Arkadaşlar ikiz hamilelik dönemi nasıl geçiyor?

Büyük oğlumun emeklemeye başladığı zaman tam saçlarımın dökülmeye başladığı zaman olmuştu kafayı yemiştim her gün evi silmekten
yürüteç asla kullanmadım Avrupa'da yasaklanmış zaten çok tehlikeli bence hele 2 çocukla hiç başedilmez heryere saldırırlar ..köşeli sehpa vs ortadan kaldırın yeter yada bantlayın sert köşeleri
emeklemeden yurumesı nadırdır senınkı emeklemeye erken baslıcak bu dutumda kılımın ustune temız bı ortu yada carsaf ser ağzına kıl toz kacmasın elıyle toplar herseuyı......................zaten yurutec alırsan rahart olur ben oğluma almamıştım doktoru erkek cocuklarına tavsıye etnmemıştı...............pıpısını sıkıştırıyo dıye sakıncalı demıştı hep surundu benımkı emekledı aslında hem guzel hem zor......................

merhaba cnm hoşgeldin gerçi ben hamiş değilim yeni ikiz annesiyim ama
sana şunu diyebilirim alt alta olan bebekler biraz daha riskli yani şu alttaki bebek ezilen bebek gelişim için zorlanabilir tabi rabbin yaptığı bişey sen buna mani olamazsın ve bu pozisyondaki bebekler için altta kalan rahime yakın olduğundan mikroba açık olan oluyor
soncıların için ilaç başlatılmış zaten ....ama bu dönnemde ufakda olsa sancın varsa erken doğum riskin var doktorun doğru olanı yapmış sen bu durumda yatmak zorundasın bende senin gibi geçirdim gebeliğimi benimkiler yanyanaydı ama sancılarım olması kanamalar lekeler ...........

sen herşeyin güzel olacağını düşün cnm herşey güzel olacak çünki yapılacak herşey olmuş ........bundan sonrası rabbime kalmış.........

güzel haberlerini bekliyoruz cnm.........heee bu aradansana tavsiyem hastene çantanı ve bebeklerin herşeyini hazırlmaya başlaaaaa

dirimkizi çok sağpl cevapladığın için. Doktoruma güveniyorum ve onun tavsiyelerden hic cikmiyorum zaten. Bu bebekleri 4 yil bekledik biz (tüple hamile kaldim) ve hicbirşeyi onlardan daha kiymetli degil benim icin. Umarım ileride senin gibi süper ikiz annesi olacağım. Ev, yemek, 2 bebek ve interneti nasıl yetiştiriyon hayranlıkla izliyorum :) Maşallah sana ve dünya tatli oğlanlara :)

Biz de yatıyoruz artik. Yarin doktora tekrar gidiyoruz ve bakalim durumu nasıl oldu. Bir kanama veya lekeleme yok bende. Ilk 3 ay paso yattım kanamalardan ama ondan sonra cok rahattım şimdiye kadar. Annemler de su anda bizde misafirde ve cocuk alısverişimizii bitirmek istedim ama olmadi işte. Pazar günü gidiyorlar. Kaynannem ve gorumcem de bir ay sonra gelirler, bayramdan sonra.

Birşeyi de sormak istiyorum, hamile kemeri (sirt destekleyen) kullanan var mı aranızda? Ben birkac hafta once aldım ve cok ayakta durduğum zamanlarda mutlaka takıyorum. Özelliği özellikle sirtini destek vermesi ve ağırlaşınca karnının yükünü azaltıyormuş. Ben kesinlikle onun faydasını gordum. Size tavsiye ediyorum. İnternette 20-30 TL ile satılıyormuş, hamilelik dukkanlardan da bulabilirsiniz. Doktorum da onayladı. Ozellikle ikiz gebelerde iyi oluyormuş karnı fazla büyük olunca.

dirimkizi çok sağpl cevapladığın için. Doktoruma güveniyorum ve onun tavsiyelerden hic cikmiyorum zaten. Bu bebekleri 4 yil bekledik biz (tüple hamile kaldim) ve hicbirşeyi onlardan daha kiymetli degil benim icin. Umarım ileride senin gibi süper ikiz annesi olacağım. Ev, yemek, 2 bebek ve interneti nasıl yetiştiriyon hayranlıkla izliyorum :) Maşallah sana ve dünya tatli oğlanlara :)

Biz de yatıyoruz artik. Yarin doktora tekrar gidiyoruz ve bakalim durumu nasıl oldu. Bir kanama veya lekeleme yok bende. Ilk 3 ay paso yattım kanamalardan ama ondan sonra cok rahattım şimdiye kadar. Annemler de su anda bizde misafirde ve cocuk alısverişimizii bitirmek istedim ama olmadi işte. Pazar günü gidiyorlar. Kaynannem ve gorumcem de bir ay sonra gelirler, bayramdan sonra.

Birşeyi de sormak istiyorum, hamile kemeri (sirt destekleyen) kullanan var mı aranızda? Ben birkac hafta once aldım ve cok ayakta durduğum zamanlarda mutlaka takıyorum. Özelliği özellikle sirtini destek vermesi ve ağırlaşınca karnının yükünü azaltıyormuş. Ben kesinlikle onun faydasını gordum. Size tavsiye ediyorum. İnternette 20-30 TL ile satılıyormuş, hamilelik dukkanlardan da bulabilirsiniz. Doktorum da onayladı. Ozellikle ikiz gebelerde iyi oluyormuş karnı fazla büyük olunca.

un
inş.cnm buradaki herkes çok güsel anne olacak cnm
senin tek yapacağın şey yatıp dinlenmek olsun cnm benimmŞeniz

wavy ve kaswa ikinize hoşbulduk. Umarım beraber mutlu doğumlar ve sağlıklı bebekleri görürürüz.

Egeli seni de taa hamileliğim başından beri hatırlıyorum. O zaman bana bir deffa güzel moral verdin ve hic bir zaman onu unutmadım. Benim için ondan dolayi çok özel kaldın. Hamileliğin hep güzel gecşin Inşallah. Tabii hepimizin de öyle.

wavy ve kaswa ikinize hoşbulduk. Umarım beraber mutlu doğumlar ve sağlıklı bebekleri görürürüz.

Egeli seni de taa hamileliğim başından beri hatırlıyorum. O zaman bana bir deffa güzel moral verdin ve hic bir zaman onu unutmadım. Benim için ondan dolayi çok özel kaldın. Hamileliğin hep güzel gecşin Inşallah. Tabii hepimizin de öyle.

canım benim hatırlayamadım ama senin beni bölesine güsel hatırlamn çok sewindirdi beni inş seninde benimde hepimizinde hamileliği çok güsel geçer opuyorumnanaktan

nasıl gidio peki hamileliğin inş herşey yoluundadır :Saruboceq:

nerdesıunız< kızlar.........................hamılelık kemerı hamılelık korsesıyle aynımı..............farklımı acaba aslında bende kullanım ya ılerde .....................rahat olur bencede...........baska kullanan varmı.........yoktur tabu sızde gobuş yokkı.............:gitme:

bizdekiler göbüş değildee ne yaaaaaaa git gitgidee büyüyo zaten sığamiyoz biyereeee kaydirigubbakcemile3 bu arada bende o hamile kemerinden alıcaktım sonra vazgeçtimm ayol bu ağrıları ne dindirebilirkiiiiii çok zooor çoooooook :1no2:

kızlar bişey soracağım. ben çorba faaln içtiğimde hiç bi sıkıntı yok ama mesekla makarna pilav yada ekmek yediğimde midem taş kesiyor. sıkıyor böyle sanki mideme biri oturmuş gibi oluyor.ama sadece çorba ilede yaşanmazki ya:/(( sizde de var mı böyle bi durum?

aynı durum bendede var cnm ya ben bir çözüm bulamadım vallahi......

bebiş istiyoruz çok geçmiş olsun bu 30. haftalar biraz korkutucu olmaya başladı ya....

selam kızlar bayadır buraya yazma şansım olmadı ... bende ikiz anne adayıyım .. 21 haftamdayım dün detaylı ultrasyona girdim şükür herşeyimizin normal olduğunu söylediler...sizlerinde bel şikayetleri bu haftalarda çok oldumu ... benim belim kopacak gibi oluyo belime bıcak saplanıyo sürekli yatma ihtiyacı hissediyorum...
birde yatarken sağa sola yada sırt üstü nasıl tavsiye ediliyo.. doktorum sola en çok dedi.. sağa az.. sırt üstü daha az dedi ama ben en çok sırt üstü rahat ediyorum...

selam kızlar bayadır buraya yazma şansım olmadı ... bende ikiz anne adayıyım .. 21 haftamdayım dün detaylı ultrasyona girdim şükür herşeyimizin normal olduğunu söylediler...sizlerinde bel şikayetleri bu haftalarda çok oldumu ... benim belim kopacak gibi oluyo belime bıcak saplanıyo sürekli yatma ihtiyacı hissediyorum...
birde yatarken sağa sola yada sırt üstü nasıl tavsiye ediliyo.. doktorum sola en çok dedi.. sağa az.. sırt üstü daha az dedi ama ben en çok sırt üstü rahat ediyorum...

tatlım hoşşgeldinnn bebişlerinle beraber opuyorumnanaktan

o bel ağrılarını hiç sorma benim senden de önce başladı ağrılarım malesef bunun bi çözümüde yokk :1no2: dr umda sola dedi bende zaten sol ve sağa yatabiliom sırtüstü hiç yatamiommm ve bacağımın,,karnımın altına yastık koyarak yatiorum ve ölede daha rahat ediorumm tavsiye ederim canım... kaydirigubbakcemile5

hoşbulduk egeli çok sağol canım..
çözümü yatmakta buluyorum ama her zamanda evde olamamki gezmeye bile çıkamıyorum şimdiden.. çok erken başladı ve afedersin hem wc ihtiyacı hemde bel ağrısı yüzünden eve kapandım sayılır.. yatma pozisyonuna gelince ben en çok sırt üstü rahatım bişey olmazsa böyle devam edicem galiba.. sağa ve sola yattığımda sıkışıyolar yavrular karnımda rahatsızlık hissediyorum.. ama yastıkla deneyecem inşallah rahat ederiz..

bişi diill tatlım nedemekkk opuyorumnanaktan

yastıkla rahat edicene inaniorummm ama çok kalın olmasın yastığınn ve gayetde yumuşak olsun
kaydirigubbakcemile5

ya buyudukçe napcam ben bu gobuş......................rabbım hepımıze kolaylık versıon

el - müallim selam arkadaşım.. öncelikle cesaretinden dolay tebrik etmek isterim.. biliyosun belki benimde üçüzdü ama biri melek oldu yavrumun...şimdi ikizlerimle yoluma devam ediyorum... inşallah herşey gönlünce olur canım...
benim göbek çabuk buyudu.. şimdide çok sert dokunamıyorum yatma ihtiyacım var galiba geri gelicem sizlerle paylaşıcam çok şey var...

umudol sagol canım...............ınş rabbım nasıp etsın hepımızın bebışlerını ............ınş ıyı olur tedırgınlık bıtmıyo ama ınş rabbım kolaylaştırıyooooooooooo

canım benim hatırlayamadım ama senin beni bölesine güsel hatırlamn çok sewindirdi beni inş seninde benimde hepimizinde hamileliği çok güsel geçer opuyorumnanaktan

nasıl gidio peki hamileliğin inş herşey yoluundadır :Saruboceq:

Hamileliğim Allaha binlerce şükür, iyi gidiyor. Ilk 3 ay kanamam vardi ve ondan dolayi evde sadece yatıyordum ama ondan sonra rahattim. Şimdi en son ultrasonda kızım baya aşağıya inmiş ve ondan dolayi sikintiliyim. Doktor direkt gezmemi kesti ve yatmami istedi.

Senin bebek alışverişin nasıl gidiyor? Başladin mi? Benim daha cok alacaklarim var, nasıl alacam diye merak ediyorum. Bir şekilde gidip yavaş yavaş yürüyerek birşeyleri bakacağım artik cok fazla ağırlaşmadan.

Bir de NST'ye girdiğinize sancilariniz hic cikti mi? Yani sanci dalganiz oldu mu? Benim çok az cikti ve doktorum 2 gün aralıkla tekrarlayacak. Çok yorulduğun icindir dedi. Dinleneyerek gecer dedi ama geçmeyebilir de. Korkuyorum...

selam kızlarrrr oooo ne guzel bırsuru ıkız annesı varmış burda benımde 4.5 aylık ıkızlerım var dırımkızından ögrendım burayı bız ıkımızzde mayıs annesıyız
sorunsuz guzl hamıllık gecırırsınız ınsallah

X