Boşanmış bir adamla ciddi düşünmek ?

Merhaba. Bu sitede hayat evlilik tecrübesiyle doğru nasihatlerde bulunacak çok ablam olduğuna inanıyorum. Ben 25 yaşındayım, okulu bitirdim eczacıyım. Mesleğim falan elimde, bu yönlerden sıkıntım yok çok şükür ki. Daha önce sadece tek bir sevgilim oldu, o da 7 ay sürdü.

Şimdi uzun zaman sonra gerçekten sevdiğim biri var. Biz tanışalı 1 seneye yakın oldu. 31 yaşında, işinde gücünde, efendi, çalışkan biri. Daha önce 26 yaşında evlenmiş ve iki sene sonra 28 yaşında boşanmış. Çocuğu yok. Boşanma nedeni eski karısının geçmişinin başına bela olması. Karısının madde bağımlısı eski sevgilisi, sürekli arayıp rahatsız ediyormuş ve en sonunda evlerini 10 kişi ile basıp bunu dövmüşler. Yani karısını korumak istediği için.... Yoğun bakımda 3 gün yatmış hatta. Sonra da hem ailesi hem kendisi kadına yol vermişler işte. Bu olayların doğruluğundan eminim çünkü onun annesi ile benim annem çocukluk arkadaşı. Uzun uzuuun dertleşirlerdi, ben o zaman kendisini tanımıyorken annesi bu olayları, gelinini nasıl kovduğunu, oğlunun psikolojisini falan anlatırdı anneme.

Şimdi bu adam beni seviyor, biliyorum. Evlilikten soğumasına rağmen benimle ciddi düşündüğünü de adım gibi biliyorum. Ben daha önce hiç evlenmedim ve ilişki konusunda da toyum. Benimleyken eski karısını düşünür mü? Ben ilklerimi onunla yaşayacakken onun için hiçbir anlam ifade etmez miyim? Dile getirmese bile kıyaslama yapar mı? Benimle yatarken eski karısını düşündüğü olur mu gibi tonla takıntılı düşünce geçiyor aklımdan. Aslında boşanması benim için hiiiç sorun değil, millet bekarken neler neler yapıyor, bu sadece resmiyete dönmüş hali ama ben onun kalbinden tamamen eski karısının silindiğinden emin olamam diye korkuyorum. Travmatik bir şekilde boşandılar çünkü, bir erkek böyle bir durumda soğur mu kalbine mi gömer yoksa bilemiyorum. Yorumlarınızı bekliyorum :KK43:
Kendin gibi birini bul

Konu sahibi siz her ne kadar bekarlar neler neler yapıyor deseniz de karşınızdaki kişinin evlenip boşanmış olmasını içinize sindirememişsiniz.
Annelerin arkadaş olması sebebiyle her ayrıntıya vakıf olmanız da iyi değil bana kalırsa. Geçmiş bir şekilde önünüze gelir.
Yaşınız genc, bu tereddütleri yaşamayacağınız birileri çıkar karşınıza.

Boşanma sebepleri çok saçma, karısının hiçbir suçu yokken adam hem dayak yemiş hem boşanmış, demek ki ailesinin ağzına bakan sünepe bi tip, ailesi boşan demiş boşanmış.
Geçmişten birileri rahatsız ediyosa suç duyurusunda bulunmuşlar mı? Burası Türkiye en berbat kadın bile evlense evli kadına kolay kolay kimse bulaşmaz, namus diye adam öldürülen bi ülke burası. Evli barkı kadının evi basılacak kocası dövülcek falan çok abes geldi bana.
Ayrıca gelinini sağda solda anlatan kadınla işin iş olur senin nelerine bin katarda anlatır böylesi. 25 yaşında kendi dengini bul. Ben boşanıpta eski karım çok iyi ben bi haltlar yedim diyen erkek duymadım daha, nedense hepsinin eski karısı sorunlu

iyy ne sacma fikirleriniz ya. benim de hayatima giren ilk (hatta ikinci hatta ucuncu..) kisi degil evleneceğim kisi. tutup da niye kiyas yapayim? ne cirkin seyler.

kaldi ki kaynana adayiniz komsu komsu gezip gelinini nasil kovdugunu ballandiran bir kadin. huylu huyundan vaz gecmez. sizin açiginizi bulunca da baska komsulara carsaf eder.
bilin de alin
Ya bide kızın suçu mu eskisinin gelip taşkınlık çıkartması, sanki evliyken aldatmış gibi kovduk demeler falan, bence çok tehlikeli bi kadın bu kayınvalide.

Kayınvalideyi bilmem ama eğer gerçekse karısının geçmiş meselelerinden dolayı evi basılıp dayak yiyen adam gayet de bu sebeple bosanır, neden boşanmasın?
İnsan ya ölür ya öldürülür böyle olaylarda. Canını seçmiş olması adam suçlu yapmaz bana göre.
Savcılığa suç duyurusu yapsaydı. Kaldıki öyle 10 kişi evi basmış dayak atmış kısmına hiç inanmadım. Evlenmiş kadın 2 yıl sonra mı eski sevgili peşlerine düşüyor. Bana anasının sözünden çıkmayan biri gibi geldi

Bir de şu var, kızın geçmişi karanlık görünmesine rağmen sevgiliniz bilerek evlenmiş. Herkes bu durumda eş olarak kabul etmez. Yani ne kadar sevdiyse artık.. dediğiniz gibi severek ayrılmış olabilir. Bir de ayrılma sebebi olarak gösterilen olay çok inandırıcı değil. Sizin yaşınızda olsam böyle bir adamı tercih etmezdim i.

Merhaba. Bu sitede hayat evlilik tecrübesiyle doğru nasihatlerde bulunacak çok ablam olduğuna inanıyorum. Ben 25 yaşındayım, okulu bitirdim eczacıyım. Mesleğim falan elimde, bu yönlerden sıkıntım yok çok şükür ki. Daha önce sadece tek bir sevgilim oldu, o da 7 ay sürdü.

Şimdi uzun zaman sonra gerçekten sevdiğim biri var. Biz tanışalı 1 seneye yakın oldu. 31 yaşında, işinde gücünde, efendi, çalışkan biri. Daha önce 26 yaşında evlenmiş ve iki sene sonra 28 yaşında boşanmış. Çocuğu yok. Boşanma nedeni eski karısının geçmişinin başına bela olması. Karısının madde bağımlısı eski sevgilisi, sürekli arayıp rahatsız ediyormuş ve en sonunda evlerini 10 kişi ile basıp bunu dövmüşler. Yani karısını korumak istediği için.... Yoğun bakımda 3 gün yatmış hatta. Sonra da hem ailesi hem kendisi kadına yol vermişler işte. Bu olayların doğruluğundan eminim çünkü onun annesi ile benim annem çocukluk arkadaşı. Uzun uzuuun dertleşirlerdi, ben o zaman kendisini tanımıyorken annesi bu olayları, gelinini nasıl kovduğunu, oğlunun psikolojisini falan anlatırdı anneme.

Şimdi bu adam beni seviyor, biliyorum. Evlilikten soğumasına rağmen benimle ciddi düşündüğünü de adım gibi biliyorum. Ben daha önce hiç evlenmedim ve ilişki konusunda da toyum. Benimleyken eski karısını düşünür mü? Ben ilklerimi onunla yaşayacakken onun için hiçbir anlam ifade etmez miyim? Dile getirmese bile kıyaslama yapar mı? Benimle yatarken eski karısını düşündüğü olur mu gibi tonla takıntılı düşünce geçiyor aklımdan. Aslında boşanması benim için hiiiç sorun değil, millet bekarken neler neler yapıyor, bu sadece resmiyete dönmüş hali ama ben onun kalbinden tamamen eski karısının silindiğinden emin olamam diye korkuyorum. Travmatik bir şekilde boşandılar çünkü, bir erkek böyle bir durumda soğur mu kalbine mi gömer yoksa bilemiyorum. Yorumlarınızı bekliyorum :KK43:
Bu denli takıntılı düşüncelerim varken ,elimde kapı gibi de sağlam meslek 25 yaşında çıtır halimle bu maceraya atılmam.

Boşanma nedeni eski karısının geçmişinin başına bela olması. Karısının madde bağımlısı eski sevgilisi, sürekli arayıp rahatsız ediyormuş ve en sonunda evlerini 10 kişi ile basıp bunu dövmüşler. Yani karısını korumak istediği için.... Yoğun bakımda 3 gün yatmış hatta. Sonra da hem ailesi hem kendisi kadına yol vermişler işte. Bu olayların doğruluğundan eminim çünkü onun annesi ile benim annem çocukluk arkadaşı.
Ee çocukluk arkadaşı olunca otomatik doğru mu söylemiş oluyor? Forumda biraz dolaşırsanız boşandığı karısının arkasından iyi konuşanı göremezsiniz. Ama annesi istemediği için, annesinin sözünden çıkamadığı için evini ailesini dağıtan tonla karaktersiz var. Ailesi kadına yol vermiş ne demek? Bu bile almak isteyen için bir ders. Karı koca kendi arasında çözmeye çalışır, çözemiyorsa da boşanır. 10 kişi ev basmış dövmüş, yoğun bakımda yatmış, nerede bunun raporu tutanağı polis mahkeme kaydı, sistemden girip baktınız mı? Adam hastanelik olmuşsa hastane polisi muhakkak soruşturmuştur. Sorun bakalım, görmek istiyorum deyin. Dayak yemiş olabilir de acaba nedeni doğru mu?

Annelerimizin haberi yok kısmına da ayrı gülümsedim kusura bakmayın. Sizin annenizin haberinin olmadığı doğrudur da karşı tarafın annesi biliyordur, hatta oğlunun aklına o sokmuştur, kadın bizzat olayın merkezinde yönetici konumda. Daha iyisini mi bulacaksın, eczacı kızı kaçırmayalım, hem ailesini de tanıyoruz... Kulağımla duymuş gibiyim.

Boşanmış erkekler sorunludur genellemesi yanlış. Kadın evliliğini bitirmek istemez erkekte sorun olmasaydı düşüncesi, anne babalarımızın dönemi ile son bulmuş durumda. Yıllarca aktif olarak boşanma davalarına baktım. Bu düşüncelerimi bizzat deneyimlerim sayesinde edindim.
Benleyken eski karısını düşünür mü düşüncen kıskançlıktan başka bir şey değil. Bu şekilde mutlu bir evlilik yapamazsın o adamla.
Her şeyin ilkini onunma yaşayacağım ama o daha önce yaşamış düşüncen de yine kıskançlıktan. Yine mutlu olamazsın böyle düşünürken. Sen kendin gibi daha önce hiç evlenmemiş biriyle evlenmelisin. Boşanırsın yoksa. Adım kadar eminim.

Korktuğun nokta o kadar saçma ki eczacı olduğuna inanamadım. Millet neler yaşıyormuş ya! Eee o yaşadığı anı unutamayan da olabilir. Atıyorum bu adam belki ilk aşkını hiç unutmadi senle yatarken onu düşünecek belki. Takıla takıla bunlara mı takıldın? Takılacağin noktaları soyleyim sana. Öncelikle e devlet şifresini verecek mi sana. Verdi diyelim ondan uyapa bak bakalım boşanma nasıl olmuş boşanma kararı nedir? Borcu harcı nafakasi nelerdir? Mesleği var mı yok mu? Yanına yakışır mı? Belki de kadın bunun kirli hayatından bıkıp boşandı ne malum?

İster evlenin ister evlenmeyin siz bilirsiniz, ama konuyu okuduğumda kendinizi kandırmaya zorluyorsunuz gibi geldi bana. Adamın eğitim seviyesinden hiç söz etmemişsiniz. Eğitim seviyeleriniz denk değilse ilerde sıkıntı olma ihtimali çok yüksek. Birde eski eşi için 3 gün yoğun bakımda kalması bana hiç normal gelmiyor.

Burda daha öncede bahsettim bir erkek arkadaşım dünya iyisidir. Evliyken tüp bebekle 2 kızları oldu, karısı başka adama kaçtı. Baba tek başına 10.cu senesi adam evlenmiyor bile kızlarına çok düşkün. Ben ve eşim harici ne adamın ailesi, ne çevre, ne çocukların bundan haberi var.

Şimdi bu adam yeniden evlenecek olsa muhtemel yeni eşe bu mevzuyu demez, ama suç benimde diyemez, suçlu değil çünkü. Kızlarının selameti açısından susunca erkek boşandıysa suçu vardır mi olacak?

Bunun kadını erkeği yok. Ahlaksızlık, karaktersizlik, geçimsizlik her cinste mevcut.

Elbet kendisi suçlu olup, karısını suçlayan erkekler var ama bir o kadarda suçlu kadın mevcut.

Boşanmış erkekle bekar erkek asla aynı değildir.

Neden mi?

Boşanmış erkek eski ilişkisi olan kadını anlatır kıyaslar.

Bekar erkek eski sevgilisini öyle kolay anlatamaz hayırdır dersin fazla anlatırsa.

Boşanmış erkek nişan düğün eşya borçlarına batmıştır. Bir daha bu kadar yükün altına giremez. Düğünde yakınları takı takmaz ( haliyle her düğüne gram çeyrek mi takacaklar ya da ailesi bilezik az takar :) )

Bekar erkek haliyle böyle değildir.

O yüzden bekarlar neler yapıyor fln deme resmiyet ayrı şey.

Sokakta suç potansiyeli olan suç işleyip yakalanmayan bisürü insan var, bir de yakalanıp ceza evine giren bisürü insan var. Cezaevinde olan birine aman millet çok mu masum diyoruz aynı hesap.

Hayatın gerçekleri son olarak Tr de kadınların son çaresi boşanmak oluyor bu konuda çok yıpratıcı süreçler yaşanıyor. ( kadın kötüyse de iyiyse de)

Kötü kadını boşadı o kadın sana musallat olur bir de. Burda eski eşi ciddi ilişki yapınca ya da evlenince musallat olan bisürü üye konusu var.

Bu kadar sorunlu bi ilişkiye bekarsan hiç girme.

Zaten son çare buraya konu açmak memnun olsan konu açmazdın. Vazgeç bu adamdan.

25 yaşında eczacı pırıl pırıl bir gençsin sakın bu adama ve annesine inanma lütfen geç git önüne bak dengin değil! Senin ilk evliliğin olacak o yaşamış düğün dernek nişan seninle aynı heyacanı yaşayabilir mi hiç duran başını derde bağlama eski kadında yada onun takıntılısında belki hala senelerce sürecek kin olacak içlerinde işler daha sarma saracak hem senin hem seni senelerce okutmuş büyütmüş ailenin hayalleri emekleri var bu kötülüğü kendine yapma

X