Doğuma Hazırlık ares ismi

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....

Bence de..Bize göre anlamsız ama onlara göre anlamlı...Ben olsam Atlas ismi sorulsa koyardım..Ares ismini değil aklımda daha önceden tasarladığım ismi koymayı düşünüyorum..Melek kızımın adı Ada ve melek oğlumun da adı Ege idi..

Çerkes isimleri hoşuma gidiyor ama bazılarını söylemesi zor..Yani belki koyabilirim dedim ama koymayacağım...Kızım olursa Naz veya Alagül ,oğlum olursa da Çınar olucak inşallah..:Saruboceq:

Köpekler canlı değil mi?Mesela köpeğinin ismi de Efe vb. olanlar var.Şimdi adı Efe olan insanoğulları n'apsın?

Arkadaşın sorusuna cevap vermek için katılımda bulunacaksınız buyrun yazın, ama yok polimik yaratıp konuyu farklı yerlere çekmek için yazarsanız konunun kapanmasına neden olacaksınız.
Bir çok kez uyarıda bulunan arkadaşlarım olmuş dikkate alınmamış,konu sorumlusu olarak bende uyarımı yapayım,sonra demedi demeyin.
Sevgiler

ares ismi çok havalı olmuşş sanki yabancı bi ismi çağrıştırıyo alex gibi :dilcikar:
güney daha yerli ama daha sıradan kalmışş bari o da şöyle sosyetik bi isim olsaymış
zaten bu ünlüler ahmet mehmet koymuyolarr atlas matlas gibi abidik kubidik isim arıyolar
ama güney ismi çok sıradan olmuşş hayrett yanii şaşırdımmm :1shok:

Ares ismini komşumuz koymuştu kızına,Gülben oğluna koymuş.
Anlamı sorduğuumda dini bir açıklama getirmişti.
Ares'in dini bir anlamı da var yani,zira o ismi koyan insanlar çok dindardı.

Bildiğim kadarıyla ares diye hiçbirşey yok dinimizde..araf suresi var ona yakın..aras var ama oda nehir ismi..

Aresi iyi bilirim kaydirigubbakcemile3
playstationda "God of war" adlı oyunda baya çarpışmışımdır kendisiyle :roflol: o yüzdende hiç sevmem rüyalarıma bile girmişliği vardır ateşten saç ve sakallarıyla :sinifsinif:

Dini olarak anlamını bulamadım ama Osmanlıca da hayranlık anlamına gelen bir kelimeymiş ayrıca da aries den koç burcu anlamına geliyormuş...

ares ismi bencede hiç olmamış.değişik isimlerden yanayım fakat anlamıda hoş olmalı.kuran-ı kerimde o kadar güzel isimler geçiyorki bence araştırın.ama eymen ismi gerçekten çok hoşuma gitti anlamıda öyle.bir oğlum olursa kesinlikle eymen koyucam başınada tabiki kayınpederim ve babamın adı Hüseyin olacak.yani Hüseyin Eymen.

Ares ismi . evet anlamını ne olduğunu gayet iyi biliyoruz . bir yunanlı olsaydım gurula çocuğuma koyardım belki bu mitolojık ismi. ama benim ne inancımla nede kültürümle uzaktan yakından alakası olmayan bir ismi koymak istemem çocuğuma .Bu kişinin kendi tercihidir ama şöyle kendi tarihimize biraz dalarsak bundan çok daha anlamlı ve güzel isimleri bulmakta mümkün .
ayrıca biliyorumki anlamı çok güzel olan ve çok değişik çerkes isimleride mevcut.zira merakımdan sözlüğü vardı elimde:)

Ben peygamber isimleri koymayı da doğru bulmuyorum...Sadece içimden geçen bir şeydi..Dip not geçeyim dedim...Saygılar herkese...

ares ismi konulabilir.. saygı duyarım.. gerçi anlamının savaş tanrısı olması hoş olmamış... barış tanrısı "athena" koysaymış daha iyi..
ben de ahmet , mehmet gibi klasik isimlerden çok nadir rastlanan isimleri beğeniyorum , ancak anlamı da alengirli olmayacak tabiki.. bi de kulağa hoş gelmesi çok önemli... bazen anlamı güzel olup ta kulağa hoş gelmeyen isimler oluyor.. şimdi aklıma gelmediği için örnek veremicem... :)

Ben peygamber isimleri koymayı da doğru bulmuyorum...Sadece içimden geçen bir şeydi..Dip not geçeyim dedim...Saygılar herkese...

ben de doğru bulmuyorum.. aile büyüklerinin ismini koymayı da doğru bulmuyorum.. bi isim bi çocuğa özgü olmalı.. anne-baba oturup en iyisini düşünmeli,içi nasıl rahat ediyorsa onu koymalı.. çocuk onların başkasının adını ne diye koyarlar hiç anlamam..

Ben Atlas ismini çok beğenmiştim... Ama bu ares pek olmamış....
Yani bana bir anlam ifade etmiyor.. Evet biliyorum Ares Yunan mtolojisinde Savaş tanrısıdır hatta Mars olarak da ilinir, ama bana anlam ifade etmiyor... Ayrıca anlamı kötü.. çocuğumu savaşla bütünleştirmek istemezdim açıkçası...
Atlas koyabilirim ama Ares ve Güney olmaz.. Sevmedim...
ıleride oğlum olursa Umut Barış yada Özgür istiyorum... Kızım olursa Deniz olmasını isterim...

Ama isim koymak anne babanın insiyatifinde bize de isimleriyle büyüsünler demek düşer...

ben bugün mustafa erdoğanın ropörtajını izledim
dedi ki
anadoluyu en çok tutan anadolunun tarafında olan iki tanrı var
biri troya biri de ares o nedenle ares koydum dedi
güney ismini de eşim koydu dedi

ben de asla bu adı koymazdım çocuğuma. farklı olmak için yapılmış bence.ayrıca lütfen güney ismini koyanlar veya koymayı düşünenler yanlış anlamasın(ki bence de çok güzel) ama güney ismini de yılmaz güney yüzünden koyduklarını düşünüyorum,popüler solculuk yapmak adına.böyle şeylere çok başvuruyor erdoğan ailesi maalesef.halbuki yanından bile geçmezler.:umursamaz:

ılla mitolojik bir isim olacaksa neden Savaş Tanrısı?
Barış istiyoruz diyoruz, bebeleri daha doğarken savaş adıyla anıyoruz...

AresmisssşakkıdıPehhhşakkıdıgülbendende anca böyle antika isim çıkarşakkıdıOkur yazdıklarımı inşallahhşakkıdı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…