Babam ve kardeşim :( çok bunaldım çok.

Allah Allah mecbursun ne demek ya,hadi dedi,baban niye sesini çıkarıp birşey demiyor alnina silah mı dayiyorlar,istemiyorlarsa vermezler kızlarını olur biter.
Üzgünüm ama babanda "aman ağzımızın tadı bozulmasin,yapamadı demesinler " diye heder etmiş kendini,kendi yapmış kendi bulmuş yani bu durumda.

İnan eşimde aynı senin dediğini söyledi sen artık karışma alanda verende razı dedi ama işte hiç içime sinmiyor benim.babam kardeşim borç çekerken onların evlerinde rahat rahat oturmasını istemiyorum :KK43:
Baban oyle bir davranmis ki borcum var alamam dese de kimse inanmaz parasi var da yapmiyor sanirlar cunku bastan pirlantalari hazirlamis.Bu isin sonunda gelin iyi olur bas taci olur sen fesat kiskanc olursun ailenin gozunde demedi deme.

yuhh yapmak zorundasiniz ne ya kiz tarafi hicbir sey almiyor mu? kizinin gönlü olsun istiyo madem alinan esyalarin borcunu ikiye bolup iki tarafta odesin.Başta bu sekil taviz verilirse sonu gelmez bunun bence kardesinizin nisanlisiyla bi konusmasi lazim ki kiz babasina bi dur desin..

1-meslek sahibi olsun dedik hoca oldu" ne demek? hocalıkta bi meslek .. her aklına esen hoca olcam diyemez yeterlilik mülakat gbi sınavlardan geçiliyor.
2- kardeşinle baban konuşsun .. "çok masraf yaptk altından kalkamayız düğünden sonra bileziklerle ödenecek gelin hanım kabul etmiyorsa mobilyaları iade edip daha uygunu alınacak" desin . Kardeşin söylesin gelininize. Gerçekten üzüldüm babanıza çok masraf olmuş ..
3- bütün para hesaplanıp iki taraf ödesin. Konuşmadan bu işi çözemezsinz alışverişin ardı arkası kesilmez

Niye böyleleri bize denk gelmiyor ki :) şaka bir yana tabiki kızın yaptığı ayıp o kadar da olmaz her şeyin bir adabı, usülü var. Babasının evinde de 35 bin tl lik mobilya takımı mı varmış. Kardeşinizin tepki koyması gerek bir an önce ayrıca evlendikten sonra bu kız ailenin başına bela olur bence

Herkese iyi akşamlar çok moralim bozuk içimi dökmek istediğim için konu açıyorum :KK43:

Konu Babam ve kardeşim..
Babam ve biz yıllarca kirada oturduk annemin tek hayali ev sahibi olmaktı. Bundan 1 buçuk yıl kadar önce nasip oldu çok şükür. 260 bin küsürlük bir daire aldılar. Bunun 70 bin tl si anneme babasından kalan miras parası geri kalanı banka kredisi olarak ödenmeye başlandı. Kardeşimse yıllardır hayali olan berber dükkanını açtı. Abim ise lise 1 den beri bizden ayrı yurtlarda kaldı üniversite okudu ve mesleğini yapmak yerine hoca olmayı tercih etti. Kendi kararı saygı duyarım. Geçtiğimiz temmuz ayında abimin evlenme olayı çıktı Babam elimden geldigince yardım ederim dedi girdiler bi yola.

Bu konudan önceki konumu belki hatırlayanlar vardır. Abimin sözü olmadan hatta aile tanışması olmadan kız tarafı çiçek çikolata ve "pırlanta" yüzük isteyip istem dışı söz taktılar. Bu arada kızın babası babama kızının hiç birsey istemediğini sadece pırlanta yüzük istediğini söylemiş. Gittiler aldılar taktik söz.

Nişan zamanı tekrar babası babamı arayıp kızım birşey istemiyor sadece pırlanta 5 taş istiyor demiş, babam da kız heves etmiş dedi ve gitti en güzelini aldı. Bilezik küpe ve kolyede aldı. Bu arada bütün herşeyi Babam ödüyor.

Şimdi beni bunaltan ve üzen konuya geleyim. Düğün yaklaştı 1 buçuk ay var. Bugün eşya bakmaya gidildi. Allahtan hiç bir şey istemeyen kız bütün markalı mobilyaları seçmiş. Hatta bir tanesi 35 bin tl :oha: Babam alamayacağını söyleyince kızın yüzü düşmüş :skandal:. En son oturma odası 2 tane biri küçük günlük diğeri misafir. Sadece yemek odası masa sandalyeler ve tabak koyulan konsol. Birde tv ünitesine 22 bin tl para odemisler. Bunların hepsini maalesef benim babam ödeyeceği için babamda kızın babasına bunlar pahalı geldi benim zaten çok borcum var demiş adamda alacaksın mecbursun demeye getirmiş:KK57:.

Kızlar Babam çok bunalmış inanın haline o kadar çok üzüldün ki anlatamam. Babam sadece yardım edecekti ama abim bu kadar borcun altından kalkamaz diye mecbur sağdan soldan borç isteyecek.

Ya söyleyin nolur nerde görülmüş kızın babasının veye ailesinin geldiği hadi geldiler ne hakla bu kadar müdahil oldu bu adam ise. Bırak kızın konuşsun sanane diyesim geldi. Babam mecbur gitti kızın babası çağırmış çünkü.

Az önce eve geldim babamı o halde görmeye dayanamadım. Çok üzgünüm kardeşim deseniz yazık iş kurdu evlenme hayali var sesini çıkartmıyor çünkü çok borç var destek olması lazım babama:KK61:. Ah kızlar şimdiden kötü görümce olmak istemem ama sırf şunlardan sebep kızdan uzaklaştım :110:.

Uzun oldu kusura bakmayın. Okuyanlara şimdiden teşekkür ederim.
Bilinen markaların bile 3 oda toplam 22 bine alırsınız . Bu çok para harcama istediği ne ? Tamam kötü olsun demiyordum da bu müsriflık niye? Daha bir sürü şey yapılacak . Bence bu kadar eşyaya para verilmesi doğru değil

Niye ortak alalim demiyorsunuz?
Simdi cogu aile boyle yapiyor. Ornek veriyorum tum masraflar 100 binse; 50 bin kiz tarafi , 50 bin erkek tarafi oduyor.

Bu gidişle gelininiz düğunde altın kemer falan ister artık...Çok istiyorsa gitsin babasına aldırsın senin baban almak zorundami canım başlarım ben öyle geline vallaha doldur babanın aklını sende düğün sonrası konu açarsın artık gelim bizi eve almıyor abimle goruşturmuyor babanın 35 bin verdiği o eşyaya oturmak bile nasip olmaz yüzünü göstermiş şimdiden açgözlu yani

Bu yapacak bisey yok sen karisma diyenler acgozlu gelinler sanirim nasil yapacak bisey yok bulmuslar bi kaz yonuyolar bence mudahil ol bu ne sacmalik

Ben olsam kardeşimle konuşurum, ne demek karışma ya. Baba evlat diye ezilip büzülüyor, oğlan ise evleneceğim diye gözü babasını görmez olmuş. O da bir zahmet nişanlısıyla konuşsun.

Canim Babam belirtmiş mecbur alacaksınız demiş babası.
Çok istiyorsa kız tarafıda elini taşın altına koysun bi zahmet sadece oglan evinin üzerinden hava atmasınlar millete gösteriş için borcu abin üstlenseydi bu kadar masraf çıkarmazlardı belki biz evlenirken ailem ne alırsanız o ben verdigime karışırım ancak dedi herşeyi alıp aç susuz oturup borç ödemektense az olsun borçsuz olsun dediler bune doyumsuzluk ya kızın babasına laf bile düşmez çok biliyorsa kendi alsın kızına

Burada en büyük suçlu kardeşiniz ailrnizin durumunu biliyor neden kızla bunu daha önce konuşmuyor

Babana mecbursun dediklerinde, benim adım Hıdır elimden gelen budur diyerek, hem abine hem karşı tarafa resti çekecekti.

ah kuzum ya :KK43: Vallaha ben evlenirken kayinbabam 5 kurus destekte bulunmadi, tüm masraflari ben ve esim, daha dogrusu esimin cektigi kredi karsiladi, evlendikten sonra da kuzu kuzu ödedik.

Madem kizin gözü yükseklerde, nisanlisinin da dubai prensi olmadigini biliyordur herhalde, o zaman abin ve yengen kendileri karsilayacak evlendikten sonra.. bu kadar basit! baban bu güne kadar babaligini yapmis, destegini esirgememis, ama bu kadari da fazla.. bir erkek evladi evlendirmek adama 100 bin tl'ye patlayacak bu gidisle, dügün salonuydu, yemegiydi, mobilyasiydi, altiniydi vs. belki de daha fazla..

baban abine derse ki, oglum kusura bakma, benden bu kadar.. madem daha lüks mobilyalar istiyosunuz, krediyi cekip kendin ödemelisin.. abin de bunu geline citlatirsa, gelin bence kendiliginden daha makul fiyatli mobilyalari begenecektir..

Siz bu gelinden cok cekeceksiniz benden demesi. Hayatımda böyle cirkin davranış görmedim. Bunlar iyi günleriniz hele eşyaların devamı alınmaya başlansın ikiye katlanır o borc. Kardeşin de saf'ın teki, kör mü? Babasının durumunu bilmiyor mu ya da kızın bu ac gözlü oluşunun farkında değil mi ? Yakında ya bu iş biter ya da cok büyük kavgalar ailecek sizi bekler. Babanın yapacağı tek şey " benim gücüm buna yetmiyor alamam" deyip kenara çekilmek.

Babanıza çok üzüldüm ben. Elinden gelenin fazlasıni yapmaya çalışıyor.
Babanız söylemiyorsa, kardeşinizi siz cekip bi kenara konuşun. Onlar evlenip alınan en pahalı mobilyalarda lüks hayatı yaşarken. Babanız bu yaştan sonra onların borcunu ödeyecek.
Tek suçlu abiniz burada halinizi, imkanları biliyor ama hic de müdahele etmiyor. Madem bütcesi yetmiyordu evlenmeseydi,bi zahmet borcunu ödeyip, birikimini yapıp. Öyle bakınsaydı ev eşyalarına.

Kusura bakmayın ama o evlilik meraklısı kardeşiniz babanızın bütcesini düşünmedikten sonra elin kızı hić düşünmez!

ne yapacaksınız biliyormusun ,
bu borcun hepsini abine yukleyeceksınız ve evlendıkten sonra gırtlaklarına kadar borca girmiş olacaklar , madem istiyorlar ozaman borcuda ödemeyi bilecke hanım efendi ,

bu arada gelin hanım çalışıyormu , babama da söyle üzülmesin yazık

X