ANNEMİ ANLAYAMIYORUM

İnsanlara sevmediği şeyleri dayatmaya gerek yok ki. Anneniz doğum gunu hatta özellikle gıcıklık olsun diye sizin olan doğum günü kutlamalarını sevmiyor olabilir.
Nişanlı olduğunuz dönemde bunu tecrübe etmişsiniz, uygun dilde söyleyin eşinize bizimkiler çocukça bulur, pek sevmezler, katılmak hoşlarına gitmez gibi… karıştırmayın onları.
Annenizle de az görüşün. Sonra duygu sömürüsü yaptığında artık tecrübelisiniz bu konuda, eskiye döndüğünüzde aynı olacağını biliyorsunuz, bir zahmet kanmayın.
Kendinizi kendiniz koruyabilirsiniz.

Merhaba güzel kardeşim.ne yazık ki bende anne tarafından sevilmeyen bir evladım.beni hep kıskanıyor.evliyim ama bekar iken hep aldığım şeyleri kıskanıyordu.bir yerlere gezmeye gittiğim de burnumdan getiriyordu.şu an evliyim ve annem hala ayni.her şeyime karışıyor karışma dediğimde de sanki ben onu istemiyormuşum gibi davranıyor.son bi kaç yıldır annemi uzak tutuyorum hayatımdan çünki tüm pozitif enerjimi emiyor kadın.4 yıldır evliyim daha çocuğum yok eşime bi kaç yıldan sonra eğer çocuk olmasa git evlen dedi inana biliyormusun? Ben bi çok defa kalbini kırdım bilerek çünki benim çektiğim kalp acısını oda yaşasın istedim.size tavsiyem hayatınızdan uzak tutun böylece kafa dinlersiniz

Anneniz sorunlu ve toksik ,mesafe koyun

Biz seni anlıyoruz. Her anne fedakar ve anlayış değil maalesef

Annenizin doğum günü travması mı var acaba ?
Her konuda mı böyle , sadece konu doğum günü olunca mı böyle saçma davranıyor

Bu çocuklara farklı davranma çoğu ailede var. Bazen annenin toksikligi, bazen kültürel, bazen de o çocuk doğduğunda ki ortam ile diğeri doğduğunda bir olmuyor, bazen cinsiyet farklılığı( kimi ailede erkek, kimin de kız).
Sizinki de bariz bir şekilde modunuzu düşürüyor. Çocuğunuz olsa dozunu artırir. .
Sinir çekeceksiniz. Az görüşerek, doğum gününüzde laf sokarsa karşılık vererek, duygu somurusune izin vermeyerek.
Kv oğluna buna yapsa eşinize ne dersiniz?

Anneniz sizi kıskanıyor gibi geldi. Bence eşinizle konuşun böyle özel günlere onu dahil etmesin. Sinirinizi bozmaktan başka işe yaramıyor anlaşılan. Çok güzel geçirebileceğiniz doğum gününüze yazık olmuş.

Annenizin doğum günü travması mı var acaba ?
Her konuda mı böyle , sadece konu doğum günü olunca mı böyle saçma davranıyor
Hayır genel olarak böyle. Her durumda insanın canını sıkar ama doğum günümde de bu tavırlarını azaltmaması her zamankinden çok kalbimi kırdı

Gerçekten öyle bütün gece kulaklarımda cümleleri çınladı. Eşime nasıl anlatacağımı düşünüyorum. Benim annem sorunlu diye nasıl anlatabilirim ki eşime

Ben de bugün annemi aradım, doğum gününü kutlamak için. Kızdı bana. 80 yaşındaki kadının doğum günü mü olur, iyice delirdin dedi.
Tam sinirden ağlayacaktım, sonra ben ona kızmaya başladım.
Bir kere ömründe izin ver, seni mutlu etmek için bir şey yapalım diye can havliyle bağırdım.
Durdu öyle.
Ben devam ettim.
Neden hiçbir şeyden memnun olmuyorsun, neden mutlu olmaktan bu kadar çok korkuyorsun? Neden çocuklarım beni mutlu etmeye çalışıyor diye düşünmüyorsun, neden her işi yokuşa sürüyorsun?
Sonra özür diledi, ardından teşekkür etti.
Niye mutlu olmayı bilmiyorsun anne dedim sakince.
Öğretmenler zamanında dedi.
O zaman korkma bu kadar mutluluktan. Bizimle de araba duvarlar örme dedim.
Onun da zihninde bu kutlamaların günah olduğu ile ilgili yığınla hurafe dolu korku var biliyorum ama çok üzüldüm. Kendimden çok ona.
Umarım siz de bir orta yol bulursunuz.

Bazen kardeşime de böyle şeyler yapıyor. Onun da okulu hakkında çok üstüne gidiyor. Sen mezun olamazsın neden zor bölüm seçtin sen beceremeyeceğini bilmiyor musun vs diye. Ama kardeşim benden daha farklıdır. Çok fazla yaklaştırmaz kendine. O yüzden genelde ona yaranmaya çalışır hep. Ama ben anneme hiç kıyamadığım için en çok kıydığı evladı oluyorum maalesef.
Eşim ve annesi hakkında da empati kuramıyorum annemden o kadar yaralıyım ki çocuklarıyla ilgilenen anne görünce dünyanın en kötü insanı bile olsa kötü yanlarını göremiyorum düşünemiyorum bile

İnsanın canını en çok annesi yapabiliyor sanırım. Benim annem sadece doğum günü konusunda böyle değil ki. Çocukluğumdan beri hep aşağılardı beni. Hatta kilolu bi çocuktum mağazada kıyafet denerken insan içinde ayı gibisin koca boğazlı yeme artık vs derdi. Deneme kabinine bile sokmadan kıyafet denetirdi utanırdım kim baksın sana diye azarlardı. Hiç unutmuyorum kuzenimin düğünü için abiye bakmaya çıkmıştık birlikte. Her girdiği mağazada şişkolar için abiyeniz var mı diye sormuştu hatta bi kaç mağazada abla ne diyosun sen ayıp demişlerdi nesi ayıp o yerken utanmıyosa ben mi utancam deyip mağaza çalışanını terslemişti. Gerçekten unutamıyorum ve son zamanlarda yaşadığım her şeyi hatırlayıp hepsine birlikte üzülmeye başladım. Ama bazen de sarılıp canım kızım yaşama sebebimsiniz der o zaman her şeyi unuturum. Annem en büyük yaram benim

Gücü gücü yetene, nazı nazı yetene misali sizinki. Mesafe çözer ancak bunu, anne de olsa sizi bu kadar aşağı çekmesine izin vermeyecek türden kıyacaksınız.

Çok içime dokundu yazdıklarınız. İşte bunca yıkılmış bir çocukluğun izlerini, iki güzel kelime ile telafi etmek imkansız.
Atlatması kolay değil ama sizi mutlu eden güzel şeylere odaklanın. Bakın misal kendi çekirdek ailenizi kurmuşsunuz. Bu şimdi tertemiz bir sayfa ömrünüzde. Kimse onu karalayamaz, kalem sizin elinizde bu defa.
Bir gün oturup, içinizde biriken ne varsa hepsini hatırlayın ve ağlayın. Böyle içiniz kuruyana kadar ağlayın. Sonra hem annenizi, hem kendinizi bağışlayıp, yeni hikayenizde mutluluğa doğru yelken açın.
Daha az üzüleceksiniz zamanla.
Geçmiş doğum gününüz kutlu olsun.

Bence eşinle konuş ya. Zaten illaki az çok biliyordur durumları. Annemi bu tarz şeylere dahil etmek istemiyorum. Ne yapacaksak kendi aramızda yapalım de.

Annenlede konuşma bence. İster ağlasın ister sızlasın. Sen bana iyi gelmiyorsun,hayat enerjimş sömürüyorsun de. Valla ben olsam 50 kere demiştim.

Gücü gücü yetene, nazı nazı yetene misali sizinki. Mesafe çözer ancak bunu, anne de olsa sizi bu kadar aşağı çekmesine izin vermeyecek türden kıyacaksınız.
O kadar doldum ki artık. Gerçekten artık yüzünü göresim bile kalmadı ve bunu yüzüne söylemek istiyorum ama eminim ki o zaman da senin yüzünden hastanelik oldum deyip hayırsız evlat ilan eder beni

Anne işte atsan atılmaz satsan satılmaz. Ama ciddi mesafe koymazsanız da çok üzüleceksiniz daha öyle görünüyor. Doğum gününüz kutlu olsun

Merhaba sizin hikayede biraz benimkine benziyor benim annem de çok erkekçi kız çocuklarına hiç değer vermez en çok da bana vermez düğünümde hiçbir şey takmadılar ama erkek kardeşime kendi altınlarını bozdurdu gelinine taktı babam da ona uyuyor kısaca ailem yok gibi bişey

Çok teşekkür ederim. Hayatımın en değişik doğum gününü yaşadım. Bi yanımda sevdiğim insan ve beni yeni tanımalarına rağmen mutlu olmamı isteyen ailesi bi yanımda çocukluğumdan beri psikolojimi alt üst etmiş her defasında dozunu daha da artırmış ve asla hayatımdan çıkaramayacağım nefret ve sevgiyle bağlı olduğum annem. Çok mutluyum ama çok kırgınım. Burada sizlerle her şeyi açık açık konuşabilmek beni anlayabilen insanların olduğunu farketmek çok iyi geldi çok teşekkür ederim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…