anneme rko çeksem anca rahatlayacağım

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
erkek arkadaşımla konuştuk, senin anneme bir açıklama yapmana gerek yok ben yarın gerekeni konuşurum kafana takma dedi öyle rahatladım. yoksa kadının mesajı beni de bi korkuttu. bakalım yarın göreceğiz.
Yarin gelismeleri yaz.Annen yuzunden uzak durcaklarsa dursunlar nasil olsa taniscaklardi.Akli basinda insanlarsa seni taniyirlar zaten iliskinizi etkilemez.

Esim annesini benimle ilk tanistirmadi
.Kendimiz karar verdikten
is resmiyete dokulunce ilk gordum.
Seneler gecti eger annenler ayni sehirde olsaydik ben seninle evlenmezdim:eek: dedim ya da bu is bozulurdu.
Boylelerin muhakeme gucu zayif.dilleriinde hicbir omurga iskeleti yok:KK49:.zaten kim de var diyeceksiniz
Ne kdar uzak o kadar iyisin:rapci:

Anneniz işi bozmaya çalışıyor da sevgilinizin annesi çok olgun anlayışlı bir insan gibi ama mesajdan şüphelendim yarın o kızla görüşme demez inşallah öyle bisey olursada gidip konuşup kendinizi anlatırsınız annenizin kabahatinin faturası size kesilmez umarım

Benim annemde çok boş konuşuyor gecen baktim kaynanama babamdan nasil dayak yedigini anlatiyor kahkaha atarak.. sanirim hicbir zaman bizi anlamayacaklar.. Bu konuda bisey yapabilecegimizi sanmiyorum.

Ah sassycigim ah
Annen elbette haksiz
Ama sen daha kucucuksun
Buyudugunde uzulecegin sekilde davranma annene,ne olursa olsun. Hele ki elin adami icin assssla. Bugun aran bozulsa eyvallahi cekersin sevgiline,biter gider. Ama anne oyle degil

Kiz sen bilmiyor musun taraflardan biri dengesizlik yapmazsa olmuyor doganin kurallarina aykiri bir kere:KK53:

Ne demis rahmetli,zordur almak bizden kizi:rapci::KK48:

Annenle hiç anlaşamadığınızı, hatta pekte haz etmedğini artık ben bile biliyorum. Neden bile bile lades yapıp tanıştırdın ki anneni?

Aranızın zaten iyi olmadığını, onun adına özür dilediğini iletirsen kayınvalide adayına, sorun olmaz bence. Sende lütfen adı anne diye sana zarar vermesine izin verme artık.

Canım sevgilinin annesini hiç yadırgama burada kız erkek farketmez evlat sahibi olan herkes benzer şekilde yaklaşır olaya.
Üzüldüm senin için ama annenin huyunu bildiğin için keşke erken tanıştırmasaydın

Günaydın , şimdi yazsam mi yazmasam mi bilemedim , ama dayanamadım yazıyorum ,
Lütfen gülmeyin rko çekmek ne demek ? :eek:
Internetten baktım, adamlar birbirlerini yere carpiyor , o mu yoksa başka anlamda mi ?

Konuya gelince de ; insanın annesi de olsa babası da olsa , ortada yanlış varsa yanlışa yanlış demek gerekir. Sakin kalın, ama bence ne olursa olsun kayinvalidenize (Ya da olacak kişiye) anneniz hakkında konuşacak kadar cesaret vermeyin , sizin anneniz haksiz olsa da onu savunun demiyorum asla yanlış anlaşılmasın, ama bu konuyu annenizle halledin , halledemiyorsanız annenizle görüşmeyi kesin , ya da sevgilinizle veya onun ailesiyle görüstürmeyin, ama annenizi onlara karsi sürekli kötülemeyin , cünkü gün gelir devran döner ,dostlar düşman olur anneniz hakkında birşeyler dediklerinde zorunuza gider , annenizi savunmak istediğinizde sizin önceden konustuklarinizi hatırlatırlar. .
Tabii ki dilerim böyle birşey olmaz , fakat ben olsam böyle yapardım.

Rko cekmek ne demek ki bende bilemedim? :confused:
Annenizle konusun dicem ama ise yaramayacak gibi. Yine de ben olsam konusurdum ve bir daha iki anneyi mumkun oldugunca biraraya getirmezdim.
Ama karsi taraftan da ozur dilerim annem boyle vs gibi konusmalara girmezdim. Ne olursa olsun annem sonucta. Kendimi de mahfetmezdim. Oyle ya da boyle kotu bir gun gecirmissiniz. Bundan sonraki bulusmalari vs bu duruma gore planlarsaniz olay kismen cozulur. Baska care yok gibi annenize. Kv adayina bir ihtimal havadan sudan konusurmus gibi anneminde selami var guzel bir gun gecirdim diyor o gun de basi cok agriyordu gibi ustu kapali 1 2 birsey soylerdim.

Kahvaltida ne konusmuslar merak icerisindeyim..

kendimi şu an gerçekten yorgun bir savaşçı gibi hissediyorum. annem ve sevgilimin annesi gideli bir saat kadar oldu. ağlama krizim yeni geçti. sevgilim de ben de "ne yaşadık lan biz" diye boş boş oturuyoruz. bugün konuşmama kararı aldık, yarın sabah gecenin değerlendirmesini yapacağız.

kısaca annem beni rezil etti. hiçbir şeyden memnun olmadı ve bu memnuniyetsizliğini açıkça dile getirdi. zaten bir şey becerebildiğim yok ortaya hep atıştırmalık şeyler koydum peynir tabağı, füme et, çerez, cips, meyve gibi. kadın bayıldı yassycim harika düşünmüşsün her şey çok hafif çok güzel olmuş senin sunumlarına bayılıyorum dedi. benim annem ise yassy arkadaşlarınla takılacak gibi davranmışsın dedi. çok kırıldım sert cevap vermek istedim ama sevgilim fark edip "ben söyledim böyle olmasını, samimi olsun istedik" dedi. annem de belli dedi gıcık bir şekilde.

arada çok fazla şeyler oldu yani annemin babamı çekiştirmesi, sürekli babamı eleştirmesi, benim her konuda nasıl yetersiz olduğumu söylemesi, evimin o söylemeden önce çok kötü olduğunu evde halı bile olmadığını anlatması. her şey yani her konuda beni küçük düşürdü. sevgilimin annesi de hep "olsun, genç onlar, tabi yassynin babasını da tanıyorum ama doğrudur" gibi yuvarlak cevaplar verdi geçiştirdi.

ama son olarak annem onu da delirtti. sevgilimin babası siyasetin içinden birisi. annem ondan pek hazzetmez burda adını söylesem çoğu kişi bilir zaten. üstü kapalı şekilde adama sallamaya başladı. kadının kocası yani o da anladı tabi ki. bir sustu iki sustu üçüncüde "geç oldu ben kalkayım" dedi ve annemin sözünü kesti kalktı. annemle vedalaşmadı uzaktan iyi akşamlar dedi biz yolcu ettik sevgilimle. ben geride duruyordum kadın duymadığımı düşünüp sevgilime "allah yardım etsin sana annem ne diyeyim" dedi. duymamış gibi davrandım ben de.

sonrasında annem de gitti zaten. sevgilime laf soka soka gitti. aman annen de ne çabuk kalktı filan dedi. sevgilim de ona uymadı da defolup gitti.

çok sinirlerim bozuk, ağlamayı durduramıyorum. ben bu kadını hak edecek ne yaptım gerçekten bilmiyorum. sevgilimi sevmiyor tamam o zaman görüşmeyi kabul etmeseydi. neden yani beni rezil edince eline ne geçiyor? böyle yaparak mı bizi ayıracak ne alaka neden ayrılalım? annesine çok ciddi rezil oldum. sevgilim takma boşver dedi ama biliyorum onun annesi de böyle şeylere dikkat eden bir kadın. sevgilime "yarın kahvaltıda evde ol, konuşacağız" diye mesaj attı az önce. gerçekten çok bitik hissediyorum ben bu kadar üzülmeyi cidden hak etmemiştim. annemden nefret üstüne nefret ediyorum gerçekten artık yüzüne bakmak istemiyorum. eğer bu onu rahatlatacaksa ölmek bile istiyorum eğer babama olan hırsını bu geçirecekse. niye yazdım bunları onu da bilmiyorum sadece konuşacak birilerine ihtiyacım var sanırım. ruhum daralıyor. ilerleyen günlerde sevgilimin annesiyle bir araya geldiğimizde veya telefonla arayıp gece için özür dilemeli miyim?

ekleme: yakında bir nişan veya evlilik yok. babamla tanışıyorlar o yüzden annemle de annesi tanışmak istedi, daha nişan veya evliliğin düşüncesi bile yok kafamızda.
Ya siz ne kadar tatlısınız, sizle arkadaş olmayı çok isterdim :anne:
4 sene boyunca anne-sevgili savaşı vermiş biri olarak; ben bile başardıysam siz kesin başarırsınız çünkü erkek arkadaşınızda hiçbir hata yok. Benim annemde en etkili olan "sevgilimi istemiyorsun ama onu senin isteğinle bırakıp başkasıyla beraber olsam, o da beni aldatsa, kandırsa, üzse vicdan azabı çekmez misin?" düşüncesi olmuştu

Ah sassycigim ah
Annen elbette haksiz
Ama sen daha kucucuksun
Buyudugunde uzulecegin sekilde davranma annene,ne olursa olsun. Hele ki elin adami icin assssla. Bugun aran bozulsa eyvallahi cekersin sevgiline,biter gider. Ama anne oyle degil

Kiz sen bilmiyor musun taraflardan biri dengesizlik yapmazsa olmuyor doganin kurallarina aykiri bir kere:KK53:

Ne demis rahmetli,zordur almak bizden kizi:rapci::KK48:

abla ben hiçbir zaman annemi kötülemem çünkü gerek kalmaz o kendisini belli eder. sevgilim neler neler gördü annemle ilgili ama ağzını açıp hiç kötü konuştuğunu hatırlamıyorum. hep boşver ya o da öyle demek ki, tamam zaten çok görüşmüyorsun takma bu kadar diye sakinleştirmeye çalışır. onunla aramız bozulsa ben yine annemin yanına gitmem çünkü büyük ihtimalle zafer çığlıkları filan atar. çocuğu dışarda görünce bile yerin dibine sokuyor sürekli. allahtan babam var da ailece deli olmadığımızı kanıtlıyoruz :KK53:

Annenle hiç anlaşamadığınızı, hatta pekte haz etmedğini artık ben bile biliyorum. Neden bile bile lades yapıp tanıştırdın ki anneni?

Aranızın zaten iyi olmadığını, onun adına özür dilediğini iletirsen kayınvalide adayına, sorun olmaz bence. Sende lütfen adı anne diye sana zarar vermesine izin verme artık.

çok uzun zamandır sevgilimin annesi tanışmak istiyordu benim annem erteledi ben de tabi. ama bu sefer de annem tanışmak istedi ben de er ya da geç olacak bu dedim yani. ben bu konu hakkında konuşmayacağım sevgilim gerek yok ben hallederim dedi, şimdi ailesiyle kahvaltıda ne konuşacaklar bakalım.

iyi tarafından bak en azından kaynanan tatlı :) tavrı bu olan kaynana olsaydı daha can sıkıcı olurdu inan..

o da aslında pek tatlı değildir :) kuralcı ve katı bir kadındır normalde ama annemi görünce sopasını sakladı beni de şok etti. korktuğum o zaten bugün patlayabilir...

Niye istemiyo nisanlınizi .

sevgilime göre bir şey değil bu değil başkası olsa annem yine aynılarını yapar hani ben mutlu olmayayım ona yeter sanırım. Ailesi babamın arkadaşları olduğu için daha da sevmiyor olabilir

Internetten baktım, adamlar birbirlerini yere carpiyor , o mu yoksa başka anlamda mi ?

Konuya gelince de ; insanın annesi de olsa babası da olsa , ortada yanlış varsa yanlışa yanlış demek gerekir. Sakin kalın, ama bence ne olursa olsun kayinvalidenize (Ya da olacak kişiye) anneniz hakkında konuşacak kadar cesaret vermeyin , sizin anneniz haksiz olsa da onu savunun demiyorum asla yanlış anlaşılmasın, ama bu konuyu annenizle halledin , halledemiyorsanız annenizle görüşmeyi kesin , ya da sevgilinizle veya onun ailesiyle görüstürmeyin, ama annenizi onlara karsi sürekli kötülemeyin , cünkü gün gelir devran döner ,dostlar düşman olur anneniz hakkında birşeyler dediklerinde zorunuza gider , annenizi savunmak istediğinizde sizin önceden konustuklarinizi hatırlatırlar. .

Rko cekmek ne demek ki bende bilemedim? :confused:
Annenizle konusun dicem ama ise yaramayacak gibi. Yine de ben olsam konusurdum ve bir daha iki anneyi mumkun oldugunca biraraya getirmezdim.
Ama karsi taraftan da ozur dilerim annem boyle vs gibi konusmalara girmezdim. Ne olursa olsun annem sonucta. Kendimi de mahfetmezdim. Oyle ya da boyle kotu bir gun gecirmissiniz. Bundan sonraki bulusmalari vs bu duruma gore planlarsaniz olay kismen cozulur. Baska care yok gibi annenize. Kv adayina bir ihtimal havadan sudan konusurmus gibi anneminde selami var guzel bir gun gecirdim diyor o gun de basi cok agriyordu gibi ustu kapali 1 2 birsey soylerdim.

Kahvaltida ne konusmuslar merak icerisindeyim..

evet rko çekmek amerikan güreşinde rakibi boynundan tutup yere vurmak oluyor :))

aslında hata yaptığımı anladım ama annem kabul ettikten sonra geri vazgeçemedim. bir daha tövbe asla karlı karşıya getirmem her şeyi babamla hallederim. kahvaltıda ne konuşuyorlar ben de merak içindeyim.

Ya siz ne kadar tatlısınız, sizle arkadaş olmayı çok isterdim :anne:
4 sene boyunca anne-sevgili savaşı vermiş biri olarak; ben bile başardıysam siz kesin başarırsınız çünkü erkek arkadaşınızda hiçbir hata yok. Benim annemde en etkili olan "sevgilimi istemiyorsun ama onu senin isteğinle bırakıp başkasıyla beraber olsam, o da beni aldatsa, kandırsa, üzse vicdan azabı çekmez misin?" düşüncesi olmuştu

teşekkür ederimm :KK19:

ah keşke benim annem de öyle olsa. bizim normal bir anne-kız ilişkimiz yok. en son doğduğumda aramız iyiydi sanırım :KK53:

ayda bir kez filan denk gelirsek görüşürüz, telefonda konuşmayız, hastalansam haberi olmaz yani çık kopuğuz biz çok farklı sebepleri var. o sevgilimi sevmediğinden değil, karşısına kimi çıkarsam aynısını yapacak. beni mutsuz etmek hoşuna gidiyor sanırım. saldım artık kendi kendisine takılsın ben onu takmamayı düşünüyorum.

çok uzun zamandır sevgilimin annesi tanışmak istiyordu benim annem erteledi ben de tabi. ama bu sefer de annem tanışmak istedi ben de er ya da geç olacak bu dedim yani. ben bu konu hakkında konuşmayacağım sevgilim gerek yok ben hallederim dedi, şimdi ailesiyle kahvaltıda ne konuşacaklar bakalım.
Sevgilin daha aklı başında en azından. Annesini yumuşatır, ilişkisine yansıtmaz diye umuyorum. Haberdar et sonucu.

+1

hanımlar erkek arkadaşım geldi. annesiyle kavga etmişler ama annem yüzünden değil. onun annesi ona sürekli "kızı elinden kaçırma, bak bu yıl okullarınız da ayrılacak hadi bir yüzük takın" tarzı şeyler söylüyordu ama sevgilim dinlemiyordu çünkü bizim aklımızda öyle bir şey yok kesinlikle. annesi bugün iyice abartıp kesinlikle yüzük takman lazım bu kıza yazık değil mi yazık ne biçim annesi var demiş. sevgilim de ne alaka anne kızın annesi ben yüzük takınca hayatından çıkacak mı sen yavru kedi mi sahipleniyorsun saçma sapan şeyler söyleme demiş. bu fikri unut yassynin yanında da sakın ağzını açma ben senin demenle bir şey yapmayacağım onun zaten kendi dertleri var bu konuyu kapat ben sana sormayacağım ne zaman evlilik teklifi edeceğimi demiş. annesi de ben de bütün desteğimi çekerim o zaman bir de benimle uğraşırsınız demiş. sevgilim de iyice sinirlenip eve geldi kahvaltıyı yarım bırakmış çıkmış.

annesinden ben böyle bir hamle bekliyordum. kadınla bir yıl önce tanıştık bir yıldır beni her gördüğünde "ay gelinim olsun maşallah, ay ben seni verene kurban olayım ne güzelsin keşke torunlarım sana benzese" tarzı şeyler söyleyip beni korkutuyordu zaten. bu kriz daha önceden de yaşanmıştı biz yurt dışına gitmeden önce annesi yine bu işin adını koyun demişti ama sevgilim reddetmişti. şimdi de bana üzüldüğü için yüzük takın, annesi de susmuş olur yassy de daha çok üzülmez gibi saçma bir sebeple geldi. yani annemin bu yaptığından fırsat bulup nasılsa kızın arkasında annesi yok, ben bunu kapayım tarzı şeyler düşünüyor sanırım. ben mantıklı düşünemiyorum şu an fikirlerinizi çok merak ediyorum.

bir ekleme daha yapayım, benim babam kadının bu fikrini duyarsa çok kötü şeyler yapabilir. daha sevgilimin babasının da bu fikirden haberi yok o kahvaltıda yokmuş.

kendimi şu an gerçekten yorgun bir savaşçı gibi hissediyorum. annem ve sevgilimin annesi gideli bir saat kadar oldu. ağlama krizim yeni geçti. sevgilim de ben de "ne yaşadık lan biz" diye boş boş oturuyoruz. bugün konuşmama kararı aldık, yarın sabah gecenin değerlendirmesini yapacağız.

kısaca annem beni rezil etti. hiçbir şeyden memnun olmadı ve bu memnuniyetsizliğini açıkça dile getirdi. zaten bir şey becerebildiğim yok ortaya hep atıştırmalık şeyler koydum peynir tabağı, füme et, çerez, cips, meyve gibi. kadın bayıldı yassycim harika düşünmüşsün her şey çok hafif çok güzel olmuş senin sunumlarına bayılıyorum dedi. benim annem ise yassy arkadaşlarınla takılacak gibi davranmışsın dedi. çok kırıldım sert cevap vermek istedim ama sevgilim fark edip "ben söyledim böyle olmasını, samimi olsun istedik" dedi. annem de belli dedi gıcık bir şekilde.

arada çok fazla şeyler oldu yani annemin babamı çekiştirmesi, sürekli babamı eleştirmesi, benim her konuda nasıl yetersiz olduğumu söylemesi, evimin o söylemeden önce çok kötü olduğunu evde halı bile olmadığını anlatması. her şey yani her konuda beni küçük düşürdü. sevgilimin annesi de hep "olsun, genç onlar, tabi yassynin babasını da tanıyorum ama doğrudur" gibi yuvarlak cevaplar verdi geçiştirdi.

ama son olarak annem onu da delirtti. sevgilimin babası siyasetin içinden birisi. annem ondan pek hazzetmez burda adını söylesem çoğu kişi bilir zaten. üstü kapalı şekilde adama sallamaya başladı. kadının kocası yani o da anladı tabi ki. bir sustu iki sustu üçüncüde "geç oldu ben kalkayım" dedi ve annemin sözünü kesti kalktı. annemle vedalaşmadı uzaktan iyi akşamlar dedi biz yolcu ettik sevgilimle. ben geride duruyordum kadın duymadığımı düşünüp sevgilime "allah yardım etsin sana annem ne diyeyim" dedi. duymamış gibi davrandım ben de.

sonrasında annem de gitti zaten. sevgilime laf soka soka gitti. aman annen de ne çabuk kalktı filan dedi. sevgilim de ona uymadı da defolup gitti.

çok sinirlerim bozuk, ağlamayı durduramıyorum. ben bu kadını hak edecek ne yaptım gerçekten bilmiyorum. sevgilimi sevmiyor tamam o zaman görüşmeyi kabul etmeseydi. neden yani beni rezil edince eline ne geçiyor? böyle yaparak mı bizi ayıracak ne alaka neden ayrılalım? annesine çok ciddi rezil oldum. sevgilim takma boşver dedi ama biliyorum onun annesi de böyle şeylere dikkat eden bir kadın. sevgilime "yarın kahvaltıda evde ol, konuşacağız" diye mesaj attı az önce. gerçekten çok bitik hissediyorum ben bu kadar üzülmeyi cidden hak etmemiştim. annemden nefret üstüne nefret ediyorum gerçekten artık yüzüne bakmak istemiyorum. eğer bu onu rahatlatacaksa ölmek bile istiyorum eğer babama olan hırsını bu geçirecekse. niye yazdım bunları onu da bilmiyorum sadece konuşacak birilerine ihtiyacım var sanırım. ruhum daralıyor. ilerleyen günlerde sevgilimin annesiyle bir araya geldiğimizde veya telefonla arayıp gece için özür dilemeli miyim?

ekleme: yakında bir nişan veya evlilik yok. babamla tanışıyorlar o yüzden annemle de annesi tanışmak istedi, daha nişan veya evliliğin düşüncesi bile yok kafamızda.
Benim annemde ailelerin tanisma yemeğinde bu ev isi bilmez yemek temizlik yapmaz dolaplarini bile ben temizliyorum kari diye aliyorsun ama ona gore sonra geri getirme demisti esime. Ama ben hic üzülmemiştim. Zaten beni sevmedigini biliyorum. Bu tarz seyleri hep yapardi. Anneme yaranamayacagimi eskisehirin en iyi anadolu lisesini kazandigimda adam olan fen lisesi kazanirdi dediginde anlamistim zaten. Hic bosuna öleyim filan moduna girme. Sanirim babanla daha yakin bir iliskin var ve annen bunu çekemiyor ofkesinide boyle yansitiyor.

Sevgilinin annesine gelince bence bir yemege davet et disarida bir yerlerde. Annenin babanla iliskini cekemedigini ve hep boyle davrandigini onun adina uzgun oldugunu soyle gec.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X