ARALIKLI ORUC+DÜŞÜK KARBONHİDRATLI BESLENME

Merhabalar bir aydan fazladır hastaydım öksürüyordum o arada misafir falanda geldi gitti.O arada dikkat etmedim iki kilo aldım.Balgamı atsın diye bal pekmez vsde yedim.Şimdi yeniden şekersiz ekmeksiz bir hayata başladım.Aldığım o iki kiloyu verdim.Sabah haşlanmış yumurta ,peynir ,zeytin ,yeşil biber, domates yedim.Aralarda da bol bol çay ve su içtim.Akşama sote et,yoğurtlu brokoli salatası var.
Çok geçmiş olsun. Balgam için Zühre Ana diye bir markanın sekersiz kozalak macununu aliyorum, gerçekten çok iyi geliyor. Kışın bağışıklığı da arttiriyor. Annem diyabet hastası olduğu için, bal/pekmez hiç kullanmıyoruz.

Misafir gelince veya misafirlige gidince, gezi turlarinda bizim de biraz sapmalarımız olabiliyor. Sonra kaldığımız yerden aynen devam edip toparliyoruz.
Eminim sen de toparlarsin...😉

Sağlıklı, huzurlu, güzel güne merhaba...♥️

Geçtiğimiz haftadan bugüne kadar, sağlıklı beslenme ve spordan çok şükür fire vermedim.
Üç gün 45-50 dk kadar ağırlıklı tüm vücut antrenmanı+ esneme, 6 gün 30 dakika eliptik bisiklet, 4 gün de akşamları 30-35 dk yürüyüş...

Eliptik; üst bacak, baldır, kol, karın kaslarına gercekten etkili...Fazla kilolarla mucadelemde yürüyüş ve eliptik can dostum oldular, gördüğünüz gibi hala da oyleler...🤗 Yaparım, bikmam sıkılmam, gayretliyimdir diyen herkes eliptik bisiklet alsın ve evinin baş köşesine koysun.😍

Ağırlıklı antrenmanlar da bambaşka bir şey. Şıpır şıpır ter damlatirken, kaslardaki tatlı tatlı yanmalar harika. 💪

Spor elbette çok faydalı amaaa temiz beslenme olmadan olmaz. 😉

Eklentiler

• IMG_20240703_123018_294.jpg
    IMG_20240703_123018_294.jpg
    116,4 KB · Görüntüleme: 37
Sağlıklı, huzurlu, güzel güne merhaba...♥️

Geçtiğimiz haftadan bugüne kadar, sağlıklı beslenme ve spordan çok şükür fire vermedim.
Üç gün 45-50 dk kadar ağırlıklı tüm vücut antrenmanı+ esneme, 6 gün 30 dakika eliptik bisiklet, 4 gün de akşamları 30-35 dk yürüyüş...

Eliptik; üst bacak, baldır, kol, karın kaslarına gercekten etkili...Fazla kilolarla mucadelemde yürüyüş ve eliptik can dostum oldular, gördüğünüz gibi hala da oyleler...🤗 Yaparım, bikmam sıkılmam, gayretliyimdir diyen herkes eliptik bisiklet alsın ve evinin baş köşesine koysun.😍

Ağırlıklı antrenmanlar da bambaşka bir şey. Şıpır şıpır ter damlatirken, kaslardaki tatlı tatlı yanmalar harika. 💪

Spor elbette çok faydalı amaaa temiz beslenme olmadan olmaz. 😉
Günaydın canım merhaba😍
maşallah harikasın yine

Ben daha tam toparlayamadım fazla yürüyemiyorum nefesim daralıyor.İşe yürüyerek giderdim şimdi ona bile otobüsle gidiyorum.Şimdilik temiz beslenme ile ilerliyorum.Eskidende sağlıklı yerdim ama porsiyonlarım kocamandı.Şimdi az birşeyle doyuyorum.Doktor insülün direnci için ilaç başlattı.Onun etkisi olabilir.

Mayıstan beri bir hastanenin diyet bölümüne gidiyorum.Her ay kilo tartımı oluyor.Şimdilik 7 kilo verdim.Diyetisyene gitmeden öncede bir üç kilo vermiştim .Toplamda 10 kilo oldu.İşyerinde arkadaşlarım gözüme incelmiş geliyorsun diyorlar .

Misafir geldiğinde, bayramlarda, tatillerde kaçamaklarım oldu şimdiye kadar.Tura gideceğim.İnşallah evdeki sistemi aynen devam ettiririm.En ufak kaçamak yapsam kilo olarak dönüyor.Yeniden başlamak istemiyorum .Bu sefer dikkat edeceğim.

Hedefim her ay 3 kilo vermek.Yavaş yavaş ama sene sonunda ciddi bir ağırlıktan kurtulmak

Günaydın canım merhaba😍
maşallah harikasın yine

Ben daha tam toparlayamadım fazla yürüyemiyorum nefesim daralıyor.İşe yürüyerek giderdim şimdi ona bile otobüsle gidiyorum.Şimdilik temiz beslenme ile ilerliyorum.Eskidende sağlıklı yerdim ama porsiyonlarım kocamandı.Şimdi az birşeyle doyuyorum.Doktor insülün direnci için ilaç başlattı.Onun etkisi olabilir.

Mayıstan beri bir hastanenin diyet bölümüne gidiyorum.Her ay kilo tartımı oluyor.Şimdilik 7 kilo verdim.Diyetisyene gitmeden öncede bir üç kilo vermiştim .Toplamda 10 kilo oldu.İşyerinde arkadaşlarım gözüme incelmiş geliyorsun diyorlar .

Misafir geldiğinde, bayramlarda, tatillerde kaçamaklarım oldu şimdiye kadar.Tura gideceğim.İnşallah evdeki sistemi aynen devam ettiririm.En ufak kaçamak yapsam kilo olarak dönüyor.Yeniden başlamak istemiyorum .Bu sefer dikkat edeceğim.

Hedefim her ay 3 kilo vermek.Yavaş yavaş ama sene sonunda ciddi bir ağırlıktan kurtulmak
Gayet iyi gidiyorsun canım.👍

Bizim de 24 Eylül'de tur gezimiz, 5 Ekim'de de devremülk tatilimiz olacak. Turda saatler oynayabiliyor, yerel yemekleri tatmak istiyorsun vsvs. Mesela ilk öğün çok erken saatte olabiliyor, ikinci öğün geç. Bazen de çok özel yerel yemeklerle öğle yemeği olabiliyor. Yine de bir şekilde ayarlıyorum. Spor tabi ki kalıyor, onun yerine bol bol adım oluyor.

Devremülk tatilinde hiç sıkıntı yok, kendimiz pişiriyoruz. Evdeki düzen aynen devam ediyor. Sporda eliptik yerine yüzme oluyor. Yürüyüş için ortam çok müsait. Dumbel yerine de theraband götürerek işi kotarabilirim. 😍

Çok da dert etmeye gerek yok. Hayatın akışından keyif de alınmalı. 😉

Elbette keyif alacağım diye de homini gırtlak yapmam, yapamam. Emeklerime, mideme acırım. 😀 Yani DENGE şart.

Bizim de 24 Eylül'de tur gezimiz, 5 Ekim'de de devremülk tatilimiz olacak. Turda saatler oynayabiliyor, yerel yemekleri tatmak istiyorsun vsvs. Mesela ilk öğün çok erken saatte olabiliyor, ikinci öğün geç. Bazen de çok özel yerel yemeklerle öğle yemeği olabiliyor. Yine de bir şekilde ayarlıyorum. Spor tabi ki kalıyor, onun yerine bol bol adım oluyor.

Devremülk tatilinde hiç sıkıntı yok, kendimiz pişiriyoruz. Evdeki düzen aynen devam ediyor. Sporda eliptik yerine yüzme oluyor. Yürüyüş için ortam çok müsait. Dumbel yerine de theraband götürerek işi kotarabilirim. 😍

Elbette keyif alacağım diye de homini gırtlak yapmam, yapamam. Emeklerime, mideme acırım. 😀 Yani DENGE şart.
Aynen dediğin gibi turda saatler oynadı yerel tatları tamak istiyorsun.Benim gitiğim yer Datça ,Marmaris ve Akyaka bölgesiydi.Gitmişken Datçanın bademle meşhur ürünlerini denedim.Bir daha kimbilir ne zaman gelirim dedim denemeye karar verdim.

İkinciside tekne turları vardı .Normalde öğlen yemeği yemiyorum ben ama orada herkes yemek yerken tek kalmak istemedim bende yemek söyledim.Otel yarım pansiyondu sabah ve akşam hiç ekmek yemedim kahvaltılarımı her zamanki yaptım.Şu an giittiğim kilodayım sayılır.Kaldığım yerden devam.Sabah iki yumurta biraz zeytin ve peynir yedim.Evde sebze kalmamış onlardan yoktu ama caımda istemedi.Akşam çorba ile hafif birşeyler yemeyi düşünüyorum .

Senden sonra devremülk olayı iyice kafama yattı.Daha öncedende devremülkten bi bahsetmiştin.Devremülkte kafana göre takılıyorsun güzel oluyor.Yazın misafir derdide olmuyor.Gerçekten kendin için tatil yapıyorsun.Yazlık olsa hazır yazlık var diye herkes arar kalayım diye rahatsız eder.

Tatil diye bi salıverdinmi ipin ucu kaçıveiyor ondan sonra tut tutabilirsen.En iyisi dediğin gibi çokta kasmadan yerel yiyeceklerin tadına bakmak ama homini gırtlak kontroldende çıkmamak

Senden sonra devremülk olayı iyice kafama yattı.Daha öncedende devremülkten bi bahsetmiştin.Devremülkte kafana göre takılıyorsun güzel oluyor.Yazın misafir derdide olmuyor.Gerçekten kendin için tatil yapıyorsun.Yazlık olsa hazır yazlık var diye herkes arar kalayım diye rahatsız eder.

Tatil diye bi salıverdinmi ipin ucu kaçıveiyor ondan sonra tut tutabilirsen.En iyisi dediğin gibi çokta kasmadan yerel yiyeceklerin tadına bakmak ama homini gırtlak kontroldende çıkmamak
Güre'de üç hafta Mayıs, iki hafta da Ekim ayında devrelerimiz var. Hem kaz dağları, hem deniz havası, keyifli ve sakin geçiyor. Darısı başınıza canım. Yazlık işine bir girdik, dört senede dediğin sebeplerden çıktık. 🥴

Tatilde de olunsa toparlanmasi zor olmayacak şekilde kontrollü olmakta fayda var. Abartmadiktan sonra, dönünce yola koymasi kolay oluyor. Sağlıklı ve fit olmanın da elbet bir bedeli var. 🙃

Merhabalar...🙋

Geçtigimiz h.sonu cuma gününden itibaren yatılı misafirim vardı. Üç gün boyunca spor yapamadim. Bol bol yeğen kuzusu sevdim, peşlerinden kosturdum. O da spor sayılır. 😍Beslenmede sıkıntı olmadı. Pazar sabahı da yaptırdığımız cantiktan planlı olarak yedim. Tek öğün yaparak o günü kapadım.

Pazartesi gününden itibaren de rutinime döndüm şükür.
Salı-Persembe-Pazar dumbel ile tüm vücut egzersiz, öğlen gibi 30 dk eliptik, ağırlık çalışmadığım akşamlar da yürüyüş. 💪👊

Sağlıklı beslenmeyi, bolca spor yapmayi nasip eden Allah'a şükürler olsun. 🤗

Sağlıklı ve huzurlu bir haftaya merhaba...🥰

Bu hafta spor programımı yeniden düzenledim.

PAZARTESİ:

Yürüyüş, ağırlık.

SALI:

Eliptik, yürüyüş

ÇARŞAMBA:

Yürüyüş, ağırlık

PERSEMBE:

Eliptik, yürüyüş

CUMA:

Eliptik, yürüyüş

CUMARTESİ:

Yürüyüş, ağırlık

PAZAR:

Dinlenme günü

Elbette program dışına cikabiliyorum. Hastalık vs gibi durumlar dışında sapmalar olsa da, gün içerisinde 40 dk hareket etmeyi kendime sart koştum.

İnsan hep aynı motivasyona da sahip olmayabiliyor. Nihayetinde makine değiliz. Önemli olan disiplin...👊💪

Bugün 6 km'lik bir yürüyüşle haftaya başladım. 🏃

Aralıklı oruç ve düşük karbonhidratlı beslenmeye de aynen devam...🙃 O artık yaşam tarzımız oldu.

Eklentiler

• Screenshot_20240909-095053.jpg
    Screenshot_20240909-095053.jpg
    55 KB · Görüntüleme: 21
Haftanın ilk ogununu de paylaşayım. 🙃

Menemenin omletimsi versiyonundan bir parça daha var, findiklardan on adet yedim, zeytinlerden de beşi yeterli oldu.

Kahvaltı sonrası kahvenin yanında da bir adet hurma yedim.

İkinci öğüne kadar su, soda, yeşil çay içerim.

NOT: Okuyanlar ve bu beslenme tarzını benimseyenler, denemek isteyenler ve sağlıkla kilo vermek isteyenler için küçük ama çok faydalı bir detay paylaşayım.

Yediklerinizi takip ettiğiniz bir programiniz mutlaka olsun. Kalori saymayın ama karbonhidrat sayın. Aldığınız karbonhidrat miktarını 100 Gr civarında, protein ve sağlıklı yağları ise hedef kilonuz miktarında tutmaya çalışın. Hedef kilonuz 60 ise, 60 Gr yağ ve 60 Gr protein gibi...
Karbonhidratı zamanla 50 Gr altına cekebilirseniz, özellikle karın bölgesinden hızlı bir incelmeyi görebilirsiniz.

Kolay gelsin hanımlar...🥰

Eklentiler

• IMG_20240909_104617_409.jpg
    IMG_20240909_104617_409.jpg
    135,1 KB · Görüntüleme: 21
günaydınlar sabah hastanede muayanem vardı.Doktor kan tahili istedi istedi bende ne olur ne olmaz diye yemek yememiştim.hastaneden sonra işe gittim.Yanımda peynir zeytin ve domatesten oluşan bir kahvaltı getirmiştim onu yedim.Akşam belli değil.

günaydınlar sabah hastanede muayanem vardı.Doktor kan tahili istedi istedi bende ne olur ne olmaz diye yemek yememiştim.hastaneden sonra işe gittim.Yanımda peynir zeytin ve domatesten oluşan bir kahvaltı getirmiştim onu yedim.Akşam belli değil.
Bir gün gecikmeli de olsa günaydın. 🌸
Ben de 6 km'lik sabah yürüyüşümü yaptım. Duşumu aldım, biraz dinlendim, evi toparlamaya başladım, sonra da ilk öğün hazırlıkları başlar...

Dün bir aile dostumuzun 35 yaşındaki oğlu kalp krizinden vefat etti. Geride gencecik eşini, iki küçük yavrusunu bıraktı. Ananın babanın yüreğine düşen ateş apayrı...
Damarlar kötü beslenme ve sigaradan tıkanmış. Çok fazla abur cubur ve kırmızı et yiyormus. Çok çok üzüldüm. Mekanı cennet olsun, geride kalanlara Rabbim sabırlar versin. Amin...

Eklentiler

• Screenshot_20240913-085429.jpg
    Screenshot_20240913-085429.jpg
    53,6 KB · Görüntüleme: 11
Bir gün gecikmeli de olsa günaydın. 🌸
Ben de 6 km'lik sabah yürüyüşümü yaptım. Duşumu aldım, biraz dinlendim, evi toparlamaya başladım, sonra da ilk öğün hazırlıkları başlar...

Dün bir aile dostumuzun 35 yaşındaki oğlu kalp krizinden vefat etti. Geride gencecik eşini, iki küçük yavrusunu bıraktı. Ananın babanın yüreğine düşen ateş apayrı...
Damarlar kötü beslenme ve sigaradan tıkanmış. Çok fazla abur cubur ve kırmızı et yiyormus. Çok çok üzüldüm. Mekanı cennet olsun, geride kalanlara Rabbim sabırlar versin. Amin...
Günaydın cantorun

çok üzüldüm Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun .35 yaş nedir ki daha gencecik ailesine sabır diliyorum.

Günaydın, sağlık ve huzurla İnşallah...🌸

Geçtiğimiz haftayı hem beslenme, hem spor acisindan planladigim gibi geçirdim.
Hafta boyunca adım ortalamam da 16.200 civarı. 🏃 Bugün de yürüyüşle haftayı açtım. 👊

Önümüzdeki hafta salı günü turla y.disina gideceğiz. 6 gün kadar sadece bol bol adım olur. Bu hafta ne yaptıysam kâr. 🙃

Haftayı iki kere fırın ve ızgarada balık, bir kere hindi sote, bir kere haşlama dana, nohut yemeği ve sebze yemekleri yiyerek kapattık. İlk ogunlerimiz zaten klasik. 🙃 Konumu biraz incelerseniz görebilirsiniz.

Tura gittiğimizde de her zamanki gibi abartmadan yerel yemeklerini tabi ki yeriz.

Kilo vermek, zinde ve sağlıklı olmak için, kontrollü yemek ve terlemek şart...
Başka yolu yok. 🤷

Eklentiler

• Screenshot_20240916-081547.jpg
    Screenshot_20240916-081547.jpg
    53,7 KB · Görüntüleme: 9
Günaydın

Sabah 6.30 da yürüyüşe çıktım 8 de eve geldim.İşte yemek için kahvaltı ve filtre hahve hazırladım.Saat 10 gibi kahvaltımı yaptım.Kahvaltıda yumurta peynir zeytin salatalık domates ceviz vardı.Akşam yemeği 18 de olur haşlanmış tavuk salata var.

Son düzenleme:
Günaydın

Sabah 6.30 da yürüyüşe çıktım 8 de eve geldim.İşte yemek için kahvaltı ve filtre hahve hazırladım.Saat 10 gibi kahvaltımı yaptım.Kahvaltıda yumurta peynir zeytin salatalık domates ceviz vardı.Akşam yemeği 18 de olur haşlanmış tavuk salata var.
Yolda olman harika. Bir gün hedefine ulaşıp, burada paylaşacağına eminim...🤗

Bugünkü ikinci öğünüm. Palamut ekşilisi, ilk defa yaptım çok beğendik. Biz maydonozu yanında daha bol miktarda yemeyi tercih ettik. Yağın tamamını z.yagi olarak koydum. 1/2 çay bardağı değil, 1 çay bardağı. Palamut seviyorsanız kesinlikle tavsiye ederim...
Bugulamadan çok daha hafif ve kokusuz. 😋

Eklentiler

• IMG_20240918_171532_073.jpg
    IMG_20240918_171532_073.jpg
    126,6 KB · Görüntüleme: 14
Son düzenleme:
Günaydınlar💐
Bugün sabah yedide çıktım yürüyüşe sekizde eve geldim.Bir duş alıp kahvaltı yapıp işe gittim.Kahvaltıda lor peynirli yumurta domates biber salatalık vardı.Bir çay içtim birde işe filtre kahve yapıp getirdim.Haftaya çarşamba hastanede tartı günüm var.Ayda bir gidiyorum.Bu ayda inşallah bir üç dörtkilo veririm.Toplamda 14 kilo oldu diyetisyene başlayalı 11 kilo verdim.Ancak yolum daha uzun .Vermem gereken çok kilo var.

Yolda olman harika. Bir gün hedefine ulaşıp, burada paylaşacağına eminim...🤗
Çok teşekkür ederim.Canım sayende🥰

Seni örnek aldım.Çok imreniyordum bende yürüyüş yapmak istiyorum diyordum.Aylardır sabah yürüyüşlerine başlasam diyordum.Kilodan çok sağlığım için istiyorum.İnşallah devamı gelecek

Çok teşekkür ederim.Canım sayende🥰

Seni örnek aldım.Çok imreniyordum bende yürüyüş yapmak istiyorum diyordum.Aylardır sabah yürüyüşlerine başlasam diyordum.Kilodan çok sağlığım için istiyorum.İnşallah devamı gelecek
Estagfirullah. Okuduklarimiz, gorduklerimiz, tanistiklarimiz, ogrendiklerimiz vesile olabilir ama, basari kendimize ait. Yeniden tebrik ederim seni...

Ayrica saglik en guzel motivasyon kaynağı. Ben de geçen ay check-up gibi kapsamlı testler yaptırdım. Her şey çok çok iyi çıktı. Gerçekten de " ne yersek o'yuz." Egzersizler de çok iyi geliyor. Yürüyüş dışında ufak ufak ağırlık çalışmalarına da baslayabilirsin. Hem kilo kontrolüne,hem de kas-kemik sağlığına çok faydalı...

Sistem oturunca tıkır tıkır işliyor. 🙃

X