Babam ve kardeşim :( çok bunaldım çok.

Çevremde benzer bir durum yaşandı. Sonuçta evlendikten sonra çocuk babasına destek çıkmak zorunda kaldı. Hayal ettikleri planladıkları evlilik yaşantısı sekteye uğradı. Sonunda gelin bir yıl sonra boşandı güzelim mobilyalar eşyalar ortada kaldı.
Bence altından kalkamayacağımız bir durumsa söyleyin ve nasip değilmiş diyin.

Yok bi an boşlukta sesli düşünüp yazdım kamu spotu yapmayalım tabi bu durumu..! kendi adıma söyledim k.v tepkisine karşıı yoksa lütfem kimse kaçmasın kaçılmasın iyi bişey değil !!ayrıca çocuk düşünmüyorum hayatım boyunca neyse ki.. hem konuyu saptırmıyalım çok sinirlendim kız tarafına!!

Maalesef canım birde bu insanlar hoca yani hak yemenin gösterisin ne kadar günah olduğunu en iyi bilen insanlar olacaklar birde.
Allah yardimcisi olsun babanin ben kiyamadim birsey istemeye elinden geldigi kadar yapmaya calistilar cok sukur hic fazlasinda gozum olmadi olanla sukur ediyorum keske dusunceli olsa herkes aynisi bize yapilsa diye dusunulse ama iste malesef

Sizi çoook iyi anlıyorum benim de kardeşim nişanlandı.
Tatlı yediler sırf tatlıya çalgı vs istediler bayagı düğün gibi para gitti.
Kardeşimin birikimi yok hep babam ödüyor.
Ben de dedim baba bütçeni hesapla ona göre baştan söyle.
Kaldı ki elimizde fazla olsa biz zaten en iyisini yaparız.
Kardeşim biriktirse ve yahut kendi borçları olsa umurumda olmaz kendiler öder kendiler yapar herkez ayagını yorganına göre uzatsa keşke.
Şimdilik düğün bahar ayında bir şey yok ama ileride nasıl olur bilemiyecegim.
Tek fark bizde kızın babası çok anlayışlı.
Yani babanız mecbur değil o kadar fazla bütçe harcamaya.
Çok lüx istiyorlarsa bir zahmet çalışsısnlar ikisi hemen evlenmesinler ona göre alsınlar.

Hep yazarim hep söylerim yine söyleyeceğim, evlilik doneminde aileler cocuklarina destek olmak istiyorsa, benim butcem şu evladim, al nasil haricyorsan harca diyip kenara cekilmeli.
Evliligin sorumlulugunu alacak cift de boylece butce nasil ayarlanir ogrenmeli.
Bu sadece erkek tarafi icin de gecerli degil, sana yatak odasi alacagiz dersiniz, 50 bine de yatak odasi var 5 bine de... asla en iyisini almadan mutlu edemezsiniz.
O yuzden en temizi al sana x tl, diyip cekilmek, onunla da butun evi mi dizerler, bir kanepeye mi verirler kendi bilecekleri iş.

Ya pırlanta dediniz de aklıma bir şey geldi bizim burda kadın illa pırlanta istemiş kızına söz için.
Sözlendiği adamın da bütçesi çok yokmuş.
Adam gitmiş altından almış tektaş maddiyatına göre.
Bunlar hop kuyumcuya sahte oldugunu görünce direk atmışlar nişanı.
Maalesef para avcıları da var dikkatli olmak lazım.

Allah yardimcisi olsun babanin ben kiyamadim birsey istemeye elinden geldigi kadar yapmaya calistilar cok sukur hic fazlasinda gozum olmadi olanla sukur ediyorum keske dusunceli olsa herkes aynisi bize yapilsa diye dusunulse ama iste malesef

Bende böyle düşünüyorum ama abim ayrılmayı kabul etmez.
Çevremde benzer bir durum yaşandı. Sonuçta evlendikten sonra çocuk babasına destek çıkmak zorunda kaldı. Hayal ettikleri planladıkları evlilik yaşantısı sekteye uğradı. Sonunda gelin bir yıl sonra boşandı güzelim mobilyalar eşyalar ortada kaldı.
Bence altından kalkamayacağımız bir durumsa söyleyin ve nasip değilmiş diyin.

Sizi çoook iyi anlıyorum benim de kardeşim nişanlandı.
Tatlı yediler sırf tatlıya çalgı vs istediler bayagı düğün gibi para gitti.
Kardeşimin birikimi yok hep babam ödüyor.
Ben de dedim baba bütçeni hesapla ona göre baştan söyle.
Kaldı ki elimizde fazla olsa biz zaten en iyisini yaparız.
Kardeşim biriktirse ve yahut kendi borçları olsa umurumda olmaz kendiler öder kendiler yapar herkez ayagını yorganına göre uzatsa keşke.
Şimdilik düğün bahar ayında bir şey yok ama ileride nasıl olur bilemiyecegim.
Tek fark bizde kızın babası çok anlayışlı.
Yani babanız mecbur değil o kadar fazla bütçe harcamaya.
Çok lüx istiyorlarsa bir zahmet çalışsısnlar ikisi hemen evlenmesinler ona göre alsınlar.
Ah canım ya konuşuyorum artık babamla kavga etme noktasına geldik maalesef. Dinlemiyorlar beni hepsi ayrı telden çalıyor benim onlara üzüldüğüm kadar onlar kendilerini için üzülmüyor hani bi tabir var ya akranim yok içmeye tahterevan la giderim sı...maya diye aynı işte.

Babanız nasıl mecbur kaldı başına silahmı dayadılar ne yani.gücüm yetmez ödeyemem deseydi açıkça.
bu kızlarda bir garip.babalarının evinde çekyatta yatarlar evlenince 32 binlik mobilya aldırırlar :)
gerçi aldırsın böyle tipler daha çok saygı görüyor, gözütok davrananlara göre.

Baban abine yok oğlum görüyorsun Canımı mı alacaksın demiyor mu? Mecburen alacaksın diyene o zaman sen al benim gücüm yok desin neden bu kadar eziliyorsunuz ki abinin de yoksa durumu olana kadar beklesin. Gitsin kredi çeksin kurşun yuvasını

Canım nakit olsa dediğin çok dogrup benim babam en baştan söylemiş bu insanlara durumunu kızın babası olsun olsun halledilir demiş. Babam bankadan kredi çekti 30 bin tl ayriyetten Nişan söz iki pırlanta yüzük elbisesi bohçası sadece 15 bin tuttu Babam kardeşimin dükkanının borcunun yarısını kapattı elinde 15 varken yarı yarıya böldü yani elinde bi arabası var çok seviyordu eskiydi ama ayağını yerden keserdi onu satışa çıkarttı en azından mobilyayi öderim diye o bile yetmedi Babam gitti sağdan soldan borç aldı şimdi bir akrabamıza 15 bin tl kredi çektirecek tekrar çünkü hanım kızımız gelindiğini belki kendi diktirmek ister para lazım olur diye :/
Hep yazarim hep söylerim yine söyleyeceğim, evlilik doneminde aileler cocuklarina destek olmak istiyorsa, benim butcem şu evladim, al nasil haricyorsan harca diyip kenara cekilmeli.
Evliligin sorumlulugunu alacak cift de boylece butce nasil ayarlanir ogrenmeli.
Bu sadece erkek tarafi icin de gecerli degil, sana yatak odasi alacagiz dersiniz, 50 bine de yatak odasi var 5 bine de... asla en iyisini almadan mutlu edemezsiniz.
O yuzden en temizi al sana x tl, diyip cekilmek, onunla da butun evi mi dizerler, bir kanepeye mi verirler kendi bilecekleri iş.

Siz ailecek onun borclarinimi odeyeceksiniz. Babanda kabul etmesin. Bukadar para var desin bi miktar belirletin onun disina ya cikilmasin yada kendileri odesin bi zahmet. Bende herseyimi nisanlimla kendim yapicam. O paralar ne ya sasirmislar iyice :S valla evlenmesin daha iyi. Altindanmi ne :S ayy ben bile kizdim. Babanada üzüldüm Allah yardimcisi olsun

Aynen doğru söylüyorsunuz. Babamın başına silah dayamadilar ama mahcup olmamak için kabul etmiş.
Babanız nasıl mecbur kaldı başına silahmı dayadılar ne yani.gücüm yetmez ödeyemem deseydi açıkça.
bu kızlarda bir garip.babalarının evinde çekyatta yatarlar evlenince 32 binlik mobilya aldırırlar :)
gerçi aldırsın böyle tipler daha çok saygı görüyor, gözütok davrananlara göre.

Baban abine yok oğlum görüyorsun Canımı mı alacaksın demiyor mu? Mecburen alacaksın diyene o zaman sen al benim gücüm yok desin neden bu kadar eziliyorsunuz ki abinin de yoksa durumu olana kadar beklesin. Gitsin kredi çeksin kurşun yuvasını
Zaten çok kızıyorum babama diyorum ki öyle mi dedi adam deseydin isterseniz komple mağazayı alsınlar çünkü borcu senin kızımla benim oğlum ödeyecek diyemedi ah orada ben olacaktım :KK43:

X