aşkınız uğruna din değiştirirmiydiniz??

ben askim ugruma dinimi degistirmem, sonucta benim dini inancim farkli olabilir sevdigim insain dini inanci farkli olabilir. Ben karsimdaki insana nasil saygi duyuyorsam karsimdakide bana duyacaktir diye düsünüyorum. O kendi inancina sadik kalir, ben kendi inancima sadik kalirim. Yani dinimi degistirmem, yok ama eger mecbursun diyorsada, bana saygisi yoktur derim. Bana saygisi olmayan bir insanin sevgiside olamaz zaten.a.syerimseniben

neden kiniyorsun anlayamadim yani??? merak etmis konuyu acmis, bu senin görüsün olabilir ama kendi görüsünü herkese dayatman bence cok yanlis. Herkese saygi duymak gerekir ne dini olursa olsun!!! Sonucta bence önemli olan müslüman, hiristiyan veya baska din mesubu olmak degil, insan olmak. Sonucta hepsi inaniyor!!Saygi sevgi varkene gerisi zaten önemsizdir!!!!

Ne kendim değiştiririm,ne de karşımdakinden böyle birşey isterim. Dini inanç insanın manevi hayatında büyük yer kaplar,baskıyla değişen din insana mutsuzluk getirir. Herkes baştan birbirini olduğu gibi kabul etmeli,saygı duymalı. Öyle sonradan dinini değiştir diyen adamla işim olmaz.

ayni benim gibi cevablamissin cok dogru diyorsun, bende böyle düsünüyorum saygi olmayan yerde sevgide olmaz!!!

Arkadasllar beni yanlis anladiginiza uzuldum gerci hata bende tam olarak anlatamadim ne demek istedigimi herkestten cok özur diliyorum:çok üzgünüm: Bazi arkadasllar beni irkci olarak dile getirmisller irkci deyilim lutfen bilmenizi istiyorum. Irkcilik yapanlarida siddetlle kiniyorum hepimiz kardesiz bu irkcilik niye anlamiyorumklava: Ben aleviyim sevdigim kisiyse musluman onu herseyden cok seviyorum ailelerimiz bilmiyorllar iliskimizi birturllu söyliyemedik ikimizdesenağlama Bazen dusunuyorumda eger onunlla evlensem onun ailesinin beni hor görmelerinden korkuyorum acikcasi bunu dusunmek bile istemiyorum cok kötu bi durumsenağlama yada onunlla anlasabilecekmiyiz, vs vs... bin bir turllu sorular var kafamda, kafam o kadar karisikki ne dusunecegimi bilmez durumdayim bazen ben sevdigim icin herseyi her fekarligi yapmaya hazirim ama isin icinde ailelerde olunca onlar nasil tepki verecekller cok merak ediyorum:1no2:senağlama

ya arkadaşım bak gene hata yapıyorsun o sünni sen alevisin ama ikinizde müslümansınız...
ve bana sorarsan bu bir engel değil tabi aileleriniz için olacaktır eğer yaşayacağınız çatışmaları göze alacak kadar birbirinizi seviyorsanız sorun yok...hayır ben ailemle karşıkarşıya gelemem diyorsanız uzatıpta birbirinize zarar vermeyin

kesinlikle değiştirmezdim .İnanç farklı şey aşk farklı.Benimle farklı görüşte olan kişiyle arkadaş olurum, komşu olurum ,hatta samimi dost olurum ama hayat arkadaşı olmam evlilik çok farklı şey.ilk başlarda çok güzel geçer ama bir ömür idare etmekle geçmez, ilersi için zor.yerimseniben

kızlar neden tepki verdiniz bu kadar kızcağız sadece fikir sunmuş size

arkadaşım niye zor olsun ki.idare filan etmiyceksin .o kendi ibadetini yapar sen kendi ibadetini.kimse kimsenin işine karışmaz.önemli olan anlaşabilmek sevebilmek değil miii?a.s.

evet ilk başta bende yanlış anlamıştım seni.ama sonraki mesajımda düzeltme yaptım okudun mu bilmiyorum.bak canım benim eşim alevi.aramızda hiç sorun yok.çünkü aleviler kimseye baskı yapmıyorlar değişmesi için.ama senin durumun farklı.çünkü sünniler alevi bir gelin alınca en azından ramazanda oruç tutmasını bekliyorlar.ve unutma hala sizler hakkında atılmış iftiralardan dolayı bazı kesimlerde bir ön yargı var.sana tavsiyem artık alevi müslüman ayrımı yapma.ayrı şeyler değiller çünkü.islam şekil dini değildir.ve mezhepler arasında sadece yorum farkı vardır.erkek arkadaşın ailesiyle konuşsun bakalım ne diycekler.ama bunu bir sorun gibi söylerse insanlar zaten hazırlar müdahale etmeye.ben aileme sadece tuncelili olduğunu söylemiştim.onlar anlamıştı.ve eşimi çok seviyorlar.a.s.

evet arkadaşım haklısın.böyle dil sürçmeleri bol bol yapılıyor.sonrada birileri hazır zaten dışlamaya dışlıyorlar bizden değilsin diyorlar sonra vay sen beni kendinden saymıyosun deniyor.daha dikkatli konuşsa arkadaş daha iyi olacak.zaten en büyük zararı kendisine yine kendisi böyle konuşarak vercek.a.s.

Açıkçası ben de dinimi değiştirmem. Artı; kocamdan da böyle bir şey beklemem, beklemedim de zaten...

Ben Allah kabul ederse, kendi çapında inançlı bir insanım. Ramazanda orucumu tutarım,kurbanımı keserim... Ama kocam pek inançlı değildir. Yani konu bu ibadetleri yapmaması değil, Allaha inancı da pek yoktur. Ama kocamın böyle düşündüğünü bile bile evlendim ben!

İkimiz de birbirimize karışmayız. Ama şimdi bakıyorum da zaman zaman benden etkileniyor. "Tövbe estağfurullah, herşeyin hayırlısı..." gibi cümleleri kullanıyor. Ben dua ettikten sonra, orucumu açınca, kurbanım kesildikten sonra; "Allah kabul etsin" diyor...

Ne diyeyim kızlar; Rabbim, hayırlı insanlarla karşılaştırsın inşallah..!

benim annem alevi babamda sünni ama kendi aralarinda hic problem yasanmadi ve 24 senedir evliler. Cok sükür...bende iki mesheble büyüyorum:1closedeyes: babamin zaten pek öyle ´fazla tutumlu bir yani yok, sadece ailesinde var.

harika bir örnek.anlaşamaz diyenler duysunlar.a.s

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…