Aynı Evin İçinde 20 Günlük Küslük

Elbette ilişkinizin dinamiklerini, doğru zamanı en iyi sen bilirsin ama 6 yıllık evliliğimde gördüm ki, küsen adama prim vermek, onun bu psikolojik şiddetine sessiz kalmak yapılacak en son şey. Ben ne zaman resti çektim, o zaman bu huyları azaldı. Bu tür davranış kalıpları genelde aileden geliyor ve değiştirmek çok zor ama sen dik durmazsan dozu artıyor. Ne zaman seni dik ve güçlü görürse inan bana kendi söndürecek bu davranışını.
Istedigin zaman bana yazabilirsin, ben benimkini baya törpüledim ama zor biliyorum.

Yani kimsenin dikkatinde değil el öpme mevzusu.
Kimsenin dikkatinde olmadığından emin misin cicim ! Sen hizmet ederken kv eşini bi bakışıyla, bi ağız bükmesiyle muma çeviriyo haberin yok. Başlarda evlenmenize karşı çıktı mı eşinin tarafı? Kimseye çok güvenme

Kavga edince git dolaş ama evine gel dedim
Tavizin büyüğü burda bence
Git dolaş ama evine gel : ben seni bekliyor olacağım kulağım kapıda gözüm pencerede.
Nasıl egolu egolu bekle bakalım diyordur gelmediği zamanlarda.
Şimdiye kadar siz gidip barıştınız haklı yada haksız olsanız da şimdi gitmediniz 20 gün geçti
Zihninden gelecek bu sefer onu daha beter süründüreceğim fikri geçmiyorsa bende hedera değilim.
Malesef çok şımartılmış bir eş profili var karşınızda
Ve bu şımartılma sadece siz tarafından değil eminim annesi de paşasıni böyle pohpohlamıştır küçükken

Oladabilir inan hiç yok demem. Annesi ile birlikte aşırı dedikoducular mesela ben kadın olarak öyle dedikodu yapmam annemle, benim hakkımda mı konuşmayacaklar? Sadece duymadım.
Karşı çıkan olmadı evlenirken olumsuz durum olmadı. Ama kendi aramızda ki sorunu annesine anlattığını öğrendim sonradan o sebeple olabilecek diyorum.
Ki zaten küslüğün ilk iki hafta sonu annesine gitti. O taraftan hiç arayan olmadı beni.

İşte o kadar bıktırdı ki öyle dedim. Kavga anında kavga büyümesin dışarı çık demek istedim.
Bilmiyorum şımarttım galiba farketmeden. Zaten aileci gibi ama onlara da saygısız çoğu zaman. Annesini ağlattı kaç defa yanımda. Keşke önceden görseydim bunları. Çok güzel bekar hayatım vardı kendi evim huzurum. Evlendim ve her şey tersine döndü

Evlilik yemini edilirken ananin babanin elini opcem mi deniliyor, nedir bu ya? Ben bayagi buldugum icin, hijenik olmadigi icin ve bir de tarzim olmadigi icin el opme olaylarina girmiyorum. Sucmuymus ya bu? Kocanizin tepkisi sacma. Ayrica siz onun cimriligine bile ok boylesin demissiniz o sizin el opmemenize neden ok diyemiyor? Neden tavizler hizmetler el opmeler bilmem neler kadindan bekleniyor ben anlamadim.
Size kendinizi degersiz hissettiyosa bu kusluk soyleyin gelsin ozur dilesin dilemiyorsa da gecmez bir omur bu adamla edin adam gibi buyuk kavga ya barisin ya bosanin sonunda. Kus kus kus nereye kadar enerjiniz emilir tartismak bile kuslukten kiymetlidir kusmek ne ya

O taraftan hiç arayan olmadı beni
Aramazlar ! İstedikleri o zaten. Sen gözünü açık tut. Prim verme onlara. Daha yeni evlisiniz inişler çıkışlar olacak elbette ama bu sorunlar kronikleşmeden orta yolu bulmaya çalış. Adım adım ilerle. Hiçbir şey bi anda olmuyo bilirsin, zaman lazım

İstemem nişanım dahil hiç kayınailemin elini öpmedim. Eşim de öpmedi. Bu nasıl bir problem olur aklım almıyor. Neden öp desen öperdim diyorsunuz? Lütfen biraz dik durun, salak herif, Allah razı olsun aileme bin hizmet etti diyeceğine buyuruyor bide.

Çok doğru. İlk evliliğim bile onca kavganın içinde 4,5 yıl sürdü. Küslük olmazdı hiç. Ben gibi dayanamazdı.
Ya gelsin benle tartışsın sen niye öyle yaptın ben taktım buna desin cidden sorun yok. Ben bir şey derim o der bi yere bağlanır. Ama küslük iğrenç bir şey. Soğuyorum zaman geçtikçe artık nasıl kocam deyip sarılıcam ki yazarken bile iğrenç geliyor.

Eşinizin kesinlikle psikojik destek alması lazım.
Esas derdi kendisiyle.
Yazık gerçekten yazık böyle giderse yuvası dağılacak.
Böyle beklemek sizi de yıpratıyor size de yazık.
Kalacak arkadaşınız vs varsa onda kalabilirsiniz belki birkaç gün en azından aynı ortamda olmazsınız.
Ama bu küsme sorununu da eşiniz kabul edip çözmeye yanasmadikca malesef sizin yapacağınız bir şey yok gibi görünüyor.

Şu küslüğü atlatırsam bir şeyler çözülecek. Atlatılmazsa zaten sonuç boşanma. :)

Bi gün falan kaldım ama çalışıyorum arkadaşımın evi de çok uzak bi yerde her zaman gidilmiyor.
Bide bana derdi ki benim kin tutmadığım tek insan sensin :)
Belki de boşanmak istiyor böyle böyle beni yıldırmaya çalışıyor. Eylül sonu işten çıkacağım burda kalmak zorundayım o zamana kadar zaman verdim kendimce bakalım artık

Sevgili konu sahibi; eşi küsen ya da surat asan arkadaşların konusuna daima yazdığım bir yöntem vardır. Eşi surat asan bi insan olarak ben bu yöntemle yola getirdim. Siz de deneyin.

Daha önce başka bir konuya yazdığımı kopyaladıgım için size uymayan yerleri olabilir. Siz yöntemi genel hatları ile kavrarsanız yeter.

Hemen öğretiyorum size.

Basit ama etkili bir yöntemdir bu. Kuralına göre uygularsanız kesin çalışır.

Öncelikle bunu dert etmemeye çalışmak yerine, sizin dert ettiğiniz şeyi eşinizin de dert etmesini sağlamak zorundasınız.

Siz bi köşede bunu düşünürken o keyif kahvesi içiyorsa olmaz.

Rolleri değiştireceksiniz ve keyif kahvesini siz içeceksiniz.

Öncelikle ihtiyacımız olan şey, durgun ve hissiz bir çift göz. Sakin ve dingin bir ruh hali. kararlılık. Irade ve sabır . Bunlar olmadan bu yöntem uygulanmaz.

Yöntemi anlatiyorum şimdi.

Eşiniz bu gibi davranışları adet haline getirmediyse açıkça sorabilirsiniz derdin nedir, neden suratın asık diyebilirsiniz .

Ama eşiniz bunu sık sık yapıyorsa sizin yapacağınız şey , ilişkinizi onun koyduğu sınırlardan daha da geriye çekmek.

Yani küsmemek ama gerekmedikçe de konuşmamak.

Mesela;

Eşiniz işten eve geldi. Siz sadece "hoş geldin" deyin. Sakın gülmeyin. Güler yüz göstermeyin. Fakat surat da asmayın. Hoş geldin deyin. Ve başka şey sormayın.

Sorularına daima en kısa cevaları verin. Evet. Hayır bilmiyorum gibi. Hiç-bir zaman çok gerekmeyen bir kelime söylemeyin. Asla sÖzu uzatmayin.

Size bi şey anlatıyor mesela yolda gelirken bir trafik kazasi görmüş onu anlatıyor. Yüzüne bakın, Öyle mi deyin. Yüzüne bakmaya devam edin ve susun. Saniyelik bir bakışmadan sonra hemen başka bir şeyle ilgilenin. Başka yere bakmaktansa hemen iş icat edin ve ona yönelin. Trafik kazasıyla fazla ilgilenmeyin ama sessiz de kalmayın.

Eşinizi dinleyin. Ama tepkileriniz daima çok kısıtlı olsun.

Nasılsın derse. Iyiyim,sen diye sorun. Ve susun.

Hiç-bir zaman suratınız asık olmasın. Fakat güler yüzünüz hic olmasın. O kadar profesyonel bir denge kurmak zorundasınız ki... eşiniz bir şeyler olduğunu anlamalı fakat asla somut bir şey gösterememeli. Asla ispat edememeli.

Yemek hazır. Teşekkür ederim.
Doğrudur. Evet
Hayır. Bilmiyorum. Duymadım... gibi politik cevaplar verin. Cümleleriniz daima mantık çercevesinde olsun hiçbir zaman bir duygu durumu açıklamasın.

Size neyin var neden böylesin derse. Gülümseyin. Yüzünüzde gıcık bir gülümseme ile "bi şeyim yok canım nerden çıkardın" deyin. O kadar doğal davranın ki kendisinin yanlış anladığına , sizin son derece normal olduğunuza inansın, ama asla ikna olamasın.

Bu şekilde bir hafta süründürürseniz surat asmanın öyle değil böyle yapıldığını öğrenir, bi daha da tereciye tere satmaya kalkışmaz.

Size nacizane tavsiyem evde bu durum cok caninizi sıkıyormuş gibi davranmayin..açin film izleyin.kendi sevdiginiz yemekleri yapin.arkadaslarinizla konusun.umursanmadiginda eninde sonunda ayaginiza gelecek.geldiginde de saglam bi konuşma yapmak gerek.

Eğer birgün adam benle iletişim kurarsa bunları yapmayı düşünüyorum. 20 günde tek kelime dahi konuşmadık canım. Kırılma noktasına gelirse eğer bunları yapacağım teşekkür ederim:)

Aynısını yaşadım. Bu sorunu çözemezsiniz. Sizi cezalandırıyor. Narsist kişilik bozukluğunun temel özelliklerinden biridir bu. Eski eşim olacak kişi de küsüp annesine giderdi. Annesi Bursa'da yaşıyordu. Gidip 1-2 hafta gelmiyordu. Ne arardı ne sorardı. Mesaj da atmazdı. Ben adım atınca küslüğü bitirirdi. Allah yardımcınız olsun. Çok sıkıntı bir durum

Ablacigim elinizden su icmemiz gereken konular var ..bu nece bi taktiktir valla okuyunca cok mantikli dedim..saygilar..

Eğer birgün adam benle iletişim kurarsa bunları yapmayı düşünüyorum. 20 günde tek kelime dahi konuşmadık canım. Kırılma noktasına gelirse eğer bunları yapacağım teşekkür ederim:)
Barışınca yapacaksınız zaten . Ama bu yöntemi uygulamadan önce bu küsme huyunun evliliğinize çok zarar verdiğini anlatın. Bu şekilde devam etmemeli bu durum beni çok yoruyor minvalinde konuşun.

Sonra da en ufak bir falsosunda siz bu yöntemi ele alın ve uygulayın. Ispat edemediği ama hissettiği şey onu öfkelendirecek amacımız pişman olması.

Bundan sonra küsmek yerine derdini anlatmaya yönelmesini bekliyoruz.

Bu yöntemi de denemeden ipleri koparmaya kalkmayın. Berbat bir huy küsmek biliyorum ama olgun adamlar derdini anlatmalı yakışmıyor da küsmek.

Hakkınızda hayırlısı olsun. Kolay gelsin

Ya aynı sorunları yaşamışız. Eşiniz bence takıntılı. Ben de bayramda annesinin elini öpmeyi unutmuştum. Çünkü bizde el öpülmez. Annem el opturmez. Biz alışmışız. Ben de unuttum. Annesi demiş ki elimi öpmedi. Unuttuğumu söyledim. Ama inanmadı. Sorun oldu.

Ablacigim elinizden su icmemiz gereken konular var ..bu nece bi taktiktir valla okuyunca cok mantikli dedim..saygilar..
Estağfurullah Surat asan bir kocanın elinden su içtim ben de

Dinsizin hakkından ancak imansız gelir. Ihtiyaç oldukça sorun bende çok yaratıcı yöntemler var

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…