Annemin Saçma Sapan Tavırları Davranışları Evliliğime Yansıyor Bıktım Artık Bıktım...

Ya ben annenizde kizilacak bir durum göremedim
Oyle tutma bezi şöyle tut demiş yok sen olmasan payini verirdim demeniz olmamış saygi lazim birazda,benim de annem su böyle bu şöyle der durur yani bana demicekte kime diyecek.
Akilli telefonu anlamamis olabilir bunda da sinirlenecek birsey yok sizde kucukken allah bilir neler sormussunuzdur yani yaslandikca nazlaniyorlar o kadar siz cok cok buyutmussunuz,abartilacak bir şey göremedim

bence siz abartmışsınız benim annem de gelmez kv de.
yani onlar rahatsızlık verdiklerini düşünüyorlar çok fazla ince düşüncelilier.
ha ben de gelsin gitsinler isterim ama bu denli de takmam yani.
ben sizin abarttığınızı düşünüyorum.

Rahmetli anneannemi hatırladım bir an, aynı apartmanda otururduk, alt kattan çıkardı bize. Koltuğun ucunda otururdu, her an kovacakmışız gibi. Tuvaleti geldiğinde aşağı inerdi, ne oldu diye sorduğumuzda ise "sus sus sus..." der inerdi aşağı. Babamdan çekinirdi :) Bu özelliklerin bir kısmı ise şimdi annemde var. Siz çalışıyorsunuz der gelmez, yemeğe davet ederim aman ne uğraşıyorsun boşver der, hep beraber gezelim deriz boşver boşver der :) Eşimin yanında rahat edemiyormuş :) Duyanda bir şey oldu damat kovdu sanacak. Eski insanlar özellikle kız anneleri, genellikle böyle hissederler. Damatların ,kızlarına laf edeceğini düşünürler. Anlatış biçimleri veya bu düşüncelerin tavırlara yansıması değişik olabiliyor.

Fakat her ne olursa olsun, sizi büyüten, sizi karnında taşıyan, geceleri uykusuz kalan, hastalandığınızda üzülen anneniz için kullandığınız bazı kelimeleri hiç hoş bulmadım. Bizler onların çocuğuyduk, zaman ilerledikçe onlar çocuklaşmaya başlıyor bizler onları yönetmeye başlıyoruz. İşte tamda bu sırada sabır işin içine giriyor.

Ben annenin davranışlarında nefret ettirecek kadar düşmanca birşey göremedim. Sen kocanı fazlasıyla anlatarak kadını evine giremez hale getirmişsin. Benim annem de bin nazla gelir evime çünkü evliliğim yeni, eşim ailede yeni , rahatsız ederim diye çok çekinir. Annem de sık sık uyarır şunu şöyle yap, çocuğa böyle yedir, bağırma, eşine böyle konuş.... Ben hiç nefret etmedim kendisinden. Evliliğimin en çalkantılı zamanlarında da, ona içten içe kırıldığımda da. Asla nefret etmedim asla eşimle annemi birbirlerine şikayet etmedim. Sen ilerde yaşanacak daha büyük kopuklukların tohumlarını atıyorsun arada laf getirip götürerek. Eş anne gibi yakınlarla olan sıkıntılar asla ve asla başkalarıyla paylaşılmaması gereken şeylerdir. Bunu sakın unutma. İşte böyle insanlar birbirine düşman olur ortada bişey yokken. Her ikisi de seni düşündüğü için diğerine kızmış. Çok haklı bir duygu.

sizde fazla ısrarcısınız 1 dersin 2 dersin ama sürekli sürekli gel gel ne olacak evde napcan falan çok aşırı

evlilikteki sorunları ailelere anlatmak zaten en büyük hata
gün gelir böyle zor durumda bırakır insanları, zaten siz de dersinizi almışsınızdır bu konuda
bir annenin evladının evliliğine bu kadar karışması hiç doğru değil
annenizle bu konuyu güzellikle onu kırmadan söyleyin, o da annen sonuçta
benim annem de evlilğimin ilk zamanları herşeyi sorar ve evliliğime müdahil olmak isterdi
zamanla ben tavrımı koydukça düzeldi

Ben burda anormal bir durum göremedim? Anne-kız diyalogu normal. Genelde bu tür diyaloglara arkadaslarımdan vs sahit oldum. Gelmek istememesi de cok anormal degıl yani rahat edemiyordur vs. Ayrıca yeni evlisiniz. Bence düşünceli bile davranıyor.

Oylede olsa böylece olsa annelerimiz baştacı annem herşeyin önünde gelir benim için iyi gunde kötü gunde hep benim yanimda değerini bilemiyoruz malesef..

Yorumlarin hepsini okuyamadim ama genel turk annelerinden farkli bisi gormedim. Kendileri fazla gelip ev duzeninizi bozmak istemezler. Benim annemde binbir nazla gelir bi saat oturmadan gider. Esim aksam gelsin ozledik der oda siz yorgunsunuz elinizi ayaginizi uzatin icin cayinizi der. Diger konularda sanki benim annemi anlatmissin. Ama ben yaslidir der gecerim siz olaylari biraz kafanizda buyutup alinganlik yapiyorssunuz.sizi o kadar etkiliyor ki oturup agliyorsunuz. Anneniz degismez siz bunlari normal olduguna kendinizi inandirin. Birde esiniz de sizi oyle boyle diye doldurmasina izin vermeyin. Bisi derse o yasli oyle gormus deyip gecistirin ki hem sizin hemde onun kafasinda olaylar bu kadar buyumesin.

Panik atak bendede var canım en ufak bişeyde titreme buz kesilme baygınlık bife astımım var krize girme... Ahhh ahh bu anneler aynı sıkıntı bendede var. Eşimle kaçarak evlendim. Ailem sevmedi hiç bi zaman onu. Oysa gelin görünki tek bir saygısızlığı dahi olmamıştır. Ama annem işte.. Evime gelmez gitmez geldiği zaman binbir türlü sıkıntı çıkar o gün eşimle kavgam gürültüm bitmez. Niye çünkü lafı sözü yetiyor eşimi seviyormuş gibi yapmacık davranması falan.. Eşimle evlenmemi hiç istemedi çünkü o beni başkasına düşünüyordu. Bende istemedim zaten hayatım kararmış onun kararları hayatım üstünde yürüttüğü işlerden.. Ben eşimle kaçınca benim onla gittiğimi bildiği halde kalkıp herkeze inşaallah kendi istediği kişiden için ona kaçmıştır demiş. Eşim bunu duydu ve çıldırdı. Ne yapmaya çalışıyor annen diye.. Gelip gitmeyiz zaten mesafeli duruyorum yuvam bozulmaması için. Ama eli koku burayada uzanıyor. Bi şekilde huzurum kaöıyor işte. Sen boşver ben artık bolveriyorum onceden çok ağlardım sanki günah keçisi brnmişim gibi bide eşimin bana yüklenmesiyle helak olurdum. Ama panik atak ilerleyip kriz grçirdiğim gün eşim anladıki uzak durmak gerekiyor annemin günahını brn ödeyemem... O yüzden ne kadar atan da olsa annende olsa saygı duy duyma demiyorum ama yuvandan evliliğinden uzak tut canım

annem okb'dan muzdarip, kendisi ile benzer bir iliskimiz var. ne kadar uzaksak o kadar iyiyiz, ayni eve girdigimizde kiyametler kopar. simdilik ayri ulkelerde oldugumuz icin yorum yapamiyorum evliligimle ilgili mesafesine, keza zaten anca facetime uzerinden konustugumuz icin esime de son derece saygili. Ancak her gun bir araya gelinecek mesafede olsak eminim sizinkinden farkli olmaz tavirlari.

bir musubet bin nasihattan iyidir, der eskiler. siz de artik ogrenmis oldunuz ki; anne, annedir. arkadas degil. her dert asikar edilmez. hele ki psikolojik travmalari olan annelere.

ote yandan hassasiyetinizi panik ataginiz tetikliyor. ben de benzerini yasadim 1 yil boyunca. annenizle bir sure her gun gorusmeyin. stabil kalmaya calisin; rahatlayacaksinizdir. tecrubemle sabit.

Gerçekten annenize kizamadim. Sizin ondan bıktım sogudum nefret derecesine geldim gibi sozlerinizi de dogru bulmadim. Sizin yasadiklarinizin benzerini yasiyorum. Annem de cok kirilgandir. Ve asla sözünün üstüne laf soylememi kabul etmez. Telefonunda bisey gosterdigimde 15 kere sorar ve ben cevap veririm. Bi ters bisey desem cok buyuk tepkiler verir. Ama o el degil. Ne bileyim arkadasin ya da komsun vs gibi biri degil ki onu hayatindan cikarabilesin. Cani olmadigi surece bi anne kadar evladini kimse sevemez. Siz cok hassas bakiyosunuz olaya ama onun bir anne oldugunu da unutmussunuz. Anneler cocuklarindan laf isittiklerinde kirilmakta haklilar gayet. Çünkü bir çocuğun anneye cevap verme lüksü yoktur cok abes bi durum olmadikca. Demissiniz ki evime sigmiyo. Bi tek sizin anneniz degil her insan icin her anne icin en rahat yer kendi evidir. Esiniz ona mukemmel bile davransa yine de cekinir. Oz evladi da olsaniz artik anne eve girip cikmakta zorlanir utanir sıkılır. Benim Annem abimin evine bile giderken cekinir mesela. Bence annemle konusmuyorum ondan sogudum gibi soyler agir seyler. Bir evlat annesinin hakkini asla odeyemez.. İnanın sonrasinda cok uzulursunuz.

Bir de size basimdan gecem biseyi paylasmak istiyorum. Bizim bi gelinimizin annesi vefat etmis küçükken. Bende bi gun onun yaninda annemin tavrına sinirlendim. Anneme bisey demedim ama o gelinimizin yanında bos bulundum bu annem niye böyle yapiyo gibisinden bisey dedim. Gelinimiz de bana keşke annem olsaydi ben raziydim bunlara dedi. Tokat gibi geldi.. hic unutmam. Bizim var kiymetini bilip gönlünü hos tutmuyoruz. Çocukken herseyimize katlanan insana bi telefon icin aksilik yapip küsüyoruz..

Ben sizi hatalı gördüm. Anneniz ve eşinizin arasındaki soğukluğun sebebi de büyük ihtimalle, iki tarafa ayrı ayrı şikayetlenmiş olmanız. Siz annenizden şikayet ederseniz, eşiniz de eder. Ve siz eşinizi kötülerseniz anneniz asla damadını sevmez. Ben de şahsen evladımı üzen birini sevemem. Annenizi sürekli azarlıyor olmanız da ayrıca üzücü. O sizin anneniz. Bir telefon için onu azarlarken, size tuvalet eğitimini verirken tekrar ve tekrar sizin pisliğinizi temizleyen bir kadını azarlamaya hakkınız olduğunu düşünmüyorum. İşinizi beğenmeyebilir çünkü o sizi mükemmel sandığı için öyle olmanızı ister. Üzerinizde en çok emeğe sahip bir insanı böyle umarsızca üzmeye hakkınız yok. Dilerim bir an önce aklınızı başınıza toplarsınız.

Ayricana eşinin ve annenin arasındaki sogukluga sebep sensin.. Hadi bunu da anlatsana eşine..kocacigim ben hep seni anneme kotuledim şikayet ettim o yüzden annem sana düşman oldu, ondan gelmiyordur.. Söyle yani suçunu kaçak oynama

biraz yanlız bırak sende kafayı dinle tamam annendir eşinde sende ilgileniyorsun ama sonucda senin de bir hayatın var ve yeni evlisin .

canim bunu daha önce kesin yazan olmustur bende altini cizerek yazmak istiyorum
asla asla esinle sorunlarini ailene özellikle annene yansitma, sonra ortam cok geriliyo. sen esin olan tatsizliklari gercekten unutuyosun ama annen asla unutmuyo! esinin en ufak hareketinden bile nem kapmaya baslar.
benim babam bana bunu demisti evinde olani asla kimseye anlatma ve kocanla sorunu aranizda cözmeye bakin 3. kisi sorunu bildigi zaman o evlilik yürümez. elbet herkesin dertlesmeye ihtiyaci var. ama ikiniz konusun cözmeye calisin cözüm üretin.
ve annenle olanlari asla esine anlatma!!! bugün olmasa bile ileride basina kalkacaktir
örnekler cevremde cok
allah yardimcin olsun
ferahlayacaksin insallah
annenin üstüne düsme fazla bence evliligine kocana sikica saril
hergün annenle cikacagina kocana sürpriz hazirla veya dinlen. o gelince dinlenmis ol.....

evet ama bu kadın hep böyle degil miydi ? sen evlenince mi değişti ?

tek uğraşın eger ; eşin , evin ve annen ise böyle her sorunda dünyayı başına yıkılmış hissetmen normal zaten.

bak arada sen kendin nasıl yıpranmışsın. hasta olmuşsun. bunun devamında daha ne gelecek başına allah korusun. sağlığını koru.

sabah kalktığında önce kendini düşün. annenle olan ilişkini eve girince kapı dışında.. telefonla konuşunca telefonu kapattığında orada bırak. bu kadın da böyle de, çat kapat konuyu.

bi hobi bul en acilinden. bişeylere sar hemen kafanı. bence sürükleyici kitaplar okumaya başlayabilirsin. Sherlock serisi filan bu türden. kitap okumak seni rahatlatır. hastalığına iyi gelir. hep bunları düşünürsen işin içinden çıkamaz en sonunda psikoloji falan kalmaz. annen bakarsa bakar bakmazsa tımarhaneye. ne eşine bişey olur ne başkasına, olan sana olur.

Aynen katılıyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…