Arada kalmak ülke ..

Hollandada böyle bir şey yok başka ülkelerde de vardır belki böyle. İspanya'da da yoktu sanırım. Oturum izni olmadan ev alabiliyorsun yani

Nasıl alıyorsun?
Turist olarak gittiğimiz ülkeden ev alabiyoruz yani Hollandada yada İspanyada?

Nasıl alıyorsun?
Turist olarak gittiğimiz ülkeden ev alabiyoruz yani Hollandada yada İspanyada?
Evet. Başka ülkeler de var Kanada gibi. Bazıları belirli miktar üstündeyse oturum izni de veriyor

hangi alman ekstra islerde calisiyormus ya?
onlarda parttime is kulturu cok yaygın. birkaç ayri iste çalışıyordur, yine haftalik 45 saati aşmiyordur. çünkü yasal sinir 45 saat. aşmak cesaret ister. almanlar gibi kurallara aşik insanlar kolay kolay bunu yapamazlar. kacak calisan gocmenler falan vardir , ekstra is cikisi tesisata vs gider, bilemeyecegim.
benim sevgilim çocuklarla calisiyor. bazen salgin hastalik oluyor, ogretmenlerin cogu izinli oluyor, cocuklara bakim icin insan gerekiyor . onda bile yasal sinirin üstünde olacak sekilde 'bu hafta tam gun gel' diyemiyorlar saglam olanlara, isleri aksiyor. kim calistirabilir haftalik 45 saati gecmis insani?

Her duyduğunuza inanmayın
Sözleşmem 40 saatlik
Haftada 50 saatden az çalıştığımı bilmiyorum
Gayetde yasal
Günlük 10.45 saat çalışabiliyorsun, yeri geliyor 12 saat çalıştığımda oluyor
Kimse bişey demiyor
Kimse tutuklanmiyor
Ayrıca
Benim gibi 40 saat çalışıp aynı zamanda kendi firması olan birsürü tanıdığım, arkadaşım var
İşten çıkıyor ofise gidiyor yazılım yapiyor
Kimide gidiyor tessisat işi yapiyor
Mesela yakın zamanda evde tadilat yaptırdım
Elektrik usatmız haftanın 40 saati bir firmada çalışıyor ayrıca kendi işi var gayet resmi, vergisini ödüyor işçi çalıştırıyor, akşamları ve haftasonuda elektrik işi yapiyor

Evet. Başka ülkeler de var Kanada gibi. Bazıları belirli miktar üstündeyse oturum izni de veriyor

Hollandada çok sayıda arkadaşlarım var
Çok merak ettim soracam
Hiç sanmiyorum elini kolunu sallayan ev alabilsin
Genelde kiralancak ev bile bulamiyorlar ama dediğim gibi araştırcam

Ya konu nerelere geldi saçmalık cidden .
Almanlar tembel dedim diye ne alaka hanfendi Türkler de tembel var . Elbette Almanlarda da çalışan vardır çoğunluk olarak böyle bir eksik var ki hükümet buna başvurmuş . İnşaat sektörü demiş tarım demiş işçi arıyoruz demişler . Eşimin kuzenleri de işçi olarak çalışıyor adam kendi ağzı ile söylüyor alman yani saatm doldu mesaiye falan kalmam diyor klasik alman kafası . Bunlardan bahsediyorum ben . Gerçekten yani . Her şeyi seçip seçip kulp bulmaya çalışmanız

Hollandada çok sayıda arkadaşlarım var
Çok merak ettim soracam
Hiç sanmiyorum elini kolunu sallayan ev alabilsin
Genelde kiralancak ev bile bulamiyorlar ama dediğim gibi araştırcam
Ben araştırdım internette de yazıyor direkt bakabilirsiniz yabancı kısıtlaması yok kiralık ve ev almak çok bambaşka şeyler zaten. Benim arkadaşım geçici statüdeyken kredi kullanıp aldı evini üstelik ikisi de 30 yaş altındalar birikimleri de yoktu. Ama 20 yıllık sanırım kredi çektiler. Çok yakın arkadaşım. Hani orda yaşayıp kimse gelmesin diye bura kötü kötü diyenlerden değil. Kanunu belli yani.

Eşim iş seçmez bende öyle ama zaten uzun bi yolumuz var daha bir sürü prosedür araştırma falan bakalım neler olacak … benimde arkadaşım şuan ağustosta ki sınava hazırlanıyor kazanırsa gidecek Almanya ya bakmaya bakalım . Bana bu aşamalara var tabi daha kısmet .

Dilerim inşallah olur istediğiniz gibi her şey ..

İyide arkadaşınız mültecimi?

Arap ülkeleri de revaçta Dubai qatar vs zaten kendileri de bu yönde geliştirmeye çalışıyor çocuklar için bir çok şey ücretsiz diye biliyorum. Orda iş bulabilir eşiniz.
Bilmem hiç düşünmedik eşim Almanya’yı az çok biliyor . Bende İngilizce var ama Almanca yok eşimde de Almanca az . Arap ülkesi hiç düşünmedik

Hollandada böyle bir şey yok başka ülkelerde de vardır belki böyle. İspanya'da da yoktu sanırım. Oturum izni olmadan ev alabiliyorsun yani
Evet alabiliyorsun sıkıntı yok . Almanya da yeni göç yasası ile başladı o da

İyide arkadaşınız mültecimi?
Hayır ikisi de mühendis nitelikli göçmen olarak gittiler çalışmak için. Dediğim gibi Hollanda da genel olarak yabancılar ev alamaz diye bir şey yok. Turist olarak mülteci olarak vs gidip alabilirsiniz. Niye inatlaştınız anlamadım internette kolayca yazıyor bu bilgiler

Yalnız benim bildiğim de turist alamaz yönünde. Çalışma izni olan kişi ok bahsettiğiniz arkadaşlarınız zaten alabilir ama oturumu olmayan biri için bana da garip geldi. Ben Avusturya'dayım burada turist ev alamaz mesela, oturumu olan kişi alır ama.

Şöyle ki esnek saatler zaten çalışma saatleri her firma aynı değildir o ayrı . Ama genel olarak haftalık belirli bi saatin üstünde çalışmaları yasak . Yasal olarak saatinden fazlası yani . Onun haricinde işten çıktın başka part time işe gidebilirsin o ayrı . Zaten işe erken başladıkları için zamanda kalıyor .

Herhangi bir şirkette iş bulunursa yada çalışmaya başlanırsa sıkıntı yok direk geçici oturum ardından 5 yıl sonra normal oturum izni alabiliyorsunuz yeni göçmenlik yasası

Yok turist olarak gidip ev alıp oturma izni alma durumu var mesela. Her ülkenin kanunu farklıdır. Benim dediğim ülkelerde alınıyor. Arkadaşımın oturma izni yoktu geçici statüdeydi. Kısa bir araştırma yapıp bakabilirsiniz. Sonuçta ben de uzman değilim. Baktığım zaman bunu gördüm ve duydum. Bir zamanlar benim de aklımda vardı çünkü yurtdışına taşınmak erkek arkadaşımla. Çok araştırma yapmıştık.

Ben zaten yabancılar ev alamaz demedimki?
Oturumu olmayan alamaz diyorum
Arkadaşınız o ülkede turist değil, çalışıp vergisini ödeyen bir vatandaş
İşi gücü olanın zaten oturumuda oluyor haliyle
Adresi, yeri, yurdu belli olan herkes alabilir tabiki
Bunun için maaşı olması yeterli?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…