Aynı Evin İçinde 20 Günlük Küslük

Kayınpederde gördüm bu kadar uzun ve saçma ( yemek sıcak soğuk veya tuzlu diye küser, çayı sol tarafa kondu diye küser, kısaca kendi istediği gibi olamayan herşeye küser) nedenlerden dolayı küsmeyi. Kayınvalidem hep alttan almış haklı yada haksız kırk yıllık evliler hala kp küser kv barışmak için didinir . Benim eşimde de vardı ilk zamanlar dalga geçtim o küsünce alırdı beni bı gülme kocaman adam çocuk gibi gerçekten çok komik gelirdi şuan öyle bı sıkıntım yok sizde asarsiniz umarım

Benim babamin da küsme huyu vardi. 2 3 ay kustugunu hatta evde hic kimse ile tek kelime konusmadigini, evde yemek yemedigini bilirim. Ve cok sukur birakti bu huyunu. Ama kucuk kardesim cok torpuledi onu. Kok sokturdu babama. Küsüp gunlerce odasindan cikmayan kardesim odasindan ciksin diye kapisinda yalvardığını bilirim. Oyle oyle babam kirilsa da konusmayi, uzatmamayi ogrendi. Ama bizde de tatsiz anilar girla bu yuzden. Zor ya kusen, uzatan insan. Allah kolaylik versin.

Hala küsüz. Arada bir şey yediği zaman sen de ister misin, kahve yaparken sana da yapim mi gibi şeyler soruyor. Yok diyorum bende.
Sabah uyanınca karşılaştık dik dik baktı yüzüme konuşacak ama ben yüz vermeyince bir şey demedi.

Umarım canım ömür boyu çekilecek bir şey değil kesinlikle:)

Ne kötü ya evde huzur kalmıyor uzun süreli küslükler saçma sapan. Değer miydi onca zaman küs kalmaya. Güzel vakitler geçirilebilecek zamanlar ama boşa gidiyor. Benim üzüldüğüm bu.

Pes ederseniz sürekli başa sararsınız. Kendi başlattığı şeyden bıkacak ve tekrarlayacak duruma gelmemeli.

Yani ne diyim karı kocasınız senin büyük bir kabahatin yok 20 küsür gündür adam konuşmamak için kocalık yapmamak için bahane bulmuş kendini karısına kapatmış arka planda inşallah bir bok yemiyordur adam dıdısının dıdısı yüzünden karısına küsüyor filmlerdeki gibi birine bir şey olursa konuşmaya başlayacak herhalde o anı bekliyor

Aha benim kpden bir tane daha varmış dünyanın sonu oldu benim için . Bu dünyaya iki tane böyle tipler çok fazla

Allah’ın cezası ya hiç sebepsiz yere şu kadına yaşattığına bak. Bir ay olacak neredeyse bu ne rezalet.
Soru sahibi sakın geri adım atma. Rezil pislik.

Bu kadar ileri gidebileceğini düşünmemiştim. Ortada ciddi sorun da yok anca kendinden soğutuyor.

Allah’ın cezası ya hiç sebepsiz yere şu kadına yaşattığına bak. Bir ay olacak neredeyse bu ne rezalet.
Soru sahibi sakın geri adım atma. Rezil pislik.
Atmıyorum, bi süre daha düşünmüyorum.
Bugün de konuşmaya çalışıyor ufaktan. Ne yicez diye geldi ne söyleyim bize dedi. Ben de kahvaltı yapıcam dedim. Sonra dışarı çıkalım mı dedi. Ben kendim çıkıcam dedim. Napıcan kendin birlikte çıkalım dedi. Ya dedim hayırdır 25 gün oldu yeni mi geliyosun seni 25te durduran neydi dedim. Güldü bide yok dedi bi yerden başlamak lazım. Ben daha hazır değilim seninle konuşmak istemiyorum dedim. Kendim çıktım şimdi o da evde.
Niye şimdi geldin dediğimde laf arasında ben böyle 1,5-2 yıl takılırım diyo bide. Ne demekse artık o. Burnu öyle kalkık ki hala kendinden ödün vermiyor konuşmaya çalışsa bile

Bir süre daha konuşma sonra da konuşmak için geldiği başka bir zaman al karşına çok ciddi bir konuşma yap. Ben bunu haketmiyorum de.

2 yıl mı? Ben 3 5 yıl takılırım hatta seni de indiririm müsait bi yerde deseydin
Şuna bak

Sizin sinirleriniz çelikten yapılmış valla, bilerek yapıyor sizi daha da kışkırtmak için. Çok güzel karşılık vermişsiniz.
Yapsın bakalım zaten sinirlerimde alınmış gibi bu sefer sonuna kadar gidicem. O havası sönene kadar.

Bir süre daha konuşma sonra da konuşmak için geldiği başka bir zaman al karşına çok ciddi bir konuşma yap. Ben bunu haketmiyorum de.
Evet ciddi bi konuşma yapacağım şakam olmadığını anlayacak.

2 yıl mı? Ben 3 5 yıl takılırım hatta seni de indiririm müsait bi yerde deseydin
Şuna bak
Çok münakaşaya girmek istemedim o sözün üstüne ama ağır saçmaladı

O istediği zaman küsebilir, yine istediği zaman da konuşabilir. Bir de utanmadan 22 günden sonra ne olacak bu halimiz diyor sanki suçlusu sizmişsiniz gibi.
Koskoca adam saçmasapan sebeplerden küsmeye utanmıyor mu ? Siz zamanında çok yüz vermişsiniz buna kendini kaf dağında görüyor.
Adam olmayı öğrenene kadar aynı istikrarda devam etmelisiniz yoksa yine başa sararsınız.

Vermişim ister istemez. Aynen devam ediyorum hatta sohbet etmeye çalışınca umursamıcam bile. Kafa dinlemek istiyorum dicem.

Ama pazartesi annem ve ablam geliyor. Perşembeye tatile gidicez eşimsiz. Üç gün buradalar. Ablamın konudan haberi var ama annemin yok çaktırmamam lazım çok üzülüyor. O sebeple aramız iyi gibi yapıcaz ve birlikte yatıcaz o zamanda baş başa çizgimi bozmamam lazım. Ha annemlerin yanında bi terbiyesizlik yaparsa üstüne konuşacak evlilik kalmaz. Bakalım..

Yıllarınızı yol arkadaşınızla mutluluk içinde geçirmek varken uğraştığınız şeyler gerçekten çok can sıkıcı.
Umarım bu olay geçmişte kalır, bir daha asla tekrarlanmaz ve çok mutlu olursunuz.

İyi dileklerin için çok teşekkür ederim umarım canım. Diyorum ya bomboş bi ağustos geçti yazık..

Ufak sohbetlere ortalığı ılındırıyor sorun çözülmeden farketmeden konuşmuş olacaksınız. Onun siniri geçti ya sorun yok tabii o yüzden çok da yüz vermeyin açıkça konuşmadık a yaptığını bilsin. Bu seferde siz kavgacı olacaksınız onun gözünde o nasılsa barışmak istiyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…