annesi yuzunden teklif reddedilir mi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Rahatsızlığın için acil şifalar diliyorum.
Yaşını bilmiyorum da anlattıklarına göre küçücüksün.
Bir yerlerde bahsettin mi,belki de ben konunun tamamını okumadığım için kaçırdım ama bu beraber yaşamak,ortak para biriktirmek,ailelerle tanışmak hatta 1 günlüğüne bile olsa erkeğin annesiyle aynı evde yaşamak bana o kadar uzak ve ters ki.
Tutucu ya da muhafazakar değilimdir aksine son derece rahat ve geniş bir kadınımdır kendimi bildim bileli. Sadece bana göre sıkıcı ve gereksiz bir yaşam tarzı. Ben üniversite okurken erkek arkadaşımla aynı evde kaçak göçek uyuduğum gecelerin tadı beraber yıllarca uyusak yine de aynı tadı vermezdi bence.
Sadece kolaylıklar dileyebilirim.
Sen bu kadar rahat ve modern yaşam tarzını anlatırken kadının "oğlumun evi" tabiriyle bile sana ne kadar uzak kültürde olduğunu gösteriyor. Erkek arkadaşın da o kadının oğlu. Kendini ne kadar geliştirse de,eğitse de herkes aslına döner,bunu asla unutma.
Yeniden büyük geçmiş olsun.
Her hastalığın en büyük şifası neşedir,pozitif olmaktır elbette bunları biliyorsundur da buna göre yaşamaya çalışırsın inşallah.

Cok tesekkurler. Bizim su an oturdugumuz evi birlikte aldik. Turkiyede ben kendi evimdeyim ama burada oturdugumuz ev ortak. O yuzden sevgilim annesi gelince kalsin istedi, cok sert karsi cikmadim ama gonulsuz durdum. Benim ailem bunu kendisi dusunur mesela ve geldiklerinde otelde kalirlar. Benim onlara ev sahipligi yapma, hizmet etme gibi bir durumum olmadi. Kadinla ayni ortamda bile cok az bulundum. Yani beni kesseniz de ben kadinin pesinde gezecek biri degilim. Geldiyse ogluyla zaman gecirsin benlik bir sey degil yani.

Aile ayrilik için en önemli neden.

Görüşmeyi kesemezsiniz , bayramı , tatili , torunu var bu işlerin.

En önemlisi yavrumuz o ailenin soyadını alacak. Işin içine çocuk girince trip atma hakkınız olmayacak.

Cok tesekkur ederim.

O ortak hesaba o kadar cok para atiyorum ki. Elimde kalan parayi car cur olmasin diye oraya atarim mesela. Tatile gidecegiz mesela sevgilim o hesaptan oder. Karsilikli bunu konusmayiz ama bilirim yani tatil 10 bin tuttuysa 5 bini ortak paramizdan oder 5 bin kendisi verir. Bizim aramizda bunlar hic konusulmadi, senin paran benim param olmadi. Sevgilim kendisine cok harciyor, annesi de bana harcadigini zannediyor. Onu da anlattim dedi, evde konusmak istemedim senin canin sikilmasin diye ama gercekten konustum dedi. Ne desem bilemedim iste. İsler tersine dondu artik para benim hesabimda toplanacak.

Gercekten artik yorgun hissediyorum, bu durumu kisa surede atlatamazsam gerekirse evi bile ayirabilirim.

yani erkeklik gururu yapmış aklınca. sevgilin türk mü bilmiyorum ama hesabı öderken kız direkt ödemesin gizlice adama versin onlar ödesin isterler ya o hesap gibi. içte feminist dışta ataerkil bana göre sinsi. neyse.

üzüldüğünüzü hissettim bu konudan bu yüzden kızdım biraz sevgilinize bu dönemde böyle saçma şeyleri takmayın lütfen gerekirse bahane edin hastalığınızı. güçlü olmak bi işe yaramıyor hayatta bencil olmak yarıyor ben de yeni öğrendim bunu. bence psikolojim bozuluyor diyip bu konuları konuşmayı bırakın artık annesi eve gelirse aynı sebepten kabul etmeyin

Annesini boşverin diyenler olmuş ama yok öyle pollyannacılık.
Daha sevgiliyken ve sen evdeyken böyle car car konuşan kadin evlendikten sonra senin yüzüne neler demez .
Aile evlilikte onemlidir maalesef hemde cok onemlidir .
Ya sevgiliniz annesine iyi bir ayar verir susturur ya da tekrar tekrar düşünün derim evlilik mevzusunu .
Babanın ucretine kadar araştırmış ne kadar ayıp ya .

Dün uykum vardı yazamadım unutmuşum.Senin sevgilin bu konularda çok toy.Bu nedenle de annesinin yönetimine açık bir durumda.Anne alttan alta çocuğunu manipüle edebilir.Çocuğunu tanıyor , huyunu biliyor çünkü.Bu konuya dikkat etmelisin.

Bir de nişan ve düğün için erken olduğunu düşünüyorum senin için.Şu anda hayatında başka önceliklerin var.Bu hengamenin içine bir de nişanla düğünle uğraşıp kendini yorma.Sen güçlü birisin , seni çok takdir ediyorum.Kötü bir kadının seni üzmesine izin verme.İnsanlar çok maddiyatçı olmuş.Senin hayat standardın belli.Erkek parası yiyecek bir kadın olmadığın da aşikar.Ama kadının da gördüğü o belki de.Güya oğluna kıyamıyor.Yaptığı terbiyesizlik.Sen sağlığına odaklan.Bu boş kafalı insanları da hayatınızda gündem yapmasanız keşke sen de sevgilin de.Bir şeyi de ispatlamaya çalışma ben de para veriyorum gibilerinden.Hayatınıza bakın ya.Düşünme şu gereksizleri.Gamsız ol biraz.At üzerinden şu yükleri ya.

Bir de kayınvalide bu ülkenin bir gerçeği.Bu sevgilinle olmazsa da belki de başkasıyla olacak bu tür kayınvalide türü şeyler.Kafaya takılacak bir konu değil kayınvalide senin gibi bir kız için ne şimdi ne de sonra.Ha aynı apartmanda oturan eşine maddi anlamda muhtaç bir kadın olsan mesela kayınvalide hayatında çok büyük yere sahip olurdu mecburen.Ama sen öyle değilsin.

Beren Saat bile kayınvalidesiyle sorunlar yaşadı.Kadın entelektüel zengin güzel ve kültürlü.Düşün kayınvalidesi onu bile beğenmiyormuş.Bu yüzden takmamayı öğrenmen lazım.

2 yillik bir iliskim var. Sevgilimin okulu 2020 ocakta, benim okulum 2020 eylulde bitecek. Ben belki daha da uzatirim bilmiyorum ama onunki kesin.

Sevgilimden 3 kez evlenme teklifi aldim. 2 tanesini reddettim. 3.de garip bir durum oldu detay vermem uygun olmaz, kabul ettim. Ama kabul ederken "okul bitmeden evlenmemin imkani yok, bunu kabul ediyorsan olur" dedim. "Sen nasil istersen oyle olsun" vs beni bir sekilde ikna etti. Kendi ailemle konustum, babam "sen nasil mutlu olacaksan oyle olsun ama bu surec tedavini olumsuz etkilemesin lutfen" dediginde bana dank etti. Sevgilimin annesi dunyanin en en en zor insanlarindan biri. Memnuniyetsiz, oglum-pasam tripli, kendisini cok onemseyen ve coookkk konusan bir insan.

Sevgilime soyledim, bak dedim ben bu teklifi kabul ettim ama senin annenden cekiniyorum huzursuz olmak istemiyorum. "Sen hic dusunme ben annemi hallederim, sakin kafana takma, once tedaviyi bitirelim" gibi cok yapici konustu. İyi dedim gectim.

Yaklasik 3-4 gundur sevgilimin annesi buradaydi. Bu surede katlanmasi cok zor olan seyler yasadim. Ogluna gizli gizli "niye acele ettin, once tedavisi bitseydi" , "sen niye surekli para harciyorsun, o harciyor mu, babasinin muayene ucreti bilmem kac lira olmus parasi mi yok sanki" dedigini duydum. Sonra sevgilim sinirlendi zaten kavga etmeye basladilar ben de hic duymamis gibi sakinlestirmeye gittim yanlarina.

Sonra da cok soguk davrandim. Onunla ayni masaya oturmadim, odamdan cikmadim, yuzune de bakasim gelmedi. Yolcu etmeyi birakin kapidan ugurlamak icin bile uyanmadim. Sevgilim fark edip sorunca da "Bana sakin bu konuyu acma, seni de silerim" dedim o da zaten anladi sebebini ozur diledi sustu.

Simdi annesi gitti, sevgilim de ben de minimum diyalog ile gun geciriyoruz. Konu acilsa birbirimize girecegiz acikca. Annesinin sozleri ve hareketleri aklima geldikce tiksiniyorum. Sevgilimin haziran sonunda nisan yapma fikri var, beni de ikna etmisti. Ama su an her seyden buz gibi sogudum. Sinirle karar vermek istemiyorum ama ben boyle bir insanla minimum duzeyde de olsa muhatap olmak ister miyim bilmiyorum. Bu ayrilik icin veya evlilikten vazgecmek icin yeterli sebep mi?

Biraz uzun ve karisik olmus olabilir, sorularinizi cevaplarim.

Hiçbirimiz anne babamızı seçemiyoruz, yine büyük bi çogunlugumuz ne kadar katlanılmaz tavırlar içine girseler de ailemize öylece sırtımızı dönemiyoruz, e onları kolay kolay degiştiremiyoruz da.

O nedenle aile dedigimiz şey çogumuz için ömürlük bi şans ya da şansızlık.

Ve siz bu adamla evlenirseniz onun anneden yana olan bu şanssızlığına öyle ya da böyle ortak olacaksınız.

Zira evlilik sizi sadece yasaların önünde aile yapmayacak, bütün hayatınızın iç dinamigi bu yeni aile kavramından etkilenecek. Siz sadece sevgilinizin değil bu pek sevimli (!), pek tatlı dilli (!!!), tonton teyzecigin (!) de ailesi olacaksınız malesef :bicak:

O yüzden sizin yerinizde olsam hayatımın şu döneminde (ya da herhangi bir döneminde) bu evlilik kararının getirecegi yeni yüklerle baş edebilir miyim, bu mücadeleyi gerçekten istiyo muyum, değer mi diye sorardım kendime.

Eğer hayatınızın su anki durumu ve tedavi süreciniz sonucu etkiliyorsa erteleme kararı verirdim, eger sonuc degismiyorsa fırsatım varken tamamen geri cekilirdim ya da sonuna kadar giderdim.

Özetle ne yaparsanız sizin sağlığınızı, mutluluğunuzu destekleyecek, hangi karar size köstek olacak?

Bir de kayınvalide bu ülkenin bir gerçeği.Bu sevgilinle olmazsa da belki de başkasıyla olacak bu tür kayınvalide türü şeyler.Kafaya takılacak bir konu değil kayınvalide senin gibi bir kız için ne şimdi ne de sonra.Ha aynı apartmanda oturan eşine maddi anlamda muhtaç bir kadın olsan mesela kayınvalide hayatında çok büyük yere sahip olurdu mecburen.Ama sen öyle değilsin.

Beren Saat bile kayınvalidesiyle sorunlar yaşadı.Kadın entelektüel zengin güzel ve kültürlü.Düşün kayınvalidesi onu bile beğenmiyormuş.Bu yüzden takmamayı öğrenmen lazım.

beren saat mi entelektüel ve kültürlü :) tek atımlık çıtır sloganıyla reklamlar yapan tofita reklamlarında çıkarak meşhur olan kızdan bahsediyoruz değil mi :KK70:

bence konu sahibine uygun bir örnek olmadı bu :KK66:

images.jpeg-1.jpg

beren saat mi entelektüel ve kültürlü :) tek atımlık çıtır sloganıyla reklamlar yapan tofita reklamlarında çıkarak meşhur olan kızdan bahsediyoruz değil mi :KK70:

bence konu sahibine uygun bir örnek olmadı bu :KK66:
Beren Saat de ted mezunu hatta konu sahibi de.Bence kültürlü.Tanımıyorsun Beren Saat'i belli ki.Sadece aşkı memnu izlersen böyle düşünmen normal tabii.

İnsan ailesini seçemiyor maalesef ama onlara karşı tavrını kendi koyabilir.
Şu para mevzusunda annesine bir şey dememesi çok aklıma takıldı.
Durumları iyi demişsin peki aileler yaşantı, kültür bakımından benzerler mi?

Beren Saat de ted mezunu hatta konu sahibi de.Bence kültürlü.Tanımıyorsun Beren Saat'i belli ki.Sadece aşkı memnu izlersen böyle düşünmen normal tabii.

images.jpeg-1.jpg

baya kültürlü göründü bu reklam bana :)

ted mezunu olunca otomatikman kültürlü olmuyorsunuz kusura bakmayın. neyse konu dağılmasın

senden boyle konular gelince cok tuhaf hissediyor ve normal birine yazacagim seyleri yazamiyorum.seni burdan tanidigim kadariyla hic oyle dugun kaynana modunda bi izlenimin yok.sen hep kafamda ozgur modern bi avrupali gibisin o yuzden takma boyle seyleri.nisan falan demissin ben senden biz evlendik demeni falan bekliyorum oyle bi izlenim verdin bana

İnsan ailesini seçemiyor maalesef ama onlara karşı tavrını kendi koyabilir.
Şu para mevzusunda annesine bir şey dememesi çok aklıma takıldı.
Durumları iyi demişsin peki aileler yaşantı, kültür bakımından benzerler mi?

evet sevgilimin babasi akademik olarak benim annem ve babamla es, annesi de es sayilir. Kultur anlaminda da aslinda eksik degiller. sadece babasinin konumu geregi son zamanlarda biraz muhafazakar cizgideler ama çok asiri degil. sevgilim hic degil. is icin vs diyebiliriz bu duruma. yasantilar benzer yani.

para mevzusunu annesiyle konustugunu soyluyor.

Eki Görüntüle 2239076

baya kültürlü göründü bu reklam bana :)

ted mezunu olunca otomatikman kültürlü olmuyorsunuz kusura bakmayın. neyse konu dağılmasın
Bu sadece bir iş.Para kazanmak için insanlar çalışmak zorunda , farkındasındır umarım.Ted mezunu olmasını kültürlü olmasıyla ilintilendirmedim.Konu sahibine benzerliği açısından belirttim.Konu sahibi de ted mezunu yazdım yani verdiğim örnek bağdaşıyor.Verecek cevap bulamayınca konu dağılmasın demek de iyiymiş.Hadi sen aşkı memnuna dön.

senden boyle konular gelince cok tuhaf hissediyor ve normal birine yazacagim seyleri yazamiyorum.seni burdan tanidigim kadariyla hic oyle dugun kaynana modunda bi izlenimin yok.sen hep kafamda ozgur modern bi avrupali gibisin o yuzden takma boyle seyleri.nisan falan demissin ben senden biz evlendik demeni falan bekliyorum oyle bi izlenim verdin bana

o kadar garip hissediyorum ki zaten. annem babam kahkaha attilar resmen nisan deyince. evlenmem yani ben ama nasil anlatsam adami direkt reddetmek beni kotu hissettiriyor. ah bir cikabilsem su isin icinden.

o kadar garip hissediyorum ki zaten. annem babam kahkaha attilar resmen nisan deyince. evlenmem yani ben ama nasil anlatsam adami direkt reddetmek beni kotu hissettiriyor. ah bir cikabilsem su isin icinden.
bende onlar gibi guldum sanirim sevgilinizde sizin gibi dugun taraftari degil.belki de ailesi baski yaptigi icin nisan falan istemistir

2 yillik bir iliskim var. Sevgilimin okulu 2020 ocakta, benim okulum 2020 eylulde bitecek. Ben belki daha da uzatirim bilmiyorum ama onunki kesin.

Sevgilimden 3 kez evlenme teklifi aldim. 2 tanesini reddettim. 3.de garip bir durum oldu detay vermem uygun olmaz, kabul ettim. Ama kabul ederken "okul bitmeden evlenmemin imkani yok, bunu kabul ediyorsan olur" dedim. "Sen nasil istersen oyle olsun" vs beni bir sekilde ikna etti. Kendi ailemle konustum, babam "sen nasil mutlu olacaksan oyle olsun ama bu surec tedavini olumsuz etkilemesin lutfen" dediginde bana dank etti. Sevgilimin annesi dunyanin en en en zor insanlarindan biri. Memnuniyetsiz, oglum-pasam tripli, kendisini cok onemseyen ve coookkk konusan bir insan.

Sevgilime soyledim, bak dedim ben bu teklifi kabul ettim ama senin annenden cekiniyorum huzursuz olmak istemiyorum. "Sen hic dusunme ben annemi hallederim, sakin kafana takma, once tedaviyi bitirelim" gibi cok yapici konustu. İyi dedim gectim.

Yaklasik 3-4 gundur sevgilimin annesi buradaydi. Bu surede katlanmasi cok zor olan seyler yasadim. Ogluna gizli gizli "niye acele ettin, once tedavisi bitseydi" , "sen niye surekli para harciyorsun, o harciyor mu, babasinin muayene ucreti bilmem kac lira olmus parasi mi yok sanki" dedigini duydum. Sonra sevgilim sinirlendi zaten kavga etmeye basladilar ben de hic duymamis gibi sakinlestirmeye gittim yanlarina.

Sonra da cok soguk davrandim. Onunla ayni masaya oturmadim, odamdan cikmadim, yuzune de bakasim gelmedi. Yolcu etmeyi birakin kapidan ugurlamak icin bile uyanmadim. Sevgilim fark edip sorunca da "Bana sakin bu konuyu acma, seni de silerim" dedim o da zaten anladi sebebini ozur diledi sustu.

Simdi annesi gitti, sevgilim de ben de minimum diyalog ile gun geciriyoruz. Konu acilsa birbirimize girecegiz acikca. Annesinin sozleri ve hareketleri aklima geldikce tiksiniyorum. Sevgilimin haziran sonunda nisan yapma fikri var, beni de ikna etmisti. Ama su an her seyden buz gibi sogudum. Sinirle karar vermek istemiyorum ama ben boyle bir insanla minimum duzeyde de olsa muhatap olmak ister miyim bilmiyorum. Bu ayrilik icin veya evlilikten vazgecmek icin yeterli sebep mi?

Biraz uzun ve karisik olmus olabilir, sorularinizi cevaplarim.
Çok geçmiş olsun öncelikle bırak sen uzklaş en mantıklısı.Nedemek bekle evlilik kötü gün iyi gün herşeyi kapsar saçmalamış resmen.Sen kendi mutluluğunu düşün mutsuz edicek insanlardan uzak tut kendini.

Bu sadece bir iş.Para kazanmak için insanlar çalışmak zorunda , farkındasındır umarım.Ted mezunu olmasını kültürlü olmasıyla ilintilendirmedim.Konu sahibine benzerliği açısından belirttim.Konu sahibi de ted mezunu yazdım yani verdiğim örnek bağdaşıyor.Verecek cevap bulamayınca konu dağılmasın demek de iyiymiş.Hadi sen aşkı memnuna dön.

verecek cevabım var ancak cidden konu uzamasın istedim. bazen tartışmaya değmeyecek kişilere karşı bunu yaparım çok vakit ve enerji saklarım bu sayede.

yaptığımız işler bizim kimliğimizin bir parçasıdır. para uğruna kadınları ve kendini küçülten bir işte çalışmak entelektüel insan tanımına girmez. o sadece entelektüel insan imajına girmeye çalışan biri bana göre.

konu sahibini tanımıyorum ama bütün bir okuldan mezun olanlarının hepsinin aynı karakterde olmadığını bilirim. aldığım izlenim kadarıyla beren saat'ten çok daha entelektüel ve kültürlü biri konu sahibi. yani onca kültürlü kadın varken beren saat garip bir örnek oldu.

ayrıca aşk-ı memnu izlemem sevmem türk dizilerini de izlemem. beren saat türevi kötü oyunculukları izlemeyi katlanamıyorum. siz seviyorsunuz bol bol izlemişsinizdir. ancak beni tanımıyorsunuz "sen hadi aşkı memnuna dön" lafınız farazi çünkü ben hiç aşkı memnu lafı etmedim.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X