Bakire olmadan evlenip mutlu olan var mı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Çoğu da böyle hersey yaşayıp bakire kalan çok var zaten yargılamıyorum kimseyi ama belki bende öyle olsam yine de kendi mi iyi hissetmezdim zaten hersey bacak arasın da değil ama toplum bunu böyle empozite etmiş

Gerçekten çoğu kız belki de en doğrusunu yaptı hiçbiri eşine anlatmak zorunda kalmadı teknik olarak bakire

Aman ya, bayiyor bu konular artik. Madem boyle bir cevrede yasiyorsunuz, sizin neyinize sevismek? Sevistiniz diyelim, magduru oynamayin ya.
Aynı fikirdeyim. Madem ki bakire kalmam lağzımmış madem ki ileride anne olmakdan korkuyorsun eee bacım bi stop yapaydın niye gaza basdın. Neden dikdirmedin peki ? Çoğu kadın gizleyip dikdiriyo üstüne bide o gece rol yapıyolar dürüst olmayı seçmişsin güzel davranış ama ilerde her olayda yüzüne vurur bunu.

Eğer sizi siz olduğunuz için seviyorsa, yanınızda mutlu oluyorsa ilerde sorun olacağını sanmıyorum. Ama dediği gibi bu konuyu tekrar açmazsanız hem sizin için hem de onun için iyi olacaktır. Hepsinden önce siz bu durumu problem olarak sunmayın, evet böyle bir durum var ama geçmişinizle ilgili. Sizin bugününüzü ve yarınınızı etkilemesine izin vermeyin, mutsuz olmanıza sebep olmasın. Halletmişsiniz nihayetinde

Çoğu da böyle hersey yaşayıp bakire kalan çok var zaten yargılamıyorum kimseyi ama belki bende öyle olsam yine de kendi mi iyi hissetmezdim zaten hersey bacak arasın da değil ama toplum bunu böyle empozite etmiş
Bakire gidince tek artın 5 bilezik fazla. Onu da daha sonra allem kalem edip alıyorlar elinden zaten.

Bende bundan korkuyorum yüzüme vurulur mu değerim düşer mi bu konuyu açma dedi gerçi ama

Gerçekten çoğu kız belki de en doğrusunu yaptı hiçbiri eşine anlatmak zorunda kalmadı teknik olarak bakire
Olay aslında eşe anlatmak değil. Sizin yaşadığınız dünyanın çok küçük olduğunu tahmin ediyorum. Çünkü artık tarlalarda çalışsın ev işi görsün diye evlendirilmiyoruz. Tanışıyoruz, kafamız uyuşuyorsa evleniyoruz, cinsel çekim de her zaman önemli buna da dikkat ediyoruz. Zaten normalde sağlıklı olduğunuz sürece kimsenin size cinsel geçmişinizi sorma hakkı yok, siz de anlatmak zorunda değilsiniz.

Bende bundan korkuyorum yüzüme vurulur mu değerim düşer mi bu konuyu açma dedi gerçi ama
Artık onuda zaman gösterecek. Bence konuyu bidaha açma ona aynı şekilde davranışların olsun ama seni seviyorsa sorun etmemeli. Sanki kendisi olmadı mı bi başka kadınla ? Ben baskı altında büyüdüm hep aman sakın ha aman yatıp kalkmak yok oysa şimdi evliyim ama eşimle cinsel işiikide sorunlarımız var keşke herkes Özgür yaşasa eşimle daha önce birlikde olmuş olsam belkide evlenmezdik seviyorum ama ben o tür ilişkilere de hep özenmişimdir.

Keşke hiç söylemeseydin inan şimdi kuracagın mutlu yuvan unuttururdu sana geçmişini yaranı söyleyerek hata etmişsin hergün güle oynaya geçmeyecek evliliğin zor anların tartışmalarında olacak ozaman yüzüne vurursa sana daha çok ağır gelir Allah kimseyi o duruma düşürmesin ama bikere olmuş tövbe et Allaha yalvararak aglayarak Allah affetsin seni nişanlından önce

Söylemekten başka seçeceğim yokki

erkek arkadasın bakir miymiş ?

Eğer öyleyse kendi hayat görüşüne uygun biriyle evlenmek istemiş olabilir. Buna saygı duyarım.

Ama kendi bakir olmadığı halde senden bakirelik bekliyorsa bencildir.

İlk başta yüzü düştüyse takabilir uzun vadede. Takarsa da ayrılın.

Kendi değer yargılarınıza uygun biriyle evlenin.

Aslında gelenek adı altında yapılanları yazdıkça geçmişten bu yana kadının ne kadar rencide edildiğini düşünüp iyice üzülüyorum, adettir gelenektir diye kadını aşağılayan şeylere öfkem de artıyor.
Doğduğumuz andan itibaren kadın olmamızın acısını çıkarıyorlar, hiçbir kız çocuğunun çıplak fotosu yoktur ama erkek çocuklarının boy boy çıplak fotosu çekilir, oysa erkek çocukları için de çıplak foto sakıncalı, plajda anadan üryan kız çocuğu olmaz erkek çocukları dilediği kadar özgür takılır.
Kız çocuğu regl olur ayıp denir pedleri gizli saklı alınır, erkek çocuğu sünnetinde sünnet anı bile kameraya alınıp düğün bayram yapılır.

Anneler babalar kızları regl olunca kızım büyüdü genç kız oldu demeye utanır, oğlu sünnet olunca erkek oldu deyip yedi düvele sünneti anlatıp sünnetçi amcasıyla erkek olan oğlunun operasyon anındaki fotolarını herkese gösterip gurur duyarlar.

Dedim ya çok kapalı bir çevrede yetiştim, bir gün kızımın veli toplantısındayım dersler okuldaki genel davranışlarla ilgili konuşmalar bitti, çocukların ergenlikle ilgili birbirlerine yaptıkları akran zorbalıklarından konuşuluyordu, erkek çocuklarının her şeyi rahatça konuşuldu, iş kızlara gelince regl olan kızların olmayanları küçük düşürücü sözlerini dile getirmeye gelince tüm velilerin gözü üzerime dönmüştü kötü kötü bakıyorlardı, sebep erkek veliler varmış ayıpmış, o erkek velilerin oğullarından bahsederken kabaran göğüsleri kızlarından bahsettiğimde içeri kaçıverdi.

Oğlundan bahsederken utanmıyorsan kızından bahsederken de utanmayacaksın, sırf erkeksin diye ağaç dibine tuvaletini yaparken bir kadının o anı görme ihtimalinden utanmıyorsun ama kadınların utanmasını bekliyorsun

Namusu kadına yükle, sen dilediğini yap yaşa yok öyle bir dünya, namus da utanmak da ayıp da sadece kadın için değil, utanmıyorsa utanmam.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…