Bakire olmadan evlenip mutlu olan var mı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Adam haklı tepkilerde siz adamı karar mercii görüp kabul görmek için ezik ezik anlatırsanız adam tabii bu tepkiyi verir totosu arşta paşama bak hele öpüşmüş olmak normal kritere gel
Ya genelde öyle değil mi toplum artık öpüşüp koklaşmayı görüyor ki keza görmeyen de var da zar meselesi asılmadı

Benim merak ettiğim bu şekilde yetişip rahatça nasıl cinsel ilişkiye girebildiniz? Hani bir sürü kadın sırf bu şeyler yüzünden vajinismus bile oluyor ya evli olduğu halde. Yaşınız mı küçüktü? Evleniriz diye mi düşündünüz?
İlişki yaşayıp sonradan bu kadar korkmak garip geldi bana.
Benim de eşim ilk değildi evet. Ama ben ona ağzını açtırmazdım.
Aslında üniv zamanı oldu o zaman bilirsiniz çevreniz de sevgili planlar rahat hareket ederler eve gitmeler sevgili ile kalmalar vs bana normal gelenle başladı çoğu genç rahattı ama tabi çoğu zarına dokundurmuyordu benim düşüncem de su bedenime dokunmuş olan ilk kez birimi tamamen ona ait hissettim yani zaten bende vajinusmus olduğumu gördüm ki o yaşanmasa bile kendimi bakire görmedim ama işte erkekler öyle düşünmüyor herseyi yaşayıp bunu yaşamasaydım belji bunu ben de diğerleri gibi açıklamak zorunda kalmazdım

Merhaba arkadaşlar daha önceki yazılardan hatırlarsınız belki suan ki konuştuğum erkek arkadaşıma açıkladım bakire olmadığımı o da ilk başta sorun etti söylendi yüz ifadesi düştü sonra düşündü karakterin kişiliğin daha ağır bastı dedi Haziran da isteme olacak kısmetse ama ben hala kendimi kötü hissediyorum değersiz gibi çünkü beni öyle bilmiyordu o da zor kaldırdı ama anlayışlı biri tabi hatta bir daha bu konu açılmasın dedi ben hala içimde yara kalmak gibi ilerde nasıl anne olacağım diyorum çünkü ailem beni bu konuda çok tembihlerlerdi benim daha önce bu hatayı yapmam Kendime bile yediremem ilerde evlensem mutlu olcakmıyım diye sorgulamalar .benim gibi olup evlenenler bu psikoloji ile nasıl başa çıktınız?
Kimse kusura bakmasın da herkes için değil fakat genellemede artık çoğu kadın bakire olmadan evleniyo erkekler de aynı şekilde yani şimdi sorsan çok ayıplarlar ama emin ol onların yarından fazlası bu durumdadır. Bence bir problem olmaz

Kaygılıymış ama yapamamış zaten 2 defa denemiş eski erkek arkadaşıyla sadece kan gelmiş tam birleşme olmamış 😞
Çoğu kızlar kendi aralarında anlatırdı sevgilimle birlikte uyuyoruz ona dokundurmuyorum seviliyoruz sadece o önemli diyordu erkekler Zara dikkat ediyor falan ben bu kafada değilim bedene dokunmuş tenin tek zar kalması ne anlam ifade ediyor

Neymiş ki kırmızı kurdelenin anlamı 😳
Dini yorum olarak yazmıyorum bilgi sadece islamiyet öncesi Türk kültüründe Alkarası geçer. Bundan korunmak için gelinlerin beline doğum yapan kadınlar vs kırmızı kurdele takar . Hatta bebeğin üstüne kırmızı bir şeyler konulurmuş kısaca bunlar o ritüllerden geliyor. Kırmızı renk koruyor dıye yoksa kan rengi vs değil :olamaz:

Bana dediki öpüştüm falan desen normal karşılarım dedi ama bu konu için düşüncem dedi ben anlamadım o normal benim yaptığım anormal mi bakirim dedi
Canım benim bak bunu sen söylemişsin kaldı ki söylemen bile bence yersiz sana düşünücem diyen bi adamdan koşarak uzaklaşmanı tavsiye ediyorum

Dini yorum olarak yazmıyorum bilgi sadece islamiyet öncesi Türk kültüründe Alkarası geçer. Bundan korunmak için gelinlerin beline doğum yapan kadınlar vs kırmızı kurdele takar ya bunlar o ritüllerden geliyor. Kırmızı renk koruyor dıye yoksa kan rengi vs değil :olamaz:

Lohusa kadınlarla aynı mesele mi yani albastı diye biliyorum ben de

Konu başlığını görünce geldim, bu konu ne zaman açılsa çok fena tartışma çıkıyor o yüzden lütfen hanımlar yine sonu hüsranla biten bir konu olmasın rica ediyorum.
Mune amirim ben kendi adıma sonu benim için hüsranla bitmesin diye susmaya çalışıyorum sevgiler saygılar bansız günler 🙏🏻

Lohusa kadınlarla aynı mesele mi yani albastı diye biliyorum ben de
Bu isimler bölgeye ülkelere göre değişiyor. Yani bu şeyler islamiyette var olmadı öncesinde de bu motifler vardı. Kırmızı renkte koruyucu olarak görülürdü. Ama bizimkiler çok alakaız bir şeye çevirip gelinin beline bağlanan koruyucu kurdeleyi bekarete çevirdiler. Şey gibi gelinin üstüne şeker atarlar ya tatlı dilli olsun diye bu tarz ritüellerden biriydi

Ya genelde öyle değil mi toplum artık öpüşüp koklaşmayı görüyor ki keza görmeyen de var da zar meselesi asılmadı
Yoo gayet aşıldı toplum sizin o yaşadığınız bin kişiden ibaret değil e o zaman hepimiz öpüşelim tüm türkiyeyle ama zar kalsın bakireyim diye gezelim cidden kafalarınız çok güzel güle güle kullanın

Benim arkadaşım mutlu ama basta da sorun etmemiş adam seni seviyorum demiş evlendiler. Kafasi karişabilir biraz daha mi bekleseniz sonradan ayrilik acisiyla baş edilir ama boşanmak daha ağır gelebilir

Ben İslam dinine mensupum bu konuyu açan kişinin ailesi kafasındayim. Bu benim düşüncem seni alâkadar etmez. Sen bin tane yorum yazdın cevap verdim mi hayır. Sende benim yorumuma cevap verme.
Bin tane nerde yazdım ? Napalım bize ne dininden? Bak o kafada ailelerin kızları arkadan neler yapıyor dikkat et seninde başına gelmesin

Okudum bütün konuyu can sıkıntısından. 30 yaşına gelene kadar sevişmeyen bir insan sağlıklı değildir, dini olarak düşünmeyin. Ayrıca üniversitede "sevgilisiyle beraber yatan ama zara dokundurtmayan" arkadaşlarınızın kafası da farklı değilmiş. Biz de üniversite okuduk, arkadaşlarımız oldu ama sorumluluk alabilen insanlardı hepsi, istedikleri gibi seviştiler. Ayrıca sırf anne olmak için doğuracaksanız lütfen hayatınız boyunca doğurmayın. Böyle anne babalara sahip çocukların durumunu anlatmaya kalksam sayfalarca yazarım. Ayrılın bu adamdan, başınıza kakar ikide bir, cinsel geçmişinizi "normal" bulmuyorsa gitsin annesi ona bakire bir kız bulsun onunla aynı kafada yaşayıp gitsinler.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X