Aynı evde iki düşman. Ben karılık yapmıyormuşum

Bozma zaten rahatını B Bugunneselibirgun okulunu oku çocuğunla ilgilen ,şuan en iyi şartlar bu senin için , okul bitip işe girdiğinde yeniden karar verirsin ,şimdi hiç rahatını bozma ,böyle konuşanlarada prim verme hiç nafakaymış sanki çok para bağlanacakta :) ağzı olan konuşuyor , gitseb baksan kendi daha beter durumdadır burda sana ayrıl nafaka al der atar tutar , sen akıllı bir kızsın bazı hatalar yapmıs erken evlenmişsin ama oda doğacak bebeğinden dolayı kaderinmiş bence şöyle düşün bu geçici bir süreç ilerde okulun bittiğinde herşey daha iyi olacak hem belki sen saldığında o sana gelir kaçan kovalanır hesabı ..

Benim annemde boşandı. 20 seneden sonra.
Aldatildi.
Iskat etti.
Nafaka almasi
Üzerine iftira yedi.

Şuan şartlar bunu gerektiriyor
Mecburum.. Bende hata olarak görüyorum şuan evlenmiş olmamı...

Tahmin edebiliyorum zorluğunu. İki yıl önce ben de boşanmaya kesin karar verip sadece çalışabilecek zamanı beklemeye karar verdiğimde çok zorlanmıştım. Nefes alması bile rahatsız ediyordu. Ben bir şekilde boşanma fikrinden vazgeçtim ara ara yoklasa da. Kolay değil eminim ama başka seçenek yok. Diğer türlü daha zor emin olun. Değiştirmeye çalışmak, beklenti içinde olmak. Ailesi sana kumar oynuyor demez zaten. Evlilikte dört büyük günahtan biri kabul edilen şeyi neden söylesinler ki.

Ben ondan rahatsız olmuyorum ama kalbim çok kırık..
Düzelebilme ihtimalimizi yokettigini düşündüğüm için üzgün ve kızgınım.
Oğlumda benim gibi bir duruma düşeceği için çok üzülüyorum...

Ailesi asla söylemez evet. Ben annesine hafif citlattim benden uzak olsunu
Aman üstüne gitme alttan al. Kp üzerine çok gidiyor sen gitme morali yoktur faln.
14 aydır bu adamın morali hiç yerine gelmedi...

Çikolataları paketleriyle hediye paketine geri koydum.
Ayıyı bak oğlum baban sana almış dedim.
Çikolataları da
Halana almış dedim. Bişey demedi.

Offfff.... herşey çok olumsuza gidiyo... sende kırgın olduğun için haklısın boyle davranmakta ama bilmiyorum çok üzüldümm.

Yani en azından adım atıyor ..
Haklısın canım..
Ama ondan net bir adım görmeden sürekli hareketlerini iyiye yorrdugum icin zateb hep incinen asabilesen oldum

Offfff.... herşey çok olumsuza gidiyo... sende kırgın olduğun için haklısın boyle davranmakta ama bilmiyorum çok üzüldümm.
Bende üzülüyorum bir yandan gerçekten adım mı diye düşünüyorum..

hediye alması çok hoş , bi zora girmiş bunalıyo demek ki nasıl toplayacak bilemiyo
seni düşünmese hediye alıp gelirmi
inş borçları kapatır durumu düzeltir canım
Hayirlisi ama cok kirici konusmustu o yusden emin degilim..
Borçlarını babası oduyormus annesi öyle demişti ama abarttigini biliyorm annesinin

Merhaba hanımlar. Buraya yazıp yazamama konusunda oldukça düşündüm. Yaşadığım olaylara sağlıklı bakamadığım için doğru kararlar veremedigimi hissediyorum.

Esimle aramız uzunca bir süredir kötü. Gerçi ona göre sadece " babannemlere gittiğimde ve annemle konuştuğumda sorun çıkıyor."
Oysa aylardır süren en basit sarilmanin opmenin olmadığı lütuf ve gereksiz sayıldığı eleştirilerin suçlamaların benim tarafımdan oluşturulan kiskancliklarin bulunduğu bir evliliğin içerisindeyim .

Kocam sabah işe genellikle geç gitse de (9 10) akşamları da yine 10 buçuk 9 buçuk gibi eve geliyor. Gelince yemek tv. Oyun sigara için balkon, bi saat tuvalet.
Haliyle yüzünü gören cennetlik . Oğlunu bile reklam aralarında seviyor mesela.

Bende bu durumdan şikayetçiyim.
Duygusal cinsel maddi ihtiyaçlarımı karsilamayip sadece calisan ama kirayı faturaları bile ödediğini söylerken bize ev sahibi tarafındn ödenilmedigini öğreniyorum. Yalan ve iletişimsizlik çok fazla.
Ben sarılmaya yakın olmaya çalışsam beni iter. Yastığını duvarın en dibine yaklaştırıp sırtını döner. Böyle istenilmedigini sevilmediğini dusunur insan.

Dun aksam artik gina geldi. Konusmaya calistim. Normalde konusmaya calisinca konusmuyor susuyor ne alaka gibi seylerle gecistiriyordu.
Dünde açık açık konuştum. 2 hafta ayrı kaldığımız süreçte bile başkasıyla konuşan bir insansın. 14 aydır bisey yaşamıyoruz ne yapiyosun dediğimde zorlaya zorlaya böyle bir istek duymadığını kendi içinde söyledi. Tedaviyi konuştuk gerek yok dedi. Ben başkası olmadığına ve sevilsigime inanmiyorum dedigmde baskasiyla "o zaman konussam da altima mi aldim . Seni sevmediğimi nerden cikardin "ded . iinsan sevdiğine sarilmadan en basiti yanağını bile öpmeden nasıl durur. Fırsatını bulup konuşan eline fırsat geçince yatarda dediğimse yemin etti öyle bisey yapmadığını.
Sorun benim karılık yapmamammis. ( evle ilgili çocukla ilgili onla ilgili her şeyi yapmaya çalışıyorm.. kendisiyle ilgili her konuda beni itiyor.)

Ve güvenini kırmammis. ( kocam olacak adam geçen sen3den beri ailesinde gizli 100 tl 'ye yakın borç yapmış. Ve ailesi bunu bana duyurmadan ödemiş. En son oğlumun ceyreklerini de aldi verecekti 2 hafta sonra sözde ama vermedi. Bir süre sonra 700 lira da istedi vermeyince oğlumu ve eşyaları alıp beni terketti gece . 1 buçuk saat sonra ailesi arayınca döndü. Annesiyle ertesi gün konuşunca esimin bir ise bulaştığını ama anlatmadığını dışarı çıkınca haber ver takip edelim dedi. Bende mantıklı buldum. Çünkü geceleri beni bırakıp yarim saatliğine dışarı çıkıyor.. e geçen sefer çıktığında üstü başı toz içinde geldi gece eve. Ailesi de endiselenip geldiler. Ben başımıza bisey geleceğinden korkuyorum. O da bu yuzden vana guvdnmiyor.)

Karılıgin içeriği nedir dediğimde açıklama yapmıyor. Bende bana bahane bulduğunu düşünüyorum. Bari konuşmuyor yazsın diye kağıt kalem getirdiğimde ise bana dediği laf yazayimdda binaya mı asacaksin. Sen iyi niyetli değilsin demek oldu. Oysa ben bu evliliği düzeltmek için uğraşıyorum düzelmesin mı dediğimde sen her şeyi yıktın deyince ve sürekli annemin beni doldurduğunu düşünüp aileme hakaretler edince çıldırdım.
Kendime hakim olamadim.
O ise sessiz kaldı.
Bağırdım cagirdim kavonozu atacaktım kafasına neredeyse ama yapmadim. Psikolojimden çalıyor bu yaptıkları.

Öte yandan gidiyorsan git bunla korkutma beni en başından beri boşanmak niyetin. çocuğu sana verirlerm diyerek tüm yaptıklarımi çöpe atan biri oldu.
Artık eskisi gibi bisey olmaacsgini boşanmak istese ağzının olduğunu ama hala burda oturdugunu söyledi.

Annemi ertesi gün arayıp huzurunu kaçıracağını annemin bana koca bulduğunu benimde eşime son kez sans verdigimi düzelmezse çekip gideceğimi söyledi bendi kendine.

Içim ona karşı soğudu. Ama niye hala çabalıyorum bilmiyorm..

Suanki mevcut duruma göre kıyaslama yaptığımda
Boşanıp çocuğuma bakamicak babannemin sıcak ve besini olmayan evine gitmek ve onun lafını çekmek mı

Şuan sıcak en azından besini olan ve çocuğuma ben okuldayken bakılacak bir yerde yaşamak mı
Diye düşündüğümde ikinci seçenek da makul.
Zaten birbirimizden bir beklentimiz kalmadi.

Her şeyi görmezden gelip kendime cocuguma bakacağım.

Bana bu konuda öneriniz nedir.
Psikolojik destekte almak istiyorum.
Tecrübelerinizden yararlanmakta .

Guncelll
Bana hediye almış öğretmenler günü diy
Hem bir oyuncak ayı.
Hemde ici çikolata dolu kutulardan almış 3 tane
Ben ce siz asil sorunlarin uzerine gitmeyip vu adam veninle aytmiyor bu adam bana bakmiuor vu adam veni akdin yerine koymuyorlara takilmissiniz. Bence bunalrdan once bu adma gece disari cikip ne yapiyor o kadat borcu neden yapti olmali. Sizin sorun ettikleriniz bence bu asil sorunun meyveleri gibi geldi bana. Evladiniz var sizi en iyi ven anliuorum ben de ayni yolkardan ayni konulardan gectim. Esime ne olur ben uyuyum sen oyke yataktan git diye yalvariridim daha uyumadan beni uyudu zannedip gidip koltukta yatardi. Her lafi yalan herseyi borctu ev sahibi kapiya gelirdi kirayi vermedi aykarca kocan diye ben inanamazdim. Ve ikimizin ortak kazanci 8 bini geciuordu. Sizin hesap esim ve kahrolasi annesi benim kadinlik yapmadigimi soylerlerdi. Onlara gore kadiblik netdi bilmiuorim ama benden kadinlik yaoacak mide kalmamsti. Sonra ogrendim ki esim idddia bagimlisiymis varimi yogumu yedirmis o oyuna. Simdi de gelecegimi ve hayllerimi hatta butun hatiralarimi yedi.demem o ki asil meselenin disina cikmayin bence. Allah yardimciniz olsun.

okuyosun galiba okukunu bitirene kadar dur evinde.bitince ayril yerles babannene.dogalgaz taktirirsiniz evine yiyecegini sen alirsin yemegini yaoarsin.hem yasli kadin sevinir de hem de huzurun olur .
boyle bi adami cekmyi istemen cok anormal.simdi bile ayrilip bi yerde pekala calisip babaannende kalabilirsin.elektrikli soba mi esinle her gun huzursuz bi ortam mi.bence 1.secenek.
esinin gizli gizli isleri var hic korkmuyomusun ya ucu sana ve cocuguna dokunursa Allah korusun.senden gizli 100 milyar borc yaomis bu adam ne malum belki yine boyle pis isler pesinde.kac kurtul bence.Allah askina omur boyu borc odemektense elektrikli sobali evde oturrum bi yerde calisirim iyi kotu daha ii.cocuga da babaanne bakar isten eve gekene kadar.
hem esin sana karsi cok fazla soguk.ben birisi olmadigina inanmiyorum acikcasi.lutfen bunu sindirme ve ayril.siz artik bazi seyleri asmissiniz duzelceni sanmam.

14 ay boyunca aranizda hic bir cinsel munasebet olmadi mi yani? Bence cildirmakta haklisiniz. Tas olsa catlar. Ne oyle kardes kardes oturmaya mi evlendiniz? Cinsellik gidince evliligin temelini olusturan seylerden biri gitmis oluyor.

Kocaniz duvar gibi ama. Bilmiyorum o adam nasil duzelir. Sanki umursamiyormus gibi bi tavri var. ayrilmaniz umrunda olmazmis gibi.. hala evliyken is guc meslek edinin sonra da kacin derim

Konustum Ama sanki altima mi aldim? Hmmm bu kadar basit demek? Aynisini sen yapsaydin.. onemli degil canim altina yatmamissin mi diyecekti? Kusura bakma kocan isteksiz yalanci ayrica yuzsuz.

O ayiyida cikolatayida kafasina atardim sanirim,

Ben ce siz asil sorunlarin uzerine gitmeyip vu adam veninle aytmiyor bu adam bana bakmiuor vu adam veni akdin yerine koymuyorlara takilmissiniz. Bence bunalrdan once bu adma gece disari cikip ne yapiyor o kadat borcu neden yapti olmali. Sizin sorun ettikleriniz bence bu asil sorunun meyveleri gibi geldi bana. Evladiniz var sizi en iyi ven anliuorum ben de ayni yolkardan ayni konulardan gectim. Esime ne olur ben uyuyum sen oyke yataktan git diye yalvariridim daha uyumadan beni uyudu zannedip gidip koltukta yatardi. Her lafi yalan herseyi borctu ev sahibi kapiya gelirdi kirayi vermedi aykarca kocan diye ben inanamazdim. Ve ikimizin ortak kazanci 8 bini geciuordu. Sizin hesap esim ve kahrolasi annesi benim kadinlik yapmadigimi soylerlerdi. Onlara gore kadiblik netdi bilmiuorim ama benden kadinlik yaoacak mide kalmamsti. Sonra ogrendim ki esim idddia bagimlisiymis varimi yogumu yedirmis o oyuna. Simdi de gelecegimi ve hayllerimi hatta butun hatiralarimi yedi.demem o ki asil meselenin disina cikmayin bence. Allah yardimciniz olsun.
Kimseye bisey anlatmadığı için ancak takip ederek bulmaya çalışıyorlar...
Bizimkiler kumar oynuyor olabilir ya da iddia görmedim hiç ama.

okuyosun galiba okukunu bitirene kadar dur evinde.bitince ayril yerles babannene.dogalgaz taktirirsiniz evine yiyecegini sen alirsin yemegini yaoarsin.hem yasli kadin sevinir de hem de huzurun olur .
boyle bi adami cekmyi istemen cok anormal.simdi bile ayrilip bi yerde pekala calisip babaannende kalabilirsin.elektrikli soba mi esinle her gun huzursuz bi ortam mi.bence 1.secenek.
esinin gizli gizli isleri var hic korkmuyomusun ya ucu sana ve cocuguna dokunursa Allah korusun.senden gizli 100 milyar borc yaomis bu adam ne malum belki yine boyle pis isler pesinde.kac kurtul bence.Allah askina omur boyu borc odemektense elektrikli sobali evde oturrum bi yerde calisirim iyi kotu daha ii.cocuga da babaanne bakar isten eve gekene kadar.
hem esin sana karsi cok fazla soguk.ben birisi olmadigina inanmiyorum acikcasi.lutfen bunu sindirme ve ayril.siz artik bazi seyleri asmissiniz duzelceni sanmam.
Bende birisi olmadığına inanmıyorum.
Okul bitene kadar sabredecek yoluma bakıcam.
Ailesi biliyomus. Ama para nereye gitti bilmiyolar.
14 ay boyunca aranizda hic bir cinsel munasebet olmadi mi yani? Bence cildirmakta haklisiniz. Tas olsa catlar. Ne oyle kardes kardes oturmaya mi evlendiniz? Cinsellik gidince evliligin temelini olusturan seylerden biri gitmis oluyor.

Kocaniz duvar gibi ama. Bilmiyorum o adam nasil duzelir. Sanki umursamiyormus gibi bi tavri var. ayrilmaniz umrunda olmazmis gibi.. hala evliyken is guc meslek edinin sonra da kacin derim
Düzeleceğini sanmıyorum bende.
Konustum Ama sanki altima mi aldim? Hmmm bu kadar basit demek? Aynisini sen yapsaydin.. onemli degil canim altina yatmamissin mi diyecekti? Kusura bakma kocan isteksiz yalanci ayrica yuzsuz.

O ayiyida cikolatayida kafasina atardim sanirim,
Bende o zaman konusayim dedim.
Konuş gorurusruz diyor utanmaz.

Kumar oynuyor
Kadına gidiyor
Bu adam iflah olmaz ben diyeyim.
Belasını versin Allah ne diyim

X