anneme rko çeksem anca rahatlayacağım

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Milana22 Milana22 darkmore darkmore nameaver nameaver Nooption Nooption ay bana yardım edin ya ben bu kadınlarla başa çıkamam gerçekten çıkamam kendimi oyuna düşürülmüş gibi filan hissediyorum bu kadın bu olayı nerden oraya bağladı? sevgilimin babası aradı akşam bizi yemeğe çağırıyor. ben cidden neyin içine düştüm beynime tüküreyim.

Ben anlamadım yüzük takmak veya nişanlanmak neden bu kadar korkutuyor seni ve sevgilini?
Ayrıca "kadın yalnız gördü beni hemen kapayım bu kızı dedi" diye düşünmene de şaşırdım. Evlenmek veya nişanlanmayı kapılmak olarak görmen falan normal gelmedi.
Yaşlar çok mu küçük?
Belki kadın "nasılsa aynı evde yaşıyorlar artık bu kız bizim gelinimizdir" diye düşünüyordur.
Bu kadar korkmak panik olmak fazla geldi, peki siz nasıl istiyorsunuz sevgilinle?

Ben anlamadım yüzük takmak veya nişanlanmak neden bu kadar korkutuyor seni ve sevgilini?
Ayrıca "kadın yalnız gördü beni hemen kapayım bu kızı dedi" diye düşünmene de şaşırdım. Evlenmek veya nişanlanmayı kapılmak olarak görmen falan normal gelmedi.
Yaşlar çok mu küçük?
Belki kadın "nasılsa aynı evde yaşıyorlar artık bu kız bizim gelinimizdir" diye düşünüyordur.
Bu kadar korkmak panik olmak fazla geldi, peki siz nasıl istiyorsunuz sevgilinle?

bizim okulumuzun bitmesine daha en iyi ihtimalle 3 yıl var. 22 yaşındayız. korkuyoruz tabi ki bizim evlenmemiz için daha ortada hiçbir şey yok öncelikle ikimizin de kariyer hedeflerimiz var ben onları gerçekleştirmeden aşkımdan ölsem bile bir adım atamam evliliğe dair. şimdi konuyu saptırıp evlenmeyi kapılmak olarak görmek filan gibi yerlere götürmeyelim ben kadının genel tavrını bildiğim için böyle konuşuyorum. sevgilim de sürekli "annemle pek yakın durma boşver o direkt evlendirmenin peşinde" tarzı şeyler söyler bana. ben onlarla tanıştığımdan beri sürekli yassy bize gel oturalım kızım, yassy bu akşam bize yemeğe gel kızım, maşallah gelinim olsun tarzı lafları oluyor ben birini kabul etsem ikisini kabul etmiyorum. gelin olmak vs şu an aklımın ucundan bile geçmiyor. panikleme sebebim bu.

sevgilimle bizim istediğimiz bir şey yok. evlenmeyi istemediğimiz net sadece. 22 yaş bence evlilik için korkunç bir yaş hele ki benim durumumda.

bizim okulumuzun bitmesine daha en iyi ihtimalle 3 yıl var. 22 yaşındayız. korkuyoruz tabi ki bizim evlenmemiz için daha ortada hiçbir şey yok öncelikle ikimizin de kariyer hedeflerimiz var ben onları gerçekleştirmeden aşkımdan ölsem bile bir adım atamam evliliğe dair. şimdi konuyu saptırıp evlenmeyi kapılmak olarak görmek filan gibi yerlere götürmeyelim ben kadının genel tavrını bildiğim için böyle konuşuyorum. sevgilim de sürekli "annemle pek yakın durma boşver o direkt evlendirmenin peşinde" tarzı şeyler söyler bana. ben onlarla tanıştığımdan beri sürekli yassy bize gel oturalım kızım, yassy bu akşam bize yemeğe gel kızım, maşallah gelinim olsun tarzı lafları oluyor ben birini kabul etsem ikisini kabul etmiyorum. gelin olmak vs şu an aklımın ucundan bile geçmiyor. panikleme sebebim bu.

sevgilimle bizim istediğimiz bir şey yok. evlenmeyi istemediğimiz net sadece. 22 yaş bence evlilik için korkunç bir yaş hele ki benim durumumda.
22 yaş küçük evet.
Yaşlar 27 28 olsa yorumum farklı olurdu ama henüz okullar bitmemiş işler ele alınmamış evliliğin olması imkansız. Kadın evlenseniz maaş ödemeye bile hazır gibi zaten. 22 yaşında evlenen yok mu var ama senin içinde bulunduğun şartlar buna müsait değil. Bari sevgilin uzak bi tarih versin evlenme teklifi edicem desin ertelesin dursun ikiniz de evlilik düşünmüyoruz dedikçe daha da ısrarcı olur annesi.

Evet yaşın bence de evlilik için küçük canım , ama o zaman direkt söyle ?
Biz şu anda evlenmeyi düşünmüyoruz böyle iyiyiz de .
Gerçi eğer aynı evde yaşıyorsanız ,zaten evlilikten bir farkı Yok aradaki bir imza ‘da seni o kadar korkutmasın . Ama tabii ki evlilik karşılıklı iki insanın istemesiyle olmalı ailelerin değil .
Sen herkesten daha iyi bilirsin ne istediğini.

22 yaş küçük evet.
Yaşlar 27 28 olsa yorumum farklı olurdu ama henüz okullar bitmemiş işler ele alınmamış evliliğin olması imkansız. Kadın evlenseniz maaş ödemeye bile hazır gibi zaten. 22 yaşında evlenen yok mu var ama senin içinde bulunduğun şartlar buna müsait değil. Bari sevgilin uzak bi tarih versin evlenme teklifi edicem desin ertelesin dursun ikiniz de evlilik düşünmüyoruz dedikçe daha da ısrarcı olur annesi.

kadın diyormuş ki yüzüğü takın ben size evlenin demiyorum ama bir adı olsun. bu yıl sevgilimle aynı ülkede farklı okullarda okuyacağız biz kadın onun derdini çekiyor ayrılırsak diye. garip şeyler düşünüyor şu an benim aklım almıyor onun ne düşündüğünü.

Yasssy asla böyle bir hata yapma. Erkek arkadaşın da sen de böyle idare edebildiğiniz kadar edin. Yüzük nişan gibi seremoniler olduğunda ilişkiler daha farklı bir boyut alır ve o zaman daha çok yıpranırsınız. Anne sanırım daha geleneksel düşünüyor. Olmazsa sen konuş annesiyle; daha çok küçük olduğunuzu eğitiminizi tamamlayıp ekonomik özgürlüğünüz olmadan bu işlere kalkışmayı düşünmediğinizi söyle.

Yasssy asla böyle bir hata yapma. Erkek arkadaşın da sen de böyle idare edebildiğiniz kadar edin. Yüzük nişan gibi seremoniler olduğunda ilişkiler daha farklı bir boyut alır ve o zaman daha çok yıpranırsınız. Anne sanırım daha geleneksel düşünüyor. Olmazsa sen konuş annesiyle; daha çok küçük olduğunuzu eğitiminizi tamamlayıp ekonomik özgürlüğünüz olmadan bu işlere kalkışmayı düşünmediğinizi söyle.

zaten normalde burayla işimiz yok biz yurt dışında kendi halimizde takılıyoruz. benim babam kadının bu teklifini duysa bana bırakmaz cevabı kendisi verir zaten ve o aileye karşı da sevgilime karşı da tavrı değişir. annesi bana söylemiyor sevgilime söylüyor diyormuş ki ben yassye söylersem kırılır bana acıdıkları için böyle yapıyorlar der annecim sen belli etmeden destek ol diyormuş sevgilime. aslında kötü niyetli de olmayabilir bilmiyorum ama bana fırsatçılık olarak geldi bu yaptığı.

zaten normalde burayla işimiz yok biz yurt dışında kendi halimizde takılıyoruz. benim babam kadının bu teklifini duysa bana bırakmaz cevabı kendisi verir zaten ve o aileye karşı da sevgilime karşı da tavrı değişir. annesi bana söylemiyor sevgilime söylüyor diyormuş ki ben yassye söylersem kırılır bana acıdıkları için böyle yapıyorlar der annecim sen belli etmeden destek ol diyormuş sevgilime. aslında kötü niyetli de olmayabilir bilmiyorum ama bana fırsatçılık olarak geldi bu yaptığı.
O zaman dengeleme işi sevgiline düşecek. Diyecek ki yasssy nin babası çok prensipli bir adam bu fikrimizi duysa işler hiç bizim umduğumuz gibi olmaz aksine ters teper bu da yasssy ile bizi yıpratır. Tamam anlıyorum yasssy i çok seviyorsun ancak desteğini bize yapıcı yönde göster böyle minnoş minnoş takılın vs. dese?

Ben şunu anlayamadım: madem nişana düğüne gönlünüz yoktu, neden aileleri tanıştırdınız? Beraber yaşadığınız için mecbur mu hissettiniz kendinizi tanışmaya? Eğer yaşantınız böyle olmasaydı Kv aklına estiği gibi konuşup yüzük takın diye emrivaki yapamayacaktı, istediğiniz mesafeyi rahatça koyabilecektiniz. Kadın şimdi hem oğlunu hem seni bunaltıyor.

Ben şunu anlayamadım: madem nişana düğüne gönlünüz yoktu, neden aileleri tanıştırdınız? Beraber yaşadığınız için mecbur mu hissettiniz kendinizi tanışmaya? Eğer yaşantınız böyle olmasaydı Kv aklına estiği gibi konuşup yüzük takın diye emrivaki yapamayacaktı, istediğiniz mesafeyi rahatça koyabilecektiniz. Kadın şimdi hem oğlunu hem seni bunaltıyor.

onun ailesi ve benim babam zaten tanışıyordu bizden önce de. babam sevgilimi biliyordu arkadaşlarının oğlu olarak onlar da beni biliyordu arkadaşlarının kızı olarak. onun ailesi tanışmak istedi benimle. annesinin kızı yok diye bana çok samimi davrandı ben kendimi geri çektim hep. biz hani hadi tanışalım demedik hep bütün teklifler ailelerden geldi. babam sevgilimi çok sever mesela ama onun aklında evliliğin olmadığına eminim, gençler takılıyor olarak düşünüyor. yaşantınız dediğiniz nedir bilmiyorum birlikte yaşadığımız filan mı ama biz birlikte yaşamıyoruz benim evim ayrı o ailesiyle kalıyor haftanın birkaç günü bende kalıyor. benim isteğimle hadi tanışalım aman ben bunların evlerine girip çıkayım gibi bir durum olmadı hep doğal gelişen bir süreç oldu.

abla ben hiçbir zaman annemi kötülemem çünkü gerek kalmaz o kendisini belli eder. sevgilim neler neler gördü annemle ilgili ama ağzını açıp hiç kötü konuştuğunu hatırlamıyorum. hep boşver ya o da öyle demek ki, tamam zaten çok görüşmüyorsun takma bu kadar diye sakinleştirmeye çalışır. onunla aramız bozulsa ben yine annemin yanına gitmem çünkü büyük ihtimalle zafer çığlıkları filan atar. çocuğu dışarda görünce bile yerin dibine sokuyor sürekli. allahtan babam va
Görüşme de cagirma da .Hic olmazsa kafan rahat olur .Bi faydasinı da görmedin zaten şimdiye kadar .
:KK37::KK19:

Milana22 Milana22 darkmore darkmore nameaver nameaver Nooption Nooption ay bana yardım edin ya ben bu kadınlarla başa çıkamam gerçekten çıkamam kendimi oyuna düşürülmüş gibi filan hissediyorum bu kadın bu olayı nerden oraya bağladı? sevgilimin babası aradı akşam bizi yemeğe çağırıyor. ben cidden neyin içine düştüm beynime tüküreyim.
Ahhaaa super ya
Tamm kendi haline birakin kadini
Yrmege falan da gitmeyin
Baban bun7 duysa cildirir yazik adama

Ben seni anlıyorum , senin annen nasılsa benim de babam öyleydi ve eşimin annesi de ( o zamanlar sevgiliydik) senin sevgilinin annesi gibi yüzük takın nişan yapın evlenin bir an önce diye bizi ciddi anlamda darlıyordu , her zaman gel oturalım sohbet edelim şuraya gidelim buraya gidelim diye bişeylere çağırılıyordum ve ciddi anlamda bunaltıyordu beni bunlar.Ben yalnız yaşıyordum senin gibi , sevgilim ailesiyle yaşıyordu.Tek fark ben 22 değil 25 yaşındaydım ama birbirimizi tanımak istiyorduk ve hemen evlilik sürecine girmeyi istemiyorduk.İlk başlarda sevgilim bende kaldığında bile annesi strese girerdi düşün artık. Bir de öğrenci değildik çalışıyorduk yani aslında evlene de bilirdik ama istemiyorduk.Çünkü o sürece girdin mi her şey çok çok değişiyor.Aynı evde yaşıyorsun zaten bi' imza atıcan sadece olmuyor yani.Çok benzer şeyler yaşamışız.Biz istediğimiz zaman evlendik , evlen baskılarından 4 yıl sonra.Sen de aldırma , bunları düşünüp kafanı yorma , her zaman kendine "Ben ne istiyorum?" diye sor.Etrafındakilerin sesinin , senin iç sesini bastırmasına izin verme.Annene de aldırma , değişmicek , evlensen 5 çocuğun 3 torunun olsa da değişmicek.Senin aldırmamayı öğrenmen gerekiyor.

Eşim de babamı idare eder ben bazen sabredemem çok eleştirir , her şey kendi istediği gibi olsun ister ben dayanamam bazen , eşim aldırma der , o daha sabırlı.Senin sevgilin de öyleymiş.Bence sen yaşadığın bu anneleri tanışması olayını hiç yaşanmamış gibi kabul et.Düşündükçe işin içinden çıkamazsın.

Ahhaaa super ya
Tamm kendi haline birakin kadini
Yrmege falan da gitmeyin
Baban bun7 duysa cildirir yazik adama

ya berkayın babası beni aradı çok kibar konuştu yassycim akşam birlikte bir yemek yemek istiyorum oğlumla müsaitsen sen de bize katılır mısın dedi ben de söz vermeyeyim dedim. gel lütfen diyerek kapattı ben şok koskoca adam beni aradı yani. valla onun annesine de rko çekmek istiyorum şu an ya :KK70: babam duysa delirir onun ailesiyle de arası bozulur bizim aramızı da bozar ay ben sana dedim dimi onun annesi aslında melek değil diye al işte...

Annenin Adam hakkındaki yorumunu kadın kocasına söylemiş midir

Bence Kv adayı annenin kızını bu aileye gelin vermek istemediğini anlamış o nedenle bastırıyor

Babasını tanırız o kabul eder bizi annesine nanik yaparız diye düşünüyor

Yani intikam soğuk yenen bir yemektir diyor ve annenin elinde kalan tek şey olan seni almayı planlıyor

Annenin Adam hakkındaki yorumunu kadın kocasına söylemiş midir

Bence Kv adayı annenin kızını bu aileye gelin vermek istemediğini anlamış o nedenle bastırıyor

Babasını tanırız o kabul eder bizi annesine nanik yaparız diye düşünüyor

Yani intikam soğuk yenen bir yemektir diyor ve annenin elinde kalan tek şey olan seni almayı planlıyor

kesinlikle söylemiştir. sevgilimle annesi çok büyük kavga etmişler ama bana sadece beni ilgilendiren kısmı anlattı. babanı tanıyorlar ama şu aşamada babam onlardan evliliğin e sini duysa bir daha yüzlerine bakmaz hatta sevgilimden bile soğur. sevgilimin babasının da ben bu nişan olayına sıcak baktığını zannetmiyorum adam büyük ihtimalle karısının saçmalığını toparlamak için çağırdı bizi. ben gitmeli miyim sence yemeğe?

kesinlikle söylemiştir. sevgilimle annesi çok büyük kavga etmişler ama bana sadece beni ilgilendiren kısmı anlattı. babanı tanıyorlar ama şu aşamada babam onlardan evliliğin e sini duysa bir daha yüzlerine bakmaz hatta sevgilimden bile soğur. sevgilimin babasının da ben bu nişan olayına sıcak baktığını zannetmiyorum adam büyük ihtimalle karısının saçmalığını toparlamak için çağırdı bizi. ben gitmeli miyim sence yemeğe?

Bence git

Neden mi

Niye çağırmıştı acaba diye kurar durursun

Gitmezsen hep bu merak seni kovalar onlarla aynı yaşa gelsen de merak edersin

Konu nişan yüzük vs olursa da net bir şekilde küçük olduğunu kariyer vs planların olduğunu söyle

Ayrıca da zaten anne ve baban ayrı ve bu nedenle farklı hassasiyetlerin var

Evlilik vs bir günde alınacak kararlar değil

Aklıbaşında kızsın bunları dile getir

Bu arada 20 yaşında sevgilim olan Adamla 26 yaşımda evlendim ama kimse de evlenin demedi

Birlikte yaşıyorsunuz ondandır vs demişler de siz birlikte yaşamıyorsunuz

Biz bundan 10 yılı aşkın süre önce birlikte yaşarken de kimse böyle bir şey demedi

Bu akşam git sonra da mesafeli davranmaya devam

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X