Arada kalmak ülke ..

Herhangi bir şirkette iş bulunursa yada çalışmaya başlanırsa sıkıntı yok direk geçici oturum ardından 5 yıl sonra normal oturum izni alabiliyorsunuz yeni göçmenlik yasası
İşte sorun o ya. Şirketin vize için size sponsor olması gerekiyor. Yeni göçmenlik yasasından ziyade zaten senelerdir sponsor şirket bulduğunuzda oturum alabiliyorsunuz. Ama burada bizim size bahsetmek istediğimiz şey, hangi şirket sponsor olacak? Şirketlerin kimlere sponsor olduğunu bulmak için internette şöyle kısa bir istatistik araştırması yapmalısınız. Sonra, bu mesleklere sahip misiniz diye değerlendirme yapabilirsiniz.

Dilerim inşallah olur istediğiniz gibi her şey ..
Teşekkür ederim önceden çok gönülden arzuluyordum çocuğum büyüdükçe kararsızlıgim artıyor . Bir yandan burası sanki çok iyi durumda mi bilemiyorum ülkeler de kollarını açmış beklemiyor tabi bizim de birkaç yılımız var karar için zaten

Bizde eşimle bnu araştırıyoruz zaten kimse bu şekilde söylemedi herkes bi şekilde olumsuz yorum yaptığı için saçma saçma şeyler atıldı ortaya bi cümlem anlaşamadı tembeli konu ettiler vs vs . Bi firma var haber bekliyoruz ayrıca iş arama sitelerinde de başvurular yapıyoruz vs vs . Google den değil alman sitelerinden .. eskiden bir şirket sponsor olduğunda eskiden oturum izni biraz sıkıntılı idi sınav falan gerekiyordu eğitim gerekiyordu vs vs şimdi biraz daha esnekleştirmişler olayı ..

Ya karar verildi ise ki araştırmaya sormaya başladığınıza göre verilmiş iş derin araştırmaya kalıyo kolay değil canım ama imkansız da değil denemek lazım araştırıp bi bakmak lazım olmaz diyip nasılsa olmaz hissine kapılmadan sizde bi kurcalayın derim ben bi bakın ..

Evet yani aslında sizde gerçekten eminseniz büyükelçilik ten gidip başvuru yapabilirsiniz . Aslında bu işlerle uğraşan düzgün firmalar da var ama iyi araştırmak lazım

Evet yani aslında sizde gerçekten eminseniz büyükelçilik ten gidip başvuru yapabilirsiniz . Aslında bu işlerle uğraşan düzgün firmalar da var ama iyi araştırmak lazım
Elçiliğe gittik ama öyle bilgi verecek bi durum olmadı yani muhatap bulamadık. Sadece orada ki kız bi kitapçık verdi dergi gibi güncel dedi , o kadar . Danışmanlık firmaları var ama güvenip bulaşmam anca tanıdık vasıtasıyla belki onları da biliyorum .
Mesela Karadağ da şirket kuracak olsaydık arkadaşımın aldığı danışmanlık firmasına başvuracaktık . Çünkü onlar size şirket kuruyor oturum izninizi alıyor vergilerinizi muhasebesel her şeyi yapıyor kiralık ev falan buluyorlr en son kimliğinizi verip by by diyorlar ama Almanya için bilemiyorum …

Almanya'yı anlarım da Karadağ da çocuğunuz için nasıl bir eğitim geleceği var, Balkan ülkelerinde yaşamak düşündüğünüz kadar kolay değil, ucuz mu evet ucuz bir ülke ama Almanya ile kıyası bile olamaz. Kaç göçü üçkağıdı gırla giden bir ülke buralardan çok farklı bir geleceği yok Karadağ'ın.

Haklı olabilirsiniz . Eğitim olarak baya araştırmıştım eğitim olarak iyi . Ama sadece çocuğun eğitimi ile de bitmiyor. Balkan ülkelerini biliyorum Karadağ ı tercih etmemizin biri Avrupa ülkesine girmesi idi . Ama haklısınız girip girmeyeceği meçhul . Yıllardır girecek .. Türkiye den çok göç oldu , farkı kalmadı ..

Öyle bir kesinlikle yok yengenç.
Abim Avusturya’da mühendis dediğim gibi. Senelik doldurması gereken bir mesai kotası var. Ama şu kadar saati geçemezsin diye bir kuralı yok. Abim mesela yazları 5 hafta kalmak için kış döneminde aşırı çok çalışır. Mesai biriktirmek gibi bir çalışma. Haftasonu da çalışır, bazı tatillerde de çalışır. Sonra yaz döneminde tüm izinlerini alıyor 5 hafta gelip tatil yapıyor. Haftada 45i çok rahat geçiyordur. Bazen 6 gün çalışıyor ful mesaide

Bir almanci olarak hemen konuya dalim. Yardimci olmak istiyoruz ama genelde olamıyoruz. Kiytirik turist vizesi için bile davetiye çıkartmak zulüm.
Halami (emekli kadin) düğünüme getirtmek istedim. Halam gelene kadar anami ağlattı alman devleti.
Net gelir en az 2900 Euro olmasi gerekli mesela (tek kişilik davetiye için) bu geliri malasef coğu gurbetçi kazanmıyor.

Almanya'da ve Hollanda'da hemşire olan arkadaşlarım var. İş hayatları çok yoğun. Ama istedikleri şeyi yiyebiliyorlar, satın almak istedikleri bir şey varsa 10 kere düşünmüyorlar. Sosyal hayatları var. 2 günlük izinleri olunca trenle sağa sola kaçabiliyorlar. Türkiye'deki gibi 350 gün çalış, 15 gün tatil kovala gibi değil. Ama dediğim gibi çok çalışıyorlar. İkisi de hemşirelik okumak için göçmüştü. Yaşınızı ve birikiminizi bilmiyorum ama bu tip okullar düşünebilirsiniz.

Eğitim konusuna gelirsek, şuan çocuğum yok, ileride fikrim değişebilir ama benim aklıma homeschooling yatıyor. Ya da eko-okullar gibi alternatif şeyler. Araştırın isterseniz.

Karadağ hakkında hiç fikrim yok. Sizin verdiğiniz bilgiler de pek aklıma yatmadı. Ticarette iyiyseniz şirket Türkiye'de de kurulur bence.

Çocuğunuz olmasa karı koca her işi yaparsınız da çocuk olunca ayakları yere basan kararlar almak gerektiğini düşünüyorum.

Oraya da Türkler doldu mu :)) E bi gidin bakın 10 aylık bebekle. Çok kolay zaten bu işler

Hayır parası olan turist olarak gidip alabilir hatta gitmeden aracı firmalarla alıp öyle vize başvurusu yapılabilir. Oturum olmadan da alabiliyorsun. Siz direkt hiçbir ülkede oturum olmadan ev alamazsınız diyorsunuz. Bazı ülkeler direkt böyle oturum veriyor.

bence almanyayı tercih edin ne kadar da olsa çevrenizde Türklerin olması bence iyidir ben olsam almanyayı tercih ederim hem dil olarakta cabuk alışabilirsiniz

Ben beyaz ya da mavi yakadan bahsetmedim. Hanımefendi öyle bir konuşuyor ki sanki yurtdışına çıkmak ya da oraya kabul almak çok kolay... Velev ki aldı... Küçücük bebek var. Kimsesi yok. Orda bi başına napacak küçücük çocukla. Herkes evladını bir Avrupa ülkesinde daha iyi şartlarda büyütmek ister .. ama herkes oraya gidemez. Anlatmak istediğim bu

Şimdi oturum olmayan biri ev alabilir mi alamaz mı konu bu. Golden visa değil.

Ev alir tabiki, niye alamasin? Oturumu olmadığı için sadece evinde yaşamayaz ve ülkeye giriş yapamaz.
Konu nasil golden visa değil? Oturum olmadan başka bir ülkede neden konut alinsin? Amaç golden visa zaten.

Ev alir tabiki, niye alamasin? Oturumu olmadığı için sadece evinde yaşamayaz ve ülkeye giriş yapamaz.
Konu nasil golden visa değil? Oturum olmadan başka bir ülkede neden konut alinsin? Amaç golden visa zaten.
İyi de o kişi oturum olmadan bir ülkede ev alamazsınız dedi ben de alabilir dedim. Oturum vs değil. Yatırım amaçlı alır başka amaçla alır. Sonuçta alır.

İyi de o kişi oturum olmadan bir ülkede ev alamazsınız dedi ben de alabilir dedim. Oturum vs değil. Yatırım amaçlı alır başka amaçla alır. Sonuçta alır.

Aliniyor. Zor ama almak mümkün.
Tüm avrupa ülkeleri için geçerli olmayabilir ama almanyada alınıyor.
Türkiyede nasil alınıyorsa burdada hemen hemen ayni.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…