aşkınız uğruna din değiştirirmiydiniz??

harika bir örnek.anlaşamaz diyenler duysunlar.a.s

Canımıniçi; bir insanla anlaşabilmek için önemli olan dini değildir. Önemli olan insanın kişiliğidir. İnsan karşısındakine saygı duymayı biliyorsa ister budist olsun, ister musevi hiç bir şey fark etmiyor... Elbette benim yaşadıklarım biraz uç bir örnek ama insan saygı duyarsa, baskı yapmazsa huzur ve mutluluk daim olur bence...

SEVGİLER...MUTLULUKLAR...

yorum yapan tüm arkadaşlara teşekkür ederim ..gerçek aşk zorlamaları kabul etmez zaten karşındakini heryönüyle kabullenebilmeyi gerektirir..

hepinize cok tsk ederim ne deseniz haklisiniz bundan 3ay önce ailemize söylemeyi dusunuyorduk ben biraz daha beklememiz gerekttigini söyledim korkudan dolayi söyliyemiyordumsenağlama ikimizde birbirimizi o kadar cok seviyoruzki sevdigim kisi hic sorun etmiyorm, tabii bende hic sorun etmiyorum.Bugun onu aldim yanima guzelce konusttuk artik dedim ailemize söylemenin zamani geldi bugun söylemeyi dusunuyoruz canlarim benim icin dualar edin insallah ailelerimiz bi sorun cikarmazllar onay verirlleryerimseniben insallah dusundugum gibi bisey olmaz ben simdi nasil uyayacam bilmiyourm uyku girmez gözumesenağlama Sevdigim kisinin ailesi ogullarini teyzesinin kizina vermek istiyorllar:1no2:senağlama Benimki akraba evliligi istemiyor karsi akraba evliliginesenağlamasenağlamasenağlamasenağlama

Asla dinimden vazgecmem.Inancimi Allah sevgisini hic bir seye deyistirmem.
Ahirette beni omu kurtaracak imanimmi?!
Ben kendimi huzurumu varolus nedenimi islamda bulmusum,dünya aski Allah ve Peygamber askinin yaninda solda sifir kalir.

Allah kimseyi dogru yoldan sasirtmasin...

Tbi ki hiç düşünmem ,herkes herkesin inancına ve dinine saygı göstermeli..

arkadaşım niye zor olsun ki.idare filan etmiyceksin .o kendi ibadetini yapar sen kendi ibadetini.kimse kimsenin işine karışmaz.önemli olan anlaşabilmek sevebilmek değil miii?a.s.
güzelim evlilikte 3_ 5 günden bahsetmiyoruz bir ömürden ve aynı şeyleri paylaşmaktan bahsediyoruz.Eşimle aynı inancı paylaşamadıktan aynı maneviyatı yaşayamadıktan sonra o evliliğin BENCE ne anlamı var.Yanlış anlaşılmasın evlilik farklı. Normal arkadaşlık farklı.Zıt değilim asla katı kurallı da değilim ve farklı inanç da çok samimi dostlarımda var. Eşler arası ve aynı ev için de biraz zor....arkadaşım bu benim fikrim sende niye bu kadar üsteledinki...

güzelim evlilikte 3_ 5 günden bahsetmiyoruz bir ömürden ve aynı şeyleri paylaşmaktan bahsediyoruz.Eşimle aynı inancı paylaşamadıktan aynı maneviyatı yaşayamadıktan sonra o evliliğin BENCE ne anlamı var.Yanlış anlaşılmasın evlilik farklı. Normal arkadaşlık farklı.Zıt değilim asla katı kurallı da değilim ve farklı inanç da çok samimi dostlarımda var. Eşler arası ve aynı ev için de biraz zor....arkadaşım bu benim fikrim sende niye bu kadar üsteledinki...

niye kızıyosun kardeeş:))fikirlerimiz çatışsın biz değiiil.ben yaşıyorum 6 yıldır hiç problem olmadıda ondan kendimden biliyorum.bir insanın allaha nasıl inandığı veya inanmadığı allah tarafından değerlendirilir.bunu bildikten sonra sorun çıkmıyor.sevgiler arkadaşım.kızmasanaa:))a.s.

Asla dinimden vazgecmem.Inancimi Allah sevgisini hic bir seye deyistirmem.
Ahirette beni omu kurtaracak imanimmi?!
Ben kendimi huzurumu varolus nedenimi islamda bulmusum,dünya aski Allah ve Peygamber askinin yaninda solda sifir kalir.

Allah kimseyi dogru yoldan sasirtmasin...

amiiiin.ama biz hep müslüman olarak düşündük.ya hristiyan olsaydık yahudi olsaydık acaba ne düşünürdük?merak ettim.a.s.

hepinize cok tsk ederim ne deseniz haklisiniz bundan 3ay önce ailemize söylemeyi dusunuyorduk ben biraz daha beklememiz gerekttigini söyledim korkudan dolayi söyliyemiyordumsenağlama ikimizde birbirimizi o kadar cok seviyoruzki sevdigim kisi hic sorun etmiyorm, tabii bende hic sorun etmiyorum.Bugun onu aldim yanima guzelce konusttuk artik dedim ailemize söylemenin zamani geldi bugun söylemeyi dusunuyoruz canlarim benim icin dualar edin insallah ailelerimiz bi sorun cikarmazllar onay verirlleryerimseniben insallah dusundugum gibi bisey olmaz ben simdi nasil uyayacam bilmiyourm uyku girmez gözumesenağlama Sevdigim kisinin ailesi ogullarini teyzesinin kizina vermek istiyorllar:1no2:senağlama Benimki akraba evliligi istemiyor karsi akraba evliliginesenağlamasenağlamasenağlamasenağlama

suçmuş gibi davranma sakın.farklı inanışlara sahip olmak suç değildir.allah takdir eder.

niye kızıyosun kardeeş:))fikirlerimiz çatışsın biz değiiil.ben yaşıyorum 6 yıldır hiç problem olmadıda ondan kendimden biliyorum.bir insanın allaha nasıl inandığı veya inanmadığı allah tarafından değerlendirilir.bunu bildikten sonra sorun çıkmıyor.sevgiler arkadaşım.kızmasanaa:))a.s.

kızmıyorum asla,zaten kızamamda bu konuda hoşgörülü olmasaydım farklı görüşte arkadaşlarım olmazdı.Senin içinde inşallah sorun olmaz ve böylede devam edersin.

Birbirimizi gerçekten çok seviyorsak bence hiç sorun olmaz ben onun dinine ne kadar saygı duyuyorsam onunda öyle olması lazım. eğer saygı duyulmuyorsa ben değiştirmeyi asla düşünmem çok istiyorsa kendi değiştirsin. ,Değiştirmiyorsa da kendi bilir. yapacak bişey yok:)

arkadasım biz musluman bir toplumuz ve ne kadar sanslıyız ki musluman olarak dunyaya gelmısız dinimi asla ve asla degisdirmem ne olursa olsun erkek ve kadın zaten birbirini seviyorsa sorun olmaz birbirinin dinine saygı duymalı bakarsın ilerde o muslamanlıgı secer bence kuranı kerimi okumalısın eğer boyle bir durumda kaldıysan ve karar veremediysen kesin oku canım

değiştirmezdim tabi ki..İslam herşeyin üstündedir benim gözümde hem kaldı ki beni gerçekten seven adam beni herşeyimle kabul eder bana dinini değiştir diye baskı yapmaz eğer bana dinini değiştir diyebiliyosa ben onun yanında asla durmam

sana katılıyorum bnde değiştirmezdim hem bakalım o değiştirirmiydi bizm için...inanç herşeyden önce gelirr..

4 sene önce yunanıstan 'ın en zengın aılelerınden bırının ogluyla beraberdım.bana bır gun boyle bır sey teklıf ettı.ve cevabım HAYIR idi.üstelık cok ta sevılıyordum.ama hayır..kesınlıkle hayır...

evet allegrıam ya gercekten öyleydı...o yatıyla az mı goturmedı benı santorınıye..korfuya..mıkanosa...ehehehe...ama ben yabancı damat ıstemem onu bılıyorum..bızımkıler gıbı degıl asla..olamazlar da..

4 sene önce yunanıstan 'ın en zengın aılelerınden bırının ogluyla beraberdım.bana bır gun boyle bır sey teklıf ettı.ve cevabım HAYIR idi.üstelık cok ta sevılıyordum.ama hayır..kesınlıkle hayır...

kutlarım canım güçlü bir iraden varmış..

X