Annemin Saçma Sapan Tavırları Davranışları Evliliğime Yansıyor Bıktım Artık Bıktım...

DreamTheater_

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
26 Ocak 2016
220
48
33
Ben bunları hak edecek naptım bilmiyorum bütün suç bende mi bilmiyorum nerde yanlış yapıyorum bilmiyorum çok yoruldum.. usandım doydum artık herşeye..
henüz 9 aylık evliyim bilenler bilir evliliğin ilk zamanları kimileri için kabus oluyor düzene girmesi alışma süreci kavga gürültü herşey zaten o kadar zor ki birde bu zorluğun içine annem ekleniyor nefes alamıyorum artık
Annemin burda benden başka kimsesi yok tek yaşıyor abim başka şehirde yazları gelir ( anneme 5 dakikalik mesafede ev tuttum ahh tutmaz olaydım.. sırf o tek kalmasın die.. )
Zamanla herşeyime karışmaya kalktı .. evliliğime suna buna içten içe ben sorunlarımı anlatıyordum dertleşeceğim kimsem olmadı için keşke anlatmasaymışım farkına varınca hiç birşey yansıtmıyordum artık...
Eşimin ailesini sevmiyorum yaptıklarından dolayı..
Benim eşim de annemi sevmiyor.. bana saygısından gidip geliyor böyle anlaştık.. annem yakınız die gelip gitmemize laf etti eşimi fazla götürmek istemedim çünkü bende onun ailesine fazla gitmiyorum..
Hergün ugruyorum yanına gündüzleri vakit buldukça alıyorum çıkıyorum geziyorum .. inanın koştur koştur evime yetişiyorum yemeğime aşıma yetişiyorum..
Eşimle sorunlarımı anlattıkca annem eşime düşman oldu bir yandan ve eşimin yannda pek gelmez ayda 1 kere eşim varken gelirse gelir ( Çekiniyormuş . sıgınamıyormuş yarın benim eşim başıma kakar mış annen geliyorda sık sık annem gelmiyor die eyvallah dedim zorlamadım )
Annem birşeyi yaparken kırk nazla yapar.. Kendini birşey sanar evet ne yazkki..
bıktım usandım artık bana laf sokmalarndan herşeyinden onun yükü cok agır geliyor bana..
Dünki olayı anlatmak istiyorum
Ben ileri derecede panik atak hastasıyım bayılmalarım arttı ve kalbimde sorun var doktora gittim annemin işi yoktu onunlada beraber gittik hastaneye..
Eşim de iş çıkışı bizi almaya geldi hastanede işimiz uzun sürdü.. Neyse eve gidiyoruz hep beraber
Eşimin iş arkadaşı yaralanmış ona geçmiş olsuna gidecek ( ben evde tek kalamıyorum hastalıgımdan dolayı fazla.. )
Evin oraya geldik
Anneme : Anne hadi gel gidelim bize bak eşimde arkadaşna gidecek beraber yemek yapar yeriz otururuz
Eşim: evet anne hem tek de kalmaz yoldaş olursunuz gideceğim yer biraz uzak
Annem : yok yok ben gelmem.. eve gidiyim
Eşim: gel san ki nolacak evde napacaksın gittiğinde
Annem : yok yok gidiyim ben cok geç kalmassın zaten
Ben: gel işte ya....
Zor güç bela getirdik... 40 nazla Annemi 40 kere cagırrsın 41. kez gelir öyle bir insan..
Eve geldik yemek yaptım hemen hep birlikte yedik
Ve eşim gitti..
Ben sofrayı topluyordum
Annem: masa öyle silinmez bez öyle tutulmaz beceriksizliğini bu kadar belli etme şöyle sil..
Ben: şakayla karışık anne dua et ki karşımda sen varsn bunu başka birisi dese cevabını verrdim.. benim elimden bu kadarı geliyor
Annem : ben senin annenim başkası değil..
Annem yeni bir telefon aldı kendine akıllı telefonlardan sürekli bozar size yemin ederim bir şeyi 10 kere gösterdim.. anlamıyor siz olsanız sinir olmazmısnz
telefonu getirdi su nasıldı bu nasıldı sormaya başladı yine..
Ben: anne gösterdim ya yine mi unuttun bak şöyle şöyle ypaacan
burayı bozmssn nasıl düzelteceğini bilmiyorum
Annem : sana birşey sormaya gelmiyor herşeye dik dik cevap veriyorsun.. tersliyorsun
Ben: sen kendi davranışlarının farknda değilsn herhalde..
Benim başımdaki de elin oğlu zor durumda kalıyorum evime eşim varken kırk nazla geliyorsun düşman gibi görüyorsun sıgınamıyorum diyorsun benim artık zoruma gidiyor merak etme eşim başıma kakmaz..
Annem : evet sıgınamıyorum senn davranışların yüzünden de sıgınamıyorum eşin yüzündende anlamıyomusun..
BEn: sen böyle düşünmeye devam edersen tamam eyvallah ben sana napıyorum da sıgınamıyorsun napıyorum sana.. zaten herşey yeterince zor birde sen başlama
Annem: ben komşumun teyzenin evinde bile sıgınırken buraya gelmek istemiyorum birda beni eşin varken cagırma gelmek istemiyorum .. sen daha 9 aylk evlisin ben 25 sene evli kalmısım senn için zorsa benm içinde zor..
( eşim bi ara bana ben senin anneni arıyorum soruyorum sen nie aramıyosun die bir cümle kullanmıştı bende bunu anneme demiştim demez olaydım .)
eşim geldi...
İçeri girdi..
oturdu..
Annem dışarı cıktı montunu aldı : hadi ben gidiyorum
Eşim : otur anne nereye gidiyosun zaten geldin gittin yok evde napacan
Annem: yok gidiyorum ben haydi görüşürüz
Ben: annemi eve kadar bırak gel
Eşim: montunu ayakkabılarını aldı apartmana cıktı
Annem : yok yok bırakma istemem ben kendim giderim otur sen yorgunsn zaten ben giderim
Eşim : olur mu öyle şey
Annem : gelirsen yemn ederim bida gelmem hadi görüşürüz
Eşim: tekrar içeri girdi bana ;
Allahaşkına noluyo bu nedir yani.. annen nasıl bir psikolojiye sahip zaten evime kırk nazla geliyor birde böyle yapıyor
;Ben: dayanamadım ağladım yine kötüleştim.. olanları anlattım saklayamadım o anda
Benim evimde sıgınamıyormuş senden cekiniyormuş ben dik cevap veriyormuşm vs vs..
Eşim : ben ona naptm geldine gittinemi karıştım nie geliyosn mu dedim.. saygısszlk mi ettim bu nedir sen yni hastaneden geldin seni böyle üzmeye ne hakkı var..
konuşma uzadı gitii
Size küçük bir örnekle acıklamak istedim annemin psikolojisinin düzgün oldunu asla düşünmüyorum iyi değil.. banada yansıtıyo artık cok garip bir ahlagı var çok alıngan hemen herşeyde birşey aramaları küsmeleri.. kendini hep geri çekmesi 40 nazla birşeyler demesi..
ben yalvaracamda anca öyle evime gelmesi bir çok şey kendini herşeyden soyutluyor preden nem kapıyor
ben çok yoruldum dayanamıyorum inanin sogudum artık ondan nefret ettirme derecesine geldi birşey desem bi laf söylesem cevap versem
Tamam bittim o an... bittim annemin lafının üstüne laf söylemek gibi birşey asla olamaz napacam bilmiyorum cok bunaldmm evliliğimede yansıyor artık bu durum
Şimdi benimle konuşmuyor bir tavrlar bir tavırlar görseniz..
bagırmalar cagırmalar asla kendi hatalarını görmez asla.. ona göre bir tek doğru kendisi yüzünü bile görmek istemiyorum su an keşke gelmeseydim su yalan dünyaya evliliğim bir yandan annem bir yandan ben hangi birile baş edecem boguluyorm nefes alamıyorum kızlar..

Son düzenleme:
Once kendini ve hastaligini dusun tedavi ol iyilestiginde hersey senin icin daha kolay olur.
Evde tek kalamadigin icin annene yalvarmak zorunda kalmazsin.
Annene bundan sonra birsey anlatma hicbir konuda israr etme tamam sen bilirsin anne de. Kendisi ne yapmak istiyorsa onu yapsin.

cevap verdiniz için tşk ederim gerçekten birileri ile konuşmaya ihtycm var..
yardm almaya bi tek bu değil.. inanın bı çok küçük bir örnek bunun gibi bir sürü şey.. eşimde rahatsız artık bu durumdan
ben yansıtmak istemezdim ama o halimi görünce ters birşeyler oldunu anladı zaten hastaym hastalıgım nüks ediyor birde böyle tavırlar sergileniyor bna karşı

ben tek kalmasın die arada eşim varken de evime gelsin gitsin istiyorum
eşimi düşman olarak görüyor.. biz ona napıyoruz anlamıyorum ikimizinde cok değişik ahlagı varmış..
ona uymuyormuş...
herşeyden herkezden kendini soyutlamş.

Ben mi çok vurdumduymaz gamsızım bilemedim. Bu anlattığınız olayda anneniz için söylediğiniz yoruldum, bıktım diyecek kadar olumsuz birşey görmedim açıkcası. Benim annem de bana gelmez, bana karışır, yaptığım işi beğenmez. Ama ben sinirlenmeyi bırak tam tersi şakalaşır gülerim. Dediğim gibi ben çok gamsızım sanırım.

Bu arada çok geçmiş olsun. Umarım en kısa sürede iyileşirsiniz.

Ben de annemlerle aynı sitede yaşıyorum. Şimdiki aklım olsa yapmazdım bunu. O yüzden seni anlıyorum. Bizimkiler de eşim varken gerilir. Annemler bendeyken eşim aniden gelse hemen gitmeye kalkarlar falan. Eski insanlar böyle şekerim, yapacak bişey yok. Onu da öyle kabulleneceksin.

Sen kendine ve evliliğine odaklan. İyileşmeye bak. Önemli olan bunlar.

Tamamını okuyamadım. Üzülerek söylüyorum annene fazla yüz vermeyeceksin. Düzelir belki, anlar güzel güzel geçinirsiniz. Sen de doktoruna falan yalnız git. İşin düşünce kal deme. Annenin bir sosyal çevresi olsun. Senin de öyle.

Okuduğum kadariyla sizin mesele baya derin konuda cok su goturur annenin durumuyla senin durumunla alakali bekar biri olarak yorum yapmam belki biraz dusuncesizce olacak ama sunu soyleyeyim

(Tabi biliyorum ki kimseniz olmadigi icin annenizle derdinizi paylasmissiniz)ama su var ki ciftlerin aile sorunlarini anne babalarına yansitmalarini dogru bulmuyorum çünkü bazen istisnalar olsada anne baba gercekten evladini seviyorsa cocuklarini uzen insanlara karsi bir daha isinmiyorlar

Benzer bjr ornek arkadasimda vardi ilk zamanlar cok problemliydiler arkadasim durumu hep ailesine yansitti dogal olarak arkadasinin annesi simdi damadindan nefret ediyor kari kocanin arasi duzeldi ama damat ve kaynananin arasinda hala buzdagi var

Senin evine sıgamama konusuna gelince eski insanlarda vardir bu durum ama senin annende biraz abartili belkide esinin kendisini sevmedigini farkettigi icin cekiniyordur rahat edemiyordur

o zaman dediğniz gibi enisi cagırmamak eşim varken de gelirse gelir değil mi
bu seferde eşim bana annen niye böyle yapıyor
ben varken neden gelmiyor diyor
eşime ne cevap vermeliym bu durumda
önceden hasta su bu hep bir bahane bulydm ama artık bulamıyrm

Eski insanlar konusuna katiliyorum

eşim kendisine hiç birşey yapmıyor ben sahidim bi saygıszlıgı lafı sözü kesinlikle yoktur
hatta şakalaşır espiri yaparr. sohbet muhabbet eder..
annem gelmio
bu sefer eşim bana diyor ki ben naptmda annene annen evime gelmiyor.. naptm ona diyor
ben zor durumda kalıyorum

Birde sunu ekleyeyim benim ablamlarda uzakta ama ayni ildede olsak annrmin evlerine cok sık gidecegini sanmazdim her iki damadini sevmesjne ragmen cok gitmezdi diye dusunuyorum
Cekinip rahat etmeyecdgini biliyorum cunku bir ablam bizden kac km uzakta evinr gittiginde sadece 1 hafta kaldi birde ilk gidisiydi bir daha Allah bilir ne zaman gidecek ona rahmen gittiginde uzun kalmaz

Sen önemsemezsen eşin de önemsemeyi bırakacak sormayacak. Sorunca bilmiyorum, kendi bilir de geç. Tavrın umursamaz olsun.

Ara sıra siz gidin ona, belki kendi evinde daha rahat eder. Biz haftada bir akşam gitmeye çalışıyoruz annemlere. Ara, anne bu akşam yemeğe sana geliyoruz de. İtiraz kabul etme. Zamanla ilişkileri normalleşecektir. Daha çok yeni evlisiniz. Siz bile birbirinize alışamamışken kayınvalide ve damadın alışması zaman alır.

Haklisin seni mahcup etmemek icin bile olsa ara ara gelmesi lazim ama sende esine seninle bi alakasi yok annemin mizaci biyle onuda oyle kabul et de emin ol cok sık gelip gitmemesi aslinda evliligin acısindan daha iyi

daha az görüşseniz sorun çözülecek de niye ısrar kıyamet çağırıyorsunuz anlamadım

anneanneme benzettim annenizi
kimsenin evinde rahat edemez
en iyisi siz ona oturmaya gidin arada.
eşinizle de çok sık görüştürmeyin

Çocuklarımızn dogumundan itibaren binbir nazıni kaprisini cekiyoruz sabrediyoruz ama annelerimizinkini malesef...kendimizce hakli oldugumuz sebepleri sıraliyoruz kendimize ait sorunlarmiz oldugunu soyleyip sabrimizi zorladiklarini anlatiyoruz dert ortaklarimiza ..ama dusunmuyoruz ki onlarin da kendilerine gore dertleri yolunda gitmeyen isleri var..ortayaşlarda bizlerin depresyona girmesi o kadar kolay ki...evladimizin en ufacik sert çikisi bizi yaralar kalbimiz sizlar kimimiz icine kapanarak kimimiz ofke patlamalari kimimiz kapris yaparak bunu belli eder.
Sizin de sorunlariniz var ki sabir tukenmis gorusmelerinizin sıklıgıni onu kirmayacak bahanelerle azaltin esinizle hicbir sorununuzu yansitmayin o koruma içgudusuyle esinize hemen dusman olabilir elinizden geldigince yumusak ses tonuyla konusun sarilin onu sevdigunizi gosterin ve dedigim gibi az gorusun birbirinizi özleyin..
Klasik bir söz olacak ama onları kaybetmeden kıymetini bilin yaninizda annenizin varliginin verdigi guven ve mutlulugu farkedin..huzurlu gunlere kavusursunuz insallah. :) en önemli not esinize de annenizin kaprislerinden sorunlarindan bahsetmeyin..eşiniz de daha tecrubesiz haliyle zamanla iliskileri oturur insallah..

Haklisin seni mahcup etmemek icin bile olsa ara ara gelmesi lazim ama sende esine seninle bi alakasi yok annemin mizaci biyle onuda oyle kabul et de emin ol cok sık gelip gitmemesi aslinda evliligin acısindan daha iyi
ben eşime dün ne yazkkı dedim birşeyler senden cekiniyormuş sıgınamıyormuş die..
eşim şimdi bana ben naptm onada böyle diyor diyo keşke bunu de demesedim yanlış üstüne yanlış yapıyorum

zaten ayda bir kez gelir eşim varken oda cok zor güç bela...
bz hafta bir ugruyoruz ama eşimde soruyor illaki nie gelmiyor evime ben naptm die
artık eşime cevapda bulamıyorum ve annem su an benmle konuşmyr bilymsnz.. telefonumu bile acmıyor yni.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…