Doğuma Hazırlık ares ismi

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Bence sırf dikkat çekmek adına konulmuş isimler!!
Kendi adıma çok yanlış buluyorum.
Türk çocuğun isminin Yunan mitolojisinden olması oldukça saçma!!!!!
Sanki Türk ismi kalmadı da yunanların ismine kaldık :dilcikar:
Hem ne bu böyle Tanrı isimleri ateş tanrısıymış,güneş tanrısıymış.:umursamaz:
Tövbe yarabbim ya hayatta çocuğuma bu isimleri koymam... lmaz:

Sırf değişiklik olsun diye çocuğuna acayip isim koyanlara da Allah akıl fikir versin diyorum :Saruboceq:

Ya şimdi birşey diyecem gülben diyecek kızacak ben ares ismini köpeğime vermeyi düşünüyordum türk ismi bitmişte savaş tanrısına mı kalmış oldu ya marsta savaş tanrısı onu koysun yok yok aşk tanrısı eros olsun bence.

bilmiyorum ne kadar dogru ama bir arkadasimin akarabasi cocuguna ezra ismi koymus cocuk ne emiyomus ne uyuyomus hep agliyomus sonra doktora goturmusler doktor bisey yok demis eve gelmisler bakmislarki olacak gibi degil hocaya goturmusler hocada ismini degistirin ezra ismi yahudi ismiymis cocuk bu isimden dolayi yapiyolarmis sonra ismini rabia olarak degismislerde rahat etmisler...

ne kadar dogru bilmiyorum gercekden ama cocugunuza verilen isim cok onemli anlaminada dikkat etmelisiniz...isimleriyle yasasinlar insallah butun bebislerimizi...

Köpek ismi kapsamında düşünme bence.Efe diye de köpek biliyorum, Hamza isminde de kaydirigubbakcemile3
Ben Ares koymam,
Ali koycam..
Son Osmanlı Yandım ALİ misali zemuszemusopuyorumnanaktan

aman gülben duymasın:icecream:

BEN ARES İSMİNDEN NEFRETT ETTİMM YAAAAAAAA
NEDEMEK YUNAN TANRISI.klava:klava:klava:klava:
1. tanrı diye saçma sapan bişey yoktuurrrrrr..klava:klava: ALLAH VARDIRR!!!
2. ben bir müslüman olarak öyle bir ismi çocuğuma aslaaaaaaaaaaaaaaaaa vermemlmaz:lmaz:lmaz:lmaz:lmaz:lmaz:hem neden vereyimkii.benim koyacağım izim anlamı güsel olmalı
ares:yunan tanrısıııı pehhhhhhhhhhhh sevmedim saçmaaaaaaaa buldumm:umursamaz::umursamaz::umursamaz::umursamaz::umursamaz::umursamaz::umursamaz:
güney güsel yanınada kuzey olsa olurmuştuubuyrunnnnnnnnnbuyrunnnnnnnnnbuyrunnnnnnnnn

ne ares,ne de güney koymazdım..
sevmedim..
ama tabi ki anne babanın seçimi,kendileri böyle tercih etmişler..
allah tüm bebeklere sağlıklı,uzun ömürler versin inşallah..

Hacı ,hocayla dertler ,hastalıklar çözülseydi...Çocuğun kim bilir ne sıkıntısı vardı ? İsmine yorulması çok abes olmuş.:1closedeyes:
İster Yunan olsun,ister Türk ...Sığınılan tek varlık Tanrı'dır ,Allah'tır.Adlandırılış şekli teferruattır.Tanrı kelimesi saçma sapan değildir bu noktada.

Arkadaşım tanrı diye bişeyy yokk :1no2::1no2::1no2::1no2::1no2:ben saçma sapan buluyorum.burdaki çogu arkadaşta eminim öyle düşünüyordur.tanrı yerine ALLAH,RAB,YARABBİ Gibi güzel sıfatlar söylemiiz daha doğru..!!!buyrunnnnnnnnnbuyrunnnnnnnnn buyrunnnnnnnnn buyrunnnnnnnnn buyrunnnnnnnnn

haci hocaninda faydasi var canim dunya dua ustune kurulu ...
tabiki cocugun baska sikintisida olabilir orasini bilemiycem onemli olan burda cocuga verilen isimleri oyle degisik olsun diye abiduk kubiduk isimler konmamasi...

Tanrı diye bir şey elbette var.Burada bile annesi ya da babası yabancı olan üyeler var.Bunu da düşünmek lazım.:umursamaz:

haci hocaninda faydasi var canim dunya dua ustune kurulu ...
tabiki cocugun baska sikintisida olabilir orasini bilemiycem onemli olan burda cocuga verilen isimleri oyle degisik olsun diye abiduk kubiduk isimler konmamasi...
Hacıdan ,hocadan medet umup ancak çocuk ismi değiştirilir.Herkesin hayat görüşü farklı işte.Kimine göre olaağan bir durum.Bana göre abes.
Abudik gubidik olabilir ,ama size göre...Onlar beğenmiş,uygun görmüş ki koymuşlar.
Sıradan isimler yerine farklı isimler koymayı tercih ederim ben.Farklı olmayı seviyorum belki de ondandır.zemuszemus

ortak gorusumuzun ayni oldugu yer goruslerin farkli olabilecegi o zamanda SAYGI duymakdan baska bisey gelmez elden nede olsa herkes farkli....yerimseniben

ATLAT ,ares,güneyve hatta pasifik,okyanus koyarr yakındaa :roflol::roflol:
Gülben ablam şu googleda ares ismini bir arama yapsada şu yazdıklarımızı okusan .Vahh vahh:roflol::roflol:

yoo bence hiç abes olmamış, isimlerin insanlar üzerinde etkileri vardır, isterseniz bunu bi araştırın, bakın en yakın kendimden örnek vereyim, bebeğimin ismi yusuf eymen, hz. yusuf gibi güzel olsun ahlaklı olsun diye koydum bu ismi, sülalemizde hiçkimsede yok bu isim, eymen de çok kutlu çok uğurlu demek ve ayrıca da peygamberimizin dadısı ümmü eymenin oğlunun ismi, eymen bir savaşta şehit edilmiş, bebeğim çok güzel bir bebek, rabbim nazarlardan korusun, kendi çocuğum olduu içi n sölemiyorum, ne zaman sokağa çıksak saldırıya uğruyoruz resmen, dr kontrollerine gidiyoruz, kadınlar kendi bebeklerini bırakıp benim bebeğimle ilgilenmeye başlıyolar, öyle ki rahatsızlık verceek kadar çok fazla ilgi var üzerimizde, eymen de uğurlu demek demiştim, bebeğimiz bize uğur getirdi, o doğduktan sonra lojmanda oturmaya hak kazandık mesela, ne kadar inanırsınız bilemem ama isimlerin insanlar üzerindeki etkisi bi gerçek,

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…