aşkınız uğruna din değiştirirmiydiniz??

arkadaşım dindar ne demek?alevi ne demek?bunları bir araştırın olur mu?yaşayanları dikkate alırsanız eğer ben hiç zorluk çekmedim.oruç tutarken bana sofra kurup önüme getiriyorlar.yanımda birşey yemiyorlar.ve allah kabul etsin diyorlar.umarım ne demek istediğim anlaşılmıştır arkadaşlar.a.s.

ya kızlar geceden beri pek çok cevap gelmiş yorumlarınız için teşekkür ederim..ancak konunun farklı boyutlara geldiğine üzüldüm..bu millet farklı kültürlerle,inançlarla ve ırklarla kardeştir...alevilerde müslümandır allaha,hz.muhammede ve kurana inandığını söyleyen birine kimse müslüman değilsin diyemez..haşa dinden çıkmak var işin ucunda..lütfen düşündüklerimizi dile getirmeden önce ne hakkında konuştuğumuzu bilelim..arştıralım öyle dile getirelim..günümüzde mezhep farkından o kadar acı çeken genç varki..lütfen çocuklarımızın içinede ayrılıkçı tohumlar ekmeyelim..

burdaki konu şu sevginiz uğruna varabileceğiniz en uç nokta nedir?nereye kadar onunlasınız?

hiç kimse için dinimi değiştirmezdim ne olursa olsunn fark etmezdi benim içinnn

bak canım ben eşimle farklı mehzeplerdeniz ama aramızdaki sevgi okadar büyükki bizim için önemi yok (çok şükür halada yok )ama bencede kendi kültüründen biri ile evlenmen dahada doğru çünki seninle arası nekadar iyide olsa bazen öyle anlar olurki keşke evlenmeseydim dersin ve ailede çok önemli iyi düşün acele etme ...benim halam sırf bu yüzden eşinle ayrıldı anlaşamadılar anlayacagınn...çünki örf ve adetleri farklıydı ortak bir yol bulamadılar ve boşandılarr..a.s.
bunları yaşamaman için iyice düşün evlilik bir günlük değil bir ömür boyu ...sevgiyle kal kardeşim umarım kendin için doğru kararı verirsinnn:)

asla........çok isterse o değiştirir dinini.hem doğru yolu bulmuş olur,hem sevap kazanırım hemde ayrılmak zorunda kalmazdık:)))))

katılıyorum canım sana

hayır kesinlikle deiştirmezdim böyle bir şaçlamalıkta olamaz zaten, herkes istediği dine inanmakta serbesttir ben kimsenin inancına karışmam kimseyide inancıma karıştırmam hem illa biri din değiştircekse ben niye deiştiriyorum allah allah o deiştirsin bi kere

Hic bir a$k Islam´in a$kindan üstün olamaz, olmamali.. Yine büyük konu$acagim ama böyle bir $eyi aklimin ucundan bile gecirmem.

büyük bir aşk evet ama nereye kadar varsnız bu aşkta?
hiç düşündünüz mü?
sevginiz mi inancınız mı?

Canım niye tercihi ben yapayım ki sevgilim değiştirsin dinini demi. Niye ben değiştirecekmişim o kadar çaresiz miyim yani?:icecream:

kesinlikle hayır! sözkonusu bile olmaz...
çok istiyosa buyursun o dinini değiştirsin!

kesinlikle değiştirmem belki evlenirdim ama dinimi değiştirmem

Benim dinimden olmayan birisiyle zaten beraber olmazdimki yerimseniben tatlicadiarzu

arkadaşım bu konuyu açan arkadaş sevgimiz için ne kadar uç noktada bir fedakarlık yapabiliriz onu soruyor.galiba kimse dinini değiştirecek kadar uç noktalarda yaşamıyor sevgisini.olmazsa olmazımız inancımız demekki.yani kınamaya gerk yok.hem bu sohbetlerde insanlara yeni şeylerde öğretiyoruz.aleviliğin dinsizlik olduğunu zanneden arkadaşlara mesela.sevgiler.a.s.

bende değiştirmezdim . ama özgürce arkdaşımın fikrine katılıyorum.bunda kınanacak bi durum yok.sadece fikir soruyor.

bencede çok saçma o kadar çok sewiyosa beni byle kabul eder zten bnde onu değiştirmesini istemem sırf o istio diye değişitirmem inançlarımı ve onada değiştirtmem

sır olarak sen kendi derdine yan tatlım ben de senin gibi farklı inanç ve görüşlere tahammülü bile olmayan insanları kınıyorum..

hayatta değiştirmezdim. ne dini mi nede başka birşeyimi
evet insan ikili ilişkilerde bir çok şeyden vazgeçip taviz vermek zorunda kalabiliyor ama bazı prensipleri bazı senle bütünleşmiş şeyleri insan değiştirirse belki bir müddet mutlu olur ama sonra herşey değişir ve insan bunalıma girer. şunu unutmamak lazım herşey aslına rücu eder. ne yaparsan yap yinede bir gün özüne dönersin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…