Annemin bana yaptığı haksızlık mı değil mi?

Diğer kardeş okumamış sanırım ondan bu kadar çok prim görüyor okumuş olmak
Bizim sülalede diyeceğim yüzde 90 okumuş mesela
Ama ben okudum demek bi meziyet değil
Okumayıp ne olacaktı zaten bir sağlık sorunu yoksa muamelesi görür 🙄
Aynen valla üç mesajda bir yüksek lisans muhabbeti 😅 anlam veremedim ben de “e ya ne olacaktı” diyorum. Bi üye vardı öğretmen, eşimin ailesi bana hocam demiyor okuyana saygısızlık değil mi bu, benim ailem bana hep hocam der diyordu ona benzettim

Benimki de diyor ki ona bakarsan sen yıllarını okumaya vermissin, onların emeklerini boşa çıkarmamışsn o zaman senin hakkını da sana vermelilerdi. Öldükten sonra ne malum yasayacagin diyor

Konu sahibi bu laftan sonra sustunuz mu gerçekten? O benim hakkım falan değil, ben mi çalışıp kazanmışım? Ailemin hakkı ister verir ister yer sanane diyemediniz mi? Üstelik aileniz ölünce siz de ölürseniz nE demek oluyor? Kocaya mülk geçemeyeceğini mi ima ediyor? Ben benim ölümümü planlayıp ona kalacak malları düşünen adamı boşardım. Ne olur ne olmaz. Gece boğazımı sıkıverir bunu diyen. İnşallah ben yanlış anlamışımdır,

Ne kadar çirkin. Eşinizi durdurmanız gerekiyor. Eşinizin dolduruşuna gelipte ailenizle de kötü olmayın. Ne demişler eş bulunur aile bulunmaz. Eşinize ailemin benim ve kardeşim hakkında verdiği kararlar seni ilgilendirmez demelisiniz. Konuyu bir daha açmamak adına kapatmalısınız.

ya eş de çabuk bulunmaz şimdi ailem için eşimi silerim mantığı da yanlış; çünkü kocanın yaptığını destekler nitelikte ki ben onu da doğru bulmuyorum. Aile ailedir, eş eştir ikisi de ayrı ayrı çok kıymetlidir. Arada dengeyi bulacak olan biziz. Bu dengeyi aştıkça aşan taraf sınırını bilemez, aşıp durur hatta aştığını fark etmeyebilir bile.

Benim annemle beraber yaşadığımız zorlukları, bana yaptıklarını eşim nereden bilebilir ki? Onun gördüğü evlendikten sonra çok ufak bir kısmı. Annem atıyorum bana evlendikten sonra hiç yardım etmese eşim "annen sana hiç yardımcı olmuyor..." diyebilir de benim orada pardon da sen 26 yıldır yoksun neyi biliyorsun demek lazım.

E kadın hasta. Kocan hasta olsa, sen de idare edecek kadar kazanıyor ve kayınailenin verdiği evde yaşıyor olsan kocanın çalışmamasını desteklemez miydin? Yoksa ne pahasına olursa olsun çalışsın mı derdin?
Biraz konu sahibinin gözünden baktım aslında olaya
Kardeşe hep önyargılı ya
Çocuk peşine düşmüş,kocası desteklememiş, kendini acındırmış, zaten çalışmak istememiş filan gibi 🙄

Aynen valla üç mesajda bir yüksek lisans muhabbeti 😅 anlam veremedim ben de “e ya ne olacaktı” diyorum. Bi üye vardı öğretmen, eşimin ailesi bana hocam demiyor okuyana saygısızlık değil mi bu, benim ailem bana hep hocam der diyordu ona benzettim
Hem çalışıyordum hem nöbet tutuyordum hem 600 km uzakta bi şehirde yüksek lisans yapıyordum
Konu sahibi kadar reklamımı yapsam uçarmışım sanırım
Garibim ben hep ezile büzüle anlattım biri sorarsa 😂😂

Biraz konu sahibinin gözünden baktım aslında olaya
Kardeşe hep önyargılı ya
Çocuk peşine düşmüş,kocası desteklememiş, kendini acındırmış, zaten çalışmak istememiş filan gibi 🙄
Ay kendisi hemen çalışıp, para kazanmak derdinde sanki.
O da evlenir evlenme çocuk düşünmüş, çocuğunu büyütene kadar çalışmayı da düşünmüyor.
Aynı şartlarda, kafa yapısında olup nasıl kardeşi küçük görüyor anlamıyorum. Ha okumuş, okuduyda da kendine. Okumuş olması, daha farklı düşünmesini de sağlamamıs ayrıca.

O da evlenir evlenme çocuk düşünmüş, çocuğunu büyütene kadar çalışmayı da düşünmüyor.
Aynı şartlarda, kafa yapısında olup nasıl kardeşi küçük görüyor anlamıyorum. Ha okumuş, okuduyda da kendine. Okumuş olması, daha farklı düşünmesini de sağlamamıs ayrıca.
Biraz atarlı yazmısım ama tamamen konu sahibi kaynaklı 😂

Çocuğu büyüttükten sonra da bütün iş yerleri kapılarını ardına kadar açacak konu sahibine. Biz de hep küçük çocuğu olan 30 yaş üstü yeni çalışan arıyorduk, en mükemmel aday sizsiniz diyecekler 😂

Çocuğu büyüttükten sonra da bütün iş yerleri kapılarını ardına kadar açacak konu sahibine. Biz de hep küçük çocuğu olan 30 yaş üstü yeni çalışan arıyorduk, en mükemmel aday sizsiniz diyecekler 😂
Yüksek lisanslı yeni çalışan rica ediyorum 🙄

O kadar mükemmel eğitimden sonra havada kaparlar bence her koşulda 🤪 konu sahibinin iç sesi oldum şuan. 😂

Ne kadar çirkin. Eşinizi durdurmanız gerekiyor. Eşinizin dolduruşuna gelipte ailenizle de kötü olmayın. Ne demişler eş bulunur aile bulunmaz. Eşinize ailemin benim ve kardeşim hakkında verdiği kararlar seni ilgilendirmez demelisiniz. Konuyu bir daha açmamak adına kapatmalısınız.
Bulunur bulunmaz olayı değil de, bu adamlar senden yiyip içip sonra birinin ardına takılıp gidebiliyor yağniii.

ailenizin size yaptığı haksızlık evet.
Ama eşinizin kira istemesi de hiç hoş değil. Benim eşimin kardeşlerinden biri annesinin üst katında çok uzun yıllardır kira vermeden oturuyor. Diğer kardeşi tek maaş 3 çocuk kirada. Biz de kiradayız. Ama bir gün aklıma gelip de bizim de kiramızı versinler o zaman demedim. Hak da görmüyorum. Herkesin kendi ailesi kendi bütçesi kendi adaleti kendi vicdanı. Sonuçta ben de ordan gelecek kiraya güvenip evlenmedim yani.
Allah herşeyi görüyor. Ben olsam ne evin ne de kiranın peşine düşmezdim. Başarılı bir insansınız belli ki. İnsanın kendi emeğiyle kazandığının ne tadı ne de bereketi başka şeye benzemiyor. Canınızı bile sıkmayın yolunuza bakın..

Yoo hayır ben çocuğumu doğurduktan hemen 3 ay sonra çalışmak niyetindeyim

X