anneme rko çeksem anca rahatlayacağım

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ben başlığı anlamadım Gangsta o_O

Zekice bir özet konunun başlığı; S sassyassyy kendini kötü hissederken bile güzel tiye almış.
Amerikan güreşinde rakibi kafa kola alıp, kendi vücut ağırlığını bindirerek kafasını yere çakmak, rakibi yere vurmak oluyor.
Yani şu:

Ve bazen eşim de dahil olmak üzere bazı insanlara tam olarak bunu yapmak istediğim olmuştur; o yüzden çok güldüm.

Zekice bir özet konunun başlığı; S sassyassyy kendini kötü hissederken bile güzel tiye almış.
Amerikan güreşinde rakibi kafa kola alıp, kendi vücut ağırlığını bindirerek kafasını yere çakmak, rakibi yere vurmak oluyor.
Yani şu:

Ve bazen eşim de dahil olmak üzere bazı insanlara tam olarak bunu yapmak istediğim olmuştur; o yüzden çok güldüm.

Hahaha çok iyiymiş, ilk defa duydum :KK70:
Teşekkür ederim açıklama için :KK200:

hanımlar erkek arkadaşım geldi. annesiyle kavga etmişler ama annem yüzünden değil. onun annesi ona sürekli "kızı elinden kaçırma, bak bu yıl okullarınız da ayrılacak hadi bir yüzük takın" tarzı şeyler söylüyordu ama sevgilim dinlemiyordu çünkü bizim aklımızda öyle bir şey yok kesinlikle. annesi bugün iyice abartıp kesinlikle yüzük takman lazım bu kıza yazık değil mi yazık ne biçim annesi var demiş. sevgilim de ne alaka anne kızın annesi ben yüzük takınca hayatından çıkacak mı sen yavru kedi mi sahipleniyorsun saçma sapan şeyler söyleme demiş. bu fikri unut yassynin yanında da sakın ağzını açma ben senin demenle bir şey yapmayacağım onun zaten kendi dertleri var bu konuyu kapat ben sana sormayacağım ne zaman evlilik teklifi edeceğimi demiş. annesi de ben de bütün desteğimi çekerim o zaman bir de benimle uğraşırsınız demiş. sevgilim de iyice sinirlenip eve geldi kahvaltıyı yarım bırakmış çıkmış.

annesinden ben böyle bir hamle bekliyordum. kadınla bir yıl önce tanıştık bir yıldır beni her gördüğünde "ay gelinim olsun maşallah, ay ben seni verene kurban olayım ne güzelsin keşke torunlarım sana benzese" tarzı şeyler söyleyip beni korkutuyordu zaten. bu kriz daha önceden de yaşanmıştı biz yurt dışına gitmeden önce annesi yine bu işin adını koyun demişti ama sevgilim reddetmişti. şimdi de bana üzüldüğü için yüzük takın, annesi de susmuş olur yassy de daha çok üzülmez gibi saçma bir sebeple geldi. yani annemin bu yaptığından fırsat bulup nasılsa kızın arkasında annesi yok, ben bunu kapayım tarzı şeyler düşünüyor sanırım. ben mantıklı düşünemiyorum şu an fikirlerinizi çok merak ediyorum.

bir ekleme daha yapayım, benim babam kadının bu fikrini duyarsa çok kötü şeyler yapabilir. daha sevgilimin babasının da bu fikirden haberi yok o kahvaltıda yokmuş.

Ne güzel kavınyalide oğlunu vermek istiyor :halay:

Kendi annen sevgilinin annesinden daha çok seni düşünüyor ve iyiliğini istiyor. Bunu unutma

Hep bunu savunan biri olarak artık söylüyorum ki maalesef canım bazen 7 kat elden bile kötü olanlar var ne düşüncesi kızını yalnız bırakmaya çalışan anneyi gördüm kızı ameliyata girmesine 2 gün var onu ağlatmak için evine gelmesini biliyorum artık ben de bu düşünceden sırıldım

ya berkayın babası beni aradı çok kibar konuştu yassycim akşam birlikte bir yemek yemek istiyorum oğlumla müsaitsen sen de bize katılır mısın dedi ben de söz vermeyeyim dedim. gel lütfen diyerek kapattı ben şok koskoca adam beni aradı yani. valla onun annesine de rko çekmek istiyorum şu an ya :KK70: babam duysa delirir onun ailesiyle de arası bozulur bizim aramızı da bozar ay ben sana dedim dimi onun annesi aslında melek değil diye al işte...
kadın veya adamın kötü niyetli olduğunu düşünmüyorum. gitmezsen ayıp olur. git ve yüzleşmekten korkma, konu açılırsa erken olduğunu sebepleriyle birlikte anlatırsın. ama gitmeyip kaçarsan çocuk gibi hareket ediyor olursun. kolundan tutup zorla nikah masasına oturtacak değiller ya :)

ya berkayın babası beni aradı çok kibar konuştu yassycim akşam birlikte bir yemek yemek istiyorum oğlumla müsaitsen sen de bize katılır mısın dedi ben de söz vermeyeyim dedim. gel lütfen diyerek kapattı ben şok koskoca adam beni aradı yani. valla onun annesine de rko çekmek istiyorum şu an ya :KK70: babam duysa delirir onun ailesiyle de arası bozulur bizim aramızı da bozar ay ben sana dedim dimi onun annesi aslında melek değil diye al işte...
Oyy babasinin aramasi kotu olmus
Git bakalim yemege ne yumurtlayacaklar
Ama kuzu ozelden yazicam simdi sana
Bu is sarpa saracak diyim ben sana

kadın veya adamın kötü niyetli olduğunu düşünmüyorum. gitmezsen ayıp olur. git ve yüzleşmekten korkma, konu açılırsa erken olduğunu sebepleriyle birlikte anlatırsın. ama gitmeyip kaçarsan çocuk gibi hareket ediyor olursun. kolundan tutup zorla nikah masasına oturtacak değiller ya :)

karar verdim gideceğim ama umarım her şey daha kötü olmaz

8. sayfada güncelleme var, konu bambaşka bir yere gitti.

kendimi şu an gerçekten yorgun bir savaşçı gibi hissediyorum. annem ve sevgilimin annesi gideli bir saat kadar oldu. ağlama krizim yeni geçti. sevgilim de ben de "ne yaşadık lan biz" diye boş boş oturuyoruz. bugün konuşmama kararı aldık, yarın sabah gecenin değerlendirmesini yapacağız.

kısaca annem beni rezil etti. hiçbir şeyden memnun olmadı ve bu memnuniyetsizliğini açıkça dile getirdi. zaten bir şey becerebildiğim yok ortaya hep atıştırmalık şeyler koydum peynir tabağı, füme et, çerez, cips, meyve gibi. kadın bayıldı yassycim harika düşünmüşsün her şey çok hafif çok güzel olmuş senin sunumlarına bayılıyorum dedi. benim annem ise yassy arkadaşlarınla takılacak gibi davranmışsın dedi. çok kırıldım sert cevap vermek istedim ama sevgilim fark edip "ben söyledim böyle olmasını, samimi olsun istedik" dedi. annem de belli dedi gıcık bir şekilde.

arada çok fazla şeyler oldu yani annemin babamı çekiştirmesi, sürekli babamı eleştirmesi, benim her konuda nasıl yetersiz olduğumu söylemesi, evimin o söylemeden önce çok kötü olduğunu evde halı bile olmadığını anlatması. her şey yani her konuda beni küçük düşürdü. sevgilimin annesi de hep "olsun, genç onlar, tabi yassynin babasını da tanıyorum ama doğrudur" gibi yuvarlak cevaplar verdi geçiştirdi.

ama son olarak annem onu da delirtti. sevgilimin babası siyasetin içinden birisi. annem ondan pek hazzetmez burda adını söylesem çoğu kişi bilir zaten. üstü kapalı şekilde adama sallamaya başladı. kadının kocası yani o da anladı tabi ki. bir sustu iki sustu üçüncüde "geç oldu ben kalkayım" dedi ve annemin sözünü kesti kalktı. annemle vedalaşmadı uzaktan iyi akşamlar dedi biz yolcu ettik sevgilimle. ben geride duruyordum kadın duymadığımı düşünüp sevgilime "allah yardım etsin sana annem ne diyeyim" dedi. duymamış gibi davrandım ben de.

sonrasında annem de gitti zaten. sevgilime laf soka soka gitti. aman annen de ne çabuk kalktı filan dedi. sevgilim de ona uymadı da defolup gitti.

çok sinirlerim bozuk, ağlamayı durduramıyorum. ben bu kadını hak edecek ne yaptım gerçekten bilmiyorum. sevgilimi sevmiyor tamam o zaman görüşmeyi kabul etmeseydi. neden yani beni rezil edince eline ne geçiyor? böyle yaparak mı bizi ayıracak ne alaka neden ayrılalım? annesine çok ciddi rezil oldum. sevgilim takma boşver dedi ama biliyorum onun annesi de böyle şeylere dikkat eden bir kadın. sevgilime "yarın kahvaltıda evde ol, konuşacağız" diye mesaj attı az önce. gerçekten çok bitik hissediyorum ben bu kadar üzülmeyi cidden hak etmemiştim. annemden nefret üstüne nefret ediyorum gerçekten artık yüzüne bakmak istemiyorum. eğer bu onu rahatlatacaksa ölmek bile istiyorum eğer babama olan hırsını bu geçirecekse. niye yazdım bunları onu da bilmiyorum sadece konuşacak birilerine ihtiyacım var sanırım. ruhum daralıyor. ilerleyen günlerde sevgilimin annesiyle bir araya geldiğimizde veya telefonla arayıp gece için özür dilemeli miyim?

ekleme: yakında bir nişan veya evlilik yok. babamla tanışıyorlar o yüzden annemle de annesi tanışmak istedi, daha nişan veya evliliğin düşüncesi bile yok kafamızda.
Rko ne demek

sinirlendi. senin ilişkin insanların üzerinde söz sahibi olabileceği bir şey değil herkes yerini bilsin ben onun annesini babasını gördüğüm yerde diyeceğim şeyi iyi biliyorum bunlar bizim ailemizden yararlanmaya çalışıyorlarsa çok yanlış yerdeler tarzı konuştu. umarım babamın konuşmasına gerek kalmaz yani hem bizim aramız bozulur hem de onların arkadaşlığı biter.

Erkek arkadaşınızın annesinin tavrı çok ilginç. Neden ki bu nişan ısrarı? Hani durumları iyi olmasa oğlunu zengin aile kızına yamamaya çalışıyor diyeceğim de öyle bir durum da yok. Sizi sevmiş olmasının da etkisi vardır tabii ki ama bu kadar ısrar kara kaşınız kara gözünüz için değildir herhalde sadece.
Babanızla arkadaş oldukları için oğulları evinize girip çıkıyor diye mahcup mu hissediyor acaba kadın? Sizin aile yapınız müsait bu duruma ama kadın biraz geleneksel yapıdaysa "oğlum kızınızı oyalamıyor" diye ispat çabasına girmiş olabilir mi acaba kendi kendine? Çok değişik durumlar.

Annenize diyecek bir şey yok zaten. Onun yaptıkları için hayatınızın hiçbir anında hiç kimseye karşı mahcup hissetmeyin kendinizi. Herkes kendisinden sorumlu. Aklı başında hiçbir insan da sizi annenizin davranışları üzerinden değerlendirmez.

abla ben hiçbir zaman annemi kötülemem çünkü gerek kalmaz o kendisini belli eder. sevgilim neler neler gördü annemle ilgili ama ağzını açıp hiç kötü konuştuğunu hatırlamıyorum. hep boşver ya o da öyle demek ki, tamam zaten çok görüşmüyorsun takma bu kadar diye sakinleştirmeye çalışır. onunla aramız bozulsa ben yine annemin yanına gitmem çünkü büyük ihtimalle zafer çığlıkları filan atar. çocuğu dışarda görünce bile yerin dibine sokuyor sürekli. allahtan babam var da ailece deli olmadığımızı kanıtlıyoruz :KK53:
Annen uni mezunuydu degil mi? Sanki kendi annemi gordum bir an ahahaha. Ya bu cok sey bilen,egitimli ve kulturlu insanlar bazen boyle halka karismakta zorlaniyor bence, normal insan gorunce sorun yasiyorlar,hepsi fazla zekadan bence. Eger ki sen annene cektiysen eminim o da cok zeki bir kadindir.

Milana22 Milana22 darkmore darkmore @nameaver @nooption ay bana yardım edin ya ben bu kadınlarla başa çıkamam gerçekten çıkamam kendimi oyuna düşürülmüş gibi filan hissediyorum bu kadın bu olayı nerden oraya bağladı? sevgilimin babası aradı akşam bizi yemeğe çağırıyor. ben cidden neyin içine düştüm beynime tüküreyim.
Ya bir hatadir olmus tanistirmissin anneleri
Henuz evlilik dusuncen olmadigi icin diyorum. Bosver artik idare edeceksin, gidiver bakalim yemege ne olacak.

Annen uni mezunuydu degil mi? Sanki kendi annemi gordum bir an ahahaha. Ya bu cok sey bilen,egitimli ve kulturlu insanlar bazen boyle halka karismakta zorlaniyor bence, normal insan gorunce sorun yasiyorlar,hepsi fazla zekadan bence. Eger ki sen annene cektiysen eminim o da cok zeki bir kadindir.

Annesi uzman doktor

Sadece bu sıfatını yazınca basite indirgemiş gibi oldu

Esasen fazla eğitimli bilgili kültürlü klasik bir doktordan da öte çalışmaları var

Hah dogru tahmin etmisim. Kimseyi begenmemekte haklidir bana gore :KK66: demek ki hoslanmadi karsi taraftan.
Hoslanmamasinin sebebi karsi tarafin cahil cuhela olmasi degil ki
Cocugun ailesi de ust seviyede egitimli , sevmemesinin nedeni ailenin sassynin babasinin arkadaslari olmasi
Kadin nefretinden kizinin mutlulugunu bile dusunemiyor

Hah dogru tahmin etmisim. Kimseyi begenmemekte haklidir bana gore :KK66: demek ki hoslanmadi karsi taraftan.

abla karşı tarafın babası da profesör, annesi bir şirkette genel müdür yurt dışı masterlı filan. aileler aslında birbirine denk yani. mesela aralarında akademik olarak en yukarda olan benim babam ama sevgilimin ailesi babamın arkadaşı, annemin onlara tepki göstermesinin tek sebebi babam. babama olan hırsından onları beni kimseyi kırmaktan çekinmiyor işte.

onun annesi hep derdi bir yüzük taksanız diye böylece fırsat bulmuş oldu ama çok kırıldım sanki benim en kötü anımda böyle yararlanmaya çalışıyor gibi. bilmiyorum akşam konuşcaz işte.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X