çalışıyorum bazen beynimi yerden zor topluyorum

Doğru benim gibi es adayı bile dert etmeyecek ben dert edeceğim gibi aslında bunu hiç yaşamamalıydım diyordum önceki hiç haketmedi zaten vajinusmus olduğumu gördüm
haketmedi demek ne demek
cinsellik hakedilen bir şey mi kim hak ederse o mu ne saçmalık
cinsellik duygu sevgi arzu vb meselesi yasayip sonra dövünen tipleri sevmiyorum ya yasama yada yaşadın lafını etme

o an yaşarken gelecek aklına nasıl gelmediyse suan da geçmiş aklına gelmemeli
ezik.magdur sanki sen istemedin de zorla olmuş gibi hale bürünmenin anlamı yok

Size çok samimi bir düşüncemi söylüyorum. Ben de evlendiğimde bakireydim ama aldatılıp terkedildi. Bakire olmadan evlenen kadınlar bence daha mutlu olur. Çünkü kafadan " kızlık zarı" derdine düşen erkekler elenmiş oluyor. Bu derde sahip kesim vasıfsız kesim oluyor.

Eğer sorun yapmadıysa siz de zihniyetinizi değiştirin.

Beni aldatan ucube için konuşayım. Ilk erkek arkadaşım onunla ortak arkadaşımızdı. Onu bile kaldıramadı ilişkimiz boyunca. Ki hiç cinsel bir beraberliğim olmamıştı. Sadece öpüştük sarıldık bunu sorun yapmıştı. Salak gibi anlatmıştım ben de. Saflık çocukluk işte. 21 yaşımdaydım.

Sonra beni aldattığı kadınla evlendi ucube kişisi. Kiminle evlendi? Tinderda cinsel partner ararken bulduğu kişiyle. Neyse...

Demem o ki, bekarete değer veren kişiler doğru tercihler değildir.
Üzüldüm yaşadığınız durum için aldatılmak ta kötü benim onu psikolojim hiç kaldırmaz dı sanırım

Öncelikle kendinize lütfen değer verin.. Başkaları ne yapmış, nasıl evlenmişi bırakın kendinizi sevin. Kimsenin yaşantısına yada düşüncesine göre hayatınızı yönlendiremezsiniz..

Herkesin kendisine,çevresine göre bir doğrusu vardır..

Ne psikolojinizi bozun ne de kimseye ezdirin. Siz yaptığınız, yaşadığınız her şeyin arkasında olacaksınız ki size saygı duyulsun.. Olmuş, bitmiş, gitmiş .. Önünüze bakın.. Hata olarak gördüğünüz hiçbir şeyi de bundan sonra yapmayın.

Ayrıca siz Dürüstsünüz bu her şeyden önemli.. Ne hayatlar yaşayanlar var Evleneceği adama binbir yalan söyleyen, etrafına namus abidesi gibi gezinen..

Üzüldüm yaşadığınız durum için aldatılmak ta kötü benim onu psikolojim hiç kaldırmaz dı sanırım

Ayaklarınız yere sağlam bastıktan sonra kişiliğinize ön plana çıkarsınız. Bakirelik ilkel bir olgu. Namus kavramı da öyle. Namus insanin düşüncesinde fıtratındadır. Evlenip boşanan kadınlar da bakire değil. Değerleri mi azaldı? Ya da eşi vefat etmiş kadınlar ? Hayır, yaşanmışlıkları tecrübeleri var.

Ben erkek olsaydım bakire bir kız istemezdim hayatımda. Ne o öyle dünya bilmez , her şeyden bir haber cinsel bilgisi yok, kendi vücudunu tanımıyor vb...

Benim de aldatilldıktan sonra bakış açım çok değişti. Ben de bakirelik onemli falan diyordum ama şimdi geldiğim nokta bambaşka.

Elbette mahremiyete çok önem veriyorum, sınırlarım çok nettir ama benim için yaşanmışlıkların kişiliğe kattığı şeyler çok değerlidir.

Insanların iletişim kurma şekli , genel kültür düzeyi, sorunlarıyla nasıl basa çıktığı, boş vakitlerini nasıl değerlendirdiği , parasını nasıl harcadığı , ailesiyle ilişkilerinde sınır çizip çizemediği, kazancının helal olup olmadığı, vicdanlı olup olmaması , konuşması, üslubu , arkadas ortaminda sayginligi .... bunlar benim icin daha değerli. Beni bunlarla değil de bakire olup olmadiğimla yargilayacak kişi bir zahmet uzak dursun. Sığ çirkin cibiliyetsiz cahildir derim.

Merhaba arkadaşlar daha önceki yazılardan hatırlarsınız belki suan ki konuştuğum erkek arkadaşıma açıkladım bakire olmadığımı o da ilk başta sorun etti söylendi yüz ifadesi düştü sonra düşündü karakterin kişiliğin daha ağır bastı dedi Haziran da isteme olacak kısmetse ama ben hala kendimi kötü hissediyorum değersiz gibi çünkü beni öyle bilmiyordu o da zor kaldırdı ama anlayışlı biri tabi hatta bir daha bu konu açılmasın dedi ben hala içimde yara kalmak gibi ilerde nasıl anne olacağım diyorum çünkü ailem beni bu konuda çok tembihlerlerdi benim daha önce bu hatayı yapmam Kendime bile yediremem ilerde evlensem mutlu olcakmıyım diye sorgulamalar .benim gibi olup evlenenler bu psikoloji ile nasıl başa çıktınız?
Erkek arkadaşın bakir miymis. Bunu merak ettm. Pişman olmuşsun. Tövbe et Allah'a. Erkek arkadaşın bu konuda ezmeye kalkarsa da evlenme lütfen. Bu devirde gerçekten temiz erkek olduğuna çok inanmıyorum artk. İlla ki vardır da. Azınlık işte. İçine sinmiyorsa evlenme derim.

Sen kendini sırf bu yüzden değersin görürsen karşındaki insan da gözünün yaşına bakmaz

adam daha önce hiç ilişkiye girmemişse,evleneceği kişinin de böyle olmasını bekleyebilir,buna hak veririm.

ancak evlenmeden önce sevişip sevişmemek bir tercihtir, siz sevişmeyi tercih etmişsiniz ve bunu rezil veya iğrenç bir hata gibi utana sıkıla söylemişsiniz adama, onun da suratı düşmüş,tamam düşebilir doğal bir şey ama onunki biraz farklı olmuş.

her tartışmanızda ben seni bu halinle bile kabul ettim diye başınıza kakacağından eminim,çünkü en başta size karşı triplere girmiş, böyle lütfediyormuş gibi davranmış ,üstten üstten konuşmuş.

siz dürüst olmak istemişsiniz bu güzel bir şey ama amacınız etik değerlere bağlı kalmak değil,günah çıkarıp vicdan rahatlatmakmış.

''x ,seninle güzel bir ilişkimiz var,ben dürüstlükten yanayım,benim senden önce birlikteliklerim oldu, sorun edeceksen en başında konuşalım birbirimizin zamanını boşuna çalmayalım,karaına saygı duyarım'' diyip dik durmanız lazımdı.

öyle eğile büküle,utana sıkala,suç itiraf edermiş gibi söylemeniz en büyük hatanız olmuş.

yaptıklarınızın arkasında durun,doğru veya yanlış,sizin tercihinizdi ve yaşadınız. nokta.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X