Arkadaşlar ne yapmam gerektiği konusunda çok kararsızım yardım edin

Ahahhaga git allah rizasi icin bi peynirli omlet ye bunyeye azcik aminoasit girsin agahhagahajj. 😂😂😂
Anan da yesin amino asiti iyi gelir neme anana anan öyle sever amino asiti en çok senin anan sever hey yavrun hey nasıl ana ama dmmfmfnfkkfjf akdjjfjfjfj

Evliliğime 25 gün kaldı ama ne alınacak eşyalar tamamlandı ne de takılar? Ben üstüme düşeni fazla fazla yaptım annemin emeklisi ve benim maaşımla beyaz eşyalar tv küçük ev aletleri mutfak hepsini ben aldım. Eşimin tarafına mobilyalar halı ve perdeler aynı zamanda 5 adet 20 gr bilezik düğün dışında bir şey yüklemedim. Evleneceğim adamı gerçekten çok seviyorum. Mükemmel biri. Mutfak masam ve portmanton halılarım perdelerim ve bileziklerimin 2 tanesi yapılmadı. Annem tamamlanmazsa nikahı yaptırmam diyor çünkü bizim adetlere göre yapmamız gerekenden çok fazlasını yapıp normalde yapılandan daha azını istedik. Eşim işten çıkış yapıp 5 yıllık tazminatını aldı. Bu sürede nişanı sözü ben yaptım. Annem zaten 2 20 gr bilezik takacak. 9 aylık bir sürede ortada sadece mobilyaların bir kısmı (13 13 taksitle ödediler) 3 bilezik var. 2 si yeni borçla alındı zaten. Daha 15 gün oldu. Eşime söylediğimde var da mı yapmıyorlar diyor elimden bir şey gelmiyor bana neden yükleniyorsun diyor ama evde 5 çalışan nüfus var. Hatta annesinin emeklisi de var 6 gelir. Borçları varmış abisinin borcu yüzünden kredi çekmişler zamanında. Biz eve peynir bile alamıyoruz kına organizasyon yapacağımız için. Babamın mezarını yaptırmak için annemin biriktirdiği parayı annem beyaz eşyalara verdi. Bir peynir girmedi eve 4 5 aydır annem sıkmaktan canı çıkmış durumda. Ama nişanda dahi karşı taraf masraf yapmadı eşime yüklendiler takılardan gizli gizli para verdim eşime. 2 haftadır ha bu gün ha yarın deniyor ama annem bu hafta alınsın dedi 3 gün kaldı. Delirme noktasına geldim arada kaldım. Anneme hak veriyorum kadın yemedi içmedi yaptı. Eşime dediğimde var da mı yapmıyorlar diyor Savunmaya geçiyor kavga edip duruyoruz biliyorum onun da elinden bir şey gelmiyor. Çünkü konuşsa çocuğa yapmıyoruz ne halin varsa gör demelerinden çekiniyor. Söylediğine göre konuşuyormuş ama ağırlığını koysa böyle olmayacağını düşünüyorum. anneme de diyemiyorum bir tane az yapsınlar kıyamet koparır sen bana değil onlara acıyorsun ben kıyıp eve bir yumurta alamıyorum onların evinde tavuk et eksik olmuyor diyor. Eşime yükleniyorum neden biriktirmiyorsunuz son günlerimiz ayrılalım mı istiyorsun ağırlığını koy diye ama ona da üzülüyorum çünkü çok seviyorum kıyamıyorum. Adama ailesini kötülemek istemiyorum ama durumlar ortada görmek istemiyor o da arada kalıyor. Ne yapacağımı şaşırdım gerçekten. 9 ayda 6 maaşla bir bilezik (2 tanesi yeni dayıdan alınan borçla yapıldı) bir de kolye yapıldı. Nişanda çeyrek takıldı zaten. Bohça falan da yapılmadı. Bu ay getirdiler az bir şey. Ben o arada sözüme en az 25 bin nişanıma en az 50 bin harcadım. Nişanlık su bu hepsini evleneceğim adam yaptı zaten. Ki annemden gizli kredi çekip biraz yardım ettim. Neye kızayım neye üzüleyim neyi düşüneyim Allah bullak oldum. Artık kendim işin içinden çıkamıyorum nişanlıma yüklenmek istemiyorum sürekli yapılmayacak mı dedin yapılacak diyor ama ondan başka yükleyebileceğim insan yok çünkü anneme dediğimde annem benden 3 tane fazla yapıyorlar eşyaların çoğunu ben aldım babanın mezarını bile yaptırmadım evime bir şey alamıyorum diyor. Nişanlımın eli kolu bağlı düğünün çoğunu ailesi yapıyor çık git deseler ne yapacağım diyor. Ailesine saygısızlık yapmak istemiyorum çünkü ben öyle bir insan değilim büyüğüm hepsi ve eşimin ailesi ile iyi olmak istiyorum. Ama ben böyle iyi niyetli oldukça ciddiye alınmıyor gibi hissediyorum. Degersizleşmiş hissediyorum artık kendim işin içinden çıkamayıp yazdım.
Aynı benim yaptığım gibi yapmışsın ben baktım cimriler gıdım gıdım oluyo herşey e eşimin suçu yok aile böyle arada kalıyor aynı senin dediğin gibi kredileri vardı bende dedim lanet olsun tamam takı istemiyorum barı beyaz eşyayı alın. Annem tuvalet fırçasına kadar babamla birlikte bana aldı onlar sadece işte nevresim takımıdır cartttır curttur onları aldı bide elektronik eşya. Bi kaç küçük bilezikte düğünde göstermelik taktılar sıyrıldılar işin içinden böyle yükün altına kız tarafı girince erkek tarafı tamamen geri çekiyor bunlar yapıyor sesini çıkarma gibisinden.

Mutlu olacaksan 2 bilezik eksik olsun imam nikahında söylersin mehir olarak 😉 ben kaynanamla kavga etmiştim 1 gün önce düğünden sebebi de linç yemeyeyim diye anlatıyorum bu arada 🤣 sebebi düğün takılarım daha gelmeden benden onları borç olarak istedi bende imam nikahında imama bana sorunca dedim ki bi Trabzon hasırı yakışır bana alsınlar dedim 🤣sırf kudurtmak için beeeembeyaz olmuştu ben onun o suratını öyle gördüm ya bana yetti.

Dediğim gibi nışanlın sana değer veriyorsa (sonrasını bilemeyiz) insanlar değişkendir belki arada kalıyordur çocuğun elindekini de alıyorsa. Kazandığını anası arada kalmıştır 2 bilezik eksik olsun nişanlının sana sözü olsun.. mutluluk parada değil gerçekten bende evlenince anladım huzurun olsun yeter.

Olurda evlenirsen bil ki bu insanlar para seven ama cimri insanlar siz evlenince sizi rahat bırakmayacaklar en geç 2 ay sonra başlayacaklar bizim durumumuz kötü biz krediyi ödeyemiyoruz 5ine 6sına bakma eve kaç kişi para getiriyor diye bizim evlendiğimiz zaman da 4 kişinin. Maaşi giriyordu o eve ama kimse kilini kıpırdatmadı ben evlendikten sonra onların yüzünden çok tartıştım eşimle çünkü ayda bir para istiyorlar ağlıyorlardı özellikle kaynana. Para için oğula ağlanır mı ya git birinden borç al bizi niye kötü duruma düşürüyorsun veya bi oğlun daha var git biraz da onu yol soyup soğana çevir.. herkes aynı değildir ama bi anne baba oğlunu evlendirirken bile böyle yapıyorsa ben ilerisini düşünemiyorum.. sen daha çok ilerde mutlu olabilecekmisin onu düşün bence boşver 2 bileziği. Annende yanlış düşünüyor tamam bişeyler yapmalılar ama herşey bilezik değil. Ben olsam anneni dinle derim ama bilezik davasından dolayı değil ileriye dönük bu aile yüzünden huzursuzluk yaşayacaksın onun için nikahlanma derim.

Ne diyim ki sizin düşünceniz kendi yaptığım fedakarlıkları arada kalışımı anlamamanız ne acı artık sert yorum da yapamıyorum çünkü bunları ben de düşünüyorum karşı tarafa da üzülüyorum yorumları keşke okusaydınız ben her kese hak veriyorum her kez kendi açısında haklı ama ben ne yapayım kime ne diyeyim
Nişanlınıza baskı uyguluyorsunuz. Hadi anne babanın elinde olup vermemesine tepki vermenizi anlarım da 6 çalışan var yapsınlar demek çok bencilce geliyor. Halbuki olayları akışına bıraksanız ne iyi olacak.
Gelenek görenek diyecekseniz eğer benim ailem doğulu, maddi durumumuz da iyidir, normalde böyle aileler çok altın ister. Eş ailesinin durumu yok, her şeyi eşim kendi yapacak diye eşim inanılmaz bunalıyordu baban ne kadar isteyecek falan diye. Babam hiç kafaya takmadı, "ne yapabiliyorsanız onu yaparsınız" dedi rahat bir nefes aldılar. Yoksa eşim arabasını satacaktı sırf geleneklere uygun olsun da iyi altın takabilsinler diye. Ne gerek var yahu? Evlendik, bir iki ay evimizin bir odasında halı olmadı. Eksiklerimizi yavaş yavaş kendimiz tamamladık. Bir hayatı paylaşmak için evleniyor insan, yük olmak için değil. Benim eşim fazla istenirse ödeyememe korkusundan bile inanılmaz terledi daha istenmemesine rağmen. Nişanlınız ne kadar üzülüyor eziliyordur tahmin bile edemiyorum

Bi yanım diyor ki dürüst ol söyle yapamıyorlar anne diye onlar 3 taksın sen takma diye bu sefer diyecek ki sen dul kadın mısın dul kadına 3 den fazla takılıyor diye.
Bana iki bilezik takıldı onları da eşim almıştı bu durumda ben dul kadın bile mi değilim? 🙄 valla şu yazdıklarınıza bakınca annenizin çektiği sıkıntılara üzülmüyorum doğrusu. Bu kafa yapısındaki bir insan sıkıntı çeksin ki belki azcık aklı başına gelir.

Aynı benim yaptığım gibi yapmışsın ben baktım cimriler gıdım gıdım oluyo herşey e eşimin suçu yok aile böyle arada kalıyor aynı senin dediğin gibi kredileri vardı bende dedim lanet olsun tamam takı istemiyorum barı beyaz eşyayı alın. Annem tuvalet fırçasına kadar babamla birlikte bana aldı onlar sadece işte nevresim takımıdır cartttır curttur onları aldı bide elektronik eşya. Bi kaç küçük bilezikte düğünde göstermelik taktılar sıyrıldılar işin içinden böyle yükün altına kız tarafı girince erkek tarafı tamamen geri çekiyor bunlar yapıyor sesini çıkarma gibisinden.

Mutlu olacaksan 2 bilezik eksik olsun imam nikahında söylersin mehir olarak 😉 ben kaynanamla kavga etmiştim 1 gün önce düğünden sebebi de linç yemeyeyim diye anlatıyorum bu arada 🤣 sebebi düğün takılarım daha gelmeden benden onları borç olarak istedi bende imam nikahında imama bana sorunca dedim ki bi Trabzon hasırı yakışır bana alsınlar dedim 🤣sırf kudurtmak için beeeembeyaz olmuştu ben onun o suratını öyle gördüm ya bana yetti.

Dediğim gibi nışanlın sana değer veriyorsa (sonrasını bilemeyiz) insanlar değişkendir belki arada kalıyordur çocuğun elindekini de alıyorsa. Kazandığını anası arada kalmıştır 2 bilezik eksik olsun nişanlının sana sözü olsun.. mutluluk parada değil gerçekten bende evlenince anladım huzurun olsun yeter.

Olurda evlenirsen bil ki bu insanlar para seven ama cimri insanlar siz evlenince sizi rahat bırakmayacaklar en geç 2 ay sonra başlayacaklar bizim durumumuz kötü biz krediyi ödeyemiyoruz 5ine 6sına bakma eve kaç kişi para getiriyor diye bizim evlendiğimiz zaman da 4 kişinin. Maaşi giriyordu o eve ama kimse kilini kıpırdatmadı ben evlendikten sonra onların yüzünden çok tartıştım eşimle çünkü ayda bir para istiyorlar ağlıyorlardı özellikle kaynana. Para için oğula ağlanır mı ya git birinden borç al bizi niye kötü duruma düşürüyorsun veya bi oğlun daha var git biraz da onu yol soyup soğana çevir.. herkes aynı değildir ama bi anne baba oğlunu evlendirirken bile böyle yapıyorsa ben ilerisini düşünemiyorum.. sen daha çok ilerde mutlu olabilecekmisin onu düşün bence boşver 2 bileziği. Annende yanlış düşünüyor tamam bişeyler yapmalılar ama herşey bilezik değil. Ben olsam anneni dinle derim ama bilezik davasından dolayı değil ileriye dönük bu aile yüzünden huzursuzluk yaşayacaksın onun için nikahlanma derim.
Yemin ederim istediğim aklı veren tek kişisin huzurum olsun istiyorum almasınlar lalet olsun bilezikte gözüm yok ama anneme bunu diyemiyorum korkudan az olsun temiz olsun ya valla benim tek derdim bu. Annemi nasıl ikna edeceğim konusunda kara kara düşünüyorum sahte alsınlar diyip anneme yaşan söylemekle annemi yalvar yakar (ağlayacak biliyorum) ikna etmek arasında kaldım. Umurumda değil o iki bilezik evet planlarım vardı araba alacaktık ama gerçekten umurumda değil şuan sadece huzurlu mutlu olayım yeter. Nişanlımı çok seviyorum onların arasında sıkıştım kaldım. Ne yapmalıyım ben

Nişanlınıza baskı uyguluyorsunuz. Hadi anne babanın elinde olup vermemesine tepki vermenizi anlarım da 6 çalışan var yapsınlar demek çok bencilce geliyor. Halbuki olayları akışına bıraksanız ne iyi olacak.
Gelenek görenek diyecekseniz eğer benim ailem doğulu, maddi durumumuz da iyidir, normalde böyle aileler çok altın ister. Eş ailesinin durumu yok, her şeyi eşim kendi yapacak diye eşim inanılmaz bunalıyordu baban ne kadar isteyecek falan diye. Babam hiç kafaya takmadı, "ne yapabiliyorsanız onu yaparsınız" dedi rahat bir nefes aldılar. Yoksa eşim arabasını satacaktı sırf geleneklere uygun olsun da iyi altın takabilsinler diye. Ne gerek var yahu? Evlendik, bir iki ay evimizin bir odasında halı olmadı. Eksiklerimizi yavaş yavaş kendimiz tamamladık. Bir hayatı paylaşmak için evleniyor insan, yük olmak için değil. Benim eşim fazla istenirse ödeyememe korkusundan bile inanılmaz terledi daha istenmemesine rağmen. Nişanlınız ne kadar üzülüyor eziliyordur tahmin bile edemiyorum
Biliyorum zaten arada kaldığım konu nişanı atmakla değil asla atmam. Annemi nasıl ikna ederim bunca yaptığından sonra sahte bilezik aldırıp taktırsam ilerde ortaya çıkar diye korkuyorum. Tek istediğim huzur şu bilezik mevzusu aradan çıksın bilezikle mi mutlu olacağım ben

Bana iki bilezik takıldı onları da eşim almıştı bu durumda ben dul kadın bile mi değilim? 🙄 valla şu yazdıklarınıza bakınca annenizin çektiği sıkıntılara üzülmüyorum doğrusu. Bu kafa yapısındaki bir insan sıkıntı çeksin ki belki azcık aklı başına gelir.
Düzgün konuş senin ailen 3 bilezik takıp eşyaların yarısını alsaydı bunu der miydin?

Yaşın muhtemelen daha genç çünkü şuna ben de olsam tam olarak bunları yapardım. Hatta parasını almaz biriktir evlenirken benden destek bekleme bu sorumluluk sana ait ben senden çalıştığından para almam derdim. Annem hasta yaşlı ve tek ben varım. Annemde duygusallıkla beni vurma vardır bunu kabul ediyorum bu arada. Ama kötü niyetli olduğunu gerçekten düşünmüyorum
49 yaşındayım, 18 senelik evliyim ve iki genç kızım var. Hem kendi evliliğimde hem de çevremde gördüğüm evliliklerden dolayı epeyi tecrübe sahibiyim Bilerek kötü niyetle davranıyor yazmadım. İyilik yaparkan bilmeden istemeden kötülük olabiliyor yazdım. Kızımın her şeyi olacağına huzuru mutluluğu sağlığı olsun. Eşiyle kafa kafaya düşünüp karar versinler, ne alınacak ne yapılacak ben karar vermemeliyim. Kızım bugün hayır istemiyorum mutlu değilim dese gerisi umurumda olmaz. Elalem isterse günlerce haftalarca aylarca gülsün, onlar için yaşamıyorum. Kızımın tırnağına değişmem o elalemi.

Baskı sadece karşı taraftan geliyor sanıyorsunuz ama yanılıyorsunuz. Anneniz sizi rahatlatacağına, kızım zorlama kendini, olmazsa düğünü erteleriz eksikler tamamlanır öyle evlenirsiniz veya kimse dört dörtlük ev düzemiyor önemli olan senin ne istediğin, senin ne düşündüğün derdi. Siz laf ettirmemeye, tek kutsal annenin sizde olduğuna inanmaya devam edin, çok sabit fikirlisiniz.

Düzgün konuş senin ailen 3 bilezik takıp eşyaların yarısını alsaydı bunu der miydin?
Benim babam bana araba + beşi bir yerde kolye verdi düğün hediyesi olarak. Yediği peynirden kısmak zorunda da kalmadı, eş ailesi ne takacak diye bir kere de sormadı.

49 yaşındayım, 18 senelik evliyim ve iki genç kızım var. Hem kendi evliliğimde hem de çevremde gördüğüm evliliklerden dolayı epeyi tecrübe sahibiyim Bilerek kötü niyetle davranıyor yazmadım. İyilik yaparkan bilmeden istemeden kötülük olabiliyor yazdım. Kızımın her şeyi olacağına huzuru mutluluğu sağlığı olsun. Eşiyle kafa kafaya düşünüp karar versinler, ne alınacak ne yapılacak ben karar vermemeliyim. Kızım bugün hayır istemiyorum mutlu değilim dese gerisi umurumda olmaz. Elalem isterse günlerce haftalarca aylarca gülsün, onlar için yaşamıyorum. Kızımın tırnağına değişmem o elalemi.

Baskı sadece karşı taraftan geliyor sanıyorsunuz ama yanılıyorsunuz. Anneniz sizi rahatlatacağına, kızım zorlama kendini, olmazsa düğünü erteleriz eksikler tamamlanır öyle evlenirsiniz veya kimse dört dörtlük ev düzemiyor önemli olan senin ne istediğin, senin ne düşündüğün derdi. Siz laf ettirmemeye, tek kutsal annenin sizde olduğuna inanmaya devam edin, çok sabit fikirlisiniz.
Çünkü annem. Yani her kesin annesi kendine kıymetli. Ben zaten şuna bu konuda değil annemi nasıl ikna edeceğim konusunda ikna etmekle uğraşmamak yerine sahte bilezikle kandırmak konusunda gidip geliyorum ben bileziklerden zaten vaz geçtim. Korkum annemin üzülmesi konusunda onu bu kadar sıkıp onları düşünmem annemi çok yaralar gibi geliyor

Benim babam bana araba + beşi bir yerde kolye verdi düğün hediyesi olarak. Yediği peynirden kısmak zorunda da kalmadı, eş ailesi ne takacak diye bir kere de sormadı.
Durumun varmış ne güzel Allah daha çok versin ama beni. Annem yoktan yaptı.

Durumun varmış ne güzel Allah daha çok versin ama beni. Annem yoktan yaptı.
Ben de onu diyorum işte. Durumu yoksa kendini böyle zorlamasının acısını nişanlından çıkarma. "Ben daha çok yaptım" diyip laf edilecekse benim babam ederdi gayet. Adam şimdi bile bilmiyordur bana ne taktılar ne takmadılar. O kadar ki ilgilenmedi. Ki altını çiziyorum tekrar, benim babam da doğulu, yani gelenek görenek önemlidir bizim oralarda.

Az önce millete ananlı garip garip yorumlar yazdınız. Şimdi düzgün konuş diyosunuz. Yani iki mesaj yukarda 12 yaşında erkek çocuğu gibi yorumlarınız varken bari millete üslup dersi vermeyin birazdan banlanacaksınız zaten

Sözü nişanı ayrı ayrı yapıp, küçük ev aletleri o bu eksiksiz yapmaya çalışacağınıza eve yumurta, peynir alsaydınız. 30 yaşındasınız alacağınız makinenin özelliğine kadar anneniz karar veriyor. Hiçbir şeyde söz hakkınız yok. Siz annenize hiç ses çıkaramıyorsunuz ama nişanlıniz ailesine ağırlığını koysun istiyorsunuz. O da başka sebeplerle anne,babasına kıyamıyordur belki.
İmkanlar belliyken şu kadar altın, düğün diye diretmeye ne gerek var? Anneniz elalem ne der diye yasıyor ama herkes aynı kafada olmak zorunda değil. Ve bu süreç evliliğinizi yıllarca etkileyecek,senin ailen onu yapmadı benim annem bunu yaptı diye. Muhteşem bir evlilik görüyorum.

Yemin ederim istediğim aklı veren tek kişisin huzurum olsun istiyorum almasınlar lalet olsun bilezikte gözüm yok ama anneme bunu diyemiyorum korkudan az olsun temiz olsun ya valla benim tek derdim bu. Annemi nasıl ikna edeceğim konusunda kara kara düşünüyorum sahte alsınlar diyip anneme yaşan söylemekle annemi yalvar yakar (ağlayacak biliyorum) ikna etmek arasında kaldım. Umurumda değil o iki bilezik evet planlarım vardı araba alacaktık ama gerçekten umurumda değil şuan sadece huzurlu mutlu olayım yeter. Nişanlımı çok seviyorum onların arasında sıkıştım kaldım. Ne yapmalıyım ben
Canım sitede sorun oldu yazdıklarım sana gelmedi tekrardan yazcam ama inan başta yazdıklarımın aynısını yazamıyorum şuan 🤣🙏🏼

Bak entrikalara hiç girme gerek yok, sen bu altın davasından uzak dur biraz aile büyükleri bir araya gelsin konuşulsun ne oluyor ne olmuyor kararlaştırsınlar konuşmaktan kaçan değişik insanlar belli ki bizimkilerde öyleydi konuşmaktan kaçarlardı kontak kurmazlardı hep beni manipüle etmeye çalışırdı kaynanam:)

Yani şimdi düşünüyorm da gencecik kızla sen niye düğün alışverişini konuşup tartışmaya giriyorsun sen annesin ya kayınvalidesin.

Bunlar seni kimden istediyse onlarla bunu konuşacak altın olsun olmasın. Seninle yüz göz olmasın sende onunla olma sana bişey derlerse lütfen ailemle konuşun kontağa geçin de ben son zamanlarla öyle yaptım. İkna edecek bir şey yok bu konuda anneni onlar gelecek sorun nedir dile getirecekler. Eksikler konuşulsun. Siz de ağır olun iki genç ailelerin lafın arasına girmeyin. Bizimkiler varya birbirlerini yediler ben aldım eşimi odaya geçtim eşim tabi erkeklik taslayacak ya :) dedim ya sen benle evlenmek istiyormusun? Evet dedi bende dedim ozaman otur odada yanımda düğün arefesi herkes gergin bırak herkes kussun içindekileri rahatlasınlar normal yani. Oturduk sustuk hatta ailede bi abi tutturdu içeri gelin kararınızı söyleyin ayrılacakmısınız dedim ayrılık baskısı niye uyguluyorsunuz 2 gün kalmış şurda. Bu karar size ait değil . Kapıyı kapattım suratına. Ee ne oldu? Evet altın almadılar ama eşimle birbirimizi seviyoruz iyi kötü geçiniyoruz sonunda bizim dediğimiz oldu. He ama sonrasında bize hiç huzur vermediler o ayrı eş ailesi hep para diye ağladılar işte bende sana diyorum ya gülüm altını bırak bunlar sana sonra para diye ağlayacak alınan altınları hep dile getirecekler :)

Sen bu konulardan uzak dur ve en geç yarın artık mesela akşama konuşulsun biri buyur etsin size ne eksik ne alınacak, para durumu nedir ne değildir hepsi konuşulsun siz de dinleyici olun. Söz hakkı sana doğarsa iki çift laf söylersn.

Bir yaşıma daha girdim kına yapılacak diye peynir yenmeyen evi de gördük şükür. Şimdi sizi iknaya falan ugrasamam da en basiti geçen bir düğün vardı nikah düğün sonrasında geline kına yakıldı.boyle yapsaydiniz keske gencler simdi hep boyle yapiyor. Yakınımızin düğününe bilezik takmam gerekti ama bilezikler kolumdan geçmiyor o kadar küçük, ama keseye falan koyamazdik mecbur takacağız. Kuyumcuya dedim ne bu böyle. Abla kimse bilezik takmıyor ki dedi en fazla ceyrek takıyor millet biz de uretmiyoruz dedi 3 kuyumcu gezdim bu arada. Kısaca hayat pahalı kidemini almış adam önümüz kış ilk çıkarılan o olur işten kilciksiz. Siz bunları düşünün bi daha peynirsiz kalmayin

Nişanlınız ben daha fazlasını yapamıyorum diyip sizden ayrılsa ne hissedersiniz? Kaybedince keske böyle davranmasaydım diyecek misiniz? Nişan söze o kadar para harcamanıza ne gerek vardı ayrıca. Şartları bu kadar zorlayıp stres olmanıza bence gerek yoktu.

X