Arkadaşlar ikiz hamilelik dönemi nasıl geçiyor?

şuan daha yeni cerrahpaşadan geliyoruz alişimin burnu kanadı öle böle değil yatak odama koymuştuk benim nevresim batmışşşş ...kendi yatağındada kanamış bu arada hiç görmedik uyuyo diye ışıkları açmadık......ben görünce şoka girdim deli gibi soyundum kıyfetlerimi bulamıyorum.....

bi yandan çanta yapıyorum bi yandan ömer huysuz allahtan erkek kardeşim bana gelmişti ömeri ona bıraktık çıktık küçük kaynım kızarkadaşı ile ömeri n yanına gelmişş onu uyutup bizim yanımızageldiler ancak eve geldik çocuk acılda çocuk doktoru muayne etti bişey görmedi k.b.b yolladı onlarda baktı damla ve jel verdi yüzü koyun yattığından burnunu sürtmüş olabileceğini herhangi bişey görünmediğini söylediler....ama ömrümüzden ömür canımdan can gitti koca kanlı çarşafı bile çantama koymuşum ....kuzumdan kan alırkende çok fena oldummm ...............offff annelik zor zanaat valla...
,

canım çok geçmiş olsun. ayy kıyamam yaaa.. kılcal damarlarda falan bişey çıkmadı mı. ay narinler tabi küçücük şey bile etkiliyor onları. valla okurken tüylerim diken diken oldu. ay nasıl şok olmuşsundur canım benim. çookk geçmiş olsun bitanem:1hug:

,

canım çok geçmiş olsun. ayy kıyamam yaaa.. kılcal damarlarda falan bişey çıkmadı mı. ay narinler tabi küçücük şey bile etkiliyor onları. valla okurken tüylerim diken diken oldu. ay nasıl şok olmuşsundur canım benim. çookk geçmiş olsun bitanem:1hug:

sağol tatlım yaaa.....evet çok nazikler bide alişde durum bu ömerimde yok demek burun kılcal damarları çok nazik ama aliş burnunu sürttürüyor ...şimdi uyandık bacaklarını bana dayamış oynuyor kuzum.....içim gitti salak doktor bi türlü damar yolundan kan alamadı ...

çocuğum nasıl bağrıyooo en son elinden alacaktım nası yapıyorsun diye yaaa:eek:klava:
bide öteki doktora kan almayı hiç sevmiyorum diyor....çocuk acil kaynıyor bu ara

ishal ateş kusma ....çoğu çocuk rota virisü olmuş....

kızlar allahın izni ile yavrularınızı kolunuza alacaksını
aşılarımız başlayacak....2 ayda rota virüsü aşısı var devlet karşılamıyor özele giriyor ben iki bebeğime 600 tş verdim 2 doz çocuk başı 150 tl çoğu insan ve doktor yok gerek yok bu aşı ile bebek yılda 5 kere ishal olursa bu aşıyı yapam 2 kere olur vs.vs. boş konuşuyor
ama benim yiğenim bu rotadan 10 gün yattı ne serumlar ne ilaçlar havale geçirecek kadar ateşi oldu 4 yaşındayken ve rota virüsü olmuştu günümüzde hala varki aksam gördüm 9 aylık bebekden 5 yaşa kadar .....cerrahpaşa devlet olmasına karşın bize yaptırttı ....
sakın atlamayın yavrunuza ufacık şey yaparken içiniz gidecek o yüzden para gitmesi daha iyii

selam arkadaslr bende dün doktordaydım önce cildimde problemlerım vardı sivilcelenme olmuştu cildiye doktoruna gittik bunun için doktor asırı sekılde akne olmuş dedi sivilce değilmiş meğer bunun için bir hap var ama sana veremeyız bebeklerı doğurduktan sonra olur ancak dedi sadece bi krem verdı çok yaygın olan yelere sürmem için .birde sabah akşam gülsuyu içine biraz kolonya damlatıp sırtını bunula sılebırsın dedi yağını alıyomuş.birde bacaklarımda da kırmızı benek benek bişeyler çıkmıştı onlarda döküntüymüş stresten olurmuş ama ben streslı biri değilim kı yaa allah allah onun içinde bi krm verdi

sonra bebeklerımı görmeye gittik önce kılomu tarttı doktor 77 olmusum 75tım üç haftada bu kılou almısım doktor gayet güzel dedi .tansiyonumu ölçtü 12 8 çıktı tansıyonumda iyimiş.ultrasonda bebeklerımınayak tabanlarını parmaklarına kadar gördüm yaa bu kadar tatlı bişey olamaz doktor gözlerı büyük dudakları çok güzel herikisininde çok tatlılar dedi .suyum hamdolsun çok güzelmış .kıloları 817 ye 790 gr çıktı .gelısımlerı güzel dedi .hamdolsun bi sorun yok şimdilik inşallah hep böyle gider .cenabı allah sonuna kadar böyle gitmeyı nasıp etsın banada diğer arkadaslarada

canım çok geçmiş olsun okurken ben korktum yaaa Rabbim acil şifalar versinnnn a.s.

canım birde rota aşısı demişsin bunuda yeni duydum sağol tatlım ....

aman dırımkızıııııııı inan okurken ağlayacaktım.... kendimi senin yerine koydum... aman allahım... aslında çocuklarda böyle şeylerle karşılaşıcaz ama ne bileyim ben zor alışıcam gibi..... eşimin hastalığından bu yana yakınlarımı kaybetme korkusu yaşıyorum.... önceleri bu çok yoğundu ama sonra 7 seans terapi aldım şimdi daha iyiyim.... çok çok geçmiş olsun canım.... allah beterinden korusun....

şuan daha yeni cerrahpaşadan geliyoruz alişimin burnu kanadı öle böle değil yatak odama koymuştuk benim nevresim batmışşşş ...kendi yatağındada kanamış bu arada hiç görmedik uyuyo diye ışıkları açmadık......ben görünce şoka girdim deli gibi soyundum kıyfetlerimi bulamıyorum.....

bi yandan çanta yapıyorum bi yandan ömer huysuz allahtan erkek kardeşim bana gelmişti ömeri ona bıraktık çıktık küçük kaynım kızarkadaşı ile ömeri n yanına gelmişş onu uyutup bizim yanımızageldiler ancak eve geldik çocuk acılda çocuk doktoru muayne etti bişey görmedi k.b.b yolladı onlarda baktı damla ve jel verdi yüzü koyun yattığından burnunu sürtmüş olabileceğini herhangi bişey görünmediğini söylediler....ama ömrümüzden ömür canımdan can gitti koca kanlı çarşafı bile çantama koymuşum ....kuzumdan kan alırkende çok fena oldummm ...............offff annelik zor zanaat valla...

canım yaa büyük geçmiş olsun..Allah'tan çok önemli değilmiş bak üzülme tamam mı?nazar değdi senin yakışıklılara..Allah'ım ben şu fotoğraflarındaki artist hallerine bakıp bakıp okuyorum..dışarlarda dolaşırken göze geliyordur afacanlar..sen de bol bol oku üfle onlara tamam mı tatlım?Allah'ım hepimiziin bebeklerini korusun, esirgesin, nazarlardan saklasın inşallah..

dırınkızı tam okumadım galıba bebışın hastalanmış.............çok gecmış ols canım..............annelığın enzor yanı bunlar ama guçlu olucaz.............ınşl gecer canım bol sıfa ınş..................ınan buyuyene dek elın yuregınde olacak sonra bıle ole...............oğlum cok hastalandı astım krızler gecırdı bısıkletten dusytu ağız burun dıkış atıldı cok valla zor bunlr ama ınş hepsı gelıp gecıcı ols .........uzme kendını sutun gıder canım.............bol dua

canım dırım sımdı nasıl bebışın ........evdesınız dımı...........oy kıyamam o mınık bedene ınş hı seycıgı kalmaz..................

Canım geçmiş olsun tatlım ya..Paşalarımıza nazar mı değdi annesi:nazar:..Allah bağışlasın yavrularını sağlıkla büyüsünler..Çok üzüldüm tatlım.Bir daha yaşatmasın rabbim..

canım dırım sımdı nasıl bebışın ........evdesınız dımı...........oy kıyamam o mınık bedene ınş hı seycıgı kalmaz..................

evdeyiz cnm iyi çok şükür ama bi türlü sırt üstü yada yan yatıramıyoruz ağlıyarak kalkıyor çocuk...

Canım geçmiş olsun tatlım ya..Paşalarımıza nazar mı değdi annesi:nazar:..Allah bağışlasın yavrularını sağlıkla büyüsünler..Çok üzüldüm tatlım.Bir daha yaşatmasın rabbim..

sağol cnm nazarmı bilmemki rabbim kötüsünden sakınsın

dışarı çıktık alışverişe .....bebekler ek gıdada olduğundan kavonoz meyve püreleri muhallebililer ve meyve suyu sütlaç aldım ...ilkkez sütlaç yedirdim valla götürdü meyve suyuda verecemmm 4 aydan itibaren olan herşeyi taddırıyorum

X