Arkadaşlar ikiz hamilelik dönemi nasıl geçiyor?

heee bebişim bak bana doktor bu ay hamiş kalırsın güselll yumoşun var didi ...resmini bilem verdi banaa

gözü kör olasıca yumoşş isterken gelmezdiii

canım dirimcm ya buda bi şansmı şanslıkmı bilemiyorum vallaha sen onca para harca çocuk iste onca üzüntü onca stres sonra sağlam yumoşlarr

spiral konusuna gelince hiç can acısı duymadım 5 dk sürüyormuş sağlık ocakları felan takıyomuş benim annem bu konuda çok öncüdür çalıştığı şirketleride o götürür hep dr spiral taktırmaya herkeste anneme dua eder boşuna korkmuşuz diye tabi her bünye farklı ama duyumlarımca diş çektirmekten daha kolay bişi özellerde o kadar para vermeye gerek yok gibi ama tabi karar senin

hymary salı günü evinemi geçiyomuşş sen konuştunmu sana gelmek istiyoruz felan diye

dırımım bosu bosuna 350 verme saglık ocakları takıo ucretsız adetın 3 gunu hıc canın yanmıyo ..........ne agrı ne sızı parana yazık canım.ama geende sen bılırısn...........

hayırr canan cnm eve geçincemi gidecz cnm annesinde olsada gideriz anladımm ben

dırımcım sen nasılsın.bende kızlara katılıyorum.350 şu durumda çok fazla,ama kendin daha iyi bilirsin.bende spiral takılırken değilde çıkartılırken çok ağrılı oluyormuş diye duydum taktıran arkadaşlardan.sana diyorum ama bende senin durumundayım.dr.tanısal histeroskopi istedi.narkozlu 900 civarıymış,narkoz almazsam 300 lere düşüyor.ama ben çok stres yapıyorum.

benim yiğenimmmm ebe cnm ona söyleyecem bakalımmm o takmaya çalışsın olmazsa anestezi ile olur yaa

benim yiğenimmmm ebe cnm ona söyleyecem bakalımmm o takmaya çalışsın olmazsa anestezi ile olur yaa

dırım kız ben sana hamış kalabılırsın demıştımde ben kalamam yumoş yok denmıştın hanı.............................gordunmu.....................eger bıkac sene sonra bebış ıstıyosan spıral taktırma...............duzenlı hap kullan ...............
artvınlı hısteroskopıyı ben narkozsuz oldum dr ısrarla öle ıstedı ben korkarım dedım ama yok rahat olucak dedı ve gercekten acısız rahat bı işlem bende cok steres yaptım ama boşunaymış.............korkma yanı.........basıt kısa bı ışlem.................

dırım kız ben sana hamış kalabılırsın demıştımde ben kalamam yumoş yok denmıştın hanı.............................gordunmu.....................eger bıkac sene sonra bebış ıstıyosan spıral taktırma...............duzenlı hap kullan ...............
artvınlı hısteroskopıyı ben narkozsuz oldum dr ısrarla öle ıstedı ben korkarım dedım ama yok rahat olucak dedı ve gercekten acısız rahat bı işlem bende cok steres yaptım ama boşunaymış.............korkma yanı.........basıt kısa bı ışlem.................

ablacım ya inan dün gece uykularım kaçtı.sürekli aklımda acaba nasıl olacak diye.dün dr.aradım yaptırmasam olurmu diye.oda bana açıklama yaptı.yani kuzu kuzu yaptıracağım mecbur.ya ablacım artık herşeyden korkar oldum.düşükler,sezeryan,rahim flimi herşaye stres yapar oldum:teselli:

yaa aplam yaaa ne bilem beni sersem eden doktorlar
yok yumurtan yok,yok yumurta varda çatlamıyor vs.vs..ben pkoyum spiral taktırırsam
adet görecekmiyim dedim evet dediii anlamimmm bu işii
pöfff yaaaaaaaaaaaaaaa

canım sıkıliiiiii kocam yoldan geldi .....hava alanından bana genel durumuuzu zordu dedim haftaya perşembe cerrahpaşa var aşımız olacak cuma kına var ...pazar düğün ee o zaman eve dönmeyelim birsürü taksi parası verecez dedi..tmm dedim anneme dedim biz burada kalacaz şakadanda eşim diyoki annem kabul ediyormu bizi dedi...annemde hiç içten olmayan bir şekilde kalın dediii..
ben bozuldum.....ama bişey demedim....sofrada eşim ne yapacaz eve gidecezmi dedi bende gidelim dedim.........normalde ben böle diyince annem atlar ne işiniz var ne gerek var o kadar yol parası vermeyin demesi gerekirken yarım ağızla niye gidiyorsunuz dedi...eşim yok gidelim dedi...

oda bende bozulduk.....annemede dedim ...hala aynı sevimsiz tavırla yalvaracakmıyım kendi kendinize trip yapıyorsunuz diyo.........

artvinli cnm operasyonmu geçireceksin hayırlısı olsunn cnm

elmuallim aplam bebek istiyizmiiii bilmimmm kii aslında kız çok istiyorum ama tam rahat olacak herşey
bi bebe daha kimim kimsem yok yamacımda birilerine gebe kalmak çok zor eşim izin alamıyor tek koşturamam gibiii bilmimmm yanii

Canan seninle hastane ve doktor ile konuşuyorduk. Ben dün güzel bir haber aldım. Sigortam bebeklerin de kuvöz dahil tüm masraflarını ödüyormuş. Çok şükür stresim kalmadı, istediğim hastanede olacak doğum.

canım hangi sigorta senin sigortan. acıbadem sigorta falan mı? benim koç allıanze yok diye biliyorum küvezi dur bende araştırayım:))

kıslarrr selam herkese. eve yeni geldim bütün gün annemdeydim.. ay nasıl özlemişim. opuyorumnanaktanopuyorumnanaktanopuyorumnanaktanvalla allah analarımızı babalarımızı kocalarımızı başımızdan eksik etmesin..:Saruboceq:

dirinm canım bak bunu buldum spiral ve pko ile ilgili doktoruna bunu sor canım..

sevinç hanım ben yaklaşık 3 yıldır polikistik over hastasıyım uzunsüre hamile kalmak için tedavi gördüm şu anda 7,5 aylık bebeğim var ancak şu ana kadar sadece 2 defa adet oldum adet olamamak bana çok sıkıntı yapıyo az yememe rağmen kilo da veremiyorum şu anda hamile kaldığım kiloya düştüm boyum 1.68 kilom 71 adet olmak için ne yapabilirim ayrıca bu kistlerden ameliyat olabililrmiyim teşekkürler

sevincege
Uzman

Tüpbebek Uzmanı

Gönderilenler: 4434
Gönderim Zamanı: 17-Mayıs-2007 Saat 23:05Sain Rukude Hanim, Adetlerinizin duzene girmesi icin PCO lu hastalara Mirena IUD kullanmanizi oneririm.. Hem adetleriniz duzene girer hemde sutunuzun kalitesi bozulmaz.. Saygilarimla..
Emb. Dr. Sevinc Ege

alıntıdır

dirinm canım bak bunu buldum spiral ve pko ile ilgili doktoruna bunu sor canım..

sevinç hanım ben yaklaşık 3 yıldır polikistik over hastasıyım uzunsüre hamile kalmak için tedavi gördüm şu anda 7,5 aylık bebeğim var ancak şu ana kadar sadece 2 defa adet oldum adet olamamak bana çok sıkıntı yapıyo az yememe rağmen kilo da veremiyorum şu anda hamile kaldığım kiloya düştüm boyum 1.68 kilom 71 adet olmak için ne yapabilirim ayrıca bu kistlerden ameliyat olabililrmiyim teşekkürler

sevincege
Uzman

Tüpbebek Uzmanı

Gönderilenler: 4434
Gönderim Zamanı: 17-Mayıs-2007 Saat 23:05Sain Rukude Hanim, Adetlerinizin duzene girmesi icin PCO lu hastalara Mirena IUD kullanmanizi oneririm.. Hem adetleriniz duzene girer hemde sutunuzun kalitesi bozulmaz.. Saygilarimla..
Emb. Dr. Sevinc Ege

alıntıdır

sağol cnm işte bunu devlet karşılamıyordur kesin zaten 1-2 senelik hap parası bunun parasına denk geliyor

yani taktıracammm ama anestezili.........giremem strese yaa şimdiden kastım orada daha beter olurumm

sağol cnm işte bunu devlet karşılamıyordur kesin zaten 1-2 senelik hap parası bunun parasına denk geliyor

canım debvlet karşılamıyormuş. ama eğer sağlık açısından bunun takılması gererekliliği ile ilgili bir rapor verirse doktorun. o zman karşılıyormuş..

aslında okuduğum kadarıyla anesteziye gerk kalmıyormuş bunu takarken muayene koltuğunda tsakıyolarmış.
ben şimdiye kadar hiç anestezi almadım çok korkarım anesteziden:KK43:(

canım debvlet karşılamıyormuş. ama eğer sağlık açısından bunun takılması gererekliliği ile ilgili bir rapor verirse doktorun. o zman karşılıyormuş..

aslında okuduğum kadarıyla anesteziye gerk kalmıyormuş bunu takarken muayene koltuğunda tsakıyolarmış.
ben şimdiye kadar hiç anestezi almadım çok korkarım anesteziden:KK43:(

oooo o rapor çıkana kadar ali ile ömer büyürr

ben aldım .......yumoş toplandı ama sonuncuda ölüyodum neredeyse

sen yumoşları ayıkmı toplattım kızımmm

oooo o rapor çıkana kadar ali ile ömer büyürr

ben aldım .......yumoş toplandı ama sonuncuda ölüyodum neredeyse

sen yumoşları ayıkmı toplattım kızımmm

ben rahim filminide yumurta toplamayıda ayık yaptırdım canım.. çokta acımadı açıkçası..:kedi:

X