Arada kalmak ülke ..

Siz kozmopolit bi ortamda calisiyormussunuz zaten. Ben tipik fransiz memurlarla calistigim icin o farkliligimi hissediyordum. Onlarin takildigi konular sunlardi ve gayet haklilardi. Mesela turk kadin evli 3 cocuk yapiyor cunku 3 cocukla 5 sene once yaklasik 600 euro her ay çocuk yardimi aliniyordu. Simdi kac euro olmustur bilmiyorum. E koca desen kendini tam calisiyor gostermiyor kira, fatura yardimi aliyorlar. + Otobus karti vs gibi seylerde indirim hakki kazaniyorlar. Haliyle bizim vergilerimiz bunlara gidiyor diye dusunuyolardi ki cok haklilar. Umarim su Avrupa'yi somuren tipler azalir da Avrupa'nin musluman karsitligi azalir.

Khomyuk öğretmenlik mesleği direkt hiçbiri mi geçerli değil yurtdısında?senin az çok bilgili olduğunu düşünüyorum abinin yurtdışında olmasindan ötürü.Mesela okul öncesi öğretmenliği yurt dışında geçerli bi meslek mi gitmesi daha rahat olur mu?

Tam olarak ayni durumdayiz.benimde cocugum 3 aylik.bizde ya dil okulu yada denklik uzerinden zorlayacagiz.ben turkiyede resmi bagimsiz denetciyim.avustralyada denklik almayi arastiriyorum.esimde dil okulu vasitasiyla zorlayacakallah yardimcimiz olsun:) ancak bunlar icin saglam bir butce gerekiyor maalesef.

Değil ne yazık ki.
Yabancı dil öğretmenlerinin bir nebze şansı vardır belki ama branşların yok.

2 sene karadagda yaşadım, orası gidip de iş bulup calisacaginiz bir ülke değil maalesef
Ülkenin nüfusu 750 bin zaten , kimse size iş vermez , anca karadagcayi çok iyi konusuyorsaniz garsonluk, inşaatta işçilik, tezgahtarlik gibi bi iş bulabilirsiniz , onlardan kazanacağınız para ile de gecinemezsiniz zaten

Giden/ gitmeye çalışan dahala sömürme sosyal yardım peşinde işte

Müfredat farklı bence o yüzden denklik yabancı dil ya da matematik gibi branşlar hariç zor. Doktora denklik vermiyor adamlar

Offff artık dayanamadım yazayım dedim.
Bir kere almanlar tembel falan değil. İş beğenmedikleri için göç falan alıyor değiller.
Nüfus artış hızları çok düşük, ortalama yaşam yaşam süresi uzun. Yaşlı Nüfusun toplam nufusa oranı yüksek, dinamik nufus az.
Özetle iş açığı var, ama çalıştıracak nufus yok. Mecburen göç alıyor.

Offff artık dayanamadım yazayım dedim.
Bir kere almanlar tembel falan değil. İş beğenmedikleri için göç falan alıyor değiller.
Nüfus artış hızları çok düşük, ortalama yaşam yaşam süresi uzun. Yaşlı Nüfusun toplam nufusa oranı yüksek, dinamik nufus az.
Özetle iş açığı var, ama çalıştıracak nufus yok. Mecburen göç alıyor.

Eşimin berberi Almanya’ya gideceğini söylemişti, iş için davet gelmiş. Tam nedir nasıldır bilemiyorum ama dükkanını devretti, Almanya’ya gitti ve kısa bir süre sonra geri döndü, olmamış. Çok da emindi olacağından

Ben hemşireyim ve almanyaya gidiyoruz ailecek iki cocuk var kücük eşim bir süre orda cocuklara bakıp dilini geliştircek 8 aydır dil ogrenıyoruz dunya evrak yolladık denklik icin 6 ayda anca sonuc aldık.. daha yol uzun ev yok aile birleşimi yapılcak hic brsey asla kolay değil.. bzde umarım gttigimize değer diyoruz meslek açısından sizde bi yonlendirme yapan bi danışan bulun onunla çalışın mutlaka

Aynen uzun bir yolumuz var . Ama niyetine girdik bakalım bizde olur olmaz kısmet . Avustralya için bilmiyorum neler istiyor ben Avrupa için baktım Almanya yeni göç yasasını biraz daha esnetmişler ama tabi prosedürler vs vs . Bütçe kısmı işte taşınma nakliye vs kısmı az çok var o kısımda sorun yok ama tabi o kadar orada geçim mecburen dil ve iş . Dil kısımda zaten eşim öğrenmeye başladı az çok var ama ilerletmesi lazım bende başladım yavaş yavaş bakalım hayırlısı ikimiz içinde . Bi deneyelim bakalım neler olacak

20-30 euro bi sac kesimi oo iyi para gunde 10 sac kessem 200 euro kazanirim diye hesaplar yapip, gidip gercegi gorunce geri donmustur Berberlik cok iyi dil gerektirir, pratigin iyiyse, musterinle sohbet edebiliyorsan evet kazanirsin ama dil bilmeden yok maalesef olmaz.
Hep diyorum bazi meslekler disinda gidenler cok birsey beklemesinler.

20-30 euroya nerede saç kesiliyormuş? ben de gideyim

Sesli güldüm bu kisima. Almanya ile ilgili bilginiz bu kadarsa biraz daha bilgi sahibi olup öyle karar verin.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…