Aşırı kıskanç baskıcı sevgili

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Şuna takıldım, her ihtiyacıma koşması bana aileme sahip çıkması nedir ?
Siz sahip çıkılacak bişey misiniz? İnsana sahip çıkılmaz. Hadi siz sahip çıkılmayı kabul ettiniz kendinizi bu kadar aşağlattınız ailenizi nasıl aşağlatıyorsunuz?
Yolda bulunmuş eşya mısınız da sahip çıkılacaksınız?
Kalp kırınca telafinin yolu hediye almak, ora harcamak değildir. Nasıl bunu kabullenecek bir karaktere sahipsiniz?
Sinirlenip bağırıp çağırıp kavga çıkarıyorsa siz neden susup alttan alıyorsunuz?
Yazık size, hadi siz anlamadınız hiç kimse size bu sevgi değil aşk değil demedi mi?
Birde öğrenci hangi parayla bunları yapıyor , nasıl kabul ediyor konu sahibi

Bu adamın her yeri iyi huy olsa ne olur? Sorun onda değil gerçi 6 koca sene bu hapis hayatını çeken sizde. Giyinmeyi bilmiyor musunuz da sevgiliniz karar veriyor ne giyeceğinize? Benim küçücük kızım bile kendi kıyafetini kendi seçebiliyor. Hiç durup ya ben ne yapıyorum demediniz? Böyle biriyle evlenip mutlu olan bir kişi bile görmedim hayatımda.

Allahın sevgili kuluymuşsun zararın neresinden dönsen kar. öncelikle sana saygı duymuyor, seni kendi kafasındaki kişiye göre şekillendiriyor üzgünüm ama hayatında istediği sen değilsin kafasındaki kişi ve o bunun için uğraşıyor, sana saygı duymuyor, güvenmiyor, özelini karıştırıyor.. üzgünüm ama bu adam çok yorar.. parlayacak bir yıldız olsan ışığını söndürür..

Aynen çok mubarek biriymiş . Velinimetini kaybetmişsin hemen o müthiş aileye gelin olmalısın bence ya altı yıl kolay mı...
DİNİ AÇIDAYÖNLENDİRİYORMUŞ BEYEFENDİ VAİZ MİYDİ ACABA KENDİSİ:) VEYA BİR ÖNCEKİ HAYATINDA PAPAZ FALAN MIYDI Kİ ACABA :KK56:

Allahın sevgili kuluymuşsun zararın neresinden dönsen kar. öncelikle sana saygı duymuyor, seni kendi kafasındaki kişiye göre şekillendiriyor üzgünüm ama hayatında istediği sen değilsin kafasındaki kişi ve o bunun için uğraşıyor, sana saygı duymuyor, güvenmiyor, özelini karıştırıyor.. üzgünüm ama bu adam çok yorar.. parlayacak bir yıldız olsan ışığını söndürür.
son cümle kesinlikle çerçeveletip duvara asılmalık.

Merhaba kızlar,

Benim bir erkek arkadaşım vardı. 6 sene çıktık. İlk seneler gayet iyiydik üniversitede tanıştık ve çok aşıktık. Bir kaç sene sonra kıyafetlerime karışmaya ve kapatmaya başladı. Normal kısa kollu giyiyordum ama yakası hafif açılsa laf oluyordu v yaka izin vermiyordu. Bana Polo yaka bir sürü tişört aldı son düğmesine kadar kapattım diye. Bol gömlekler aldı. Dar pantolonlarımı yasakladı ve İspanyol paça giymemi istedi. Kısacası tüm giyim tarzımı değiştirdi. Biraz baskın bir karakter olduğu ve çok sevdiğim için söz geçiremedim. Ama memnun değildim. Normal bir tişörtün kenarından aşkım çıksa onu değiştirdi. Tayt yasaktı üstüne uzun giysem bile yasaktı ayak bileğinin dar olmasını da istemiyordu. Etek diz boyu yada altı olacak. Elbise de diz altı olcak. Kısa kollu uzun bir elbise olsa bile koltuk altından iç gözükse oda yasak. Neyse ben çok aşığım o biraz sinirli bende sinirlendirmeyin diye onun istediği gibi giyinmeye başladım. Bol Dursun diye bedenimin iki beden üstü kıyafetler aldım falan. Oje sussak makyaj yasak. Onun istediği gibi giyinirsem sorun yok bana çok iyi davranıyor en pahalı yerlerden kıyafet alıyor paraya acımıyor yeterki onun gözüne göre kapalı olsun. Tatil yasak daha doğrusu mayo bikini yasak haşema yada yarı tesettür mayo giyecekmişim deniz için. Eğer giymezsem ve ve ille havuz için tutturursam muhafazakar villa tutacakmışız orda girecekmişim yada kadınlar plajı. Bir süre bunada okey oldum üniversitedeyim zaten tatil yapmıyorum. Onunla çok gezdik şehir şehir ama istediği şekilde normal yeme içme gezmesi. Tatil yok. Alkol satılan hiç bir kafeye gidemiyoruz. İşe başladım şirket yılbaşı yemeklerine içkili olduğu için gönderilmedim. Okul zamanı iş teklifi aldım kendi mesleğimle ilgili Buda sorun oldu çok az kişinin seçildiği bir fırsatı o istemediği için kaçırdım. Ona zaman ayıramayacakmışım orda başka arkadaşlarım ortamım olacakmış falan. Kendisi zaten okuldan sonra iş kuracakmış beraber çalışacakmışız ki kurdu da. Yoksa zaten çalışmayacakmışım. Okul bitince direte direte bir işe girdim şükür ki çünkü aileme ben bakıyordum. Her neyse iş yerinde bir toplantı olsa o an telefona bakamasam mesajına cevap veremesem kavga çıkıyor. Erkek arkadaşım olmaz. Tüm sosyal medya hesaplarım karıştırılır. Telefonum yanındayken elindedir falan. Belli saatten sonra dışarı çıkmama izin yok. Bu arada benim ailem açık. Onun kapalı. Ben daha modern büyüdüm o muhafazakar. Bunların dışında kendisine sonsuz güvenim vardı haramdan uzak uyarır beni çok sever herşeyime koşar parayı gözü görmez maddi olarak beni rahat tutar bonkördür aileme karşıda. Başım sıkışsa kilometrelerce öteden koşar gelir.fakat ailesi de biraz baskıcı. Yanıma pek gönderme benle tanışmak istemez ben oraya gitsem basıl geldi bu nasıl bi kız ailesi kızmıyor mu derler falan filan. Erkek arkadaşımda yalan söyler benim yanıma gelirken. Benim artık bulmadan baskıya tahammülüm kalmadı ve çok sevmeme rağmen ailesininde baskıcı olmasından korkarak ilişkimi bitirme kararı aldım. O çok üzüldü çok ısrar etti peşimden koştu ama birkaç huyunu değiştirsin istedim değiştirmedi. Bu şekilde 6 sene noktalandı. Ama her gün düşünüyorum acaba yanlış mı yaptım kötü olduğu kadar iyi huyu da çoktu. Böyle durumlar yaşayıp hayatında mutlu olan yada pişman olanlar var mı. Nasıl yol izlediniz benzer durumlarla karşılaştınız mı. Tecrübelerinizden faydalanmak isterim.
Erkek arkadaşınızı sinirlendirmemek için zamanında dizginleri onun eline vermişsiniz.Belki zamanla değiştiririm bu özellikleri diye.Değiştiremeyince de ayrılmışsınız.Arkanıza bakmayın,keşke demeyin artık.

Kendisinin isteklerini kabul etmenizi anlıyorum, aşıksınız. Ama baskıcı kayın tarafı çekilmez. Evliliğinizi ve işinizi sömürürler. Bu konuda çok haklısınız ve doğru yapmışsınız.

Kendisi klasiklerden bu model en fenası millete verir taklimi kendi yutar salkımı
sorsan namazı cumadan cumaya değil bayramdan bayrama kılıyordur. böylelerinin dinden anladığı başörtüsü. karın başörtülü ise dindar ve muhafazakarsın. gerçekten dini hassasiyet sahibi insanlar zaten bu polemiklere dahi girmiyor bulurken ona göre buluyor.

Zengin değildi hepsi kendi emeği gece gündüz çalışması ve para esirgemez hiç bu iyi bir özellik bence cebinde 100 TL kalsa ve bebde yoksa direk bana verir hepsini
E yeter sen de. Madem o kadar iyiydi ayrılmayaydın. Adam psikolojik şiddetin alasını uygulamış, nasıl sindirdiyse şu an bile mantıklı düşünemiyorsun. Üstüne zaten dövmüş de.
Ay bir de gitmiş okuldaki hocalarla kavga etmiş. Cringelikte kaçıncı seviye bu? Bunu benim sevgilim yapsa değil devam etmek, haritadan silerim o adamı! Nasıl okullarda okuyorsanız artık, o okul bitebilmiş maşallah. Sevgilim gelip hocama saldırsa bin türlü ceza alırdım, o okul bitmezdi. Dua edin iyi insanlarmış da mezun olabilmişsiniz. Hadi kendiniz yemişsiniz dayağı oturmuşsunuz da çevrenizdeki insanlar niye nasiplenmiş bundan?
Kabul etmiyorum şu psikolojisi bozuk masallarını. Hastaysa gitsin tedavi olsun. Öyle kamu görevlisine saldırmayla olmuyor canım işler.

DİNİ AÇIDAYÖNLENDİRİYORMUŞ BEYEFENDİ VAİZ MİYDİ ACABA KENDİSİ:) VEYA BİR ÖNCEKİ HAYATINDA PAPAZ FALAN MIYDI Kİ ACABA :KK56:
din düşünerek buldurur doğrusu bu demez zaten, din akıl mantık barındırır. bizim din kültürü ve arapça öğretmeni bir komşumuz var dövmeye bile yasak diyemeyiz diyor. ve bu insan ilkokuldan beri cemaatlerde büyümüş, felsefe de okumalıyım ki diyen okuyan bir insan.. demiyorum ki onun dediğide doğrudur ama herkesin dini de fikride kendine, yoksa Allah birimize akıl verir hepimiz adına kullanmasını beklerdi ama hepimize vermiş kullanalım bi' zahmet :)

E yeter sen de. Madem o kadar iyiydi ayrılmayaydın. Adam psikolojik şiddetin alasını uygulamış, nasıl sindirdiyse şu an bile mantıklı düşünemiyorsun. Üstüne zaten dövmüş de.
Ay bir de gitmiş okuldaki hocalarla kavga etmiş. Cringelikte kaçıncı seviye bu? Bunu benim sevgilim yapsa değil devam etmek, haritadan silerim o adamı! Nasıl okullarda okuyorsanız artık, o okul bitebilmiş maşallah. Sevgilim gelip hocama saldırsa bin türlü ceza alırdım, o okul bitmezdi. Dua edin iyi insanlarmış da mezun olabilmişsiniz. Hadi kendiniz yemişsiniz dayağı oturmuşsunuz da çevrenizdeki insanlar niye nasiplenmiş bundan?
Kabul etmiyorum şu psikolojisi bozuk masallarını. Hastaysa gitsin tedavi olsun. Öyle kamu görevlisine saldırmayla olmuyor canım işler.
ay dövmüş mü ben orayı görmedim..:KK43:dayak varsa zaten konuşmaya dahi gerek yok

sorsan namazı cumadan cumaya değil bayramdan bayrama kılıyordur. böylelerinin dinden anladığı başörtüsü. karın başörtülü ise dindar ve muhafazakarsın. gerçekten dini hassasiyet sahibi insanlar zaten bu polemiklere dahi girmiyor bulurken ona göre buluyor.
Kesinlikle öyle ya bu etrafa hava atmak kadını bastırmak . Hassasiyetin hangi konudaysa ona uygun birini seversin istersin zaten bu adam sadece egosunu tatmin etmek istiyor

Hala çevremde ayrılmasaydın evlenince değişiyor diyenler var, ayrılmakta hata mı yaptım diyor kadın. Biraz da konu sahibinde var hata.
Hala bizden ne istiyor anlamadım ben konu sahibi. Herkes adam korkunç diyor bu hala kendince savunmaya çalışıyor falan. Adam anormal konu sahibi de normal değil.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X