Arkadaşlar ne yapmam gerektiği konusunda çok kararsızım yardım edin

Düğün eşya masrafını ben yarı yarıya üstlendim aynı zamanda annem de iki bilezik takıyor

ya gerçekten kadının dümanı kadındır lafına şahit oluyorum saatlerdir. Ne yaşadım biliyor musunuz? Annem 6 istedi kaynanam 5 dedi annem tamam dedi 4 dese ona da tamam derdi gücüm yok deseydi. Kararlaştırılan kabul edilen karşı tarafın teklif ettiğine tamam dendi zaten. Tüm eşyayı bak koltuk takımı yatak odası hariç ben aldım. Daha nasıl anlatabilirim.
Ya siz hangi kafayı yaşıyorsunuz. Kaç yaşında insansınız kimse size çöp almak zorunda bile değil. Üstelik o kadar hadsiniz ki yedikleri ictiklerinj hesaplıyorsunuz. Kendi yiyemediginiz peynirin acisini kimseden cikartamazsiniz, adam kör galiba halen daha sizi hayatindan sutlamadigina gore

Ya bir de iki bilezik istiyorum yoksa nikah olmaz dediniz diyelim tamam olmasın dediler ne yaparsiniz
Demedim hatta nişanlımla kavga ettim en azından gelin annemle konuşun yapamıyoruz diyin arada kalıyorum yoruldum annemi idare edemiyorum senin annenle de bogazına illa çıkamam yapacaksın diye elimden başka bir şey gelmiyor dayanamıyorum dedim

Ya siz hangi kafayı yaşıyorsunuz. Kaç yaşında insansınız kimse size çöp almak zorunda bile değil. Üstelik o kadar hadsiniz ki yedikleri ictiklerinj hesaplıyorsunuz. Kendi yiyemediginiz peynirin acisini kimseden cikartamazsiniz, adam kör galiba halen daha sizi hayatindan sutlamadigina gore
Sen saygısız bir insansın. Aynı zamanda empati yeteneğinden yoksun bir insansın. Neden birikim yapmadın dediğimde tüm paramı aileme veriyorum diyen adamdan mı beklersin bir şeyleri ailesinden mi? Yarı yarıya böldük eşit yapalım diye demişim zaten nerede anlayışsızlık? Yedikleri içtikleri değil yok deniyor ama paraları var anlamında söylediğim bir cümleden art niyet aramanız sizin içinizin kötülüğünden. Hayatınızda tüm her şeyde art niyet arıyorsanız çok yazık yakın çevrenize iyi günler lütfen daha fazla yazmayın

17 yaşından beri 12 yıldır çalışıyor askere geç gitmiş o arada çıkış vermiş tazminatı abisinin borçlarına gitmiş. Gelmiş aynı iş yerinde 5 yıldır devam ediyor
6 maaştan bahsetmişsiniz, yani kardeşleri de kastediyorsunuz, insanlar sizin düğününüze adanmak, maaşlarını size harcamak zorunda mı? Bu nasıl kafa?

Şu olmayan gelirle söze 25 bin, nişana 50 bin harcamak nedir biraz mantık nolur ya!!! Hadi şimdi her şeyi borç harç yaptınız, ileride ne olacak? ARtık insanların evlenirken anne babadan destek alma dönemi geçti, herkesin geliri belli. Millet göbek atıp eğlenecek diye siz neden peynir bile yiyemiyorsunuz? Vala delirecem böyle şeyleri okudukça...
Gelirim 30 bin 25 bin sözde harcadım dedim annemin emeklisi babamdan kalma 4.1 kesiliyor. 15 bin alıyor. Ve gerçekten harcadım salon fiyatlarını araştırmanız dahilinde kendiniz görebilirsiniz en kötüsü kaçtan başlıyor diye bakmanız yeterli. Borç kalmadı son maaşımı anneme veriyorum ki eve misafirler geldiğinde kadının parası olsun cebinde. Bitirdim yemedim içmedim bitirdim borcumu. Konumuz cidden bu değil annemi ikna edemiyorum sormaya korkuyorum hatta anne düşürsek mi diye o yüzden sahte alıp takın demeyi planlıyorum ama bu sefer de ilerde öğrenmesinden korkuyorum ama kaynanama da üzülüyorum elimde degil

6 maaştan bahsetmişsiniz, yani kardeşleri de kastediyorsunuz, insanlar sizin düğününüze adanmak, maaşlarını size harcamak zorunda mı? Bu nasıl kafa?
Şahsen bizim aile yapımızda para bir yerde toplanır. Keza onlar bana yardım etse eşime yani biz de onlara ilerde evlenirken yardım ederiz çünkü aile bağları bu demek. Yani benşmsahsi görüşüm tabi zorunda değiller

Düzgün konuş senin ailen 3 bilezik takıp eşyaların yarısını alsaydı bunu der miydin?
Evimizi ve eşyalarımızı kendimiz aldık, küçük ev aletlerini tabak çanak vs çok eskiden almıştım. TV, çamaşır makinası, buzdolabi falan eşimin bekarlık eşyalarıydı. Ben mühendisim, eşim doktor mis gibi sıfır borçla evlendik. Size de tavsiye ederim

Söyleyemem öğrenirse yemine derim kahrolur ya. Tek istediği yapamıyorlarsa gelsinler annemle uslubuyla konuşsunlar ben çok yoruldum kavga etmekten de çok yoruldum
Annenizin de sizin de istekleriniz normal değil; belli şeyler alınır, yapılır tabii ama bilezik sayısında diretip bu kadar dolmak, gerilmek, ayılıp bayılmak, kavgalar etmek hiç normal değil. Yeni bir aile kuruyorsunuz, yazık etmeyin, böyle şeyler arada güzel duygular bırakmaz.

Evimizi ve eşyalarımızı kendimiz aldık, küçük ev aletlerini tabak çanak vs çok eskiden almıştım. TV, çamaşır makinası, buzdolabi falan eşimin bekarlık eşyalarıydı. Ben mühendisim, eşim doktor mis gibi sıfır borçla evlendik. Size de tavsiye ederim
İşte bizim önceden alınan bir şeyimiz yok ayrı evimiz de. Yıllardır ikimiz de çalıştığımızın hepsini vermiş harçlık almış insanlarız.

Gelirim 30 bin 25 bin sözde harcadım dedim annemin emeklisi babamdan kalma 4.1 kesiliyor. 15 bin alıyor. Ve gerçekten harcadım salon fiyatlarını araştırmanız dahilinde kendiniz görebilirsiniz en kötüsü kaçtan başlıyor diye bakmanız yeterli. Borç kalmadı son maaşımı anneme veriyorum ki eve misafirler geldiğinde kadının parası olsun cebinde. Bitirdim yemedim içmedim bitirdim borcumu. Konumuz cidden bu değil annemi ikna edemiyorum sormaya korkuyorum hatta anne düşürsek mi diye o yüzden sahte alıp takın demeyi planlıyorum ama bu sefer de ilerde öğrenmesinden korkuyorum ama kaynanama da üzülüyorum elimde degil

Salon tutmak sorunda değildiniz işte onu diyorum, fiyatlardan haberim var merak etmeyin. Ama artık başkalarını mutlu etme devri geçti. O ne diyecek bu ne düşünecekle hayat geçmez, bunu anlatmaya çalışıyorum size. İmkanım vardı benim de ama söz nişan yapmadım salonda. Kim ne derse desin umrumda da değil, ben o eve girince ekmek paramı elalem vermeyecek. Yazık değil mi aç kalıyorum diyorsunuz, yürüyerek işe gidiyorum diyorsunuz. İnsanlardan beklentim minimumdu ama doğum yaptıktan sonra sıfıra indi, acı bir tecrübeyle. Lütfen nişanlınızın ailesinden bir şey beklemeyin ve ona para vermeyi de kesin. Bakın bu adamlar alışıyor, tüm evlilik böyle geçiyor. Ona acıdığınız kadar annenize ve kendinize acıyın.

Annenizin de sizin de istekleriniz normal değil; belli şeyler alınır, yapılır tabii ama bilezik sayısında diretip bu kadar dolmak, gerilmek, ayılıp bayılmak, kavgalar etmek hiç normal değil. Yeni bir aile kuruyorsunuz, yazık etmeyin, böyle şeyler arada güzel duygular bırakmaz.
İşin garip tarafı istek değil annem daha gazla istedi kaynanam bu sayıyı söyledi. Bu sayı onların verdiği sayı oldu. Şimdi de annem bekliyor bana söyleniyor. Nişanlıma diyorum ki bak ağırlığını koy koyamıyorlar annenle konuş annem bekliyor anneme saygısızlık oluyor gelsin konuşsun yapamıyorum desin annem en azından der ki kadın yapamadı gücü yok hiç bir şey demeden yaomamazlık yapılırsa üzülür annem diyorum. Kavga eder diyorum. Ya ortaya çıkmayacağını bilsem emin olsam al bi sahte bilezik tak diyeceğim yemin ederim ya

Şahsen bizim aile yapımızda para bir yerde toplanır. Keza onlar bana yardım etse eşime yani biz de onlara ilerde evlenirken yardım ederiz çünkü aile bağları bu demek. Yani benşmsahsi görüşüm tabi zorunda değiller
Zorunda değiller işte, bunu kabul ederseniz bu kadar kurulmaz ve mutsuz olmazsınız.
Herkesin aile yapısı bir değil ayrıca, sizinki doğru onlarınki yanlış diye de bi şey yok. Birlikte yaşanılan aile evinde illa ki masraflar paylaşılır, herkes bi miktar verir, geçim sağlanır, bu ayrı.
Yine söylüyorum; evden biri evlilik yapıyorsa temel şeyler yapılır, gerekirse yardım edilir ama kimse size adanmak zorunda değil.

Yahu derdim annemi ikna etmek sahte bilezikle kandırmakken nasıl değilim söyler misin ben çözüm akıl arıyorum gerçekten eleştiri değil. Arada kalmaktan yoruldum
Bu sebeplerden zaten evlilik olgunluğunda değilsiniz. Olgun bir kadın annesini ikna eder, ben böyle istiyorum der, aç kalıp mutfak robotu almaya çalışmaz.

İşin garip tarafı istek değil annem daha gazla istedi kaynanam bu sayıyı söyledi. Bu sayı onların verdiği sayı oldu. Şimdi de annem bekliyor bana söyleniyor. Nişanlıma diyorum ki bak ağırlığını koy koyamıyorlar annenle konuş annem bekliyor anneme saygısızlık oluyor gelsin konuşsun yapamıyorum desin annem en azından der ki kadın yapamadı gücü yok hiç bir şey demeden yaomamazlık yapılırsa üzülür annem diyorum. Kavga eder diyorum. Ya ortaya çıkmayacağını bilsem emin olsam al bi sahte bilezik tak diyeceğim yemin ederim ya
Siz önce annenize sınır çizin bence, bu kafayla siz evlenince de huzur bulamazsınız, annenizin müdahalelerinden de kurtulamazsınız.

Zorunda değiller onlar işte, bunu kabul ederseniz bu kadar kurulmaz ve mutsuz olmazsınız.
Herkesin aile yapısı bir değil ayrıca, sizinki doğru onlarınki yanlış diye de bi şey yok. Birlikte yaşanılan aile evinde illa ki masraflar paylaşılır, herkes bi miktar verir, geçim sağlanır, bu ayrı.
Yine söylüyorum; evden biri evlilik yapıyorsa temel şeyler yapılır, gerekirse yardım edilir ama kimse size adanmak zorunda değil.
Elbette keza ben eşime dedim erkek kardeşi para vermişti aşkım zoruna gitmesin ilerde o evlenirken biz de yardım ederiz dedim. Bunları konuştuk biz zaten nişanlımla. Bilmiyorum dediğim gibi zorunda elbette değiller. Tek derdim annemi ikna etmek bilezik olduğunu sanıyorsunuz işin garibi bu ben arada kaldım yardım dilenme nedenim bileziklerimi almıyorlar değil ben bu iki aradan nasıl çıkacağım konusu

İşte bizim önceden alınan bir şeyimiz yok ayrı evimiz de. Yıllardır ikimiz de çalıştığımızın hepsini vermiş harçlık almış insanlarız.
O zaman çok basit tutup minimal eşyaları alsaydınız, neden bu kadar sıkıntının içine soktunuz kendinizi? Aile arasında çok küçük bir söz, nisan oldugu kadar eşya ile kafanız rahat evlenirdiniz. Ama siz herşeyin en iyisi diye diye saçma sapan bir duruma sokmussunuz kendinizi. Bu şekilde mutsuz olursunuz.

Bu sebeplerden zaten evlilik olgunluğunda değilsiniz. Olgun bir kadın annesini ikna eder, ben böyle istiyorum der, aç kalıp mutfak robotu almaya çalışmaz.
Aç kalıp buz dolabı çamaşır bulaşık makinesi tv mutfak masası 2 halı aldım dediğiniz eşya hediye geldi. Yemek takımı tencere takımı çatal bıçak aldım. Yastık yorgan aldım. Hiç bir şeyim yoktu benim. Ve hiç birinde 2. Bir taneye misafir takımı diye girmedim emin olun. Annemi karşı tarafdan çok istedik anne durumları yok R’C ti ben alayım buz dolabını ben alayım çamaşır bulaşığı ben alayım derken defalarca ikna ettim. Sırf 5 bilezik zor diye ikna ettim zaten.

O zaman çok basit tutup minimal eşyaları alsaydınız, neden bu kadar sıkıntının içine soktunuz kendinizi? Aile arasında çok küçük bir söz, nisan oldugu kadar eşya ile kafanız rahat evlenirdiniz. Ama siz herşeyin en iyisi diye diye saçma sapan bir duruma sokmussunuz kendinizi. Bu şekilde mutsuz olursunuz.
Yanlış anlıyorsunuz bakın karşı taraf 5 bilezik yapabiliriz dedi. Baktım durumları yok tv buz dolabı çamaşır bulaşık süpürge e yastık yorgan nevresim çatal tencere tabak bunları aldım ve sandığınız gibi 2 tane 3 tane almadım. Bir yemek takımı bir tencere takımı gibi. Ben annemi anne 5 çok yazık günah durumları yok ben alayım diye ikna ettim zaten. İşte detaylar bilinmediğinde yanlış anlamışsınız. Sorun nurdan kaynaklanıyor.

X