Ayıp mı ettim sizce?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Kayınvalidenin, elti ve ailesine gösterdiği hassasiyet sizi rahatsız etmiş, ısrarla arayıp sormamaniz ondan.
Aile içinde bu tür aramalar yapılıyorsa siz de dahil olabilirdiniz diye düşünüyorum.

Eltinin annesini lafları da rahatsız edici, fotoğrafınızın kayınvalideye gönderilmesi falan,ona mi kalmış tasasi?
Bu konuda iki tarafı da hatalı buldum ben.

Bende sizin gibiyim maalesef ki ben kayivaildemlere de o kadar mesafeliyim ilk zamanlar eşim çok bozuluyordu beni de çok yordu üzdü ama sonradan alıştı karışmıyor artık çünkü dediğim dedik bir insanım hatta eşimin 4 tane halası var ben yeni evlendigimde bizi niye aramıyor demişlerdi iki eltim var annelerini bile tanımam hepimiz farklı şehirlerdeyiz bu arada bence bosverin dedikoducu insanlara benziyorlar ne yapsanız yaranamayacaksiniz yemegede alsanız burun kiviracaklar ama kayınvalidenizle sorununuz yoksa onun gönlü için yemek katlanilir ama oda kıymet bilmez biriyse yanınıza kar kalır yorgunluk

Ben size hak verdim
Tavirlarinizda da bir hata görmüyorum
Hayır niye yalakalık yapmak zorundayim ki

Bence kararinizdan donmeyin

Kadın her yerde kadın

Ben direkt konu sahibinin kıskandığını düşündüm açıkçası. Olayın içinde olanlar da öyle düşünecektir muhtemelen.
Aile kızın ailesini önemsiyor diye bana da kıskanıyormuş gibi geldi acıkcası.. Ben bu durumlarda politik olunması gerektiğini düşünüyorum. Ek olarak kardeşimin nişanına eşimin gelmemesi için çok ekstrem bir durum olmalı

Hadi bahanesi varmış, çoluk çocuk falan o kısım hoşgörülebilir de, sonrasında bariz kıskançlıkla hareket edilmiş bence.

Birilerine kendinizi ispatlama cabaniz sizi çok yorar

Ben olsam ağırlardım. Tavırlarına bakar sonrasında kararımı verirdim. Açıkçası kayınvalidenizin atılan mesajı yetiştirmesi hoş olmamış. Hiçbir iletişiminiz yok ama herşeyden haberiniz var. Demekki size laf taşıyan biri var. Sizi dolduran biri var. Sevmedim ben bunu. Belki anlatılandan farklıdır önyargılı olmayın derim. Hem yapıcı görünmek sonradan hayatınıza almak istemezseniz elinizi güçlendirir.

Birilerine kendinizi ispatlama cabaniz sizi çok yorar
Buna kendini ispat çabası olarak bakmadım.
Eltisi ile problemi yok,elti annesi yüzünden neden diğer insanlarla ara bozsun ki?
Ben normal davranıyorum, sorun varsa sendedir diyecek. Tam olarak ispat çabası diyemem buna.
Ve bu bir kez olacak. İnsanlık namına yani.
Devamı gelmeyecek, gelirse tavrı daha sert olmalı diye de belirttim zaten.

Beni düşünmeyin, kendimi kimseye ispat etme lüzumu hissetmediğim bir hayatım var

Hadi bahanesi varmış, çoluk çocuk falan o kısım hoşgörülebilir de, sonrasında bariz kıskançlıkla hareket edilmiş bence.

niye öyle düşündün ki?
bende aramam tanımadığım insanı ne diye arayayım çiçek göndermiş tebrik etmiş elti adayıda aramış teşekkür etmiş bitmiş gitmiş işte.
hayır birde beni kumanda etmeye kalksalar ara ara diye zinhar aramam daha

Bu önemsemek değil.Aynisini benim annem babam abimin eşine yaptıkları için biliyorum. O iş bozulacak diye kul köle olunuyor. Tamam kendisi kul köle oluyor,başkalarını etmeye ne hakkı var? 9 kardeş o uçağa binip o nişana gitmiş mi onu da bilmek lazım.

Konunun en başında kendi söylemiş aslında, ailenin onları önemsiyor olması içten içe hoşnutsuzluk yaratmış olabilir. Zaten kendi de belirtmiş bunu. Sonrasında gelenler de bunun üstüne gelenler aslında.

Maşallah kadinin tüm dünürleri doktor yani, havasından geçilmiyordur
Anası da nasıl profesörmüş öyle yok eltisi şöyle gorumcesi böyle, cahil cahil boş adam muhabbetleri.
En iyisi hiç iclerine girmemek. Adamın var 8 tane kardeşi, onca şeyin içinden kimse gözüne batmadi da yani siz mi battınız? Şaka gibi
Bunlarla ne kadar samimiyet senin o kadar canını sıkar. Bosver, en iyisini yapmışsın. Zaten başka şehirde yaşarlar evlenince de, gorusmezsiniz olur biter. Sanki ne yani.
Kaynanab da laf tasimasin, yok öyle dedi yok boyle dedi .
Bence bir daha ağzını açtığında sert bir şekilde 'her duyduğunu soyleye söyleye beni tanımadan eltimden soğuttun, söyleme bana bir sey' diye sitem et, daha da yanında yeni elti dedikodusu yapmasına,laf taşımasına izin verme

Boşver en iyisini yapmışsın. Okumuş ama cahilce hareketler içinde. İlerde evlenirlerse kızı ve kaynını tek ağırlarsın,kız da anası gibi çıkarsa son ağırlama olur. Kimse için değmez heleki hiçbir söz hakkı olmayan daha evlilik bile yokken kızın müstakbel eltisiyle uğraşana inadına böyle davranırım bende. Kvdenin gönlünü al elalem için aranız bozulmasın.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…