Doğuma Hazırlık ares ismi

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Doğu yörelerimizde bazan insanlar izledikleri dizilerden etkilenip isim koyuyorlarmış biliyormuydunuz...Bir sürü Elizabeth,Pemıla ,Klara var oralarda demişlerdi..:roflol: :roflol:

Ares çok saçma bence
çocuğa güzel anlamlı isim koymak anne babanın görevidir.
insan ismiyle yaşar
uydurma bir tanrı ismi olması bambaşka bir olay bunun yanında anlamı daha da kötü

o da neymiş öyle: ares.:umursamaz:
Uzaylı ismi gibi farklı olcaz diye garip olmuşlar haberleri yok elaleme güldürsünler kendilerini de çocuğa
da ilerde sen nerden geldin marstan mı dşye sorarlar artıkzemuszemus

Çocukta der Anam babam Seradan etkilenip tersini bana isim diye komuşlar
Bakıyoruz SERA tersten ARES :icecream:
yunan şeysiymiş demiyorlarki seranın tersini bebemize isim ettik

delikafadulden delikafadulden delikafadulden

herkezin fikrine düsüncesine sonsuz saygim var
9ay karninda tasimis dünyaya getirmis
ortak karar verip bu isimleri koymuslar
ama ben 3ününkinide sahsen begenmedim
fakat zevkler ve renkler tartisilmaz

Doğu yörelerimizde bazan insanlar izledikleri dizilerden etkilenip isim koyuyorlarmış biliyormuydunuz...Bir sürü Elizabeth,Pemıla ,Klara var oralarda demişlerdi..:roflol: :roflol:

Evet aynı şekilde adı Pemila olan tanıdığım var ve teyzesi pembe dizden etkilenip koymuş :)))
Bir de adı İzabel konmak üzere olup ipten dönen ama yıllarca İzabel olarak çağırılan başka bir tanıdığım da var sırnaşık şey

isim konusunda malesef bende yorum yapamıyorum..saygı duyuyorum..
bende alya konusunda inat etmiştim aile büyükleri daha farklı isimlerle gelmişlerdi.ama çocuk benim çocuğum istediğim ismi koyucam demiştim..
o yüzden başkası içinde fikir beyan edemem..
beğenilmiş koyulmuş..

Ada ve Ege ismini koyanlar da Yunanlılara jest olsun diye mi koyuyorlardır sizce ?? :bbo:

nası yani?bizim adalarımız yok mu?(heybeli ada,bozcaada,büyükada,cunda adası vs...)ada kelimesi ve ada denilen coğrafi yapı yunanlılara mı ait sadece,ya da ege denizi bizim ege bölgemize sınırı olan bi deniz değilde,sadece yunanistana ait bi denizde bizim mi haberimiz yok???anlayamadım..!!!!
bebekler onların,kararda onların tabii,saygı duyarım,ama ben koymazdım.:umursamaz:

Öldürülen teröristlerden ŞEHİT diye bahseden bi aileden ne beklenirdi ki??? Ares miş..İlla bi marjinallik olucak hayatlarında..onların neye hizmet ettiği belli..nefret ediyorum o aileden...

arkadaşlar konu çok değişmiş arkadaş siz olsanız koyarmıydıınız demiş,hemen onlar beğenip koymuş bize ne denmiş,elbetteki kime ne ama konu siz olsaydınız bu ismi verirmiydiniz çocuğunuza:?
cevabıma gelince sakın yanlış anlaşılmasın ama size yeminle söyleyim ben bu ismi hep köpek ismi olarak duydum(saygısızlık değil amacım ama valla öyle duydum ben..
ben olsaydımda koymazdım

Konuyu açan arkadaş önce siz bu konuda ne düşünüyorsunuz diye yazmış..arkasından da bu ismi çocuğa koyarmısınız diye devam etmiş..ben ilk sorusuna cevap verdim ve cevabım ikinci soruyada yanıt verdi otomatikman..konunun biyere gittiği yok yani..

canım sana değil benim cevabım zaten..
senin yazdığını görmemiştim bile ben cevap verirken..
bazı arkadaşlar bize ne onlar beğenip koymuşlar felan demişte ben onlara ithafen yazdım
...

En az atlas kadar kötü bi isim bence :dilcikar:
Küçücük bi bebeğe savaş tanrısı gibi garip anlamlı bi isim koymanın ne gibi bi mantığı var ki :bbo:
Güney hadi neyse iyi hoş ama -tatlicadiarzu-
Neyse beğenmiş koymuş ne diyelim hayırlı olsun fisfisfis

Arkadaşım çok güzel anlatmış.Aynen katılıyorum.İsimleri koyarken anlamlarını da düşünmek lazım.Bu çocuk hep böyle kalmayacak ve bir gün büyüyecek.Ve eminim ismi konusunda hep başı ağrıyacak.Ben kendi adıma kendi çocuğuma böyle bir isim koymayı tercih etmezdim.Ama onlar ünlü ve her fırsatta kendi reklamlarını bir şekilde yapıyorlar işte. :1no2:

Kod:
ıkizlerine Ares ve Güney isimlerini verdiklerini söyleyen Erdoğan, “Bebekler 7 ay bir haftalık dünyaya geldi. Gülben normal doğum yapmayı çok istiyordu ama ikiz olduğu için sezeryanle doğum yapmak zorunda kaldı. ıkiz olunca sezeryan olması normal. Güney daha sarışın, Ares daha esmer. Ares, sahneye koyduğum Troya’da Anadolu’ya yardım eden güçlü bir tanrı. Güney’i de annesi istedi” dedi.
alıntı

Böyle bir açıklamaları var...Bu arada ben Atlas ismini çok beğenmiştim..Okyanus kadar derin gibi bir çağrışım yapıyor bende..Çok sık rastlanan bir isim olmaması da hoş..Yani çocuğum olsa koyardım Atlas ismini...opuyorumnanaktan

bademcigim benim de eşim çerkez ve çerkez isimlerini ben de cok begeniyorum ama ileride cocugumuz olursa esim koymak istemiyor.. zaten dikkat edersen bi tek kız isimleri cok hos, erkek isimleri biraz zor, degil mi sence de?

ares e de gelince.. bence soylemi biraz zor bir isim.. ben de lisede cok mitoloji ve epik okumustum cok tanınan bir isimdir ama ileride sıkıntı verecek bir isim herkes aras la karıstıracak bence..

bu arada herkes kendi dilinde dininde isim koysun muhabbeti sahsen beni cok geriyor..
yani genel anlamda bir kural yok bence , kulagina hos gelmistir anlamını bilmeden bile koyabilirsin..
dikkat ederseniz bir suru isim de cennet bahcesi, cennet tokmagı yok o , yok bu şu diye konuyor ama asıl anlamı baska cıkıyor.. dolayısıyla kulaga guzel gelen bir isim secip bir de anlamı kotu degilse konulabilir .. tabi bunlar benim dusuncem..

Değişik olucak yada kimsede olmayacak diye böyle abidik gubidik bir ismi oğluma vermezdim..
Zaten zrrn arkadaşımızda ne kadar da güzel anlatmış,ismin ne anlamda olduğunu ki bunları okuduktan sonra kattiyen böyle bir isim vermezdim.:bbo:
Yunan mitolojisinde bahsi geçen tanrı Ares maalesef annesi ve babası zeus tarafından dahi sevilmeyen, durduk yere kafa kesebilen, yaramaz herifin tekidir...

evet savaş tanrısıdır fakat herşey için adam öldürebilen psikoloji bozuk bir tipdir yani kendisi bir savaş nedenidir. karakter olarak bu denli zayıf bir şahsın ismini çocuğumun taşımasını asla istemezdim...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…