Arkadaş?

Arkadasin icini rahatlatmak icin derdini anlatan ve cözüm beklemeyen insanlardan demekki...
Böyleleri de var ve kendi hayatlari sonucta. Herkes sizin gibi ya siyah ya beyaz dir diye bakmiyor olaylara. Bakmak zorundada degil. Kendi dogrularinizi baskasina dayatiyorsunuz cok fazla..kendinizi yipratiyorsunuz böylelikle bence.
Ve sonuc olarak hayatimi kiskaniyora baglamaniz sacma olmus :KK53: ..hic kafa patlatmaya degmez bile öyle olsa.
kendi doğrumu ona dayatmıyorum aslında. dayatsam az önce yazdım kocası onu kapının önüne koyduğunda boşa derdim, o zaman bile boşamayacağını bildiğimden demedim. ama ortada şiddet ve bir çocuk varsa ve bana mutlaka boşanacağım dediyse 2. çocuk konusu açıldığında e hani boşanacaktın diye sormam dayatma değil bence ve evet eğer sürekli bana anlatacaksa ve çözüm bulmayacaksa bana anlatma demek de hakkım bana göre, o benim gibi bakmak zorunda değil ama ben de onun sıkıntısını dinlemek zorunda değilim.
ben kıskanılacak bir hayatım olduğunu sanmıyorum, gayet sıradan bir hayat bence ama evet en azından mutlu bir hayat. ben onun mutlu olmasını isterken onun benim en zor dönemlerinden birini yüzüme çarpması üzücü.

Uzunluğundan baygınlık geçirme felan değil de, arkideşinin afedersin 'mallığından' ötürü 8 sigara yaktım okurken. 5 tane alveolümü eve yollarsın artık.
Abi ağır konuşucam baştan söyliyim.
Hatun afedersin gerizekalı, çok fazla sövmem hemcinslere falan ama, bunun gibilerine asabiyetim artıyor.
Mecburi olmadığı b.ktan bi hayatın içine sadece kendini değil, çocuğunu da gömdüğü gibi, etrafındaki insanları da sadece 'o b.okun kokusunu kamufle etmek' için kullanan, onu dinlersen hoş, dinlemezsen hoşaf olacağın şekilde kullanan; gerçekleri duyunca kirpi misali diklenen, sen gerçek dostluk gereği tavsiye vermeye çalışırken senden facebook arkadaşlığı tadında yalnızca pohpohlanma bekleyen, seni yalnızca o pohpohlanma için listesinde tutan ve dolayısıyla sen ne kadar yakını olduğunu sanarsan san onun için 'milletle' hep aynı yakınlıkta olduğun tiplere karşı asabiyetim var.
Öf.

evli ama mutsuz. evli değilsin ama mutlusun. hayatının gayesi olan evliliği üstelik 2. kez gerçekleştirmesine rağmeen nasıl olurda sen mutluyken o mutsuz olabilir. tam olarak düşündükleri bunlar sanırım. emin ol ki yerinde olmayı çok isterdi. bütün bu laf sokmaları çocuk gibi seni annesine şikayet etmeleri sana imrenmesinden. sana tavsiyem ipleri kopartıp mutsuzluğuna mutsuzluk katma. bırak iletişim kurmak isterse gelsin. ama tavsiyelerini seni gerçekten dinleyecek insanlara sakla.
böyle insanlar o gün mutsuzsa onunla birlikte vah vah çekmeni ertesi gün o muhteşem kocasıyla barışıp mutlu olduğunda onunla birlikte sevinmeni beklerler. senden beklediği bi tavsiye değil yani. onunla birlikte aynı duyguları paylaşman :KK66:

Bence doğru bir karar almışsın ben bu tür insanlara enerji vampirleri diyorum; sinirimi stresini derdini sana veriyor , senden pozitifi sevgiyi emiyor. Hatta emmek ne kelime resmen sömürüyor.. Boşver o başka emicek kurbanlar bulur nasıl olsa ..
resmen 3 gün önce onun derdi yüzünden uykusuz kaldım ben ve o 2. çocuk kararı almış bu sürede, ne diyeyim aptallığıma doymamayım
profil fotondaki minnoş annemin kızına benziyor, nasıl güzel bakmış.

resmen 3 gün önce onun derdi yüzünden uykusuz kaldım ben ve o 2. çocuk kararı almış bu sürede, ne diyeyim aptallığıma doymamayım
profil fotondaki minnoş annemin kızına benziyor, nasıl güzel bakmış.
Bizde 4 tane minnoş var ama bu resim bir siteden bende bayıldım tipine.. Boşver diyorum ya bende bu tarz insanları hayatımdan çıkardım zorda olsa.. Kimisi 5 yıllık kimisi 10 yıllık arkadaşlarımdı.. İnan tonlarca yük kalktı üstümden , hani bir laf vardır ya Allaha yakın bize uzak olsunlar :KK50:

Sızlanıp da çözüm bulmaya yanaşmayan Drama Kraliçelerine tahammül edemiyorum normalde ama çocukluktan kalma bağları o kadar kolay kesip atamıyorsun. bugün de daha doğrusu az önce benzer bir sorun yaşadım. facebooktan çocukluk arkadaşımla yazışıyorum, benimle yaşıt. 7 yaşında bir oğlu var, dünya tatlısı bir çocuk. bıcır bıcır, kızın ailesinin maddi durumu yerinde, ikinci evliliği, ilk evliliği kısa sürdü. eşiyle araları pek iyi değil. adam buna kötü davranıyor, oğlunu seviyor ama işte yani, ancak alsın top koştursun falan, sorsan çocuğun kaçıncı sınıfa gittiğini bilmez. arkadaşım da bana her görüştüğümüzde kocasından yakınır. "benimle şöyle ilgilenmiyor, böyle kavga ettik, bana bağırdı, şöyle küfretti" diye. genelde burada verdiğim tavsiye "memnun değilsen boşa." olur

ama onun huyunu biliyorum, bana konuşur konuşur, iki gün sonra "aşk<3" diye albümler paylaşır kocası ve çocuğuyla. ondan ben de "bir uzmana görünün terapi alın" diye gayet "Sex and the City" tadında öneriler sunuyorum mecburen. üç gün önce eşi şiddet uygulamış hem de oğlunun gözü önünde. ben de dayanamadım artık "bu adamın daha ne yapması lazım, oğlunun gözünün önünde sana vurmuş, çocuğunu dövmesini mi bekliyorsun" diye çıkıştım. bu da "haklısın, boşayacağım, zaten oğlum olmasa bir dakika bile durmazdım" falan diye salladı bol keseden, meğer benim gazımı almış sadece. az önce konuştuk facebooktan konuşma aynen şu: (A: arkadaş M: marilyn)

A: X'in durumuna yorum yapmışsın, kaç aylık oldu bebek, cinsiyeti belli mi?
M: evet, oğlan olacakmış. baby shower'da spiderman kostümü giydireceğim yeğenime.
A: evet ya çok sevimli oluyorlar. yaş da geçti geçiyor, ben de bir tane daha istiyorum.
bu arada 3 -4 dakikalık bir sessizlik var.
A: orada mısın?
M: sen boşanmayacak mıydın, ne çocuğu?
A: ya canım ben sana söylemeyi unuttum, biz konuştuk, çok özür diledi, çok pişman. ben de bir şans daha vereyim dedim.
M: anladım, yalnız bir daha bu tartışmalarınızı çocuğun gözü önünde yapmayın, o olan biteni anlayacak yaşta, kötü etkilenir.
A: haklısın ama K (koca kişisi) bazen biraz duygusuz ve saçma davranabiliyor daha bu sabah bana..... (burada özel bir şey anlatıyor, ona bağırmasıyla ilgili) dedi
M: A.... bana bir daha lütfen anlatma, sen anlatıp rahatlıyorsun ama ben senin için üzülüyorum, o yüzden lütfen evindeki sorunun senin evinde kalsın, bana yansıtma.

bunu yazdıktan sonra cevap gelmedi. sonra annesini aramış ağlayarak anlatmış bana çok kızmış ve kırılmış, annesi de annemi aramış marilyn niye böyle yaptı diye, canını sıkmış kadının. ben de tekrar mesaj attım

M: bir daha benimle bir sorunun olduğunda annen aracılığıyla annemle değil benimle hallet, annemin arkasına saklanmayacak kadar büyüdüm
yazdım, yine cevap yok. beklemiyorum da zaten. ben onu çıkarmadım ama sanırım sabaha kadar onu beni facebook listesinden çıkarır.
böylece bir arkadaşlığımın daha sonuna geldim. eğer beklediğim gibi olur da facebook listesinden çıkarırsa zaten arkadaşlık biter ama çıkarmazsa da sanırım ben bu arkadaşlıkla ilgili tüm sabrımı tükettim.

çünkü bun olaylardan bağımsız olarak aramızda bazı problemler var. benim her seferinde iyi niyetle yaklaşmaya çalıştığım ama onun her seferinde kendi yaşanmamışlıkları yüzünden benden intikam almaya çalıştığı şeyler.
dediğim gibi evli ve bir oğlu var, çok seviyorum. o kendine evli ve çocuklu bir hayatı seçti, çocuk kısmı mükemmel olsa da evlilik kısmında şansı pek yaver gitmedi, sanırım boşanmış olmayı gururuna yediremiyor. ilk evliliğini 19-20 yaşında yaptı 21 yaşında 2. kez evlenip çocuk sahibi oldu. 2 yıllık meslek yüksekokulunu kazanmıştı, bitiremeden ilk evliliğini yaptı. şimdi çalışmıyor.
ben üniversite mezunuyum ve 29 yaşında bekar ve çocuksuz olmamı pek çok kez "yüzüme vurdu" tırnak içine aldım çünkü ben yüzüme vurulmuş gibi hissetmiyorum. tek bir kez öyle hissettim. arada yorum yaparken bahsederim "sözlüm" diye. bilindik ailelerin tanıştığı yüzüklerin takıldığı bir sözlü değildi. uzun süreli bir erkek arkadaş ve onun doğum günü hediyesi olan bir tek taş. ama olmadı biz ayrıldık. "arkadaşım" bunu bana kendi 2 hafta önce yine bir kavga sonrası kocasıyla barışınca "keşke sen de S ile evlenseydin de insanın aşık olduğu insanla evlenmesinin nasıl bir şey olduğunu bilseydin" diye hatırlattı.

ben bugüne kadar hep onun tarafından bakmaya çalıştım, maddi açından iyi ama çocuk sevgisi açısından kötü bir ailede yetişmiş biri bir çeşit tatmin oluyor, aslında beni seviyor (ki sevdiğini cidden düşünüyorum, biz birbirimizin ilk arkadaşıyız) diye avuttum kendimi ama sevginin yetmediği noktaya geldik sanırım.

derdim var da çözümü de belli, sizin kafanızı ve gözünüzü ağrıttım, kusura bakmayın. ben bu arkadaşımla artık arkadaş değilim sanırım. genellikle bu tip sürekli ilişkiyi aşağı doğru esneten insanları arkadaş olarak hayatımda istemem ama dediğim gibi ilk arkadaşım. açıkçası ben geri adım atmamaya kararlıyım. çünkü o noktaya geldim. benim son durağım burasıydı ama bu Orhun Kitabelerinden hallice yazının amacı şu; o benimle iletişime geçmeye çalışırsa ne yapayım, benim içim eskisi gibi yakın olmayı almaz çünkü 2 haftadır artık eminim ki biz yakın falan değilmişiz ama ipleri koparmak çok mu dik bir karar?

Not: okurken baygınlık geçirenler hastane faturalarını yollayabilirler.:KK14:

Gerçekleri söyledin diye kötü olmuşsun,

dayak atan kocası melek birde bir tane daha çocuk yapsın 2 çocuk önünde dayak yesin ohh ne mutlu aile tablosu.

ne hali varsa görsün bu saatten sonra.

Uzunluğundan baygınlık geçirme felan değil de, arkideşinin afedersin 'mallığından' ötürü 8 sigara yaktım okurken. 5 tane alveolümü eve yollarsın artık.
Abi ağır konuşucam baştan söyliyim.
Hatun afedersin gerizekalı, çok fazla sövmem hemcinslere falan ama, bunun gibilerine asabiyetim artıyor.
Mecburi olmadığı b.ktan bi hayatın içine sadece kendini değil, çocuğunu da gömdüğü gibi, etrafındaki insanları da sadece 'o b.okun kokusunu kamufle etmek' için kullanan, onu dinlersen hoş, dinlemezsen hoşaf olacağın şekilde kullanan; gerçekleri duyunca kirpi misali diklenen, sen gerçek dostluk gereği tavsiye vermeye çalışırken senden facebook arkadaşlığı tadında yalnızca pohpohlanma bekleyen, seni yalnızca o pohpohlanma için listesinde tutan ve dolayısıyla sen ne kadar yakını olduğunu sanarsan san onun için 'milletle' hep aynı yakınlıkta olduğun tiplere karşı asabiyetim var.
Öf.
adresi alayım :) elimde böyle durumlar için kullanılmamış birkaç tane kalmıştı
var böyle bir arkadaşı kendisi gibi evli gün tadında muhabbet edip kocalarını çekiştirip beraber tatile falan gidiyorlar ama arkadaşı hep saçma mevzulardan yakınırken bizimki bildiğiniz lağım çukurunun içinde ama çıkmaya isteği yok.
eminim ki yıllardır söylemediğim şeyi bugün söylediğim onun da aklından geçen ve güç bulamadığı bir şeyi dediğim, boşanmasını söylediğim için bu noktaya geldik. ne yapması gerektiğini biliyor ama yapacak cesareti yok. üstelik her türlü onun durumundaki pek çok kadın için lüks sayılacak imkanlara sahipken.
bence de böğürtlen öf!

evli ama mutsuz. evli değilsin ama mutlusun. hayatının gayesi olan evliliği üstelik 2. kez gerçekleştirmesine rağmeen nasıl olurda sen mutluyken o mutsuz olabilir. tam olarak düşündükleri bunlar sanırım. emin ol ki yerinde olmayı çok isterdi. bütün bu laf sokmaları çocuk gibi seni annesine şikayet etmeleri sana imrenmesinden. sana tavsiyem ipleri kopartıp mutsuzluğuna mutsuzluk katma. bırak iletişim kurmak isterse gelsin. ama tavsiyelerini seni gerçekten dinleyecek insanlara sakla.
böyle insanlar o gün mutsuzsa onunla birlikte vah vah çekmeni ertesi gün o muhteşem kocasıyla barışıp mutlu olduğunda onunla birlikte sevinmeni beklerler. senden beklediği bi tavsiye değil yani. onunla birlikte aynı duyguları paylaşman :KK66:
iyi de niçin kıskanıyor bir anlasam? her tür imkanı vardı. ailesinin maddi durumu benimkinden çok daha iyi. istese okurdu da işi de olurdu bol bol para da kazanırdı.
tamam ailesi sorunluydu ama babası alkolik dayakçı bir tip değildi sadece garip bir adam, aile birbirinden kopuk yoksa okuyacağım dese okuturdu. o kendi seçti bu hayatı. 2 yıllık mı kazandı, bir yıl daha hazırlanır 4 yıllık okurdu, yapardı yani. kendi seçimi bu. dedim ya ahım şahım bir hayatım yok. alt tarafı şu eğitim sisteminin içinde 4 yıllık bir üniversiteden mezun olma becerisini göstermiş bir insanım yani budur. istese o da olurdu.
aman o mutlu olsun o kocasıyla ciddiyim, mutlu olsun, mutsuzluğunu istemem de görünen köy de kılavuz istemiyor.

Bunlardan benim hayatımda vardı bir kaç tane. Hertürlü olumsuzluğu anlatırlar ama söylediğimin tam tersi biçimde ve çok onursuzca davranırlardı. Madem fikir soruyorsun o halde azıcık dinle değil mi? Yok canım, bunlar tam senin dediğin gibi birer drama kraliçesi. Hiç bir şey yapmaya niyetleri yok, düştükleri ..k çukurunda hepsine bol şans.

ArkadasInIz kompleksli sanIrsam...evlilik bir beceri isi degil secimdir...dha bunu cakozlayamamis bir de laf sokmaya calIsIyo..devam ederseniz bence kemiklesmis karakterler degismez dolayisiyla caninizi sıkmaya devam edecektir...bosverin gitsin...

aslinda problem cozumunu kabul etmedigi ozelini paylasmasi ile baslamis. yakin arkadas dahi olsa es ile yasanan bazi durumlar esler arasinda kalmali. insanin ozeli olmali. sizinle ilgili duruma gelirsek, bence bu arkadasiniz sizi guzin abla niyetine kullanmis. esi ile kotuyken siz iyi olmusunuz barisinca verdiginiz bosanma fikri ile kotu arkadas gorulmusunuz.evlilik yapmadiginiz icin kiskandiginiz falan bile dusunulmus olabilir ama bazilari sunu bilmez ' evlenmek maharet degildir,onemli olan evliligi kuralina uygun surdurebilmektir ' kolayliklar diliyorum

Hastane faturasi degilde tekel bayiine abone oldum bacim kafam bi milyon oldu tavrini koy gitsin yada bi sisede sana aciyim rahatlarsin:KK53:

Sızlanıp da çözüm bulmaya yanaşmayan Drama Kraliçelerine tahammül edemiyorum normalde ama çocukluktan kalma bağları o kadar kolay kesip atamıyorsun. bugün de daha doğrusu az önce benzer bir sorun yaşadım. facebooktan çocukluk arkadaşımla yazışıyorum, benimle yaşıt. 7 yaşında bir oğlu var, dünya tatlısı bir çocuk. bıcır bıcır, kızın ailesinin maddi durumu yerinde, ikinci evliliği, ilk evliliği kısa sürdü. eşiyle araları pek iyi değil. adam buna kötü davranıyor, oğlunu seviyor ama işte yani, ancak alsın top koştursun falan, sorsan çocuğun kaçıncı sınıfa gittiğini bilmez. arkadaşım da bana her görüştüğümüzde kocasından yakınır. "benimle şöyle ilgilenmiyor, böyle kavga ettik, bana bağırdı, şöyle küfretti" diye. genelde burada verdiğim tavsiye "memnun değilsen boşa." olur

ama onun huyunu biliyorum, bana konuşur konuşur, iki gün sonra "aşk<3" diye albümler paylaşır kocası ve çocuğuyla. ondan ben de "bir uzmana görünün terapi alın" diye gayet "Sex and the City" tadında öneriler sunuyorum mecburen. üç gün önce eşi şiddet uygulamış hem de oğlunun gözü önünde. ben de dayanamadım artık "bu adamın daha ne yapması lazım, oğlunun gözünün önünde sana vurmuş, çocuğunu dövmesini mi bekliyorsun" diye çıkıştım. bu da "haklısın, boşayacağım, zaten oğlum olmasa bir dakika bile durmazdım" falan diye salladı bol keseden, meğer benim gazımı almış sadece. az önce konuştuk facebooktan konuşma aynen şu: (A: arkadaş M: marilyn)

A: X'in durumuna yorum yapmışsın, kaç aylık oldu bebek, cinsiyeti belli mi?
M: evet, oğlan olacakmış. baby shower'da spiderman kostümü giydireceğim yeğenime.
A: evet ya çok sevimli oluyorlar. yaş da geçti geçiyor, ben de bir tane daha istiyorum.
bu arada 3 -4 dakikalık bir sessizlik var.
A: orada mısın?
M: sen boşanmayacak mıydın, ne çocuğu?
A: ya canım ben sana söylemeyi unuttum, biz konuştuk, çok özür diledi, çok pişman. ben de bir şans daha vereyim dedim.
M: anladım, yalnız bir daha bu tartışmalarınızı çocuğun gözü önünde yapmayın, o olan biteni anlayacak yaşta, kötü etkilenir.
A: haklısın ama K (koca kişisi) bazen biraz duygusuz ve saçma davranabiliyor daha bu sabah bana..... (burada özel bir şey anlatıyor, ona bağırmasıyla ilgili) dedi
M: A.... bana bir daha lütfen anlatma, sen anlatıp rahatlıyorsun ama ben senin için üzülüyorum, o yüzden lütfen evindeki sorunun senin evinde kalsın, bana yansıtma.

bunu yazdıktan sonra cevap gelmedi. sonra annesini aramış ağlayarak anlatmış bana çok kızmış ve kırılmış, annesi de annemi aramış marilyn niye böyle yaptı diye, canını sıkmış kadının. ben de tekrar mesaj attım

M: bir daha benimle bir sorunun olduğunda annen aracılığıyla annemle değil benimle hallet, annemin arkasına saklanmayacak kadar büyüdüm
yazdım, yine cevap yok. beklemiyorum da zaten. ben onu çıkarmadım ama sanırım sabaha kadar onu beni facebook listesinden çıkarır.
böylece bir arkadaşlığımın daha sonuna geldim. eğer beklediğim gibi olur da facebook listesinden çıkarırsa zaten arkadaşlık biter ama çıkarmazsa da sanırım ben bu arkadaşlıkla ilgili tüm sabrımı tükettim.

çünkü bun olaylardan bağımsız olarak aramızda bazı problemler var. benim her seferinde iyi niyetle yaklaşmaya çalıştığım ama onun her seferinde kendi yaşanmamışlıkları yüzünden benden intikam almaya çalıştığı şeyler.
dediğim gibi evli ve bir oğlu var, çok seviyorum. o kendine evli ve çocuklu bir hayatı seçti, çocuk kısmı mükemmel olsa da evlilik kısmında şansı pek yaver gitmedi, sanırım boşanmış olmayı gururuna yediremiyor. ilk evliliğini 19-20 yaşında yaptı 21 yaşında 2. kez evlenip çocuk sahibi oldu. 2 yıllık meslek yüksekokulunu kazanmıştı, bitiremeden ilk evliliğini yaptı. şimdi çalışmıyor.
ben üniversite mezunuyum ve 29 yaşında bekar ve çocuksuz olmamı pek çok kez "yüzüme vurdu" tırnak içine aldım çünkü ben yüzüme vurulmuş gibi hissetmiyorum. tek bir kez öyle hissettim. arada yorum yaparken bahsederim "sözlüm" diye. bilindik ailelerin tanıştığı yüzüklerin takıldığı bir sözlü değildi. uzun süreli bir erkek arkadaş ve onun doğum günü hediyesi olan bir tek taş. ama olmadı biz ayrıldık. "arkadaşım" bunu bana kendi 2 hafta önce yine bir kavga sonrası kocasıyla barışınca "keşke sen de S ile evlenseydin de insanın aşık olduğu insanla evlenmesinin nasıl bir şey olduğunu bilseydin" diye hatırlattı.

ben bugüne kadar hep onun tarafından bakmaya çalıştım, maddi açından iyi ama çocuk sevgisi açısından kötü bir ailede yetişmiş biri bir çeşit tatmin oluyor, aslında beni seviyor (ki sevdiğini cidden düşünüyorum, biz birbirimizin ilk arkadaşıyız) diye avuttum kendimi ama sevginin yetmediği noktaya geldik sanırım.

derdim var da çözümü de belli, sizin kafanızı ve gözünüzü ağrıttım, kusura bakmayın. ben bu arkadaşımla artık arkadaş değilim sanırım. genellikle bu tip sürekli ilişkiyi aşağı doğru esneten insanları arkadaş olarak hayatımda istemem ama dediğim gibi ilk arkadaşım. açıkçası ben geri adım atmamaya kararlıyım. çünkü o noktaya geldim. benim son durağım burasıydı ama bu Orhun Kitabelerinden hallice yazının amacı şu; o benimle iletişime geçmeye çalışırsa ne yapayım, benim içim eskisi gibi yakın olmayı almaz çünkü 2 haftadır artık eminim ki biz yakın falan değilmişiz ama ipleri koparmak çok mu dik bir karar?

Not: okurken baygınlık geçirenler hastane faturalarını yollayabilirler.:KK14:

Ben olsam ne yapardim.
1. Ciddi ve kesin olarak: artik bana evdeki sorunlarinizi anlatma. Alti cizerek sama belirtiyorm.. gibi bi konusma.
2. Ve eski gunlerin hatrina, ki seni sevdigini deger verdigini dusunuyorsun arkdasinin, bu yaptigin anneme soylemen yanj. hosuma gitmedi diyip muhabbete devam etmek. Ama tabi bu muhabbet eskisi kadr guzel olmaz benim icin. Soguk davranirim.
Ama kusmemde galiba.
Egerki hatasini anladiysa gecerli bu tabi.

konunu ilk okuduğumda aynen sapsik58 sapsik58 'in yazdıkları geldi aklıma
<ben olsam, hiç adım atmam, eğer o adım atarsa çok net olarak onun evlilikle ilgili sorunlarının beni çok üzdüğünü, aramızda gerginlik olmasına sebep olduğunu vs vs anlatarak bir daha kesinlikle bunları benimle paylaşmamasını söyler, eski günlerin ve uzun süreli arkadaşlığımız hatrına onun hayatımın bir köşesinde "kendi istediği kadar ve kendi istediği ölçüde" durmasına izin verirdim. arkadaşlığımızı tekrar canlandırmaya çalışmaz, samimiyetimizi minimumda kabul ederdim>
yazacaktım...

ama sonra, şu anda sahip olduğu çocuğu ve doğurmak istediği çocuğu düşündüm
çocuklar benim çok zayıf noktam
ne surette olursa olsun, elimden hiçbirşey gelmiyorsa ve çocukların mutsuz olduğuna şahit olacaksam, duyacaksam, hissedeceksem (annelerini şiddete uğrarken görmek gibi) bencil davranırım diye düşündüm, o arkadaşımı hayatımdan çıkarırım...

aslinda problem cozumunu kabul etmedigi ozelini paylasmasi ile baslamis. yakin arkadas dahi olsa es ile yasanan bazi durumlar esler arasinda kalmali. insanin ozeli olmali. sizinle ilgili duruma gelirsek, bence bu arkadasiniz sizi guzin abla niyetine kullanmis. esi ile kotuyken siz iyi olmusunuz barisinca verdiginiz bosanma fikri ile kotu arkadas gorulmusunuz.evlilik yapmadiginiz icin kiskandiginiz falan bile dusunulmus olabilir ama bazilari sunu bilmez ' evlenmek maharet degildir,onemli olan evliligi kuralina uygun surdurebilmektir ' kolayliklar diliyorum
bence de öyle gibi. teşekkür ederim.

Hastane faturasi degilde tekel bayiine abone oldum bacim kafam bi milyon oldu tavrini koy gitsin yada bi sisede sana aciyim rahatlarsin:KK53:
benim de sigara paketi bitti vallaha.
hesap benden

konunu ilk okuduğumda aynen sapsik58 sapsik58 'in yazdıkları geldi aklıma
<ben olsam, hiç adım atmam, eğer o adım atarsa çok net olarak onun evlilikle ilgili sorunlarının beni çok üzdüğünü, aramızda gerginlik olmasına sebep olduğunu vs vs anlatarak bir daha kesinlikle bunları benimle paylaşmamasını söyler, eski günlerin ve uzun süreli arkadaşlığımız hatrına onun hayatımın bir köşesinde "kendi istediği kadar ve kendi istediği ölçüde" durmasına izin verirdim. arkadaşlığımızı tekrar canlandırmaya çalışmaz, samimiyetimizi minimumda kabul ederdim>
yazacaktım...

ama sonra, şu anda sahip olduğu çocuğu ve doğurmak istediği çocuğu düşündüm
çocuklar benim çok zayıf noktam
ne surette olursa olsun, elimden hiçbirşey gelmiyorsa ve çocukların mutsuz olduğuna şahit olacaksam, duyacaksam, hissedeceksem (annelerini şiddete uğrarken görmek gibi) bencil davranırım diye düşündüm, o arkadaşımı hayatımdan çıkarırım...
ben o gece o çocuğu düşünmekten uyuyamadım, bir de annesine nasıl düşkün. aklı çıkmıştır çocuğun ama işte onunla anlayışlarımız farklı.
zaten bundan sonra asla eskisi gibi davranmam mümkün değil, olayı ailelere kadar yaydı, bir kez uzaklaştık artık, çocuk değiliz, küsüp küsüp barışalım. yetişkin kadınlarız belirli bir mesafe lazım en iyi halde bile.

:KK14:Durumu çok güzel analiz etmişsin
Esprili anlatış tarzına bayıldım
:-)
Bi arkadaşlığın daha sonuna geldik demişsin yaa güldüm baya ben de böyle derim
Uzun süreli arkadaşlık,bir de arada anneler felan var çat diye senle iletişimimi kesiyorum demeyeceksin,arayıp sorma zamana yay,o ararsa normal konuş samimi davranma ama kaba da olma,zamanla aramaları azalıp bitecektir
Hayırlı olsuun :KK14:

Ah marilyn monroe marilyn monroe yazdiklarin o kadar tanidik geldi ki. Farkli sekillerini ben yasadim. Soyle karsilikli bi kahve icesim geldi seninle. Ben iletisimi kestim. Cunku esini saldi uzerime. Sende durum farkli. Anneler de gorusuyor sanirim. Mesafeli kal bundan sonra. O yazmadikca yazma arama sorma etme. O yazarsa da politik ol. Yuvarlak cevaplarla gecistir olaylari. Bazilarina durustluk yaramiyor.

:KK14:Durumu çok güzel analiz etmişsin
Esprili anlatış tarzına bayıldım
:-)
Bi arkadaşlığın daha sonuna geldik demişsin yaa güldüm baya ben de böyle derim
Uzun süreli arkadaşlık,bir de arada anneler felan var çat diye senle iletişimimi kesiyorum demeyeceksin,arayıp sorma zamana yay,o ararsa normal konuş samimi davranma ama kaba da olma,zamanla aramaları azalıp bitecektir
Hayırlı olsuun :KK14:
facebooktan silinmişim. hiç şaşırtmadı beni, bekliyordum zaten. hatta bu kadar geç kalmasına şaşırdım.
iyi de oldu. benim yerime kararı o aldı. bundan sonra kafam rahat.
hayır mı şer mi bilmiyorum, açıkçası umursamıyorum da. bitti gitti.

Ah marilyn monroe marilyn monroe yazdiklarin o kadar tanidik geldi ki. Farkli sekillerini ben yasadim. Soyle karsilikli bi kahve icesim geldi seninle. Ben iletisimi kestim. Cunku esini saldi uzerime. Sende durum farkli. Anneler de gorusuyor sanirim. Mesafeli kal bundan sonra. O yazmadikca yazma arama sorma etme. O yazarsa da politik ol. Yuvarlak cevaplarla gecistir olaylari. Bazilarina durustluk yaramiyor.
içelim mismo kahve yok bira verelim :KK50:
benim arkadaşımın eşi de hakkımda ahlaksız demiş bir süre önce bundan dolayı da aileler pek sıcak değil zaten. facebooktan silmiş. bundan sonra geri dönüş yaparsa da yerimde yeller eser zaten
.

facebooktan silinmişim. hiç şaşırtmadı beni, bekliyordum zaten. hatta bu kadar geç kalmasına şaşırdım.
iyi de oldu. benim yerime kararı o aldı. bundan sonra kafam rahat.
hayır mı şer mi bilmiyorum, açıkçası umursamıyorum da. bitti gitti.

bence de bu iyi oldu marilyn, kararı o vermiş oldu

içelim mismo kahve yok bira verelim :KK50:
benim arkadaşımın eşi de hakkımda ahlaksız demiş bir süre önce bundan dolayı da aileler pek sıcak değil zaten. facebooktan silmiş. bundan sonra geri dönüş yaparsa da yerimde yeller eser zaten
.

ben de gelebilir miyim yaw? :KK75:

yani öyle şeyler anlatıyor ki duygusuz dinlemek imkansız. örneğin bundan bir sene kadar önce kocası göğün dibi delinmiş gibi yağmur yağarken koymuş bunu kapının önüne evden de çıkmıyorum, çocuğu da vermiyorum s.... git ne yaparsan yap
şimdi böyle bir şeyi ben nasıl sinirlenmeden dinleyeyim? ki bunun benzeri binlerce şey var.
hasta olur kız annesi şehir dışında "ara ananı da g.... gezdireceğine gelsin seni doktora götürsün bütün gün .t gibi koşturuyorum zaten 3 kuruş paraya bir de seni mi taşıyacağım" falan.
böyle bir adamla evli kalmakta ısrar ediyor.

en sinirlendiğim anneme aksettirmesi oldu. ben biraz ana kuzusuyumdur. en küçük çocuk olduğumdan yalan yok şımarık büyütüldüm biraz. annem de babam da ablam da çok üzerime düştü, 9 yaş var ablamla aramızda, annem 35 babam 40 yaşındaymış doğduğumda haliyle biraz tekne kazıntısı durumu oldu bende. annem de babam da yaşlı insanlar, birinin yüksek tansiyonu birinin kalbi falan var, şehirden kaçmışlar stres yüzünden sahil kasabasında yaşıyorlar. bunlar kalkmış anneme kadar telefon ediyorlar.
yahu 30 yaşındayım ben, benimle halletsene sorunun neyse. anneme şikayet edince korkup masanın altına mı saklanacağım yoksa annem kulağımı mı çekecek?
babam zaten öfkelenmiş, babama kalsa şimdiye kadar bitmeliydi bu arkadaşlık, eşinin benim hakkında ahlaksız dediği artık nasıl gittiyse(?) kulağına gitmiş, zaten oradan gıcık onlara.
annemler benim yanımda olur da ailesi beni suçlu çıkarır eminim ama ailesinin ailemle bağları bir süre önce koptu zaten çok bir problem olmaz yani benim kötü çıkmam.
ben zaten kavga ettik diye facebooktan, rehberden falan silmem, ben aramam sormam, istemiyorsa o silebilir ki bence silecektir de ben biraz tanıdıysam bu hırsla bağları tamamen koparacaktır. bugüne kadar pek yanılmadım onun hakkında umarım bu kez yanıltır.
aynı benim arkadaşımın yaşadıklarına benziyor...birde şiddet de vardı off neler neler ama bir saatten sonra gördüm ki böyle gelmiş gidecek...artık çekirdek kola eşliğinde dinliyordum :)
kendisine saygısı yoktu ben daha fazla ne yapabilirdim...?
arkadaşın da buna izin verdiği için malesef ki yapabileceğin pek bir şey yok...
ya dert dinlemeye devam ya da uzaklaştır....
kararını ona göre ver bu sefer...o bu hayatı böyle deneyimlemek istiyor...

kadının yanlışlarını ve kusura bakma aptallıgına doymamasını yazmakla bitiremem... o kısmı geciyorum o yuzden.

fakat senin de bence hataların olmuş,
mesela en basta asıl düsündügün ve dogru olduguna inandıgın seyleri arkadaslıgını kaybetme pahasına neden hic soylemedin, neden uzun suredir hep poh pohladın, onun bdv'deki bazı üyeler gibi konu acıp önce kocasına sövüp sonra da canım kocişime kimse laf söyleyemez sacmalıklarına neden seyirci kaldın? bu sorular ve türevlerini kendine de sormussundur muhtemelen.
bosanmayacagını bildigin icin psikolog tavsiye etmissin, tamam,
ama 2.cocuktan bahsettiginde lafını esirgemeyip böye bir cumlenin saglıklı bir aklın ürünü olamayacagını da anlatman daha iyi olurdu bence,
esinden darp görmeyi kanıksadıgı bir hayatın icinde cocuklarını da kendi eziyetine maruz bıraktıgını vs gerekirse en agır sözlerle anlatsaydın keske. o noktadan sonra gorusmeyi kesiyorsa da kendi bilir.
ayrıca anneni aramasına vs bosuna sinirlenmissin, oyle birinden tam da beklenilecek davranıs bu, kendi sorunlarını çözmeye gücü olsaydı ve yüzlesmekten kacmasaydı önce cocugu icin cabalardı.

konuyu okurken düşündügüm tek şey o cocuk oldu...
o yuzden de arkadasınla küs, bir daha yüzüne bakma diyemeyecegim cünkü uygulamasa dahi ona mantıklı bir sekilde yol gosterecek kisiler de cevresinde sayılıdır muhtemelen.
bugun söylediklerini yapmaya korkabilir, sacmalayabilir fakat yarın aynılarını tekrarladıgında "evet lan, ben neden bu pis herifi cekiyorum ki, marilyn yalnız yasıyor ama mutlu... demek ki bu hayatın sonu degil, ben de yapabilirim" diyebilir,
belki benim bu yazdıgım o kadın icin imkansız bir cumle ama zamanın ne gosterecegini bilemeyiz,
hatta bu dogrultuda seni kıskanıyorsa dahi kötü düsünmem, belki ornek teskil edersin, yasadıgı sorunların üstünü kapatmak yerine benim neyim eksik? diyerek tüm o sacmalıklardan sıyrılmasına vesile olursun.

facebooktan sildigini yazmıssın... zaten baglarınız kopmus artık.
fakat olur da geri donerse arkadaslıgınız icin, kendin icin veya onun şahsı icin ne yapabilirim diye düsünme cok, diyecegin her olumlu veya olumsuz cümle cocuk icin olsun... zaten dinler ise kendisini de kurtarmıs olur.

X