Aralık Ayı Gebelik Planlayanlar 👶🤰

Kızlar oncelikle merhaba.ben hamilik oncesi kontrol için doktora gittim.Alttan kamerayla baktığında doktor ufak tefek kistlerin var ama bunlar hamileliği engel degil dedi.Istersen adetin ikinci günü hormon testi yaptırabilirsin dedi.Adetin 2.gunu hormon testi yaptırdım sağlık ocağında.Saglik ocağı doktoru baktığında fsh değerin biraz yüksekmiş ama ben sıkıntı olduğunu düşünüyorum dedi.FSh değeri 27 bu arada .Bende öyle deyince rahatladım.Sonra arkadaş ortamında otururken hamile bir arkadaşa doktor 9.9 fsh değeri için çok yüksek çocuk olmayabilir demiş.Bende hemen e nabizdan kendiminkini açtım bir baktım 27 .Tabi buradaki kadınların yorumlarıyla dünyam başıma yıkıldı.hafta sonu olduğu için hemen pazartesi saat dokuza randevu aldım.Doktor bana niye saglik ocaginda yaptirdin yanlis cikmistir dedi.Adetimde cok duzenlidir bu arada hatta her defasinda yumurtalama kanamasi denilen kanamayi goruyorum. burdam öğrendiğim bilgilerle hemen doktorun bana amh testi isteyeceğini düşündüm.ama gel bakalım ultrasonla bakalım birde dedi.tam ovulssyon zamanindaydim iki gün önce.dediki yumurtaların olgunlaşmış güzel.bu Ay deneyin olmazsa gel.Bana niye amh testi yapmadı sizce dört gündür eşim diyor ki hayatım yeter artık tavşan gibi olduk Bugun yumurtlama kanamasıni kesik bir şekilde gördüm. Ya olmazsa diye dusunmekten kendimi alamıyorum Benle aynı durumu yaşayan oldu mu ya

Öncelikle umut yaşadığımız sürece hep var unutma canım benim. Herşeyin bir yolu var bunuda cebe aldık. Fsh yüksek olsada doktorun bunuda gördü biliyor ona göre düşmesi için illaki gereken desteği verecektir. Lütfen kendini yıpratıp olacağı varsa bile stres hormonlarını devreye sokup kendine bunu yapma. Bak ne güzel yumurtaların iyi durumdaymış şükür sen adet görene kadar eşinle tadını çıkarmaya bak ilişkinizin. Eğer adet olursan 2. günü al randevu git doktor o günlerde amh değerine bakıyor olmadı bir daha fsh da bakar bir yol izler. Allahım tez vakitte kolaylıkla hamiş olmayı nasip etsin sanada bize de

Tabi bu benim kendim fikrim..ben bu durumda olsaydım Fsh değerimi özelde birde kan vererdim.Yumurtlamaya kalınca ben eskiden ovu testleri yapıyordum..ama benim için stresten başka bir şey olmadı..şimdi sık ilişki yeter bana göre..birde stres yapma canım

Ya zaten 27 fsh değeri kabul edilebilir bir deger bile değil 25 yaşıma yeni girdim.Psikoljim bozuldu iki günde iki kilo verdim.Doktor muayne ettikten sonra her iki yumurtalifinda yumurta var güzel olgunlaşmış dedi .Diğer hormon değerlerin çok güzel dedi kendi yapmadı anlamadım.Da şu stres olayını hiç çözemiyorum.Bu arada daha önce hiç denemedik eşimle ortada olumsuz bir durumda yok şimdilik bu ay ilk kez denedik ama adetim 15 Aralık .15 gün artık nasıl dayanırım hayatımın en uzun günleri olacak sanırım.

Ya iyi dilekleriniz güzel yorumlarınız için çok teşekkür ederim umarım öyle olur :)))

Sabah bu mesaji atmistim aksam dayanamayıp kaset test yaptim silik cizgi var gibi 10.dkya dogru netlesti ama adete 1 gün kala daha koyu olması gerekmez miydi bilen var mdır?

Eklentiler

• image.jpg
    155,1 KB · Görüntüleme: 80
Kuzum yaş 25 ve ilk denemen diyorsun..dur rahat ol..sen kendin her şeyi zorlaşdırıyorsun..Amh 0 olan kadınlar gebe kalıyor..Fsh yüksek olsa bile çaresi var..ama sen birde kan ver.20 yaşında yumurta tembelliği yaşayan kızlarımız var..çok şükür sende öyle bir durum yok.Ben kaç tane doktor değiştim mesela..görüyorum çok iyi bakmıyor hemen vakit kayb etmeden değişiyorum..her şey senin elinde.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…