Babamın evine geldim eşim 10 gündür arayıp sormuyor ne yapamlıyım

sharkliertyu

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
18 Eylül 2024
31
-1
26
Kızlar öncelikle eleştiri değil destek ve akıl istiyorum her insan hata yapar bende bu ilişkide ki sorunları göz ardı ederek hep hata yaptım maalesef… eşimle toplam 3 yıllık ilişkimiz var 3 aydır da evliyiz evlenmemizi hiç kimse istemedi annesinin kıskançlıkları çıkardığı sorunlar ve yaşadıklarımız yüzünden… 10 gün önce eşimle annesine gittik bana laf sokarak konuştu sürekli bende cevabını verdim tabi sonra 19 yaşındaki erkek kardeşi geldi yanımda eşime hoşgeldin dedi beni görmezden geldi(hep aynı şeyi yapar) evden çıkınca bunları eşime söyledim oda boşver biz huzurumuza bakalım dedi sonra tartışmaya başladık benim tek istediğim yaptıkları saygısızlıklara ses çıkarmasıydı neyse bir şekilde konu kapandı eve geldik ertesi gün iyiydik arkadaşlarla buluştuk orda bu konular açıldı eşimde bu kadın sana kaynanalık yapmıyor istese yapabilir şurayı sil burayı sil der dedi bana orda geldiler tabi nasıl der hangi devirdeyiz götü yiyorsa desin dedim sonra anneme saygısızlık yaparsan kapı dışına koyarım dedi tartıştık konuyu kapattık eve geldik sıfır iletişim sabaha kadar sabah halası aradı akşam size ev görmeye gelicez diye bana söyledi eşimde bende babama gidecektim dedim orda biraz tartıştık yine annesi yüzünden gitmek mi istiyorsun S***** G** (Defol) dedi bende kalktım toplandım çıktım ertesi gün aradı nerdesin diye babamdayım dedim iyi dedi kapattı aradım bu ne demek senin burda olman lazım diye senin yaptığın terbiyesizlik kalanlar gelecekti falan dedi konu halan değil konu bana dediklerin dedim eee bolmuş dedi aileni bana tercih mi ediyorsun yani dedim evet dedi sonra seni bir daha alırsam ordan öç… at gibi giden at gibi gelir, bugün bittin benim için dedi bağırdı kapattı telefonu o ara ben mesaj atmıştım 10 gün oldu ne arama ver ne o günkü mesajı açmış hiçbir şey yok
Bende çok kırıldım o yüzden adım atmak istemiyorum.

Adam daha ailesini benimseyememiş. Sende aileden koparırım derdine düşmüşsün. Dünya dersine dönsün kocama annesi için götü yerse demem. Ona da dedirtmem. Saygı 0 iletişim 0. Bunun aynısını teyzemin kızı yaşadı evliliği 8 ay sürdü. Sizin o kadar bile sürmez
Haklısınız ne diyeyim .. ne yapacağımı bilmiyorum

Bu evlilik olmamış...
Kızlar öncelikle eleştiri değil destek ve akıl istiyorum her insan hata yapar bende bu ilişkide ki sorunları göz ardı ederek hep hata yaptım maalesef… eşimle toplam 3 yıllık ilişkimiz var 3 aydır da evliyiz evlenmemizi hiç kimse istemedi annesinin kıskançlıkları çıkardığı sorunlar ve yaşadıklarımız yüzünden… 10 gün önce eşimle annesine gittik bana laf sokarak konuştu sürekli bende cevabını verdim tabi sonra 19 yaşındaki erkek kardeşi geldi yanımda eşime hoşgeldin dedi beni görmezden geldi(hep aynı şeyi yapar) evden çıkınca bunları eşime söyledim oda boşver biz huzurumuza bakalım dedi sonra tartışmaya başladık benim tek istediğim yaptıkları saygısızlıklara ses çıkarmasıydı neyse bir şekilde konu kapandı eve geldik ertesi gün iyiydik arkadaşlarla buluştuk orda bu konular açıldı eşimde bu kadın sana kaynanalık yapmıyor istese yapabilir şurayı sil burayı sil der dedi bana orda geldiler tabi nasıl der hangi devirdeyiz götü yiyorsa desin dedim sonra anneme saygısızlık yaparsan kapı dışına koyarım dedi tartıştık konuyu kapattık eve geldik sıfır iletişim sabaha kadar sabah halası aradı akşam size ev görmeye gelicez diye bana söyledi eşimde bende babama gidecektim dedim orda biraz tartıştık yine annesi yüzünden gitmek mi istiyorsun S*** G (Defol) dedi bende kalktım toplandım çıktım ertesi gün aradı nerdesin diye babamdayım dedim iyi dedi kapattı aradım bu ne demek senin burda olman lazım diye senin yaptığın terbiyesizlik kalanlar gelecekti falan dedi konu halan değil konu bana dediklerin dedim eee bolmuş dedi aileni bana tercih mi ediyorsun yani dedim evet dedi sonra seni bir daha alırsam ordan öç… at gibi giden at gibi gelir, bugün bittin benim için dedi bağırdı kapattı telefonu o ara ben mesaj atmıştım 10 gün oldu ne arama ver ne o günkü mesajı açmış hiçbir şey yok
Bende çok kırıldım o yüzden adım atmak istemiyorum.

Evlendiginiz aile belliymis. Siz de durumu hic iyi yönetememissin. Toksik ailelerin icine evlenirken o erkeklerin de o aileden oldugunu göz Ardi ediyorsunuz. Babanizin evine giderken blöd mi yaptiniz? Ne yapmasini bekliyordunuz? Erkekler öyle babanin evine gidip almaz kadinlari. Dedigi gibi "it gibi" dönmenizi bekleyecek

Ne adımı, ne kırılması.
Sıfır saygı, sıfır iletişim. Hayalinizdeki sizi savunan, ailesini değil sizi tercih eden eşi bulamayacaksınız onu hazin aklınıza.
Eşiniz adım da atmaz, atsa bile burnunuzdan getirir, mümkün değil bu evlilik bu saygısızlık ve iletişimsizlikle dikiş tutmaz.

Siz de saygısızsınız, bilmem annenin neresi yiyorsa desin vs gerçekten eşinizle ailesi ile ilgili bu kelimeleri kullanarak mı konuşuyorsunuz? Ben de eşiniz olsam aramam sormam. Saygı olmayan bir evlilik de dikiş tutmaz.
Çok haklısınız ama kapı dışarı koyarım bilmem ne kelimelerinden sonra tepem attı

Sizin sorununuz kayınvalide veya kaynınız değil. Sizin ve eşinizin birbirinize olmayan saygısı. Bu nasıl bir uslüptür böyle... Annesi hakkında o lafı ederken eşinizin alnınızdan öpmesini beklemediniz herhalde. Eşinizin ne saygısı kalır, ne sevgisi. Kimse vazgeçilmez değil. 10 gündür aramıyorsa kendi isteğiyle döneceğini sanmıyorum. Etrafın baskısıyla belki gelir sizi tekrar evinize götürür. O zaman da lütfen eşinizin ailesini kendinize rakip görmeye devam etmeyin. Saygı çerçevesinde hayatınıza devam edin. Eşiniz de zamanla öğrenecek yeni bir aile kurduğunu. Belli ki o da tam bunun farkında değil. İkinizinde hatası var. Olgunlaşmadan yapılan bir evlilik gibi gözüktü evliliğiniz bana, kusura bakmayın.

Bence siz uzatmışsınız, ilk tartışmada konu kapandıktan sonra diğer günler arkadaşlarınızın yanında vs konunun açılmasına, tartışmaya gerek yoktu, eşiniz biz huzurumuza bakalım diye doğru söylemiş, önemli olan sizin eşinizle olan huzurunuz, ailesiyle ilgili bazı şeyleri görmezden gelebilirsiniz.
Bir de misafir geleceği zaman gitmekle hata etmişsiniz, aranızdaki sorunları cümle alemin bilmesine gerek yoktu,

X