Annemin Saçma Sapan Tavırları Davranışları Evliliğime Yansıyor Bıktım Artık Bıktım...

ben eşime dün ne yazkkı dedim birşeyler senden cekiniyormuş sıgınamıyormuş die..
eşim şimdi bana ben naptm onada böyle diyor diyo keşke bunu de demesedim yanlış üstüne yanlış yapıyorum

Benden arkadas tavsiyesi ailenle olan sıkıntılarını esine esinle olanlari ailene yansitma

Cunku dusun anne kizsiniz bugun birbirinize bagirip cagirsanizda yarin barisacaksiniz esin dueumla ilgili kotu yorum yapsa esine kirginligin hep icinde kalacak

Hakeza esinle sorunlarinizi annene yansitirsan annen esine karsi ısınmayacak zor olur belki insan kaldiramaz paylasmak ister ama esinle olani annenle annenle olani esinle paylasirsan emin ol ki ilerde istenmeyen sonuclar cikacaktur

Su an esinon ben ona naptimda benden cekiniyor diye dusunmesi gibi

Ama bence ona seninle alakasi yok annem boyledir yapi olarak cekingwndir kendi evinden baska kimsede rahat edemez hatta anneannen hayatfaysa iste anneannemlerde dahi rahat edemiyir yada abimlerde bile rahat edemiyor falan demeye calis

Anlattığınız örnekte ben annenizin sizi sıkacak, bunaltacak tavrını göremedim. Bizlerin yanlışı ne biliyor musunuz? İstiyoruz ki etrafımızdaki herkes biz rahat edecek şekilde davransın.
Anneniz eşinizin yanında rahat etmiyormuş. Öyleyse kadını niye gel diye zorluyorsunuz. Siz eşinize mahçup olmayacaksınız diye o kadın neden sıkıntıya girsin. Annenizin eşinizin yanında rahat edememesi sizin bunu eşinize söylemeniz eşinizin buna laf etmesi falan filan. Yahu bırakın kendi kendinize sorun mu yaratıyorsunuz anlamıyorum. Eşinizle ilgili sorunlarınızı anlatıyorsunuz sonrada annenizin eşinizin yanında rahat etmediğini söylüyorsunuz. Bir anne olarak kızını üzen birini koruyacak değil tabiki. Anlatmayın kadına özelinizi. Bırakın kadın nasıl istiyorsa öyle yaşasın.
Tabi anneniz sizi sıkıyorsa öyleyse onunla görüşmeyeceksiniz olup bitecek.

Anneniz biraz kaprisli ben bilirim edalarında...benim annemlede evimiz cok uzak degil.hadi bugun gunduz kizimin yanina gideyim oturayim demez.cagirirsam oda bazen israrla..cok israr edersemde kiziverir.babamla kardesimle haftada bi on gunde bir aksam gelirler torunlari var daha cok ona gelirler.bigun annem dedi torun icin geliyoz.bende anne insan damadinin yaninda oyle dermi beni ozlemiyormusun demiyor artik..annenlere esinle olan derdini anlatma biz unutuyoruz onlar unutmazlar.esim der hep annen hep seni savunuyor tutuyor haksizda olsan der bende bak sen anne değilsin onun evladı gözünden bakamassin bana elinde değil diyorum ama bazen bunaliyorum ama gidip geliyoruz sukur sorun yok ama olan bize oluyor iki tarafı uzmeyelim diye.

Sizi o yetistirdi degisik ahlakin oldugunu yeni mi ogrenmis annen?
Ustune gitme bir kere soyle isterse gelir istemezse gelmesin.
Bence senin israr ettiginu bildigi icin bunu sana karsi kullaniyor.
Annen yalniz yasayan biri oldugu icin psikolojik sorunlari olabilir sana karsi boyle olmasinin ilk sebebi senin evlenip onu terkettigini dusunuyor.
Zamanla asilir, herkes hayatina alisir bu nedenle evinde huzursuz olmana gerek yok.
Enerjini hep yuksek tut, kendin icin mutlu olmaya calis.
Annende gelmem diye diretiyorsa gelmesin sen ustune duseni yapmissin.

evet zaten hep beni suçluyor biliyormsnz bana hep beni tek bıraktın beni yalnız bıraktın hep ama hep bnu diyor..
evlendn gttin benm ister istemez vicdan azabı cekmeme sebeb oluyor
aynen bundan sonra gelene kapım acık gelmeyende csnı sagolsun
ben anne gel gel dedikce geri çekti kendini
artık kendi bilir
zaten su an benmle konuşumyr
artık günlerce konuşmaz triplere felan girer
bende bu satten sonra her ne kadar da annem olsa kendimi düşünceğim gerçekten yeter

anneniz yeni evli olduğunuz için rahatsız etmek istemiyor. ayrıca annenizin sizi gelmesindense siz gidin bence sonuçta kendi evi daha rht eder. eşinle 5 dk da olsa uğrayın arada. anladığım kadarıyla baba yok. yalnız kaldığı için üzülüyor olabilir ama inanın sizin mutluluğunuz ve rahatınız onun için daha ön plandadır. eşine kinlenmesi çok normal. çünkü sorunlarını anltmayacaksın. sen eşinle barışırsın ama anneler babalar affedemez öle kolay kolay. bunu yaşadım kardeşimle eşini kötüledi kötüledi bana. sonuç şimdi ikisiyle de görüşmüyorum.. benim de kızım var. eşim yok daha iki yaşında ama inanın annenizi yaptığını bende yaparım. bi tanecik kızımı kimse üzemez. kızarım. öle zırtpırt gidemem. onlar gelsin isterlerse. eşi geldi mi kalkarım raht etsinler yorgun geliyorlar zaten. keşke bu açıdan baksanız

ben gerildiğim bir yerde agresif olurum
anneniz de öyle geriliyor
bende annemi kendi telefonu öğretirken
40 defa sordu söyledim kendisi yapsın diye
bir şey demeden yaptırdım
sonra yine aynı hala aynı bir şey demiyorum
gelmek istemediği yeri zorlamayın
birde annenize giderek deneyin orda aynı tavrı koyucak mı

Anne ile yaşanan her saçma sebepli sıkıntının geçmişten kaynaklandığına inanıyorum,kendi tecrübelerime dayanarak.
Sizin sıkıntılarınızı anlatmış olmanız tek sebebi olamaz.İkiniz de abartılı bir şekilde geriliyorsunuz çünkü.Birbirinize tahammülünüz yok gibi.Eşiniz eve gelince başlamamış gerilmesi sizinle yalnızken de gergin,siz de öyle.
Umarım bir an önce çözersiniz.

Henüz yeni evli sayılırsınız.
Anneniz belliki zırt pırt evinize gelmek istemiyor, ne var bunda?
Üstelik eşinizin ailesi ile iyi değilmişsiniz,ondan da çekiniyordur.

40 nazla hareket ettiğini vurgulamışsınız sürekli, karakteri böyleyse yapacak bişey yok. Ama bi süre sonra çekinceleri azalır, eşinize de alışır daha farklı davranmaya başlayabilir. Üstüne gitmeyin.

Akıllı telefonu anlamıyor filan demenize çok üzüldüm açıkcası. Bizden bir önceki nesilde teknoloji ile hâlâ çok bağ kuramamış insanlar var. Benim annem de hiç anlamazdı, aldık, öğrettik, şimdi kullanıyor kendine yetecek kadar.
Bu konuda onu bir çocuk gibi görmeli, sabırla tarif etmelisiniz, bu zorunuza gitmesin, çok kırıcısınız gerçekten.

Ve ayrıca annenize eşinizle olan sorunları, eşinize de annenizle olanları anlatmayın. Kimseniz yok olsa bile.. Anne arkadaş değil, eşinize karşı bilenir, nitekim bilenmiş de.. Boşuna ilişkilerinizi yıpratmayın

oncelikle esinle olan sorunlarini en yakininla bile paylasma o an kendide esiyle kotudur senin de esinle kotu olman ona kendini iyi hissettirir mutlu olur insaniz sonucta gel buraya yaz bunun icin var kk inan ben hic anlatmam isin icinden cikamadiginda esim annemi arar dertlesirdi bense cok karsiyim bugun esimi kotulersem yarin savunacak yuzum kalmaz

gorusme cok annenle degerinizi anlayin biraz
esine de yansiyo hakli olarak kimse
yuzunden gerilmeyin

Annenize haksızlık ediyorsunuz. Gerçekten. Bir arkadaşın da dediği gibi eski insanlar bunlar. Çekinirler. Benim annem eşimle çok iyi anlaşır. Ama yine de evime geldiğinde elini ayağını koyacak yer bulamaz. Çekiniyor ne yapsın. Eşim de bunu bilir çekinme annecim burası senin evin der. Eşin bundan niye alınıyor ben anlamadım. Sanki eşiniz alınıyor diye annenize kızıyosunuz gibi geldi bana. Eşinize alınmasının çok saçma olduğunu söylemeniz yeterli. Bunun için kızmayın annenize. Kayınvalideniz evinize habersiz geliyorsa bence bu daha büyük sorun. Eşiniz bunun için size karşı zor durumda kalıyor mu? Sanmıyorum. Bunlar dert edilecek şeyler değil. Evet annelerimiz gereksiz bir nezaket içinde ama bunun için onlara öfkelenmek son derece yersiz. Çok geçmiş olsun

benzer durumu yasiyorum..ama benim sabir noktam cok dusuk sanirim catt diye cevap veriyorum. ama bu durumdan rahatsizim herkese karsi oldukca toleransliyken annemin en minik lafina parliyorum. .hocbir elestirisine hos goru ile yaklasamiyorum..onun beni Övecek birsey söyleyeceğine bilincaltim inanmıyor...
ben de 7aylık evliyim yakiniz ama sayildir gelmesi ...ilk defa uzaktan kuzenim geldi ..bize de ugradi ailemle
millet evinin esyasinin ayy güzelmiş vs demesini bekler degil mi? ben evin cok temiz mis gibi beyaz mobilya ile zordur dediginde okadar mutlu oldum ki...hemen anneme baktım
annem keske bekarkende boyle olsaydin dedi ben de tek kisinin cqbasiyla olmuyor evdeki herkes dikkatlli olursa temiz oluyor dedim..sonra cok üzüldüm onu bozdum diye..ama fark ettim ki
bekarken seni alan 2 gun sonra bırakır daginiksin vs temizligi beceremiyorsun vs dedigi icin sürekli olarak
evin temiz olmasi bende takinti olmuş. .
esim isten glir eve girer ev nasil kokuyor derim...her gunnn toz alir evi supuru silerim..sebebi bilincaltinda annemin o elestirileri bunu yeni fark ettim.. daha neler neler cok elestirel yaklasan anneler iiyi birsey yapmıyor

Dönüp su yazdıklarına bakar mısın bi daha..karı koca ne istiyorsunuz siz bu kadindan yahu..farkindaysan annenin herşeyi batıyor size ..istemiyorsan biraz uzaga taşın bu nedir..yok telefon anlamiyormus falan filan..bu dediğin olayı ben KV ile yaşadım of demedim..kadın gelicem diyor bi ısrar kiyamet, eve kendim giderim diyor istemiyor, sonra arkasından kari koca dedikodu yapıyonuz..nedir yani annenden ziyade senin psikolojik sorunların var..kendine gel annenin kıymetini bil mumla ararsın sonra

Belliki annenizin karakteri böyle, üzerine daha fazla gidip de ne siz gerilin ne de annenizi gerin.

Sadece anlattıklarınıza bakıp yorum yapacağım; annenize evlilikle ilgili sıkıntılarınızı anlattığınız için bilenmiş olabilir, insan bilendiği birinin evine gidip de oturmak sofrasından doymak istemez, her ne kadar arada siz olsanız da...

Ayrıca hem o kadar ısrar edip annenizi eve çağırmışsınız hem de kadının her lafına her hareketine bir cvp vermişsiniz, okuyunca rahatsız oldum ben bile. Madem kadın zor bela geliyor evinize, gelince neden o şekilde davranıyorsunuz? Alttan alabilirdiniz bence. Ayrıca akıllı telefonla ilgili konuda haksızsınız, belli bir yaştan sonra teknolojik aletler uzay gemisi gb geliyor büyüklerimize, ayrıca günün 15 saati elinde cep telefonuyla oynamıyorsa neden hala aynı soruları soruyor diye hala öğrenenedi diye kızmaya hakkınız yok. Ben de annenize, anneniz bile olsa ki eve gelen bir yabancıdan daha hassas davranılmayı hakettiğini düşünüyorum.

Madem sık gelmek istemiyor ısrar etmeyin siz de, az biraz yalnız kalsın kafasını toplasın, siz de tabi.

Annenize esinizle her kavganizi anlatmissiniz siz esinizi seviyorsunuz unutursunuz ama o anne unutmaz. Anlattiklarinizdan istenmedigi anlamini cikarmis rahatsizlik vermek istememis bu yuzden elini ayagini cekmis. Her annenin yapacagi seyleri oyle bir anlatiyorsunuz ki annenize dusman kesilmissiniz.
Ben kadincagizin haline cok uzuldum. Su anlattiklarinizda sizi hakli gosteren tek bir sey yok. Akilli telefonu kirk kere gosterdim demissiniz. Anneniz herhalde en az 50 yasindadir, sizin gibi hemen cozmesini nasil bekleyebiliyorsunuz? Suncacik sey bile eziyet gelmis size.
Cok uzuldum cook o kadinin haline cok uzuldum.

Annenizin bir hatası yok
Evinizde olanları ona anlatarak eşinizle arasına mesafeyi siz koymuşsunuz
Şimdi aynı mesafe eşiniz tarafından da konulacak
Ayrıca bazı insanlar gerçekten rahat edemezler evleri dışında, kardeşlerim o kadar yalvarır ama kalamam mesela, illa evime döneceğim, belli ki annenizin de böyle bir huyu var. Akıllı telefonu anlamamış da size on kere sormuş, nolmuş elli kere sorsa ne olur ? Bence nazlı olan sizsiniz, çevrenizden sürekli sizi nazlamasını bekliyorsunuz, kaç yaşında kadın kendini size göre ayarlayamaz.
Anneniz şu an sağlıklı ve hayatta, biraz mantıklı düşünün ve onun varlığının keyfini çıkarın, kapısını çalıp ben geldim anneeeeeee bi çay yapimmi börek çörek kaçamağı yapalım demenin tadına varın. O gelmeye çekiniyorsa siz kapısında yatın, inanın anne olmadığı zaman hayatının yarısı gidiyor insanın sanki, evlilik falan ayrı bir mesele tabii ama insanın yetişkin olup da annesinin olması dünyada ki en büyük lüks

Babanızı yeni mi kaybettiniz?
Yalnızlık insanı ürkütüp mantıklı davranmasına engel olabiliyor kimi zaman.
Aynı sorunları bende yaşadım yeni yeni düzeliyor. Belki sizi kaybettiğini düşündüğü için bu kadar hırçındır.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…