Arkadaşlarımdan destek göremiyorum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden tup bebek yaptirdiginiz icin insanlarin surekli sizi arayip sormasini bekliyorsunuz hasta degilsiniz kendi tercihiniz ile tup bebek yapturiyorsunuz yani kimse her asamayi sormak zorunda degil yada esiniz nezaman gorece gitti nezaman geldi bunlarimi takip edicekler? Fazla beklenti icindesiniz

Ben hasta muamelesi beklemiyorum. 13 senelik arakadaşım hamile olduğunda da herşeyi sormuştuk nasıl gidiyor falan diye kalp atışını duyduğunu anlatmıştı başka 4lü test 3kü test. Doğum yapacağı zaman gruba fotoğraf attı. Böyle bir gruptan bahsediyorum. Herşey sorulur herşey konuşulurken benim tek beklediğim nasılsın sorusuydu.

benim arkadaşlık anlayışımda karşı tarafa bu kadar şey yüklemek yok işte. o yüzden tam kafamda oturmuyo benim. sizin yerinize kendimi koyuyorum ben en geç operasyondan çıkınca haber verirdim. hatırlayıp sorsunlar diye beklemezdim.
ya da konusu açılırsa konuşur anlatır geçerdim.
aynı şeyi arkadaşımdan beklerim.

mektup bile yazarken önce kendimizden bahseder sonra karşı tarafı sorarız.
madem yazışma konuşma var önce siz anlatın sonra da sorun arkadaşlarınızın halini hatırını.
yani bu şekilde iletişimde kalmayı deneyin. Bu gidişle kopar çünkü bu arkadaşlık bana göre.
Ben zaten buluşalım konuşalım istedim ama karşı taraf ben kırıldığım için bana kırıldı.

Bence cok abartiyorsunuz. Bizim grupta herkes ne derdi varsa yazar, o konuyu konusuruz. Sonra bidaha sormayiz. Su an tedavi goren bir arkadasimiz var, bebegi olmuyor. Durumu anlattı, destek olduk. Diger arkadasimin esiyle sorunu var, yazar, dusuncelerimixi belirtiriz. Sonrasinda naptiniz, düzelttiniz mi diye sormayiz. Buluşmaları ertelemeyiz, kim gelebiliyorsa gelir. Gelemeyen bir sonraki seferde katılır. Hicbirimiz digerine alinmayiz.

Zaten her grupta grubun kalbi olup herkesi düsünen biri oluyor. Sanirim grubunuzda herkesi düsünen kisi sizsiniz 😅 uzun süren bir arkadasliginiz var. Yeri geldiginde hislerinizi dile getirirsiniz. Diyorum ya bu aralar herkes kendi kosturmasinin icinde.

Biraz öyle galiba ama bende bana nasıl davranılıyorsa öyle davranacağım. Küs değilim kırgınım sadece kimse bunu anlamamış sanki hepsine küsüp silmişim gibi yorum yapıyorlar. Sadece yüzyüze konuşup derdimi anlatmak istemiştim ama ben kırıldım diye bana kırılıp gelmek istemedi.

Bence cok abartiyorsunuz. Bizim grupta herkes ne derdi varsa yazar, o konuyu konusuruz. Sonra bidaha sormayiz. Su an tedavi goren bir arkadasimiz var, bebegi olmuyor. Durumu anlattı, destek olduk. Diger arkadasimin esiyle sorunu var, yazar, dusuncelerimixi belirtiriz. Sonrasinda naptiniz, düzelttiniz mi diye sormayiz. Buluşmaları ertelemeyiz, kim gelebiliyorsa gelir. Gelemeyen bir sonraki seferde katılır. Hicbirimiz digerine alinmayiz.
Farklı arkadaş gruplarına sahibiz bence. Çünkü ben sorarım bana da normalde sorarlar. Arkadaşımın görümcesiyle problemi var kavgasını anlatır zaman geçer aklımıza düşer ne oldu hallettiniz mi diye sorarız. Başkası sevgilisiyle problem yaşar onu da sonradan sorarız. Sevgilisiyle buluşmaya bir yere gider nasıl geçti diye de sorarız

Ben zaten buluşalım konuşalım istedim ama karşı taraf ben kırıldığım için bana kırıldı.

ama siz de hemen bozuk atıp sormadilar diye uzatmissiniz.
tamam kırıldıniz ama madem yılların dostlugu kırıldım demeniz gerekirdi.
o da sinirlenmistir onca yıllık arkadaşlıktan sonra tavriniza. ben böyle şeylerde çok gerilirim ve arkadaşlıklarim esneklik üzerine kuruludur.
biz de 14 senelik arkadaşımla 4 kişilik üniversite grubuyduk bir tanesi herseyi sıraya bindiren karşılık üzerine arkadaşlığını devam ettiren beklentisi yüksek biriydi. o arkadaşı çıkardık su an 3 kişi olarak hemen hergun konuşuyoruz ki farklı illerdeyiz 10 yıldır da.
yorulduk çünkü arkadaşın tavırlarından beklentilerinden soğuk davranması aklınca laf sokması bize lütuf yapiyo gibi hadi son kez planı ben yapıyorum bak demeleri falan...
umarım yalnız mutludur🤷‍♀️

Ben hasta muamelesi beklemiyorum. 13 senelik arakadaşım hamile olduğunda da herşeyi sormuştuk nasıl gidiyor falan diye kalp atışını duyduğunu anlatmıştı başka 4lü test 3kü test. Doğum yapacağı zaman gruba fotoğraf attı. Böyle bir gruptan bahsediyorum. Herşey sorulur herşey konuşulurken benim tek beklediğim nasılsın sorusuydu.
Tamama size sormamislar iste ozel bi sebep aramayin boyle bi olaydan mesafe koyarsaniz sonra pisman olursunuz yinede abartiyosunuz aglamak sizlamak vesaire insanlar kendi dertlerinede dusmus olabikir sadece bulusmalari bir kisi gelmiyor diye ertelenmesi sacma bizimde gruplarimiz var gelen gelir herkese uyan zamani bulmak zor olabiliyor kirilacaksaniz ona kirilin yani

Farklı arkadaş gruplarına sahibiz bence. Çünkü ben sorarım bana da normalde sorarlar. Arkadaşımın görümcesiyle problemi var kavgasını anlatır zaman geçer aklımıza düşer ne oldu hallettiniz mi diye sorarız. Başkası sevgilisiyle problem yaşar onu da sonradan sorarız. Sevgilisiyle buluşmaya bir yere gider nasıl geçti diye de sorarız
Olabilir. O zaman size sormamalari problem. Gerci tup bebek surecinden haberdar degiller gibi geldi bana. Narkoz aldiginizi bilmiyor olabilirlwr

Olabilir. O zaman size sormamalari problem. Gerci tup bebek surecinden haberdar degiller gibi geldi bana. Narkoz aldiginizi bilmiyor olabilirlwr

Hayır biliyorlar ben sürecin nasıl olduğunu oturup konuştuğumuz gün anlattım. Zaten ben anlatmamış gizlemiş olsam yada onlar tüp bebeğin nasıl olduğunu bilmiyor olsalar zaten diyecek bir şeyim yok. Bide beni sıkan şey ben kırıldım onlara ama yinede buluşalım denildiği zaman tamam dedim benim kırılmama kırılıp gruba yazmamış olması üzüyor beni.

Tamama size sormamislar iste ozel bi sebep aramayin boyle bi olaydan mesafe koyarsaniz sonra pisman olursunuz yinede abartiyosunuz aglamak sizlamak vesaire insanlar kendi dertlerinede dusmus olabikir sadece bulusmalari bir kisi gelmiyor diye ertelenmesi sacma bizimde gruplarimiz var gelen gelir herkese uyan zamani bulmak zor olabiliyor kirilacaksaniz ona kirilin yani
Ya zaten mesafe koymadım sadece biraz soğuk konuştum o kadar ama ne sordularsa cevap verdim buluşalım denildi tamam buluşalım dedim. Sonra ben kırıldığım için 13 senelik arkadaşım gruba yazmadı. Öbür 9 senelik arkadaşımda işten izin aşacaktı o yazmış olsaydı o yazmayınca işten izin almadı. İşten izin almışken hep beraber olalım diye düşündü zaten biz ayrı gayrı çok az buluşuyoruz genelde hep beraber buluşuruz. Ben uzaktayken bile çoğu kez benim istanbula geldiğimde buluşuyoruz onda da ben hadi ben geldim buluşalım falan diyorum 3lü olarak bile zor buluşuyorlar.

ama siz de hemen bozuk atıp sormadilar diye uzatmissiniz.
tamam kırıldıniz ama madem yılların dostlugu kırıldım demeniz gerekirdi.
o da sinirlenmistir onca yıllık arkadaşlıktan sonra tavriniza. ben böyle şeylerde çok gerilirim ve arkadaşlıklarim esneklik üzerine kuruludur.
biz de 14 senelik arkadaşımla 4 kişilik üniversite grubuyduk bir tanesi herseyi sıraya bindiren karşılık üzerine arkadaşlığını devam ettiren beklentisi yüksek biriydi. o arkadaşı çıkardık su an 3 kişi olarak hemen hergun konuşuyoruz ki farklı illerdeyiz 10 yıldır da.
yorulduk çünkü arkadaşın tavırlarından beklentilerinden soğuk davranması aklınca laf sokması bize lütuf yapiyo gibi hadi son kez planı ben yapıyorum bak demeleri falan...
umarım yalnız mutludur🤷‍♀️
Genelde karşılık beklemeden herşeyi yapan biriyim. Biri bana şunu yaptı diye aynısını ypmam. Ama eşimden ve evimden uzak olduğum ve böyle bir süreçte olduğum için destek beklediğim insanlar bunlar.

Bence de fazla alınganlık gösteriyorsunuz. Arkadaşınızın konuşmalarında art niyet görmedim ama bahsettiklerinizin dışında negatif bir enerjileri varsa onu hissedebilirsiniz. Whatsapp gruplarini pek sevmiyorum ben de. Gruptan çıkmayın ama enerjinizi düşürüyorsa yazmayi azaltin ve tamamen kesin. Tedavinize odaklanın. Rabbim tedavinizi başarılı bir şekilde tamamlamanizi ve hayırlı sağlıklı salih saliha evlat sahibi olmayı nasip etsin. 🙏

Grupta sürekli bişeylerden konuşuluyor biri işte sıkıldığını anlatıyor, biri başka bir şey anlatıyor. Yani aktif bi grup. Ben uzakta oluncq haftada bir görüntülü konuşuyoruz. Ben gelince daha sık buluşuyorlar. Sadece nasılsın denilmesini beklemiştim grup aktif bir şekilde konuşulurken sadece benim derdim ile ilgilenilmemesi canımı sıktı
Madem bu kadar güzel bağlara sahip aktif bir grubunuz var herşeyinizi özelinizi bile rahatça anlatabiliyorsanız, kırıldıgınızı da yargılamadan, suçlamadan,hesap sorarcasına degil de sakince anlatın. Belki kendilerince tatmin edici cevapları vardır.

Bence de fazla alınganlık gösteriyorsunuz. Arkadaşınızın konuşmalarında art niyet görmedim ama bahsettiklerinizin dışında negatif bir enerjileri varsa onu hissedebilirsiniz. Whatsapp gruplarini pek sevmiyorum ben de. Gruptan çıkmayın ama enerjinizi düşürüyorsa yazmayi azaltin ve tamamen kesin. Tedavinize odaklanın. Rabbim tedavinizi başarılı bir şekilde tamamlamanizi ve hayırlı sağlıklı salih saliha evlat sahibi olmayı nasip etsin. 🙏

Çok çok teşekkür ederim. Şuan zaten ben gruba yazmadığım için kimse yazmıyor anlamadığım bir şekilde.

Bende transfer sürecince falan sormaya çekinirdim bence çünkü karşı tarafı strese soktuğumu düşünürdüm. Biraz alıngansınız galiba sizi düşündükleri için sormamış olabilirler ayrıca kendi telaşları olabilir size anlatamayacağı sıkıntıları olabilir.

Madem bu kadar güzel bağlara sahip aktif bir grubunuz var herşeyinizi özelinizi bile rahatça anlatabiliyorsanız, kırıldıgınızı da yargılamadan, suçlamadan,hesap sorarcasına degil de sakince anlatın. Belki kendilerince tatmin edici cevapları vardır.
Yazacağım, beni tatmin edeceğini sanmıyorum. Çünkü normalde bir adım atarlardı kendilerini haklı görüyorlar benim haksız olduğumu düşünüyorlar. Beni suçlayacak birşey bulurlar

Bende transfer sürecince falan sormaya çekinirdim bence çünkü karşı tarafı strese soktuğumu düşünürdüm. Biraz alıngansınız galiba sizi düşündükleri için sormamış olabilirler ayrıca kendi telaşları olabilir size anlatamayacağı sıkıntıları olabilir.
Zaten detaylı bir soru beklememiştim sadece nasılsın ne yaptın demeleri yeterliydi.

Çok çok teşekkür ederim. Şuan zaten ben gruba yazmadığım için kimse yazmıyor anlamadığım bir şekilde.
Yazmayın şuan sadece tedavinize odaklanin. Arayıp sorduklarında da normal konuşun. Çünkü gerçekten anlattıklarınızda kirilacaginiz bir durum yok. Tedavi süreci verilen hormon ilaçları derken şuan stresli ve duygusal davranıyorsunuz.

Yazmayın şuan sadece tedavinize odaklanin. Arayıp sorduklarında da normal konuşun. Çünkü gerçekten anlattıklarınızda kirilacaginiz bir durum yok. Tedavi süreci verilen hormon ilaçları derken şuan stresli ve duygusal davranıyorsunuz.

Ararlar mı bilmiyorum. Aralarsa konuşurum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X