Arkadaşlarımdan destek göremiyorum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
konudan çok rahatsız olmuş istediğiniz tepkileri alamamış olabilirsiniz 🥰 mune etiket atıp konunuzun mesaj yazımına kapanmasını isteyebilirsiniz
Nasıl yapıldığını bilmiyorum teşekkür ederim ☺️

Buradan tam ne anladınız da tüp bebeğin ne olduğunu bilmediğini düşündünüz? Şu an günümüzde tüp bebeğin ne olduğunu bilmeyen kaç kişi vardır acaba?
Hayır tüp bebeğin ne olduğunu biliyordur. Böyle farklı bir varlıkmış gibi davranmasına kızdım. Onunda çocuğu var ve tüp bebekten doğan bir çocuğun tatlı olması garipmiş gibi. “Okadar da tatlıki” yazması. Oda tüp bebek yapmış çok tatlı demesi.

Zaten farklı bir şey hibi değilde ya o kadarda tatlı ki çocuğu. Yani tüp bebek olunca tatlı olamazmış gibi bir mesaj. Ben öyle anladım.
Bence çok yanlış anlamışsınız ve terslemişsiniz kadını.

Kadın gayet güzel bir şey söylemiş. Çok da tatlı demiş. Bebek sürecinden dolayı hassas ve alıngansınız bence.

Hayır tüp bebeğin ne olduğunu biliyordur. Böyle farklı bir varlıkmış gibi davranmasına kızdım. Onunda çocuğu var ve tüp bebekten doğan bir çocuğun tatlı olması garipmiş gibi. “Okadar da tatlıki” yazması. Oda tüp bebek yapmış çok tatlı demesi.
Yani kırmak istemiyorum ama süreciniz bu kadar ağır geçiyorsa insanlara yansıtmamak için biraz uzak durun derim. Ben olsam tahammül etmezdim bu tavrınıza. Boşuna aranız açılmasın.

En yakın arkadaşımla en son kaç ay önce kişisel olarak yazışmıştık. Yüz yüze ise aylaaar önceydi. Yarın gündüz unutmazsam bir yazarım. Kızı konuşuyor muymuş? 😆 En son yaşını doldurmamıştı. O kadar umursamazım 🥴

Amaaan, biz eşimle kendimiz dalga geçiyoruz evde “gaz kaçırıyor bu tüpler” diye dkfkf

tabiki yoruluyorlar hatta onlar daha çok
ama çalışan kadının her zaman hazırlığı olmayabiliyor işten yorgun gelebiliyor ya da hafta sonu için akşam için çocuğuna söz vermiş olabiliyor
bunu demek istedim

Son cümleniz incitici yine de.
Birçok çalışan arkadaşım “işe gidiyorum kafam dağılıyor çocuktan” diyor. Hepimizin işi zor, daha kolayı, zoru yok.🙏🏼

Evdeyim ama telefonum çalsa “eyvah sana geleceğim demez inşallah” diyerek açıyorum.
Vakit geçirilen ev daha çok dağılıyor, kirleniyor.

Sizin sinirleriniz çok yıpranmış. Terapi mi alsanız acaba? Hamilelik süreci bitmez böyle.

Merhaba, çok doluyum birilerine anlatmak istiyorum. Ben 26 yaşındayım. Doğma büyüme istanbulluyum ama evlenip başka bir şehire yerleştim. 3 sene oldu evleneli ama eşimin görev nedeniyle sık sık istanbula ailemin yanına geliyorum. İlk eşimle çocuk istediğimizde hamile kaldım fakat beta hcg artmadı sonra eşim göreve gitti ben istanbula döndüm. Sonra tekrar yaşadığım şehre gittim ama çocuk istedik ama maalesef olmadı. Sonra eşimi tekrar göreve gönderdiler. Ben tekrar istanbula geldim ve tüp bebek yapmaya karar verdik. Şuan transfer sürecindeyim. Asıl konumuz burda başlıyor. Çok yakın arkadaşlarımın olduğu bir grubumuz var 4 kız arkadaşız. İstanbulda hepimiz yakın oturuyoruz. 2 kız arkadaşımı 9 senedir 1inide 13 senedir tanıyorum. 13 senedir tanıdığım arkadaşımın evine gittik ve tüp bebek sürecini anlattım. Onlarda sordular falan ama 13 senelik arkadaşım bana dedi ki falanca tüp bebek yapmış bebeği çok tatlı. Bende dediki normal bir bebek zaten tüp bebek olunca değişmiyor. Onun çocuğu var dedim senin çocuğun nasıl olduysa tüp bebek de laboratuvar ortamında oluyor ama aynısı. Bunu çok takmadı im cahilliğine verdim. Sonra wp grubundan konuşuyorduk ben derim ki eşim şu tarihte gelecek ondan önce görüşelim ben transfer sonradı çıkamam. Hepsi tamam dediler hatta 9 senelik arkadaşım işten 3de çıkıyordu dedim önemli değil işten sonra görüşürüz i. Görüşelimde nasıl görüşürsek görüşelim. Sonra 13 senelik arkadaşım havanın soğuk olmasını ve çocuğunun hasta olabileceğini söyledi ama görüşmek isteseydi evine çağırırdı yada sonrasında geçen gafta görüşemedik hadi şu zaman görüşelim demesini bekledim ama hiç bir şey yazmadı. Sonra benim eşim geldi yumurta toplama oldum bu arada hiç biri bana nasılsın nasıl gidiyor diye sormadı. Yumurta toplamada narkoz aldım ve kızlar bana hiç bir şey yazmadı diye ağladım. Neyse günler geçti ben gruba eşimin ailesinin yanına gideceğimi söyledim. Eşimin 10gün izin vardı zaten 7 gününü istanbulda geçirmiştik. Gittik istanbula geri döndük eşimi göreve geri gönderdim sonra 13 senelik arkadaşım beni telefondan aradı iphonenun nerede olduğunu gösteren uygulamadan bakmış benim istanbul da olduğumu görmüş ondan aramış. Bu arada ben gruba hiç bir şey yazmaz oldum. Sonra konuştuk ama ben soğuk konuştum çünkü suçlarını kabul edecek bir şey yapmadılar. Sonra seviyorum seni falan dedi bende öptüm dedim kapattım. 9 senelik iki arkadaşım da bir kaç gün sonra gruptan yazdılar napıyorsun nasıl gidiyor ben sizi kaynananda sanıyordum falan dediler onlarla da soğuk konuştum çünkü sormaları gerektiği zaman sormadılar. Bu arada bence 3ü konuşmuşlar benim hakkımda hiç yazmıyor falan demişler ondan sonra arayıp sorma gereği duydular bence. Sonra grupta 9 senelik arkadaşlarımdan biri hafta sonu buluşalım dedi ona rağmen ben uyarım dedim. Bu 9 senelik arkadaşım 13 senelik arkadaşıma sen söyle ona göre izin alayım sabahtan dedi. Sanki ben suçluymuşum gibi 13 senelik arkadaşım hiç bir şey yazmadı ve o gün buluşmadık. Gruptan çıkasım var ama gruptan çıkarsam beni haksız görürler. Üçü bir olup üstüme gelirler bende transfer zamanında bunları yaşamak istemiyorum. Ne yapmalıyım?

Çok uzun oldu kusura bakmayın hakkınızı helal edin.
Ben de iki kere tüp bebek yaptırdım ve ikisi de olmadı aldığımız ilaçlar dengemizi bozuyor hormonlarımızı bozuyor olması gerekenden çok daha fazla hassas oluyoruz bu Yaşananları normalde yaşasaydınız umursamayacaksınız belkide ama şu an doğal olarak çok kafaya takıyorsunuz ve lütfen şunu unutmayın onlar el insana insanlar birbirleriyle görüşebilir birbirlerini sevebilir ancak bu ebediyete kadar gidemez. Arkadaşlarımızla kan bağımız yok dönün geçmişe bir bakın mutlaka aranızdan su sızmayan arkadaşlıklarınz oldu şu anda hangisiyle görüşüyorsunuz bir elin parmağını geçmiyor değil mi bu konuyu biraz askıya alın kendinizi çocuğunuza adapte edin

Hayır tüp bebeğin ne olduğunu biliyordur. Böyle farklı bir varlıkmış gibi davranmasına kızdım. Onunda çocuğu var ve tüp bebekten doğan bir çocuğun tatlı olması garipmiş gibi. “Okadar da tatlıki” yazması. Oda tüp bebek yapmış çok tatlı demesi
biraz geç olacak ama sizi çok iyi anladım ben. evet ilgili davrandığınız insanlardan ilgi beklemek dünyanın en normal şeyidir ancak sıkıntılı bir süreçte olduğunuzu bildikleri halde üstünüze gelmişler burada böyle oluyor genelde biri hemen terapi alın doktora gidin der yani alıngansanız da olabilirsiniz böyle bir süreçte bu da çok normal :) ben de bi nasıl gidiyor her şey yolunda mı mesajı almak isterdim diye düşünüyorum çok zor bir şey değil bir mesaj atmak ama arkadaşlarınızın kötü niyetinden değil de düşüncesizliğinden olduğunu düşünün ve uzun süredir takip ediyorum bu siteyi ama anladığım şey buraya dert yazılmaz çünkü şunu yap bunu yap şöylesin böylesin demek çoook kolay bir şey

Merhaba, çok doluyum birilerine anlatmak istiyorum. Ben 26 yaşındayım. Doğma büyüme istanbulluyum ama evlenip başka bir şehire yerleştim. 3 sene oldu evleneli ama eşimin görev nedeniyle sık sık istanbula ailemin yanına geliyorum. İlk eşimle çocuk istediğimizde hamile kaldım fakat beta hcg artmadı sonra eşim göreve gitti ben istanbula döndüm. Sonra tekrar yaşadığım şehre gittim ama çocuk istedik ama maalesef olmadı. Sonra eşimi tekrar göreve gönderdiler. Ben tekrar istanbula geldim ve tüp bebek yapmaya karar verdik. Şuan transfer sürecindeyim. Asıl konumuz burda başlıyor. Çok yakın arkadaşlarımın olduğu bir grubumuz var 4 kız arkadaşız. İstanbulda hepimiz yakın oturuyoruz. 2 kız arkadaşımı 9 senedir 1inide 13 senedir tanıyorum. 13 senedir tanıdığım arkadaşımın evine gittik ve tüp bebek sürecini anlattım. Onlarda sordular falan ama 13 senelik arkadaşım bana dedi ki falanca tüp bebek yapmış bebeği çok tatlı. Bende dediki normal bir bebek zaten tüp bebek olunca değişmiyor. Onun çocuğu var dedim senin çocuğun nasıl olduysa tüp bebek de laboratuvar ortamında oluyor ama aynısı. Bunu çok takmadı im cahilliğine verdim. Sonra wp grubundan konuşuyorduk ben derim ki eşim şu tarihte gelecek ondan önce görüşelim ben transfer sonradı çıkamam. Hepsi tamam dediler hatta 9 senelik arkadaşım işten 3de çıkıyordu dedim önemli değil işten sonra görüşürüz i. Görüşelimde nasıl görüşürsek görüşelim. Sonra 13 senelik arkadaşım havanın soğuk olmasını ve çocuğunun hasta olabileceğini söyledi ama görüşmek isteseydi evine çağırırdı yada sonrasında geçen gafta görüşemedik hadi şu zaman görüşelim demesini bekledim ama hiç bir şey yazmadı. Sonra benim eşim geldi yumurta toplama oldum bu arada hiç biri bana nasılsın nasıl gidiyor diye sormadı. Yumurta toplamada narkoz aldım ve kızlar bana hiç bir şey yazmadı diye ağladım. Neyse günler geçti ben gruba eşimin ailesinin yanına gideceğimi söyledim. Eşimin 10gün izin vardı zaten 7 gününü istanbulda geçirmiştik. Gittik istanbula geri döndük eşimi göreve geri gönderdim sonra 13 senelik arkadaşım beni telefondan aradı iphonenun nerede olduğunu gösteren uygulamadan bakmış benim istanbul da olduğumu görmüş ondan aramış. Bu arada ben gruba hiç bir şey yazmaz oldum. Sonra konuştuk ama ben soğuk konuştum çünkü suçlarını kabul edecek bir şey yapmadılar. Sonra seviyorum seni falan dedi bende öptüm dedim kapattım. 9 senelik iki arkadaşım da bir kaç gün sonra gruptan yazdılar napıyorsun nasıl gidiyor ben sizi kaynananda sanıyordum falan dediler onlarla da soğuk konuştum çünkü sormaları gerektiği zaman sormadılar. Bu arada bence 3ü konuşmuşlar benim hakkımda hiç yazmıyor falan demişler ondan sonra arayıp sorma gereği duydular bence. Sonra grupta 9 senelik arkadaşlarımdan biri hafta sonu buluşalım dedi ona rağmen ben uyarım dedim. Bu 9 senelik arkadaşım 13 senelik arkadaşıma sen söyle ona göre izin alayım sabahtan dedi. Sanki ben suçluymuşum gibi 13 senelik arkadaşım hiç bir şey yazmadı ve o gün buluşmadık. Gruptan çıkasım var ama gruptan çıkarsam beni haksız görürler. Üçü bir olup üstüme gelirler bende transfer zamanında bunları yaşamak istemiyorum. Ne yapmalıyım?

Toksik bir arkadaşsınız kusurabakmayın

Hassas konular habire sorsalar bu kezde siz rahatsız olursunuz belki diye sormuyor olabilirler 😏

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X