Aralık Ayı Gebelik Planlayanlar 👶🤰

Tamam canım çok sağol. Dediğin gibi bende doktor doktor geziyorum. Sonuçta tedbirli olmak gerekiyor ama bir yanımda Allah ne zaman nasip ederse o zaman olacak beklemekle ben engel olmuş olmuyorum henüz Allah nasip etmemiş oluyor. Bekle denmesi benim moralimi bozmaktan başka bir işe yaramıyor 😔
Sen bi dediğim doktorlara git bence onlar işin uzmanı artık özellere güvenim kalmadı benim,uzmanların dili sivri oluyor ama en azından güven veriyorlar 🙏

ne ararsan var bende. işin garibi bikaç aydır böyle. Farklı olarak gögüs ağrısı da eklendi. Sabah test yapıcam. bat yarın gibi duruyor çıkmazsa adet de gelmezse perşembe yapıcam
Kızlar aranızda yumurtlama dönemini bitirmiş olup herhangi bir belirti yaşayan var mı ? Lütfen herkes ara ara yazsın şu belirtim var diye ben kendimi dinlemek istemiyorum sizde de benzer belirtilerin olup olmaması hepimizi rahatlatacaktır 🤲

Belirti var mıydı canım
yumurtlama gününden itibaren gögüs agrım dolgunlugum oldu kasık ağrılarım oldu

şuan belirtilerim ; aşırı sivilcelendim çene bölgesi özellikle çok fena , gögüslerim dolgun ve ağrıyor cok hassas ucları vs
kasık agrılarım var

tüm belirtiler adet belirtileri ile birebir aynı.. adet olacakmıs gibi sadece tek fark arada bel'e vuruyor ağrı normalde hic bel ağrısı bilmem arada iğne batıyor nadiren

Adetime 3 gün var henüz

Kızlar aranızda yumurtlama dönemini bitirmiş olup herhangi bir belirti yaşayan var mı ? Lütfen herkes ara ara yazsın şu belirtim var diye ben kendimi dinlemek istemiyorum sizde de benzer belirtilerin olup olmaması hepimizi rahatlatacaktır 🤲
benim yumurtlama dönemi bitti yüzümde biraz pütürlük var küçük sivilce cıktı ama adetime yakın hep bi kac tane sivilcem cıkar başkada belirtim yok adete 8 gün var daha cuma günü evde test yapmayı düşünüyorum bakalım kac aydır çift cizgi göremedim bu ay olsun artık 🙏😍

İki doktora gittim ikisi de bekle daha erken diyor 😔 biri kistin tümör hemen almalıyız diğeri kistin çikolata kisti sakın dokundurma yumurtalığına daha boyutu küçük diyor. Kendimi zar zor toplamıştım, bu bebek denemeleri bile bana yaşam isteği vermişti.ne yapıcam bilmiyorum boşlukta asılıyım sanki
Canım çok geçmiş olsun Allahım sağlık versin sabırlı olmak biliyorum çok zordur ama elden başka bir şey gelmiyor bazen. Sen yeter ki iyi ol geçecek bugünler. İstersen başka bir doktora daha git doçent falan iyice araştır yüreğine ferahlık versin Allahım

kızlarr benimde bat yarın 3 gündür adet olucak gibi kasık ağrısı var yüzde yüz olurum ya bugun ya yarın bende bu ay bu gruptayım çok büyük ihtimalle bu ay ayın 24 ünde yıldönümümüz 1 yıl olucak dua edin bu aralık ayında olsun hem bize hediye olsun hemde eşime sürpriz 7 aydır olmuyor ama içimde ki umut aralık ayına geçti bazen hiç olmuycak gini geliyor ama nefes aldığımız sürece hep bir umut var

Bebeğim bir tane en dandiğinden de olsa çubuk ateşölçeri alıyorsun. Her sabah uyandıgında ayağın yere değmeden aynı saatte dilaltından ölçüp uygulamaya kaydediyorsun. Yumurtlama öncesi ateşin daha düşük yum sonrası daha yüksek çıkar. Program sana otomatik yumurtlama gününü söylüyor. Ama sen belirtilerini de günü gününe girmelisin. her belirtini. program olarak da femometer(Türkçe), Fertility(ingilizce) programlar var. İkisi de güzel.
Adet döngünden sonra atıyorum ateşlerin 36.2,36.3 falan çıkıyorya, yumurtlamadan bir gün önce ateş bir miktar yükselir ve yumurtladıgın gün ateş düşer. Ateş düşmeden önce sıkça ilişki tavsiye ederim ben ne kdr çok o kadar etkili :) Sonra adetin yaklaşınca eğer sıcaklık düşmeden yüksek devam ederse yüksek ihtimal gebesin. Adet öncesi iki gün ateş pat pat düşer ve her ay aynı sıcaklıkta adet olursun bu blimsel bir yöntem ve doktorlar da kullanıyor.:KK66:
Bununla ilgili topic de var klupte. Ateş Ölçme Yöntemi dersen başlıktakileri oku baya açıklayıcı

Canım sence yumurtlama olmuş mu ? 28631147-57AB-4D60-BA12-7AAAE55B6D02.jpeg 28631147-57AB-4D60-BA12-7AAAE55B6D02.jpeg

Sen bi dediğim doktorlara git bence onlar işin uzmanı artık özellere güvenim kalmadı benim,uzmanların dili sivri oluyor ama en azından güven veriyorlar 🙏
Az önce doktorumla görüştüm kan sonucum çıkmış kist tümör değilmiş çok şükür 🤲🏻 Moralim düzeldi vallahi ☺️

Orda (1. döngü günü gösteren yere yani 7 Kasıma) lekelenme tarzı bişey olduysa oraya spotting deyip yeniden atar mısın grafiği. L lavinya-

Canım çok geçmiş olsun Allahım sağlık versin sabırlı olmak biliyorum çok zordur ama elden başka bir şey gelmiyor bazen. Sen yeter ki iyi ol geçecek bugünler. İstersen başka bir doktora daha git doçent falan iyice araştır yüreğine ferahlık versin Allahım
Çok şükür kan sonucum iyi çıktı canım 🤲🏻 Ameliyat olmayacağım ☺️

X