ANNEMİ ANLAYAMIYORUM

İmkansız gibi geliyor değil mi? Bir anne evladını nasıl kıskanabilir nasıl olur bu diye düşündükçe düşünüyor insan konduramıyor ama yaşadıklarını da sindiremiyor
Cok kisa anlatayim size. Suyum geldi, dogum basladi diye acile gittim. Gorumcem sagolsun evimi temizlemis, diger gorumcem refakatci kaldi basimda. Birisi 42 yasinda digeri 36 yasinda. Annem aglayip sizlanmaya basladi, benim gorumcem bana yardim etmedi diye. Onun gorumcesi ben dogdugumda üniversite sinavina hazirlanan 16 yasinda bir cocuktu. Ben lohusa depresyonuna girmedim ama annem benim yerime girdi hergun agladi. Burda konu acip annemi anlatsam fake derler bana.
Size tek tavsiyem annenizi esinizden olabildigince uzak tutun, asla basbasa kalip sohbet etmelerine izin vermeyin hep yanlarinda bulunun. Benim evliligimin bitmesinin %70 sebebi annemdir.

Aileyle sınanmak o kadar ağır ki beterini görünce empati kurup daha da üzülüyorum. Sizin ki maddi manevi sömürü olmuş. Umarım hayat bunların karşılığı olarak ödüller verir.
Aminn anlatmiyorum bile sinir basiyo. Zaten gecen duydum dertlesmek derdi sorunu dile getirmek dogru degilmis. Sizin de allah yardimciniz olsun

Gerçekten mi ağlamayın üzülmeyin sakın, eşinizden yüzünüz gülmüş ne güzel şimdi ben çok üzüldüm sizi tenkit etmiş gibi oldum, anlıyorum sizi; gerçi ne kadar anlıyorum desem de benzer olayları yaşamadığımız için durumu sizin gibi içselleştiremem tabi. Ben anne bakımından şanslı bir evladım. Sevgi dolu, anlayışlı, inanılmaz fedakar bir annem var. Ama her insanın farklı farklı sorunları oluyor. Anlattıklarınıza bakılırsa annenizin gerçekten psikiyatrik bir durumu var. Babanız doktora gitmesi için ikna etse. Ya gerçekten çok üzüldüm şuan.

Ben daha yeni evlendiğim halde annem gelip gidip hemen doğurmaya kalkma bi gerçek yüzünü gör kocanın diyor kocanı annesiyle yalnız bırakma o kadın sanki senden hoşlanmıyor kocanı dolduruyor bence diyor doğum yaparsan özelde yap kesin devleti kabul etme diyor. Hatta bi keresinde hastaneye gidip doğum fiyatlarını öğrenmiş beni arayıp anlatıyor. Evlendiğinde takılan bilezikleri sayıyor sen 3 tane tel maşa bileziğe gittin diyor. Bana şu kadar set takıldı bu kadar bilezik takıldı babaannenler kadar olamadılar diyor. Kayınvalidem bana kızım diye seslenir sakın inanma seni kızı olarak görmüyor rol yapıyor çok iyi rolcü diyor. Ay gerçekten anlattıkça daha da kötü oluyorum. Allah hepimizin yardımcısı olsun Allah bize böyle annelik yapmayı nasip etmesin yaralarımız sarılsın ruhumuz şifa bulsun da bunları hatırlayamayalım bile

Annenizin annesiyle ilişkisi nasıldı acaba ? Atalardan gelen bir karma durumu var sanki. Böyle bilerek kötülük yapılmaz evlada. Yapılmamalı.

Antidepresan kullanıyor zaten ama çok düşük dozu bence hiç bir işe yaramıyor. Bakmayın ben artık aynı evde olmadığım için eskisi kadar maruz kalmıyorum bu hareketlerine ama yine de yetişmeye çalıştığı kadar yetişiyor işte. Geçen haftalarda göz doktoruna gitti gözü kanlandığı için. Doktordan dönüşte herkese ne anlattı biliyor musunuz ? Doktor güya demiş ki siz bu kadar üzülecek ne yaşadınız sizi çok üzmüşler ben bile çok üzüldüm şu an kadınları genelde evlatları böyle üzer yoksa sizin evlatlarınız da mı sizi üzüyor. Ben de evet diyemedim diyor. Babamla baş başa kaldığımızda bu konuyu açtım boşver kızım hiç uzatma konuyu duymazdan gel ne yapalım ki diyor

Konuyla alakasız ama ben de annemle hiç anne kız olamadım. Ayrımcılığı, sevgisizligi hep hissettim. Geçen gün şakayla karışık ayrımcılıktan falan bahsedilirken babam, annemi kastederek eskiden de seni hiç sevmezdi dedi. Beni hep biliyordum tâbi ama uzaktan da gayet acıkmış sevilmedigim. sevme kısmına gelince kardeşim para kısmına gelince hep ben.
Normal insanlar anneleriyle böyle sorunlar yaşamıyor bence ya da en azından annelerine karşı böyle hissetmiyorlar. Bunu hissediyorsak durduk yere değil

Annenizin annesiyle ilişkisi nasıldı acaba ? Atalardan gelen bir karma durumu var sanki. Böyle bilerek kötülük yapılmaz evlada. Yapılmamalı.
Anneannem bize karşı değil ama anneme karşı gerçekten çok kötü. Biri annemi eleştirse bundan zevk alır. Anneme gelip gidip akrabalar senin için çok kilo almış çok çirkinleşmiş diyolar der. Biz annemle tartıştığımız zaman çocuklar haklı sen sus der. Annem rahatsızlansa bu bişey mi ben daha kötüyüm der. Annem de annesinden yana şanssız yani

Bendekinin farkli versiyonu sizdeki. Ben bir hata yaptım, dogumdan sonra annemi yardima cagirdim. Evlerimiz cok yakindi yuruyerek 10dk mesafede. O geliyordu bende islerimi görüyordum. Bu arada esimle daha sık yuzyuze geldiler, kış günü evler yakin diye arabayla hep eve birakti. O ara hep sacma sapan seyler anlatmış. Dogum yaparsaniz sakın annenizden destek almayin. Benim annemde surekli ama surekli esimi kötüler benide doldurmaya calisirdi. Sizde ayni seye msruz kaliyorsunuz bilezik mevzusu, kaynana kotulemesi. Ben bu doldurusa gelmeyince dozunu arttirip kocama 2 3 kez cirkin iftiralarda bulundu. Bu sefer adamin tum iyi niyeti gitti, sinirleri yıprandı, annemle gorusmeyi kessemde iliskimize yansıdı. Olabildigince annenizle mesafeli olun. Esiniz annenizin yaptiklarini ve size söylediklerini bilmesin

Anneyle yüzleşin. Direk konuşun ve tepkinizi koyun çocukluktan beri yaptıklarını da hatırlatın. Konuşturmayın. Ağzına tıkın kardeşinize farklı davrandığını söyleyin. Sonra da hiç bir şekilde ona hayatınızla alakalı detay anlatmayın, öyle kabul edin. En azından düşüncelerinizi paylaşmış olun.

Anneannem aynısını sana yapıyor sen de bana yapıyorsun. Senin için üzülüyorum ve seni affediyorum deyin.

Maalesef armut dibine düşmüş

Bütün sayfaları okudum bence anneniz patavatsız, ya başka bir şey değil.
Normal insanlar konuşurken laflarını bir süzgeçten geçirir, insanlar yanlış anlar mı gücenir mi ayıp olur mu diye, patavatsızlar geçirmez dan diye söyler. O insanı öyle kabul edeceksiniz içselleştirmeye gerek yok. Zaten eşinizin ailesi falan farketmiştir. O yüzden çok takılmazlar. Siz de öyle kabul edin.

Bir de şunu merak ediyorum, siz anneler gününde falan sürpriz yapıyor musunuz? Hediye alıyor musunuz? Sanki kendisine yapılmadığı için sitemkar gibi.

Bu yazdığınız ilk paragrafın sebebi ne olabilir acaba ?

İşte aklıma bunların olabileceği geliyor daha şimdiden eşime doğum yaparsam benimle sadece sen ilgilen diyorum. Çocuğu bi kere kucağına alsa torunumu ben büyüttüm sen ne yaptın ki diye başlar. Aksi gibi de eşim hiç birşeyi bilmediği için annemi çok seviyor her fırsatta yemeğe davet ediyor. Doğum günü planlarına annemi dahil etme diye nasıl diyeyim ben irdeleyecek diye korkuyorum. Bi anlatmaya başlasam ağlaya ağlaya anlatırım adam da iyice kurar kafasında ne oldu bu kadar diye açıkçası biraz da açık vermek gibi geliyor yarın öbür gün yüzüme vurmaya başlar diye korkuyorum öyle bi insan değil ama anne dediklerimiz bile neler yapıyor eşimiz neden yapmasın ki

Her özel gününü kutlarız. Hediyesiz geçmeyiz. Bu zamana kadar ne hediye aldıysak babamın aldıkları dahil bunu mu aldınız dedi. Her aldığımızı değiştirdi bide gelip üzerine bi dünya para verip değiştirdim zarara soktunuz beni dedi. Her özel günde de beni kutlamayın ben sevmiyorum sonra siz de benden beklersiniz der ama biz yine de atlamayız. Bir keresinde babam ve kardeşim benim üniversite zamanlarımda yani ben evde yokken annemin doğum gününü unutmuşlar atmadığı trip kalmadı. O seneden beri de babam ve kardeşimin her doğum gününde siz benimkini unutmuştunuz benim de sizi kutlamak içimden gelmiyor der

Sakın annenizi eşinize ve ailesine anlatmayın, insanoğlu en zayıf anında oradan vurur. Anneniz bence ilgi bekliyor, pohpohlanmak istiyor. Çok üstüne gitmeyin, mesafeli olun.
İnanır mısınız doğum günlerinde aldığımız pasta için bile ucuz yerden almışsınız pasta bayat beğenmedim der açık açık. Ayyy anlatmakla bitmiyor tek çözüm mesafe mesafe mesafe

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…