annesi yuzunden teklif reddedilir mi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Hani o kadar garip yorumlar var ki, sanki sevgilimin annesiyle tanismis olmak buyuk bir hata gibi. Pisman hic degilim, bu dusuncelerini nisan/evlilik olduktan sonra ogrensem daha mi iyi olacakti? Cektim restimi goruldugu gibi, su saatten sonrasini ana ogul dusunsunler. Kadin benden ozur dilemedikce ne yuzune bakarim ne baska bir sey.

Bencede tanışmış olman en iyisi. İnsan zamanla kimin nasil olduğunu anlıyor, eşini ve onun didisinin didisini taniyor. Bende nişanlımın annesinle görüşmüyorum. He özür dilese bile görüşmem o başka.
Oğlu görüşsün. Beni ilgilendirmez. 32 yaşıma gelmişim kimsenin dangalakligini cekemem. Nişanlım saygi duymazsa alir kiytirik yüzüğünü gider.

Burda görüyorum hakedene çok güzel cevap veriyorsun ve çoğu kişi gibi “çirkinleşmeden”.
Senden belki birkaç yaş büyüğümdür fakat öğrendiğim birşey varsa şu hayatta o da “hakedene lafı o an yapıştıracaksın” tedavinden dolayı kadınla veya sevgilinle tartışmaya girmemen iyi olmuş fakat tedavin bitince psikolojik olarak da toparlayınca o kadına cevabını hakkıyla vereceğinden şüphem yok.
Bir-iki lafı yesin bak nasıl süt dökmüş kediye dönecek

Burda görüyorum hakedene çok güzel cevap veriyorsun ve çoğu kişi gibi “çirkinleşmeden”.
Senden belki birkaç yaş büyüğümdür fakat öğrendiğim birşey varsa şu hayatta o da “hakedene lafı o an yapıştıracaksın” tedavinden dolayı kadınla veya sevgilinle tartışmaya girmemen iyi olmuş fakat tedavin bitince psikolojik olarak da toparlayınca o kadına cevabını hakkıyla vereceğinden şüphem yok.
Bir-iki lafı yesin bak nasıl süt dökmüş kediye dönecek

Kadina sevgilimin annesinden cok babamin arkadasi oldugu icin cevap vermedim. Ne denir bilmiyorum seviye dusurmek istemedim bir de gizlice dinledigim icin. Yuzume konussa alacagi cevabi bilir konusamaz zaten. Anca arkamdan veya sakayla karisik iste.

S sassyassyy Konunu görünce senin için üyeliğimi tekrar aktif ettim:KK36:

Ben inanıyorum ki bu hastalığın senin hayatında dönüm noktası olacak.

Kardeşim çok ciddi sağlık problemleriyle mücadele etti. Sen de bir abla olarak beni anlarsın çok üzüldüm resmen yıkıldım. Ve kardeşim o durumdayken dost dediklerim fos çıktı, bir de üstüne ben trip yedim. Yok değişmişim yok bilmem ne. Yahu sen benim zor zamanımda yanımda değilsin, bundan ötesi var mı? Maddi manevi çok zor zamanlar geçirdim buraya sadece bazı kısmını yansıttım yazdım. Erkek arkadaşım ben o durumdayken terk etti, arkadaşlarım böyle yaptı, okul beni çok zorladı kaç kez bırakmayı düşündüm bilmiyorum çünkü kardeşim hastayken ben okula gitmek de istemiyordum. Akrabalardan bile yardım eli uzamadı, keyfiyetten estetik ameliyatı olan didinin didisina(tabi ki ona da gitsinler) geçmiş olsuna gittiler. Benim kardeşime gelmediler. Özyeğeninin ameliyatına gelmediler.

Şimdi okula döndüm geçen dönem onca acının içinde derslerimi verdim, arkadaşa sevgiliye akrabaya herkese yol verdim vee kardeşim iyileşti:KK68: Çok çabuk toparladı. Yeniden aşık oldum, okulda kendime yeni bi arkadaş grubu edindim onlarla eğleniyorum gezi planları yapıyoruz:KK50:. Hocalarimin desteğiyle başka bir şehre, başka bir üniversiteye seminerde makalemi sunmaya gideceğim ben konuşacağım inanamıyorum:KK45:

Bunları sana ve diğer sevgili okurlara niye anlattım? Okuyunca kendi durumum aklıma geldi tamam hasta olan ben değildim ama çok çaresizdim. Yengenin konusunu da biliyorum. İşte ben de sana diyorum ki sen iyileşince hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. Aynı kardeşim iyileşince bende eskisi gibi olmadığı gibi. Sen çok insan sileceksin, sen hastayken sana laf edenleri affetmeyeceksin. Laf edilmesine göz yumanları da affetmeyeceksin. Erkek arkadaşın da buna dahil. Dönüşün efsane olacak Sassy ben sana inanıyorum. :KK68:

Erkek arkadaşın bıraksın şimdi sözü nişanı, annesi sana o lafları etmişken nasıl hala kadın prenses gibi hissettirilmis onu açıklasın. Erkek arkadaşının "anneme kızdım" açıklaması beni bile burdan tatmin etmedi. Hani diyorsun ya iş "nişanlanmiyorsak beni sevmiyorsun" a geldi diye. O zaman sen de "beni stres altında bırakıyorsun, sen de beni sevmiyorsun" a getir. Bitecekse de bitsin, hiçbir şey senin sağlığından kıymetli değil S sassyassyy .
Seni seviyorum:KK200:

Son düzenleme:
S sassyassyy Konunu görünce senin için üyeliğimi tekrar aktif ettim:KK36:

Ben inanıyorum ki bu hastalığın senin hayatında dönüm noktası olacak.

Kardeşim çok ciddi sağlık problemleriyle mücadele etti. Sen de bir abla olarak beni anlarsın çok üzüldüm resmen yıkıldım. Ve kardeşim o durumdayken dost dediklerim fos çıktı, bir de üstüne ben trip yedim. Yok değişmişim yok bilmem ne. Yahu sen benim zor zamanımda yanımda değilsin, bundan ötesi var mı? Maddi manevi çok zor zamanlar geçirdim buraya sadece bazı kısmını yansıttım yazdım. Erkek arkadaşım ben o durumdayken terk etti, arkadaşlarım böyle yaptı, okul beni çok zorladı kaç kez bırakmayı düşündüm bilmiyorum çünkü kardeşim hastayken ben okula gitmek de istemiyordum. Akrabalardan bile yardım eli uzamadı, keyfiyetten estetik ameliyatı olan didinin didisina(tabi ki ona da gitsinler) geçmiş olsuna gittiler. Benim kardeşime gelmediler. Özyeğeninin ameliyatına gelmediler.

Şimdi okula döndüm geçen dönem onca acının içinde derslerimi verdim, arkadaşa sevgiliye akrabaya herkese yol verdim vee kardeşim iyileşti:KK68: Çok çabuk toparladı. Yeniden aşık oldum, okulda kendime yeni bi arkadaş grubu edindim onlarla eğleniyorum gezi planları yapıyoruz:KK50:. Hocalarimin desteğiyle başka bir şehre, başka bir üniversiteye seminerde makalemi sunmaya gideceğim ben konuşacağım inanamıyorum:KK45:

Bunları sana ve diğer sevgili okurlara niye anlattım? Okuyunca kendi durumum aklıma geldi tamam hasta olan ben değildim ama çok çaresizdim. Yengenin konusunu da biliyorum. İşte ben de sana diyorum ki sen iyileşince hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. Aynı kardeşim iyileşince bende eskisi gibi olmadığı gibi. Sen çok insan sileceksin, sen hastayken sana laf edenleri affetmeyeceksin. Laf edilmesine göz yumanları da affetmeyeceksin. Erkek arkadaşın da buna dahil. Dönüşün efsane olacak Sassy ben sana inanıyorum. :KK68:

Erkek arkadaşın bıraksın şimdi sözü nişanı, annesi sana o lafları etmişken nasıl hala kadın prenses gibi hissettirilmis onu açıklasın. Erkek arkadaşının "anneme kızdım" açıklaması beni bile burdan tatmin etmedi. Hani diyorsun ya iş "nişanlanmiyorsak beni sevmiyorsun" a geldi diye. O zaman sen de "beni stres altında bırakıyorsun, sen de beni sevmiyorsun" a getir. Bitecekse de bitsin, hiçbir şey senin sağlığından kıymetli değil S sassyassyy .
Seni seviyorum:KK200:

yyaaa seni yerimm hosgeldin iyi ki yazdin:KK200:

cok yorgun hissediyorum ve cidden boyle beni uzecek insanlarla konusmayi uzatmak bile beni artik inanilmaz kotu hissettiriyor. normalde biri bana boyle bir laf soylesin ben de onu dogduguna pisman etmeyeyim,mumkun mu? ama suan agzimi acip kendimi anlatasim bile gelmiyor ki. yorgunum yahu cidden.

sevgilimin anlattiklarina ben de ikna olmadim, hala da barismis degiliz. ayni evin icinde tek kelime etmeden geciriyorum gunu, o da farkinda ve surekli pesimde geziniyor ama cidden konusacak guc falan yok bende. bekleyecegim bakalim ne olacak.

kardesine ve senin hayatini neredeyse bastan yaratmana coookk sevindim bana bir tik yap mesaj at bir ara :KK25:

2 yillik bir iliskim var. Sevgilimin okulu 2020 ocakta, benim okulum 2020 eylulde bitecek. Ben belki daha da uzatirim bilmiyorum ama onunki kesin.

Sevgilimden 3 kez evlenme teklifi aldim. 2 tanesini reddettim. 3.de garip bir durum oldu detay vermem uygun olmaz, kabul ettim. Ama kabul ederken "okul bitmeden evlenmemin imkani yok, bunu kabul ediyorsan olur" dedim. "Sen nasil istersen oyle olsun" vs beni bir sekilde ikna etti. Kendi ailemle konustum, babam "sen nasil mutlu olacaksan oyle olsun ama bu surec tedavini olumsuz etkilemesin lutfen" dediginde bana dank etti. Sevgilimin annesi dunyanin en en en zor insanlarindan biri. Memnuniyetsiz, oglum-pasam tripli, kendisini cok onemseyen ve coookkk konusan bir insan.

Sevgilime soyledim, bak dedim ben bu teklifi kabul ettim ama senin annenden cekiniyorum huzursuz olmak istemiyorum. "Sen hic dusunme ben annemi hallederim, sakin kafana takma, once tedaviyi bitirelim" gibi cok yapici konustu. İyi dedim gectim.

Yaklasik 3-4 gundur sevgilimin annesi buradaydi. Bu surede katlanmasi cok zor olan seyler yasadim. Ogluna gizli gizli "niye acele ettin, once tedavisi bitseydi" , "sen niye surekli para harciyorsun, o harciyor mu, babasinin muayene ucreti bilmem kac lira olmus parasi mi yok sanki" dedigini duydum. Sonra sevgilim sinirlendi zaten kavga etmeye basladilar ben de hic duymamis gibi sakinlestirmeye gittim yanlarina.

Sonra da cok soguk davrandim. Onunla ayni masaya oturmadim, odamdan cikmadim, yuzune de bakasim gelmedi. Yolcu etmeyi birakin kapidan ugurlamak icin bile uyanmadim. Sevgilim fark edip sorunca da "Bana sakin bu konuyu acma, seni de silerim" dedim o da zaten anladi sebebini ozur diledi sustu.

Simdi annesi gitti, sevgilim de ben de minimum diyalog ile gun geciriyoruz. Konu acilsa birbirimize girecegiz acikca. Annesinin sozleri ve hareketleri aklima geldikce tiksiniyorum. Sevgilimin haziran sonunda nisan yapma fikri var, beni de ikna etmisti. Ama su an her seyden buz gibi sogudum. Sinirle karar vermek istemiyorum ama ben boyle bir insanla minimum duzeyde de olsa muhatap olmak ister miyim bilmiyorum. Bu ayrilik icin veya evlilikten vazgecmek icin yeterli sebep mi?

Biraz uzun ve karisik olmus olabilir, sorularinizi cevaplarim.

Diğer yorumları okumadım ama kv adayın benimkinin aynısı, bak 6 senelik evliyim, eşim ne kadar kızsa ya da kabul etmek istemese de tüm sorunlarımın kaynağı olarak onu görüyorum, tabi eşimi de. Biz boşanma aşamasına geldik defalarca, şimdi de o aşamalardan birindeyiz. Ben öfkemi dindiremiyorum, çünkü defalarca affettim ve huy değişmiyor, insan değişmiyor.

Burda yapman gereken sevgilinin tavrını çok iyi analiz etmek. Her şey ona bağlı çünkü. Benim eşim çok geç müdahale etti her şey yaşandıktan sonra. Hayırlısı olsun hakkında, bir de gerçekten çok gençsiniz.

Anne bu neticede atsa atamaz satsa satamaz. bugun onunla kavga eder ama yarın evlendikten sonra sizi ona katlanmaya mecbur bırakır. Üzülen siz olursunuz. Bence hiç boşuna vakit kaybetmeyin ayrılın. Çünkü evliliği bitirmek daha zor ve üzücü olabiliyor.

Bak benim annem bunu yapti ama bu yaptigi sey beni uzmek icindi. Sevgilimin babasi siyasetci diye adama fetocu dedi mesela. Bunun gercek olmadigini herkes biliyor ciddiye de almadi sevgilim. Benim annemin yaptigi sey beni ve dolayli yoldan sevgilimi uzmek.

Onun annesinin yaptigi oglunu benden korumaya (?) calismak. Yahu bana acik acik sovse bile bu kadar uzulmezdim. Benim en gucsuz oldugum konu ya bu.

Zaten en güçsüz olduğunu yerden vurur böyle tipler. Benim kv de böyle yapıyor. Can acıtmak istiyor, kıskançlıktan ya da kötü bir insan bilmiyorum.

Soyledigine gore annesine zaten kizmis disarda, ben guveniyorum yani arada resmiyet olsa gercekten annesini susturur goze alamaz benim sinirlenmemi ama yine de acaba diyorum iste.
sevgilinizin annesi eve neşe içinde gelmemiş olsaydı olumlu bir yorum yazabilirdim. Ama tam tersi olmuş ve büyük ihtimalle anne hakkı konusundan vurup olayı unutturmuş.
Çok ince ve iyisiniz. Misafirliği boyunca bozmamışsınız kadını.
Ben de boyle dusunuyorum yani evlenmeyecegiz niye nisanlaniyoruz diyorun cevap yok. Cidden bir sey degismeyecek hayatimizda bosuna bir atraksiyon. Ama adamin sevgisinden emin olunca iste. Yukarida da yazdim bir thresold vardi onu gectik resmen "ya nisan yapariz ya da sen beni sevmiyorsun"a geldi olay. Ben evlilik icin seni senelerce beklerim diyen bir adam var karsimda. Bencil olmak istemiyorum, bilmiyorum hic.
Bu olayı fırsata çevirebilir ve şimdi bile bu kadar üzülüp stres olduysam nişanlanıp sağlığımı bozamam diyin.
Azıcık ta rahatsız gibi mi yapsanız acaba :KK66:

sevgilinizin annesi eve neşe içinde gelmemiş olsaydı olumlu bir yorum yazabilirdim. Ama tam tersi olmuş ve büyük ihtimalle anne hakkı konusundan vurup olayı unutturmuş.
Çok ince ve iyisiniz. Misafirliği boyunca bozmamışsınız kadını.

Bu olayı fırsata çevirebilir ve şimdi bile bu kadar üzülüp stres olduysam nişanlanıp sağlığımı bozamam diyin.
Azıcık ta rahatsız gibi mi yapsanız acaba :KK66:

Kadinla yuz goz olmak istemedim, evde onlar yokmus gibi takildim. :) akli olan herkes "bu kiz bir seye kizmis" diye dusunurdu, annesi dd dusunmustur umarim.

Simdilik hicbir konuda konusmuyorum sevgilimle, en fazla 1 gun daha dayanir sonra "yassy tamam ne dersen de ama konus artik" diye gelir. İste o zaman kusarim zehrimi :)

Kadinla yuz goz olmak istemedim, evde onlar yokmus gibi takildim. :) akli olan herkes "bu kiz bir seye kizmis" diye dusunurdu, annesi dd dusunmustur umarim.

Simdilik hicbir konuda konusmuyorum sevgilimle, en fazla 1 gun daha dayanir sonra "yassy tamam ne dersen de ama konus artik" diye gelir. İste o zaman kusarim zehrimi :)
Zaten çok akıllı bi kadınsınız ve iyi yapıyorsunuz. Bu öyle üzeri kapatılacak bi konu değil.
O zaman gelişmeleri buraya yazmanızı bekliyoruz :KK48:

Düşün kararını iyi ver derim, Çünkü eşinle çok iyi anlaşsan bile aileden ötürü huzursuzluk çıkıyor, örneğin kaç gündür konuşmuyormuşsunuz, benimde kv seninkine benzer, sevgiliysen biliyordum, kararımı evlenince düzelirden kullandım, ne mi oldu, eşim asla ailesinden taviz vermiyor(bilemem belkide herkes gibi) sevgiliyken olan anlayışı, düşmanlık etme demelere geldi, ve unutma eşin için her zaman ailesi melek olacak asla kötü insan olmayacaklar sorun snede olacak

Yanlis hatirladiniz yani soyle diyeyim ben sevgilimi hayattaki her seyden cok severim ama sevgi anlayisim baska, romantik degilim. Ama mesela benim annem direkt sevgilimi hedef alarak boyle konussa o evi inletirdim herhalde.

sASS
Bu saate kadar sevgilimle kavga ettik aralikli olarak, yazamadim o yuzden.

baktim adamdan hic ses yok ben gittim konusmaya. "annenin benim arkamdan soylediklerini duydum o yuzden yapacagin bir aciklama varsa yap yoksa ben bu yuzugu sana geri verecegim sen de oyle kafana gore bana evlilik teklif etmeyeceksin" dedim. "benden ne aciklamasi istiyorsun şu haline bak, ben sana cikip suan benim adim x desem serefsizzzz diye ustume atlarsin o yuzden ben seninle konusmam" dedi. beni daha da sinirlendirdi. ben de bu sefer icimdeki her şeyi saydim.

sen nasil boyle sessiz kalabiliyorsun hadi parayi pulu gectim insansin belki sen bile dusunmussundur şu kadar kazaniyor babasi bu kadar kazaniyor diye ama annen gelip benim olme ihtimalimi konusurken sen nasil sadece sessiz ol diyebiliyorsun ben senin samimiyetine nasıl inanayim dedim. o annene cevap vermedim ben kendi ailemden aldigim terbiye icin ama benim babami o mu okutmus buyutmus de parasinin hesabini yapiyor isterse 800 olsun ucreti isterse 1000 size ne bi daha boyle bir lafi gectim ima bile duyarsam sen o zaman gorursun dedim. ayrica hadi annen oyle konusuyor sen neden cikip anne yassy ortak hesabimiza para atiyor demiyorsun neyin pesindesin dedim.

dinledi dinledi hicbir şey soylemedi. ben bu sefer de konus diye sinirlendim.

o da sen nerden biliyorsun benim anneme ne dedigimi, illa kadini senin karsinda tek ayak uzerinde bekletip azarlayayim öyle mi icin sogur ne istiyorsun benden dedi. sana söylenen sozler seni ne kadar uzuyorsa beni iki kati uzuyor ama sana bunu bir turlu anlatamadım iki yildir kafanda ne kurduysan ondan baska bir seye inanmıyorsun ben seni uzdugumde daha cok uzulen kendinden nefret eden adamim annem bile olsa cikip senin arkandan konusan birine haddini bildirmeyecegimi mi düşünüyorsun ben öyle olsam sen annemin yuzune bakmazken gelir seninle kavga ederdim ben sana hak verdikce sen daha da hirslaniyorsun seni nasil sakinlestirebilirim dedi.

ben de madem oyleydi annen niye geri kalan 3 gunde ortada prenses gibi gezdi kahkaha atip durdu oglundan firca yiyen kadin boyle mi olur ya senin annenin psikolojisi bozuk ya da sen yalan soyluyorsun dedim.

bundan sonra evin masraflari icin de sana para gondermem istiyorsan sen bana gonderirsin yoksa da herkes kendi ihtiyaclarini alsin dedim. hemen hesabindaki butun ortak parayi atti bana. bundan sonra benim hesabimda toplanacak.

annesiyle ilgili de o senin duydugunu anlamadi veya belli etmek istemedi ama en kisa zamanda seninle konusur istersen yerin dibine sok istersen onemli degil de ben karismiyorum ama sunu bil sen benimle evlenmeyi kabul edersen annemden cekinmene gerek yok dedi.

oyle iste biraz sakinlestim sayilir ama annesinin dediklerini inkar etmedi. disarida kizdim diyor.

Ya sassy seni kendime, sevgilini de eşime acayip benzetiyorum. Benim eşim de hep aynı türden açıklamalar yapıyor ama kv asla vazgeçmiyor. Kime inanacağımı şaşırdım bende. Eşim bana inanmıyorsun ki diyor, aynı senin sevgilinin dediği gibi haddini bildirdim diyor, bazen kv başkalarına anlatıyor ordan biliyorum.

Bende takıntı oldu bu durum, etkiliyor beni, seni de etkileyip etkilemeyeceğini en iyi sen bilirsin. Hiç bir şey için acele etme derim.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X