annesi yuzunden teklif reddedilir mi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
sassy

sayfalar almış başını gitmiş okuyamadım

akşam aceleye gerek yok yazıp sonra yazarım dedim de sonra bu zamana ancak oldu

öncelikle evlilik nedir neden gerekir

evlilik toplumsal bir statüdür

ve bence çocuk vs olacaksa gerekir

siz daha çok gençsiniz bir

henüz iş güç hak getire iki

evlilik konuşmasının ağzınıza gelmesine gerek yok

ben sevgilini anlıyorum rahatsızlığın dolayısı ile sana seni hiçççç bırakmayacağı sinyali veriyor ve toplumsal kodlar ile de bunu evlenelim diyerek dile getiriyor

oysa zaten bu aşamada birlikte yaşıyorsunuz evli olsanız ne değişecek ki

sevgilimle birlikte yaşadım sonra da evlendim hayatımda ne mi değişti düğün denilen zımbırtıdaki stres haa bir de soyadım 13 yıl geçti biraz önce telefonda konuştum yine tek soyadımı söyledim :)))

şimdi ben seni burada yazdığın kadarı ile tanırım

ama sonuçta küçücükken annen baban ayrılmış babanın yeni eşi ile bir hayat sürmek zorunda kalmışsın vs vs

bu zaten bir travma ama küçük ama büyük ama aile yaşantısında bir kopukluk var

sonra annen ve baban birbirlerine meslek olarak uygunlarmış, eğitimler idealler falan filan ama evlilikleri iki çocuğa rağmen çökmüş

babanın eşinin babana denk olmadığını yazarsın mesela

öyle ya da böyle kim ne yönde fedakarlık etmiş bilemem ama onların evliliği sürüyor

özetle evlilik garip bir denklem, değişik logaritmaları var

belirli bir yaştan sonra belki olabilir de henüz öğrenci iken bunu konuşmak cidden çok erken

nişan vs gereksiz

yaşayın siz hayatınızı, iş güç sahibi olun bir kendi paranızı yiyin

diyelim ki herhangi bir yılın Ağustos ayında evlenmeye karar verdiniz yaparsınız o yılın haziranın da nişanı

bu tarz işlere ne kadar geç girersen o kadar iyi

ben kendimi burada yazdım genelde

annemlerin yanından bavulumu alıp bu şehre geldim

sevgilim ile birlikte yaşamaya karar verip

tek çocuğum ailem sevgilime karşı değil orada kalsaydım bana iş de kurarlardı vs vs

ama ben hayatımı kimsenin gölgesinde yaşamak istemedim

kalkıp geldim ve sevgilimle birlikte yaşamaya başladık

kv bu durumu sorun yaptı ama neden biliyor musun

oğlunun parasını alamadı diye

eğer oğlu onunla yaşasaydı kazancından ayırıp düğün bilezik vs parası biriktirecekmiş

zira eşimin abisi de gidip sevgilisiyle yaşamıştı yıllarca ondan da para alınamamıştı ve o eşya altın vs istemişti

sonuçta bir sonraki yıl ya evlenecektik ya eşime iş kuracaktık

iş kurarsak bir daha ne zaman evleniriz bilemedik

aman dedik evlenelim bari altın vs bir şeyler gelirse de iş kurarken kullanırız dedik ve evlendik

bir de evlilikteki amaç çocuğumuz olursa sıkıntı yaşamasın şeklinde idi ben evlenip hemen çocuk yaptı olmasın dedim o nedenle önce evlendik bir kaç yıl geçtikten sonra çocuk yaptık

benim ailem de eşimin ailesi de hiçbir şey almadı

kv ve kp birer bilezik taktı oldu ve bitti

kadının tavrı, sözleri çirkin ama asıl sıkıntı konuşulan mekan

belki evinde oğlu ile baş başa bunu söylemesi de çok garip kaçmazdı

tabii tonlama da önemli yani ben de derdim galiba aceleniz ne önce bir tedavisi bitsin evliliğin ne önemi var diye ama oradaki alt metin, o sana yaşattığı duygu önemli

neyse çenem düştü

özetle sevgilin, annesi vs den öte yaşın, bulunduğu ortam evlilik için erken

sevgilinle oturup konuşun bu konuyu, evli olunca başınıza kuş konmayacak

ülkemizde evlilik hala çok önemli ama evlenmeden kapı önüne çıkamayan bir çok kız var zira

senin konumunda, senin yaşamında birisi için aceleye hiççç gerek yok

Su mesaji print edip evin her kosesine asasim geldi.

Sevgilime cidden anlam veremiyorum, ilk teklifi flortun ikinci haftasinda etti dalga gectim reddettim. İkinciyi 6 ay once etti yine reddettim. Simdi yine cikti ortaya. Bizim de sadece imza eksik acik konusayim. Biz bu hayati zaten birlikte yasiyoruz, butun kararlarimizi birlikte veriyoruz, maddi anlamda bile sen ben yoktu aramizda annesinin bu tavrina kadar.

Diyorum acikca, ben 2 yil icinde evlenemem sonrasi icin de bir sey diyemem diyorum. Ki ben cocuk sahibi olmayi da en az 10 yil dusunmem, cocugu evlenmeden de yaparim yani ama adama anlatamiyorum. Tamam sen ne zaman istersen o zaman evlilik olsun ama yazin nisan olsun diyor. Hayatimizda hicbir sey degismeyecek gercekten.

Babama soyledigimde guldu resmen, "bu senin kendi fikrin mi" dedi. Bir sey diyemedim. Sonrasinda destek oldu o da. Oyle bir esige geldik ki sevgilimle, sanki "ya yazin nisan ya da sen beni sevmiyorsun" durumu oldu. Adami seviyorum ve bana "evlilik icin ben seni senelerce beklerim" dedigi icin direkt reddetmek ona haksizlik gibi geliyor. Hani ben onu tanirim ki, oyle bir sinsi degildir yani bilmiyorum iste.

Simdi soyle soyleyeyim iki mesajiniza da, benim hastaligim saklanacak bir sey degil maalesef. Sevgilimin ailesi babamin da arkadasi oldugu icin sevgilim soylemese onlar yine duyardi. Saklamam da zaten onlardan mi cekinecegim yani ama boyle bir laf duyacagim da aklima gelmemisti.

Masada olmadi bunlar, onlar konusurken ben dinledim. Su asamada sevgilim israrla ben annemle konustum, tekrari olmayacak diyip duruyor. Bekler miyim yoksa tekrar cirlar miyim bilmiyorum. Evliligi niye bu kadar istedigini de bilmiyorum gerci. İstiyorum diyor baska bir sey demiyor yani.

Haklısınız. Ben bile bile anlatmasına takıldım. Sizin hastalığınız gizlenecek bir şey değil ama o kadın gizlenmesi gereken biri. Çünkü sizi kırmış, kıracağı da belliymiş. Siz bu süreci atlatınca ilişkinizi resmileştirebilirdiniz en azından. Israr ediyor ama sizi tam anlamıyla düşünmüyor. Babanız sizi uyarmış mesela. Çünkü canınız sıkılsın istememiş.

Ne konuşmuş merak ettim. 3 gün gün boyunca kadın rahatça kalmış sizin evinizde. Size oynamış sanki sevgiliniz. İdare etmeye çalışıyor ama gereken cevabı da veremiyor. Bu pasiflik rahatsız edici.

Bir mesajda da "oğlumun evi gibi görüyor" demişsiniz. Bu hep böyle mi olacak ? Evlenince de canının istediği gibi size gelip, istediği kadar kalıp, arkanızdan konuşup konuşup geri mi gidecek ?

Evdeki isleyis su sekilde, babam bana 3x para gonderdi diyelim bunun 2x ini sevgilimin hesabina atarim, kalani bende. O ortak hesaptan fatura, mutfak vs halleder. Benim olan parayi bilir asla ustune yatmaz. Ama annesi o parayi oglunun zannediyor halbuki ben de veriyorum.

Cikip annesine bunu soyler diye bekledim mesela ama sessiz ol demekten oteye gecemedi. Sinirimi bozan da bu.

Sassy merhabalar. Öncelikle forumda ki duruşunu ve yorumlarını çok mantıklı buluyorum . insan başkasına yorum yaparken çok daha rahat yapıyor ama konu kendisine gelince mantıklı davranamıyor .
Öncelikle bunu neden alıntıladım hemen belirteyim ; parayı neden sen ödüyorsun ? diye bir cümle okudum ve hayır ya Sassy böyle biri olamaz dedim . Hatta diğer sayfaları okumamış olsaydım , acaba çocuk ailesinden aldığı parayı sana harcadığı için mi kadın laf yapıyor ? diyecektim .
Her neyse bence çok yetersiz kalmış . Annesinin tavrını bile bile sizinle olmasına müsade bile etmemeliydi . Bilemiyorum ama bence mutlu olamazsın bu adamla. Ortak hesabınızdan bile bahsetmemiş , cidden çok ayıp.
Umarım bir an evvel iyileşirsin . Her şeyden evvel lütfen moralini güzel tut ve seni üzen , sıkıntı veren kim varsa uzak durmaya çalış .
Güzel haberlerini almak dileği ile ...

2 yillik bir iliskim var. Sevgilimin okulu 2020 ocakta, benim okulum 2020 eylulde bitecek. Ben belki daha da uzatirim bilmiyorum ama onunki kesin.

Sevgilimden 3 kez evlenme teklifi aldim. 2 tanesini reddettim. 3.de garip bir durum oldu detay vermem uygun olmaz, kabul ettim. Ama kabul ederken "okul bitmeden evlenmemin imkani yok, bunu kabul ediyorsan olur" dedim. "Sen nasil istersen oyle olsun" vs beni bir sekilde ikna etti. Kendi ailemle konustum, babam "sen nasil mutlu olacaksan oyle olsun ama bu surec tedavini olumsuz etkilemesin lutfen" dediginde bana dank etti. Sevgilimin annesi dunyanin en en en zor insanlarindan biri. Memnuniyetsiz, oglum-pasam tripli, kendisini cok onemseyen ve coookkk konusan bir insan.

Sevgilime soyledim, bak dedim ben bu teklifi kabul ettim ama senin annenden cekiniyorum huzursuz olmak istemiyorum. "Sen hic dusunme ben annemi hallederim, sakin kafana takma, once tedaviyi bitirelim" gibi cok yapici konustu. İyi dedim gectim.

Yaklasik 3-4 gundur sevgilimin annesi buradaydi. Bu surede katlanmasi cok zor olan seyler yasadim. Ogluna gizli gizli "niye acele ettin, once tedavisi bitseydi" , "sen niye surekli para harciyorsun, o harciyor mu, babasinin muayene ucreti bilmem kac lira olmus parasi mi yok sanki" dedigini duydum. Sonra sevgilim sinirlendi zaten kavga etmeye basladilar ben de hic duymamis gibi sakinlestirmeye gittim yanlarina.

Sonra da cok soguk davrandim. Onunla ayni masaya oturmadim, odamdan cikmadim, yuzune de bakasim gelmedi. Yolcu etmeyi birakin kapidan ugurlamak icin bile uyanmadim. Sevgilim fark edip sorunca da "Bana sakin bu konuyu acma, seni de silerim" dedim o da zaten anladi sebebini ozur diledi sustu.

Simdi annesi gitti, sevgilim de ben de minimum diyalog ile gun geciriyoruz. Konu acilsa birbirimize girecegiz acikca. Annesinin sozleri ve hareketleri aklima geldikce tiksiniyorum. Sevgilimin haziran sonunda nisan yapma fikri var, beni de ikna etmisti. Ama su an her seyden buz gibi sogudum. Sinirle karar vermek istemiyorum ama ben boyle bir insanla minimum duzeyde de olsa muhatap olmak ister miyim bilmiyorum. Bu ayrilik icin veya evlilikten vazgecmek icin yeterli sebep mi?

Biraz uzun ve karisik olmus olabilir, sorularinizi cevaplarim.
Engel olmak isteyenler sizi sevmeyenler benimsemeyenler istemeyenler elbette olacak her ikinizin cevresınde de. Her ilişkide oluyor. Sizin muhattabınız sevgiliniz. Onun davranışları annesının laflarıyla degısıyor mu ondan etkılenır en azından sınırlı veya suskun oluyor mu ona bakın bence

Su mesaji print edip evin her kosesine asasim geldi.

Sevgilime cidden anlam veremiyorum, ilk teklifi flortun ikinci haftasinda etti dalga gectim reddettim. İkinciyi 6 ay once etti yine reddettim. Simdi yine cikti ortaya. Bizim de sadece imza eksik acik konusayim. Biz bu hayati zaten birlikte yasiyoruz, butun kararlarimizi birlikte veriyoruz, maddi anlamda bile sen ben yoktu aramizda annesinin bu tavrina kadar.

Diyorum acikca, ben 2 yil icinde evlenemem sonrasi icin de bir sey diyemem diyorum. Ki ben cocuk sahibi olmayi da en az 10 yil dusunmem, cocugu evlenmeden de yaparim yani ama adama anlatamiyorum. Tamam sen ne zaman istersen o zaman evlilik olsun ama yazin nisan olsun diyor. Hayatimizda hicbir sey degismeyecek gercekten.

Babama soyledigimde guldu resmen, "bu senin kendi fikrin mi" dedi. Bir sey diyemedim. Sonrasinda destek oldu o da. Oyle bir esige geldik ki sevgilimle, sanki "ya yazin nisan ya da sen beni sevmiyorsun" durumu oldu. Adami seviyorum ve bana "evlilik icin ben seni senelerce beklerim" dedigi icin direkt reddetmek ona haksizlik gibi geliyor. Hani ben onu tanirim ki, oyle bir sinsi degildir yani bilmiyorum iste.

sahiplenme duygusunu ifade edemiyor

sinsi vs değil

"sen benimsin" diyor sonuna kadar ama bunu göstermek için de evlilik istiyor

ama nişanı ne yapacak onu bilemedim

asılan eden mi var çocuğa benim başım bağlı diyecek :))) şaka bir yana

yani nişan olduğunda annesi de gerilecek sen de gerileceksin o neden tutturuyor cidden bir süre sonra azıcık deşelemek lazım

alırlar bu kızı elimden modunda mı korkuları mı seni kaybetmeye dair

sonuçta sevgilin de akıllı çocuk nişan dediğin şeyin bir bağlayıcılığı olmadığı açık, bozdum nişanı dediğin an bozulur biter gider

bence biraz daha zaman tanıyın birbirinize yatın böyle güzel bir kumsalda şezlonga değil ama kumlara ve konuşun tekrar

ben biraz dondum da bugün, hayallerime bak :)))

Sassy merhabalar. Öncelikle forumda ki duruşunu ve yorumlarını çok mantıklı buluyorum . insan başkasına yorum yaparken çok daha rahat yapıyor ama konu kendisine gelince mantıklı davranamıyor .
Öncelikle bunu neden alıntıladım hemen belirteyim ; parayı neden sen ödüyorsun ? diye bir cümle okudum ve hayır ya Sassy böyle biri olamaz dedim . Hatta diğer sayfaları okumamış olsaydım , acaba çocuk ailesinden aldığı parayı sana harcadığı için mi kadın laf yapıyor ? diyecektim .
Her neyse bence çok yetersiz kalmış . Annesinin tavrını bile bile sizinle olmasına müsade bile etmemeliydi . Bilemiyorum ama bence mutlu olamazsın bu adamla. Ortak hesabınızdan bile bahsetmemiş , cidden çok ayıp.
Umarım bir an evvel iyileşirsin . Her şeyden evvel lütfen moralini güzel tut ve seni üzen , sıkıntı veren kim varsa uzak durmaya çalış .
Güzel haberlerini almak dileği ile ...

Cok tesekkur ederim.

O ortak hesaba o kadar cok para atiyorum ki. Elimde kalan parayi car cur olmasin diye oraya atarim mesela. Tatile gidecegiz mesela sevgilim o hesaptan oder. Karsilikli bunu konusmayiz ama bilirim yani tatil 10 bin tuttuysa 5 bini ortak paramizdan oder 5 bin kendisi verir. Bizim aramizda bunlar hic konusulmadi, senin paran benim param olmadi. Sevgilim kendisine cok harciyor, annesi de bana harcadigini zannediyor. Onu da anlattim dedi, evde konusmak istemedim senin canin sikilmasin diye ama gercekten konustum dedi. Ne desem bilemedim iste. İsler tersine dondu artik para benim hesabimda toplanacak.

Gercekten artik yorgun hissediyorum, bu durumu kisa surede atlatamazsam gerekirse evi bile ayirabilirim.

Cok tesekkur ederim.

O ortak hesaba o kadar cok para atiyorum ki. Elimde kalan parayi car cur olmasin diye oraya atarim mesela. Tatile gidecegiz mesela sevgilim o hesaptan oder. Karsilikli bunu konusmayiz ama bilirim yani tatil 10 bin tuttuysa 5 bini ortak paramizdan oder 5 bin kendisi verir. Bizim aramizda bunlar hic konusulmadi, senin paran benim param olmadi. Sevgilim kendisine cok harciyor, annesi de bana harcadigini zannediyor. Onu da anlattim dedi, evde konusmak istemedim senin canin sikilmasin diye ama gercekten konustum dedi. Ne desem bilemedim iste. İsler tersine dondu artik para benim hesabimda toplanacak.

Gercekten artik yorgun hissediyorum, bu durumu kisa surede atlatamazsam gerekirse evi bile ayirabilirim.
Sassy biraz argo olacak ama herkesin canı cehenneme . Sen ilk olarak kendini düşünmelisin .
Senin şu an çok önemli bir durumun varken kimse sana evlilik baskısı yapamaz, yapmamalı !
Sen akıllı bir kadınsın bence biraz zaman vermelisin . Zaten o zamana kadar sular durulur .

Karar verirken şunu da düşünün lütfen; evlendikten sonra ne oluyorsa annelerinin değeri milyon kat artıyor. Annesiyle ilişkisi ve tepkileri bu şekilde devam etmeyecek, kadın kıymete binecek..

Haklısınız. Ben bile bile anlatmasına takıldım. Sizin hastalığınız gizlenecek bir şey değil ama o kadın gizlenmesi gereken biri. Çünkü sizi kırmış, kıracağı da belliymiş. Siz bu süreci atlatınca ilişkinizi resmileştirebilirdiniz en azından. Israr ediyor ama sizi tam anlamıyla düşünmüyor. Babanız sizi uyarmış mesela. Çünkü canınız sıkılsın istememiş.

Ne konuşmuş merak ettim. 3 gün gün boyunca kadın rahatça kalmış sizin evinizde. Size oynamış sanki sevgiliniz. İdare etmeye çalışıyor ama gereken cevabı da veremiyor. Bu pasiflik rahatsız edici.

Bir mesajda da "oğlumun evi gibi görüyor" demişsiniz. Bu hep böyle mi olacak ? Evlenince de canının istediği gibi size gelip, istediği kadar kalıp, arkanızdan konuşup konuşup geri mi gidecek ?

Konustum dedigi sey iste sen yassy ile ilgili boyle kotu konusursan sadece beni kendinden uzaklastirirsin vs demis. Oyle vaoovv bir konusma yaptigini zannetmem hic.

Evlilik daha cook uzak. Oyle gelip kalma olmaz saniyorum.

Cok tesekkur ederim.

ufff bu para işi can sıkıcı

sevgilimle sevgili iken de birlikte yaşarken de aradan geçen yıllarda da senin paran benim paran olamadı

son 5 tl mizi de bölüştük yeri geldiğinde

hatta burada yazarlar ya hep kadının kendi parası olmalı bri kenarda vs diye

ben o konulara valla benim hiçbir şeyim yok yazarım

sonra bir gün düşündüm

ev, araba, banka hesapları hepsi benim adıma hiç onlar benim gibi bir hissiyatım yok

bir de cidden harcanan miktarlar muhtemelen bizim tahayyül edemeyeceğimiz miktarlar

annesi de bu garip duyguya burası ile karşılaştırıp düşmüş olabilir

zira bak bu sayfalarda bile aylık 2000 tl ile 5 kişi gül gibi geçindiğini anlatan kişiler bolca var

ama sizin her ikinizin de ayrı ayrı 3-5 asgari ücreti harcadığınızı düşünüyorum ben

Konustum dedigi sey iste sen yassy ile ilgili boyle kotu konusursan sadece beni kendinden uzaklastirirsin vs demis. Oyle vaoovv bir konusma yaptigini zannetmem hic.

Evlilik daha cook uzak. Oyle gelip kalma olmaz saniyorum.

Belki de bu hali yüzünden annesi ciddiye almıyordur. Oğlundan çekinecek biri olsaydı o konuşmayı da yapamazdı. Siz iyice düşünün en iyisi. Evlenmek için aman aman bir sebebiniz de yok. Rahat görüşelim, atamamız olsun vs. gibi. Sağlığınızı düşünün şimdilik.

Cok mu sey istiyorum ben ya? Tepkisi bana yeterli gelmedi ki. Kavgalari soyle oldu sevgilim annesine kes sesini deyince olay anneye saygisizlik yapma vs ye geldi. Sonra disari yemege cikalim dediler ben gitmedim. Geri geldiklerinde annesi cok keyifliydi. Ben bu olaydan sonra 3 gun boyunca kadinla toplam 1 saat ayni ortamda anca bulundum, yuzune bakmadim. Sevgilim de tavrimi anlayip sesini cikarmadi.
Ben tepkisinin yetersizliğini yaşına veriyorum. O da genç bildiğim kadarıyla?
Bir de kadın o kadar saçmalamış ki dikkate alınıp üstüne düşünülecek türden bile değil. "Babasının muayene ücreti kaç lira olmuş" ne cidden çok komik :KK70:
Tam bir "Susun deli konuşuyor,konuş deli" vakası :)
Tuvalette b.k var,mutfakta yağ var deseydi daha çok dikkate alınırdı.
Bir de neden annesine ortak hesaptan bahsetmediğini sordun mu?
Eğer bilinçli yaptıysa sıkıntı var.
Bak bunun üzerine düşünebilirsin :deli:

ufff bu para işi can sıkıcı

sevgilimle sevgili iken de birlikte yaşarken de aradan geçen yıllarda da senin paran benim paran olamadı

son 5 tl mizi de bölüştük yeri geldiğinde

hatta burada yazarlar ya hep kadının kendi parası olmalı bri kenarda vs diye

ben o konulara valla benim hiçbir şeyim yok yazarım

sonra bir gün düşündüm

ev, araba, banka hesapları hepsi benim adıma hiç onlar benim gibi bir hissiyatım yok

bir de cidden harcanan miktarlar muhtemelen bizim tahayyül edemeyeceğimiz miktarlar

annesi de bu garip duyguya burası ile karşılaştırıp düşmüş olabilir

zira bak bu sayfalarda bile aylık 2000 tl ile 5 kişi gül gibi geçindiğini anlatan kişiler bolca var

ama sizin her ikinizin de ayrı ayrı 3-5 asgari ücreti harcadığınızı düşünüyorum ben

Biz mesela birlikte bitcoin aldik, cok da kazandik. O para bende durur. Guveniriz birbirimize benim aklimin ucundan gecmez sevgilim benimle ilgili maddi bir kaygi yasayacak diye. Benim bozuldugum sey annesine aciklama yapmamasi. Dogrudur annesinin gozune batabilir sonucta harcligi usd olarak gonderiyor az para degil ama desin ki mesela "oglum bu para nereye gidiyor?" hani beni niye katiyorsun ki? Annem belli babam belli ben senin oglunun parasiyla yasar miyim yani

Ben tepkisinin yetersizliğini yaşına veriyorum. O da genç bildiğim kadarıyla?
Bir de kadın o kadar saçmalamış ki dikkate alınıp üstüne düşünülecek türden bile değil. "Babasının muayene ücreti kaç lira olmuş" ne cidden çok komik :KK70:
Tam bir "Susun deli konuşuyor,konuş deli" vakası :)
Tuvalette b.k var,mutfakta yağ var deseydi daha çok dikkate alınırdı.
Bir de neden annesine ortak hesaptan bahsetmediğini sordun mu?
Eğer bilinçli yaptıysa sıkıntı var.
Bak bunun üzerine düşünebilirsin :deli:

Bahsettim diyor bakalim. Annesi donuste bize tekrar ugrayacakmis, gelmesin dedim. Tamam gelmez soylerim dedi. Sevgilim huzursuz olmayi goze alamaz iki uc gune gelir sakince konusur da iste benim atesim ne zaman soner bakalim. :))

2 yillik bir iliskim var. Sevgilimin okulu 2020 ocakta, benim okulum 2020 eylulde bitecek. Ben belki daha da uzatirim bilmiyorum ama onunki kesin.

Sevgilimden 3 kez evlenme teklifi aldim. 2 tanesini reddettim. 3.de garip bir durum oldu detay vermem uygun olmaz, kabul ettim. Ama kabul ederken "okul bitmeden evlenmemin imkani yok, bunu kabul ediyorsan olur" dedim. "Sen nasil istersen oyle olsun" vs beni bir sekilde ikna etti. Kendi ailemle konustum, babam "sen nasil mutlu olacaksan oyle olsun ama bu surec tedavini olumsuz etkilemesin lutfen" dediginde bana dank etti. Sevgilimin annesi dunyanin en en en zor insanlarindan biri. Memnuniyetsiz, oglum-pasam tripli, kendisini cok onemseyen ve coookkk konusan bir insan.

Sevgilime soyledim, bak dedim ben bu teklifi kabul ettim ama senin annenden cekiniyorum huzursuz olmak istemiyorum. "Sen hic dusunme ben annemi hallederim, sakin kafana takma, once tedaviyi bitirelim" gibi cok yapici konustu. İyi dedim gectim.

Yaklasik 3-4 gundur sevgilimin annesi buradaydi. Bu surede katlanmasi cok zor olan seyler yasadim. Ogluna gizli gizli "niye acele ettin, once tedavisi bitseydi" , "sen niye surekli para harciyorsun, o harciyor mu, babasinin muayene ucreti bilmem kac lira olmus parasi mi yok sanki" dedigini duydum. Sonra sevgilim sinirlendi zaten kavga etmeye basladilar ben de hic duymamis gibi sakinlestirmeye gittim yanlarina.

Sonra da cok soguk davrandim. Onunla ayni masaya oturmadim, odamdan cikmadim, yuzune de bakasim gelmedi. Yolcu etmeyi birakin kapidan ugurlamak icin bile uyanmadim. Sevgilim fark edip sorunca da "Bana sakin bu konuyu acma, seni de silerim" dedim o da zaten anladi sebebini ozur diledi sustu.

Simdi annesi gitti, sevgilim de ben de minimum diyalog ile gun geciriyoruz. Konu acilsa birbirimize girecegiz acikca. Annesinin sozleri ve hareketleri aklima geldikce tiksiniyorum. Sevgilimin haziran sonunda nisan yapma fikri var, beni de ikna etmisti. Ama su an her seyden buz gibi sogudum. Sinirle karar vermek istemiyorum ama ben boyle bir insanla minimum duzeyde de olsa muhatap olmak ister miyim bilmiyorum. Bu ayrilik icin veya evlilikten vazgecmek icin yeterli sebep mi?

Biraz uzun ve karisik olmus olabilir, sorularinizi cevaplarim.

Okullarınızın bitmesine 1 yıldan çok var ve siz neden şimdiden bu evlilik işine girdiniz ki? Güzelim sevgililik yıllarını gezip tozup, eğlenerek harcamak varken, siz şimdiden kaynana gelin ilişkisine başlamışsınız :) Kendi kendinizi ateşe atmışsınız açıkçası.

'' Ben de oyle anladigim icin tiksindim kadindan agzimi acsam sevgilimin yuzune karsi butun sulalesine butun degerlerine dumduz gidecegim o yuzden onunla ayni ortama girmiyorum bugun'' bu çok sert değil mi ? Siz sanıyor musunuz ki her ne kadar hata ailesinde de olsa siz böyle ''dümdüz gidince'' o size haklısın aşkım diyecek. Ha bir defa ok der iki defa der ama üçüncüde ''biz anlaşamıyoruz, herkes kendi yoluna '' diyeceğinden emin olun. Tabi bunu siz de söyleyebilirsiniz.

Annesi ile anlaşamayacak, bazı huy ve davranışlarına katlanamayacaksanız ben bu evliliğin yürüyeceğini düşünmüyorum. Sonuçta o hep bir şekilde hayatınızda olacak.

Rahatsızlığın için acil şifalar diliyorum.
Yaşını bilmiyorum da anlattıklarına göre küçücüksün.
Bir yerlerde bahsettin mi,belki de ben konunun tamamını okumadığım için kaçırdım ama bu beraber yaşamak,ortak para biriktirmek,ailelerle tanışmak hatta 1 günlüğüne bile olsa erkeğin annesiyle aynı evde yaşamak bana o kadar uzak ve ters ki.
Tutucu ya da muhafazakar değilimdir aksine son derece rahat ve geniş bir kadınımdır kendimi bildim bileli. Sadece bana göre sıkıcı ve gereksiz bir yaşam tarzı. Ben üniversite okurken erkek arkadaşımla aynı evde kaçak göçek uyuduğum gecelerin tadı beraber yıllarca uyusak yine de aynı tadı vermezdi bence.
Sadece kolaylıklar dileyebilirim.
Sen bu kadar rahat ve modern yaşam tarzını anlatırken kadının "oğlumun evi" tabiriyle bile sana ne kadar uzak kültürde olduğunu gösteriyor. Erkek arkadaşın da o kadının oğlu. Kendini ne kadar geliştirse de,eğitse de herkes aslına döner,bunu asla unutma.
Yeniden büyük geçmiş olsun.
Her hastalığın en büyük şifası neşedir,pozitif olmaktır elbette bunları biliyorsundur da buna göre yaşamaya çalışırsın inşallah.

Okullarınızın bitmesine 1 yıldan çok var ve siz neden şimdiden bu evlilik işine girdiniz ki? Güzelim sevgililik yıllarını gezip tozup, eğlenerek harcamak varken, siz şimdiden kaynana gelin ilişkisine başlamışsınız :) Kendi kendinizi ateşe atmışsınız açıkçası.

'' Ben de oyle anladigim icin tiksindim kadindan agzimi acsam sevgilimin yuzune karsi butun sulalesine butun degerlerine dumduz gidecegim o yuzden onunla ayni ortama girmiyorum bugun'' bu çok sert değil mi ? Siz sanıyor musunuz ki her ne kadar hata ailesinde de olsa siz böyle ''dümdüz gidince'' o size haklısın aşkım diyecek. Ha bir defa ok der iki defa der ama üçüncüde ''biz anlaşamıyoruz, herkes kendi yoluna '' diyeceğinden emin olun. Tabi bunu siz de söyleyebilirsiniz.

Annesi ile anlaşamayacak, bazı huy ve davranışlarına katlanamayacaksanız ben bu evliliğin yürüyeceğini düşünmüyorum. Sonuçta o hep bir şekilde hayatınızda olacak.

Buraya genelde sorun yasadigimda yazdigim icin insanlar da "aa kiza bak daha evlenmeden gelin-kayinvalide olmuslar" diyor ama o is oyle degil. Cevrelerimiz ortak, ben bu iliskide olmasam da turkiyedeyken sevgilimin annesiyle ayni ortamda bulunurdum. Yani ben surekli onlarin evindeyim veya onlar bizde gibi bir durum yok. Annesiyle iliskim minimum duzeyde. Evlilik meselesini de sayfalarca yazdim, ben evlenmedim sadece teklif aldim. Atese atladigimi dusunmuyorum sanirim. Tesekkurler yine de.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X