Arkadaşlar ikiz hamilelik dönemi nasıl geçiyor?

Çok haklısın wavyim Vücut ister az olsun ister fazla alışık olmadığı yükle karşılaşınca zorlanıyor.Çok şükür daha bir zorluk görmedik ama wavyim....İlerleyen haftalarda patlamazsak iyidir..En zor trimestermış bu ...Biz burda ağırlaştık dedikçe bizden öndekiler, doğuranlar iyi ki kafamıza tava fırlatmamış ....kaydirigubbakcemileakannehiropuyorumnanaktanopuyorumnanaktan biz mama yemeyeğe gidiyoruz...opuyorumnanaktan

ay valla kıs iyiki dövmemişler bizikaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3
afiyet olsun bebişlere yarasın inşallahopuyorumnanaktanopuyorumnanaktan

saçımı kestirmek istiyorum artık nefret ettim bakımsızlıktan...Dün dayımın hanımına dedim ki saçımı kestireyim yarın.Benim gitmem mümkün değil tabi eve gelecek kuaför.....aslaaaaaaaaaaaa dedi çocuğun kısa ömürlü olur..Sonra bir şey olur kendini suçlarsın........haydaaaaaaaaaaaa..akannehir:1shok:

buna çocuğun ömrü kısa olur dersek batıla girmiş oluruz.yani batıl inanç. ama eskiler hep derler ya hamileyken bişey yiyip üstüne sürme yiyeceğin şeyi saklama ki....çocukta doğum izi çıkmasın. mesela benim abimin ensesinde nar var.annem nar yemiş elini yıkamadan tülbentini arkaya bağlamış. arkadaşımın yüzünde gül var annesi gül koklamış. yeğenimde zeytin var gibi......... bu örnekler çoğalır.hamileyken yaptığımız çok şey çocuğa sirayet eder..o nedenle eskilerin bildiği bişey vardır diyorum. çünkü ne deseler bizde baıl desek altından haklı şeyler çıkıyor...ben kestirme derim tabiiii karar senin...

aynen wavym yaaa bende çok zorlanıyom kalkarken eşim oldugunda o kaldırıyo ellerımden tutup olmadıgı zamanda sürüne sürüne kalkıyom sürüne sürüne oturarak namaz kılıyom ayağa kalkması zor oluyo dizlerım tutuluyo valla allah hepımızın yardımcısı olsun .gece düşündüm bi ara valla ben boş gezdıgım günlerımı de çok özlemısım hayırlısıyla sağ salım bı haftalarını doldursunlarda doğsalar diyom kendı kendıme .birde benı bi heyecan basıyo acaba çocuklara nasıl bakacagım diye .büyük bir sorumluluk istiyo simdi herseyı kafamıza göre yapıyoz sonra hersey bebeklere göre olacak bakalım hayırlısı

canım evet tüm düzenimiz bozulacak. ama benim sıl korkum kendi düzenimi kuramamak benim başımda en az 3 sy çok kahya olacak malesef:sinifsinif:

saçımı kestirmek istiyorum artık nefret ettim bakımsızlıktan...Dün dayımın hanımına dedim ki saçımı kestireyim yarın.Benim gitmem mümkün değil tabi eve gelecek kuaför.....aslaaaaaaaaaaaa dedi çocuğun kısa ömürlü olur..Sonra bir şey olur kendini suçlarsın........haydaaaaaaaaaaaa..akannehir:1shok:

canım bende duydum onuç o yüzden tedaviye başlarken kestirmiştim kısacık. hani batıl inanç ama böyle bişey duyuncada ister istemez insan kendini engelliyor. ya çıkarsa diye:umursamaz:

buna çocuğun ömrü kısa olur dersek batıla girmiş oluruz.yani batıl inanç. ama eskiler hep derler ya hamileyken bişey yiyip üstüne sürme yiyeceğin şeyi saklama ki....çocukta doğum izi çıkmasın. mesela benim abimin ensesinde nar var.annem nar yemiş elini yıkamadan tülbentini arkaya bağlamış. arkadaşımın yüzünde gül var annesi gül koklamış. yeğenimde zeytin var gibi......... bu örnekler çoğalır.hamileyken yaptığımız çok şey çocuğa sirayet eder..o nedenle eskilerin bildiği bişey vardır diyorum. çünkü ne deseler bizde baıl desek altından haklı şeyler çıkıyor...ben kestirme derim tabiiii karar senin...

ayyy ne diyon canım sen yaaa ozaman benım dıkkat etmedıgım bı çok sey oldu aman korkutma benı

ben tedaviden önce hem kestirmiş hem kendi rengine boytmıştım. ama gelgelelim röfleli saçlarımı özledim. şöyle jöleleyip kıvır kıvır yapıp makkajlı olup gezmeyi özledim. ayyy ayyyy..

kıslar yaa benim bıcırıklardan biri altta up uzun yatıyor arada mesaneme baskı yapıyor. diğeri ise kaburgamin üzerine oturmuş durumda resmen. ay otursam poturamıyom yatsam yatamıyım. kaburgam batıyor nefes alamıyom bazen. ayyy mıy mıy oldum iyice:KK43:

canım evet tüm düzenimiz bozulacak. ama benim sıl korkum kendi düzenimi kuramamak benim başımda en az 3 sy çok kahya olacak malesef:sinifsinif:

canım bende duydum onuç o yüzden tedaviye başlarken kestirmiştim kısacık. hani batıl inanç ama böyle bişey duyuncada ister istemez insan kendini engelliyor. ya çıkarsa diye:umursamaz:

benımde kayınvalıdem gelecek ama benımkı bı melek çok iyi bı kadın çok fedakar bı anne banada oğullarınada öyle benımkının eşi yok rahmetlı olmuş oyüzden kaynanamı bağlayan bısey yok istedıgı kadar kalacak 3 ay 5 ay bılemedın 1 sene nekadar isterse artık.sıkılırsa bursada evlerı var orada da 1yasında torunu var oraya gidecek.sonrasında çocuugu olmayan bi eltım var bana yardıma o gelır bıraz öyle yanı.anlayıslı oldukları için basımın üzerinde yerlerı var.tek bakmak kım ne derse desın zordur canım.

ben tedaviden önce hem kestirmiş hem kendi rengine boytmıştım. ama gelgelelim röfleli saçlarımı özledim. şöyle jöleleyip kıvır kıvır yapıp makkajlı olup gezmeyi özledim. ayyy ayyyy..

kıslar yaa benim bıcırıklardan biri altta up uzun yatıyor arada mesaneme baskı yapıyor. diğeri ise kaburgamin üzerine oturmuş durumda resmen. ay otursam poturamıyom yatsam yatamıyım. kaburgam batıyor nefes alamıyom bazen. ayyy mıy mıy oldum iyice:KK43:

wavycım senın bebısler ranza gibi alt alta üst üstemı duruyo.benımkıler yan yana yatıyolarmıs .gecen gittiğimde baş başa vermıstıler

wavycım senın bebısler ranza gibi alt alta üst üstemı duruyo.benımkıler yan yana yatıyolarmıs .gecen gittiğimde baş başa vermıstıler

canım ilk başta ranza gibi yatıyolardı. şimdi bi tanesi aşağıda kafayı sokmuş dibe uzanmış boylu boyunca ayaklarınıda yukarı soğru uzatmış. diğeri ise hemn onun tepesinde sağ kaburgamın üzerine yerleşmişdurumda. ve alttakinin yüxzünü sürekli tekmikliyor. zavallı kızım sıkışmış orda burnu yamulacak yaw:sinifsinif: her ultrasonda sanki nisbet yapar ghibi tekmikliyor kızımı yaw cadı ceren nolcekkaydirigubbakcemile3
benimkiler çok uzun zamanadır böyleler değişmediler. aslında şu sağ kaburgamdaki biraz yer değiştirse iyi olur ..kaburgamın ağrısı öldürüyor:KK43:(

kıslar eşim aradı geliyormuş. annemleri havaalanından almaya gitcez. ayy hayırlısıyla bi kavuşsaydık. çok evhamlı oldum çooookkk:sinifsinif:

kızlar bırde bırsey soracagım sızlere benım dizlerım çok ağrıyo .bunun yanında sankı 2 3 gündür ayak bıleklerım şiş duruyo .bırde benım bebeklerden bırı özellıkle sağ tarafımdakı daha hareketlı solumdakı arasıra hareket ediyo ama bastan berı öyle sizlerde de bu böyle mı

canım ilk başta ranza gibi yatıyolardı. şimdi bi tanesi aşağıda kafayı sokmuş dibe uzanmış boylu boyunca ayaklarınıda yukarı soğru uzatmış. diğeri ise hemn onun tepesinde sağ kaburgamın üzerine yerleşmişdurumda. ve alttakinin yüxzünü sürekli tekmikliyor. zavallı kızım sıkışmış orda burnu yamulacak yaw:sinifsinif: her ultrasonda sanki nisbet yapar ghibi tekmikliyor kızımı yaw cadı ceren nolcekkaydirigubbakcemile3
benimkiler çok uzun zamanadır böyleler değişmediler. aslında şu sağ kaburgamdaki biraz yer değiştirse iyi olur ..kaburgamın ağrısı öldürüyor:KK43:(

kıslar eşim aradı geliyormuş. annemleri havaalanından almaya gitcez. ayy hayırlısıyla bi kavuşsaydık. çok evhamlı oldum çooookkk:sinifsinif:

işte bu durusları zor oluyodur canım benım kaburgalarda bısey yok bastan berı yan yana yatıyolar yavrular .yanı 2 kısı bır olup ayakları yapıstırıp bısıklet cevırdıklerını düşünün aynen öyle arada kafalar tokusuyo çok komık yaa.canım gözün atdın bu arada .

kızlar bırde bırsey soracagım sızlere benım dizlerım çok ağrıyo .bunun yanında sankı 2 3 gündür ayak bıleklerım şiş duruyo .bırde benım bebeklerden bırı özellıkle sağ tarafımdakı daha hareketlı solumdakı arasıra hareket ediyo ama bastan berı öyle sizlerde de bu böyle mı

canım benim bacaklarım ve dizlerim öyle sürekli değilde. hani uzanrsın bi süre hareketsiz kalırsın işte o zaman kalkamıyom çok ağrıyor hatta yürüyemeyecek gibi oluyorum.. bu arada eğer şişme varsa ödem topluyon dimektirç. tansiyonunu ölç düzenli oalrak ve proteine baktır canım. bunlarda bişey yoksa normaldir şişsin bırakzemuszemus
wavy ci sen nerdesin memleket yani............

İstanbul canım..

şimdilik iyiyim :) ben daha buralarda çok eski değilim :) inşallah sizler gibi burada beraber 30. haftalara sağlıkla gelebilirim.
amin canım aminnn...

ay şimdi anneciğim beni görünce ay sen hiç yuemedinmi dicek. böyle hamilemi olur diyip tıkıştırcak sürekli bişeyler. valla tüm aldığım kilolaırın iki katını alırsam son aylarda hiç şaşırmamakannehir

kıslar eşim geldi. ben kaçar.. öpüyom hepinizxi bugün girebilirmiyim bilmnim. kendinize cici bakınnopuyorumnanaktan

canım benim bacaklarım ve dizlerim öyle sürekli değilde. hani uzanrsın bi süre hareketsiz kalırsın işte o zaman kalkamıyom çok ağrıyor hatta yürüyemeyecek gibi oluyorum.. bu arada eğer şişme varsa ödem topluyon dimektirç. tansiyonunu ölç düzenli oalrak ve proteine baktır canım. bunlarda bişey yoksa normaldir şişsin bırakzemuszemus

İstanbul canım..

amin canım aminnn...

ay şimdi anneciğim beni görünce ay sen hiç yuemedinmi dicek. böyle hamilemi olur diyip tıkıştırcak sürekli bişeyler. valla tüm aldığım kilolaırın iki katını alırsam son aylarda hiç şaşırmamakannehir

canım tansiyonum düzeldı 12.8 çıkıyo.idrarda proteinde çıkmadı baktırdım.ama bi kaç gündür ayakta kaldım bıraz misafır falan oyüzdende şişmiş olabılırmı.yok zaten kafama takmıyom nasıl olsa şiştik zaten şişcegımız kadar

Benim batıl inançlarım yoktur ama şimdi bunu duyupta yaptırmakta olmayacak inanmasam bile aklım ona takılırsa... madem sizde böyle düşünüyorsunuz kestirmeyeyim..Anneme misafir geliyor giremeyeceğim.Benim bebekler önce ranza tipiydi.şimdi yanyana ama oğllumun ayakları hep kızımın kafasında üzülüyorum çok.Yavrumun yüzünü tekmeliyordur yaramaz....Wavyyyy koş anneye koş....:eek: Annen geliyor tıkış tıkış yedirecek seni o kesin balım ennim.....Hepinizi çooook öpüyorum çok..Dua edin bana ve hepimize şu mübarek saatte...

anam bu topik ölmüş ölmüüşşş hıh :dilcikar:
ne yapsam yavruları aç bırakıp şu topiği mi toplasam hiihhihii:roflol:
ahanda Halem ağlıyor,aldım emiyor :1rolleyes:
darısı herkesin başına,,
geçmşi ouyamadım ama maşaallah herkesin haftalar ilrerlemiişşş :sm_cool:

X