Annem, Erkek Arkadaşımı Ve Ailesini İstemiyor.

Ahh ahh ahhh diye bi uzun hava çekip gideyim en iyisi :)

Ne gibi mesela biraz örnek verebilir misiniz rica etsem
Yaşantı farkı. Biz şehirliyiz, eşimin ailesi köyden gelmiş. Benim ak dediğime kara derler. Gezme, yemekler, para harcamaktan hoşlandığımız yerler vs bambaşka. Ve tabi illa onlar gibi olmalarını istiyorlar.

Birinci sınıfı bitirdim bu sene daha. Anneme anlatma sebebim de zaten biliyordu hayatımda biri olduğunu ve soruyordu sürekli. En azından kim olduğunu bilsin kim olduğunu diye söyledim. Ama işte çok ciddiye aldı, sanki evlenmek istediğimizi söylemişim gibi tepki verdi. Yoksa ben de biliyorum evlilik için yaşımın küçük olduğunu ya da bundan yıllar sonra aynı kişiyle devam edeceğimin garantisi olmadığını.

20 yasindayken som altindan koca adayi da getirseniz annenizin karsisina,yine de istemez hakli olarak
Dezavantaj olan sey henuz cok genc olmaniz ve acele karar vermeniz. Hele bi okul bitsin,ise girin. Hala ayni adami seviyorsaniz onu da o zaman dusunursunuz.

Yok tanışmadım ailesiyle. Merak ediyorum elbette ama pek dile getirmemeye çalışıyorum açıkçası. Aileyle tanışmak için daha çok erkenmiş gibi geliyor 8 aylık ilişki için ama bir yandan da tanımak bilmek istiyorum nasıl insanlar olduklarını, annesiyle arasındaki bağı falan.

Siz nerelisiniz o nereli yorum yapacağım da ona göre

Hayır ;
1- Daha öğrencisin
2- Mezun olup iş bulmamışsın
3- Adam da daha öğrenci ve mezun olup askere gidecek ve sonra iş bulacak.

Şimdi bu maddeleri göz önüne alırsak çok mutlu olup evlenmek isteseniz bile 2-3 yılınız var. Sen şimdi neden daha 8 aylık bir ilişkiyken annene bu kadar açıyorsun konuyu?

Biraz sabırlı olun, şu şartları yerine getirin sonra derdin annene anne bak herşeyimiz hazır iş güç, askerlik biz evlenmek istiyoruz diye. Sen şimdiden annenle evlilik kavgası ve stresine düşmüşsün.

Yaptığın çok gereksiz bir hareket. Şimdi sonuçlarını çekersin artık. Erkek arkadaşınla gezip tozmak varken sürekli bunları tartışırsınız ne güzel...

aileyle tanış yaşın çok genç alttan agırdan al sevmek sevilmek güzel ama kültür farkı etkiliyor inan, oglan tarafının ailesine yakın olursan evlilik ciddi düşüncelerdeysen biraz daha düşün anneni ikna et tanışma sürecindeyiz de .aile ile 2/3 kere görüş derim yemek vs vs madiyat çok önemli değil ama 4 görümce seni yirr yirr

Eğer erkege fazla değer yüklenen bir memleketten iseler uzak dur derim .Benim esimde öyle ,çok zorluklar yaşadım paylasilamadi.Sanki evli bir erkeğe 4.esi oalqk kuma gitmişim gibiydi 1-2 yıldır herkes haddini biliyor ama çok zor oldu .Yani eğer gelenek görenek ,yaşam biçimi vs farklıysa uzak dur bir abla tavsiyesi .Aileler çok etkiliyor evliliği

Çok teşekkür ederim kendi deneyiminizi anlattığınız için. Bilmiyorum ki öyleler midir acaba Kayserililer ama erkeğe daha çok değer veriyorlar mıdır sizce?

Öyle demeyin ya belki dördüyle de iyi geçiniriz.

Reactions: Cac
Çok teşekkür ederim kendi deneyiminizi anlattığınız için. Bilmiyorum ki öyleler midir acaba Kayserililer ama erkeğe daha çok değer veriyorlar mıdır sizce?
Rica ederim senden epey büyüğüm o yaşlara donsem neler degistirurdim bir bilsen hiç bilmiyorum canım aslında yöreden de ziyade aile zihniyetiyle alakalı ama tabi mesela doğuda veya Karadeniz'de erkek çocuk daha bir kıymetli oluyor genellikle illaki istisna vardır .
Çok bağlanmadan tanımaya calis ..Ama dediğim gibi aileler le kafa yapısı uyusmayinca gerçekten zor oluyor

boğaziçi, odtü, itü dışında bir okulda mühendislik öğrencisiysen iş bulamama gibi bir durumun bile olabilir ne maaş farkından bahsediyorsunuz? ayrıca memleketine göre adam seçerseniz gün gelir başkaları da sizin üstünüzü çizer bu sebepten, anlarsınız o zaman.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…